İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

onu benim omnia da yaptım abi anakart değişti :D :D windows mobile di telefon uçak modunda kaldı   :D

S-OFF mu yaptın? :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

S-OFF mu yaptın? :)

s off bilemiyorum abi telefon :D konuşmaya kapandı :D uçak moduna geçti :D rom atarken garantiye gönderdim anakart değişmişti

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Yaptığım dil paketi güncellemesi ne kadar etkili bilmiyorum ama güncelleme sonrası ana menü sayfaları arasındaki geçiş oldukça akıcı oldu.

Ben de güncelleme yaptığımda rehberimdeki numaraların hepsi anlık olarak kaybolmuştu ama telefonu kapatıp bataryayı çıkarınca düzelmişti. Ne korkmuştum ama :D

Şimdi dediğiniz gibi geçişler çok hızlı ve artık mesaj geldiğinde 1 unread message yerine 1 okunmamış mesaj yazıyor, aslında ileti yazması lazım ama:))

Önder abimin sayesinde artık şarjım tam dolunca uyarı da veriyor.

Tek eksiği mesaj geldiğinde mesaj sesi dışında ne ekranının uyarı ışığı vermesi ne de led bildirimin olmaması işte :(

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ben de güncelleme yaptığımda rehberimdeki numaraların hepsi anlık olarak kaybolmuştu ama telefonu kapatıp bataryayı çıkarınca düzelmişti. Ne korkmuştum ama :D

Şimdi dediğiniz gibi geçişler çok hızlı ve artık mesaj geldiğinde 1 unread message yerine 1 okunmamış mesaj yazıyor, aslında ileti yazması lazım ama:))

Önder abimin sayesinde artık şarjım tam dolunca uyarı da veriyor.

Tek eksiği mesaj geldiğinde mesaj sesi dışında ne ekranının uyarı ışığı vermesi ne de led bildirimin olmaması işte :(

Bu kilit ekranı için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatbytes.activenotifications

Bu çağrı ve sms'te flash patlatması için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts

Yorum bağlantısı
Misafir

çağrıda flash programını yükledim ışık yanıp sönme hızını ayarlayabiliyoruz güzel program tşk. Fakat diğerine cesaret edemedim yorumlarda silinmesi zor tlf nu kastığını söylemişler.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

çağrıda flash programını yükledim ışık yanıp sönme hızını ayarlayabiliyoruz güzel program tşk. Fakat diğerine cesaret edemedim yorumlarda silinmesi zor tlf nu kastığını söylemişler.

Hergün birini deniyorum hangisi hoşuma giderse onu bırakacağım... Hiç kasma silinmeyecek derdi yok tek yapman gereken güvenlik yada erişebilirlik ten OFF yapmak ondan sonra ekrandan ikonu tut yukarı sürükle bitti gitti...
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Önder abi yine süpersin ellerin dert görmesin :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hergün birini deniyorum hangisi hoşuma giderse onu bırakacağım... Hiç kasma silinmeyecek derdi yok tek yapman gereken güvenlik yada erişebilirlik ten OFF yapmak ondan sonra ekrandan ikonu tut yukarı sürükle bitti gitti...

Önder abi yine süpersin ellerin dert görmesin :bravo:

Sizle aynı dönemde aldık telefonu. Tam olarak Discover ettiniz makineyi, biz Di bile edemedik. Maşallah.
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bunu da kulağına dayayıp konuşabiliyorsun. Telefon mu telefon :p

Telefonda, tablette yaptıklarını yapınca sorun olmuyor ama kulağına tepsi dayayınca pek bir abest kaçıyor... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

7 inch bir telefon olarak düşünürsek 600 TL fiyatıyla Asus Fonepad'in Fiyat / Performans x Kalite oranı General Mobile Discovery'den daha iyi  :)

Hastayım muhalefetine

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Sizle aynı dönemde aldık telefonu. Tam olarak Discover ettiniz makineyi, biz Di bile edemedik. Maşallah.

Yok estafurullah. Nisanda aldığım tableti çok kurcaladım ordan var biraz tecrübem, ama "discoverer" bi tarafım var onu inkar edemem. Küçükken "nasıl çalışıyor bu ufacık şey" diye merak edip annemin altın kol saatini(orient yada citizendi sanırım) çekiçle kırıp içine bakmışım.(hayal meyal hatırlıyorum), bi de duvar saaatini(hislon markaydı o da) parçalamış, kurmalı araba yapmıştım onu net hatırlıyorum... :blush:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Yok estafurullah. Nisanda aldığım tableti çok kurcaladım ordan var biraz tecrübem, ama discoverer bi tarafım var onu inkar edemem. Küçükken "nasıl çalışıyor bu ufacık şey" diye merak edip annemin altın kol saatini(orientdi sanırım) çekiçle kırıp içine bakmışım.(hayal meyal hatırlıyorum), bi de duvar saaatini(hislon markaydı o da) parçalamış, kurmalı araba yapmıştım onu net hatırlıyorum... :blush:

GM Discovery'den LR Discovery yaptığın an elini öpmeye geleceğim.

tarihinde Bilal Nazlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

GM Discovery'den RR Discovery yaptığın an elini öpmeye geleceğim.

Valla anlamadım RR=?

Yorum bağlantısı
Misafir

Valla anlamadım RR=?

Çok haklısın, LR olacaktı yani Land Rover. Takdire şayan ama duvar saatinin evrimi

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

root recover

Yapan çok... donanımhaberde hergün okuyorum konuları ama root yapıp da ne elde edilmiş, edilen şey ne yapmış tam olarak çözemedim. Önce tablette yapmam gerekenler var. Sıra Disco'ya da gelecek... 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Çok haklısın, LR olacaktı yani Land Rover. Takdire şayan ama duvar saatinin evrimi

Malzeme olsa LR olmasa da bi m124 çıkarırım gibime geliyor...(Yok devenin nalı!!!)  :crazy: :crazy: :crazy:

Buradan bu tip konularda korkmadan kırıp dökmeme bozup yapmama olanak sağlayan babama teşekkürlerimi bir borç bilirim. Elimi hiç korkak alıştırmadı sağolsun Allah uzun ömür versin...

Duvar saati biraz yıkım aracı gibi olmuştu yalnız, kurma yayı çok kuvvetliydi 2 çekyatın etek kumaşlarını parçalamıştı çarpıp gitmek isterken... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı fiyata dünyanın en büyük ve kaliteli markalarından birinin çözümünü alternatif olarak gösterdim, hiçbir telefonun ulaşamayacağı şarj süresiyle :)

Hiçbir insanın cesaret edipte sokakta kulağında dolaşamayacağı fonepad. Aveosus Murat

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Aynı fiyata dünyanın en büyük ve kaliteli markalarından birinin çözümünü alternatif olarak gösterdim, hiçbir telefonun ulaşamayacağı şarj süresiyle :)

7 yerine 5" olaydı hakikaten mükemmel bir seçenek olurdu...

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

O zaman sevgili Murat bey kardeşimden önce bizde Disco.yla tokuşturmuş olurduk. Onun ruhunda var Önder hocam, farklı olmak, muhalif olmak, "o öyle olmaz böyle olur" demek.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim ruhumda olan tek şey aynı fiyata daha fazlasını almak :)

Daha fazlası 9" olanı mı? :p

Bizde onu sevdiğimizden Disco. aldık canım kardeşim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

O zaman sevgili Murat bey kardeşimden önce bizde Disco.yla tokuşturmuş olurduk. Onun ruhunda var Önder hocam, farklı olmak, muhalif olmak, "o öyle olmaz böyle olur" demek.

Aslında burada Murat kardeşime katılıyorum. Yani bahsettiği cihaz gerçekten fiayt performans cihazı..Mesela bana bir çok akıllı telefon ekranı hala küçük geliyor.İphone bile ekranı büyütme gereği duyuyor..Yani bu cihaz aslında çok abes değil..bluetooth kulaklıklarla çok rahat kullanılabilir..Ayrıca bayanlar yanlarında çoğunlukla çanta taşıyorlar.Çanta da rahatlıkla taşınabilir.Çünkü 8 yada 10 inç tablet taşıyorlar.. Yani aslında albenisi olan bir cihaz. Bu konuda konu sahibi cihaz ile karşılaştırılır mı o ayrı bir şey ama genele bakınca iş görür bence..

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Dİscovery ile farklı klasmanda olması doğru. Ama öyle yabana atılacak model/marka değil. Güzel makine. Ama çok fazla performans beklentisi içinde olanlar almasın fonepad'i. Günlük işler için yeterde artar. :)

Bu arada bana birgün forumda General Mobile konusu açacaksın oda Galaxy Note 2 konusunu popülerlik ve mesaj sayısı konusunda geçecek deseler inanmazdım. Bence artık bu markaya olan önyargı (eğer kalite bu şekilde giderse) kırılır/kırıldı. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Money talks hacım. Bizim paramız note 2 yetmiyor maalesef :)

O kadar fark yok abi. Tek fark hız. Yoksa hepsi galaxy y'dede çalışıyor galaxy note 346252'de de. :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Money talks hacım. Bizim paramız note 2 yetmiyor maalesef :)

Ben bugun aldim note2 dostum aynen bir tepsi. Cok buyuk ve gereksiz bence. S2 im bozulmasa hicbirinden farki yok. Arada bu kadar para verecek bi fark yok bence. S2 tam standartlarinda. Bosuna efsane dememisler.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Ben bugun aldim note2 dostum aynen bir tepsi. Cok buyuk ve gereksiz bence. S2 im bozulmasa hicbirinden farki yok. Arada bu kadar para verecek bi fark yok bence. S2 tam standartlarinda. Bosuna efsane dememisler.

Haksızlık etmeyelim. Dediğim gibi hepsi yapıyor ama hepsi aynı şekilde yapmıyor. Kötü bir alet olsa zaten bu zamana kadar katlanmazdım ben. Herkes halen hayran hayran bakıyor. Şu anda onun yapabildiği bazı nadir özellikleri sadece note 3 yapabilir. Büyüklüğünüde deneyip aldınız sanırım. Alışınca diğer telefonları kullanamazsınız. Gereksiz olan kısımı ise anlayamadım? Neyi gereksiz? 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...