İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Önder Kuru

Telefon gercekten cok iyi :)

Hayırlı olsun...

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Hayırlı olsun...

Benim discoveryde S3 lerinki gibi kapaklı bir kılıf var. Kılıfı kapatınca ekran kapanmıyor. Sizin söylediğiniz programı kurdum, ayarlarını da yaptım (programın adını hatırlayamadım ama sizin önerdiğiniz programdı) Hoparlörün yanındaki algılayıcıya parmağımı yaklaştırırsam ekranı kapatıyor, çekersem açılıyor ancaaak aynı durum kılıfta olmuyor. Kılıf deri gibi bişey. Ne yapmalıyım sizce.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Benim discoveryde S3 lerinki gibi kapaklı bir kılıf var. Kılıfı kapatınca ekran kapanmıyor. Sizin söylediğiniz programı kurdum, ayarlarını da yaptım (programın adını hatırlayamadım ama sizin önerdiğiniz programdı) Hoparlörün yanındaki algılayıcıya parmağımı yaklaştırırsam ekranı kapatıyor, çekersem açılıyor ancaaak aynı durum kılıfta olmuyor. Kılıf deri gibi bişey. Ne yapmalıyım sizce.

Muhtemelen kılıfın hoparlör deliği fazla büyük ve sensörü tam kapatamıyor deliği siyah bantla kapatıp deneyin eğer çalışırsa deliği bir şekilde küçültmeniz gerekecek

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Muhtemelen kılıfın hoparlör deliği fazla büyük ve sensörü tam kapatamıyor deliği siyah bantla kapatıp deneyin eğer çalışırsa deliği bir şekilde küçültmeniz gerekecek

Önder bey benim kapakta kulaklık deliği yok, komple kapalı, konuşmak için kitap gibi açıp öyle konuşuyorum. Yani sensörün üzeri tamamen kapanıyor ama anlamadım kılıfı görmüyor parmağı görüyor. Ama dediğiniz siyah bant olayını deneyeceğim. belki kılıf geçirgendir ve o yüzden görmüyordur. Sensöre denk gelen kısmın iç tarafına siyah bant çekeceğim bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hep derler ya terzi kendi söküğünü dikemez diye ekran koruyucusunu ilk sefer de yapamadım uğraş dur şimdi Normalde çevremdeki herkes bana yaptırır jelatin uygulamasını :)

su7a2a3e.jpg

Bune Mert  :D  toz almada devrim, kardeş ekranı sil, eline bu bant yada seloteyp al, filmi yapıştır, baktın toz zerresi var, kaldır filmin oz olan kısmını, bantı tozun olduğu yere yapıştır çek, baktın hala var toz filme yapışmıştır, o zaman filme bantı değdir çek, sorunsuz olur, baktın sürekli toz oluyor, o zaman camı sildin, filmi çeşmede direk suyun altına sok ve parmağınla cama yapışan tarafı hafiften yıka, filmi sulu şekilde telefona koy ve aynı zagg koruyucu gibi uygula, merak etme su zarar vermez, hep yaparım, bas suyu koy ekrana :) yeterki kuru elle dokunma. 

Hem bu alette en gıcık ekran tipi var, bombeli, kenarlar hep boş kalır  :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bune Mert :D toz almada devrim, kardeş ekranı sil, eline bu bant yada seloteyp al, filmi yapıştır, baktın toz zerresi var, kaldır filmin oz olan kısmını, bantı tozun olduğu yere yapıştır çek, baktın hala var toz filme yapışmıştır, o zaman filme bantı değdir çek, sorunsuz olur, baktın sürekli toz oluyor, o zaman camı sildin, filmi çeşmede direk suyun altına sok ve parmağınla cama yapışan tarafı hafiften yıka, filmi sulu şekilde telefona koy ve aynı zagg koruyucu gibi uygula, merak etme su zarar vermez, hep yaparım, bas suyu koy ekrana :) yeterki kuru elle dokunma.

Bilmediğim için 10 tl verip yaptırdım. Ön ve arka tarafına
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bilmediğim için 10 tl verip yaptırdım. Ön ve arka tarafına

Vah vah, al sana tüyo, pencere camlılara, cam sil sıkıpta yapabilirsin bu arada  :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abimin yönlendirmesi ile filmi yıkayarak yapıştırdım ve sonuç mükemmel. Sadece ufak bir yerde kabarcık var oda önemli değil :) Ayrıca bu telefon için aksesuar yok diyen arkadaşlarım çok yanılıyorlar. Bir telefoncuya girdim ve bu modele özel üretilmiş 3 tip koruyucu vardı. Plastik ve silikon koruyucu ayrıca cover tip dediğimiz kapaklı modeller. Ben silikon tercih ettim çünkü her tarafını örtüyor. Silikonlar 10 tl plastikler ise 20 tl idi

Züper :)  silikon kılıf zaten en iyi koruyanlardan, Mert ben incelemedim, hanımda Galaxy tırt Ace var, baydı artık :) bunu alayımmı ne dersin, beyaz renk hakkında görüşler nedir?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sevdim bu aleti o zaman  :good1: anladım, siyah renk alacağız, tenkyu Mert :)

S3 mü, amoledmi  :D  geçen One alırken bizim şefede S3 almıştık, ille bundan isterim dedi anlatamadım, bende ne aldığımı söylemedim, s3 show yaptı bana, sonrasını sen tahmin et  :p

Gece çekiminide amma abartıyorlar yahu, akıllı tel bu, Nikon değil, alayı anca ekranda bakmak, sosyal ağda paylaşmak için resim çeker, Lumia da dahil, çektiği fotoları bastırmaya bile götürmem, basılacak foto, makineyle çekilir, bu aletler henüz o kadar gelişmedi, takmışlar Mega pixele, düdük kadar lense ne fotosu yahu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Htc leri satıp bundan mı alsak :-D

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Htc leri satıp bundan mı alsak :-D

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ne diim aklın yolu bir... :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne diim aklın yolu bir... :D

Evet birdir, Android  :D  ve onu en iyi kullanan hTC  :p

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ali abi, senin htc'nin rakbiymiş gm? :p

Bi kere gm rakipsizdir(tabi f/p konusunda) :lol::lol::lol:

Evet birdir, Android :D ve onu en iyi kullanan hTC :p

O vakit HTC One, Discovery two samsung three... :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bi kere gm rakipsizdir(tabi f/p konusunda) :lol::lol::lol:

O vakit HTC One, Discovery two samsung three... :p

MalumtelS four  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugün yukarıda gözüken arkadaşım ile müzeye gittik. Kendisinde s3 var. Şunu fark ettik ki benim telefon daha hızlı resim çekiyor :) Resmi eçkmesi ile tekrardan resim çekmeye hazır olması maksimum 2 saniye bile değil. S3 resim çekteikten sonra işleniyor diye bekletiyor :)

Hdr kullanıyor olmasın ? Yoksa note 2lerde hiç bekleme yok. Anında hazır. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

tamam düşük ışık çekim modundaymış :) ama olsun s2 den daha hızlı çektiği kesin adaş :)

O zaman Samsungun kamera uygulaması iyi değildi abi. Lensin onu temizlenirse cekimden once cok daha iyi gece goruntusu verir kanaatindeyim. :)

Galaxy Note 2 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fena değil f/p olarak güzel aletmiş :)

Ben foto çekeyim diye basarken bir bakmışım tonla resim çekmiş bu One, bir de utanmadan yazıyor, "en iyi resmi seçip diğerlerini sileyimmi abi..." çok utanmaz bu One canııım  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu aletin fotoğraf çekim tuşuna aralıksız basınca ardı ardına resim çekiyor ama en iyisi bu demiyor :)

Eeee Andro bu , en iyisini seç olayı farklı, bunda olay şu, rom ile uğraşmak, kullanıcılar için güzel deneyimler ve işler çıkarmak bu tür şeyler çok hoş oluyor, hTC de bu konularda çok iyi, mesela foto üzerine nerdeyse ne gerekiyorsa koymuş adamlar, kırmızı gözü hallet, gözleri belirginleştir, ten yumuşat vs. gibi, yani al aleti hiçbir şey yüklemeden kullan, herşey nerdeyse var :)

Yorum bağlantısı
Melih Ozsoy

İstanbul da doğubank karşısındaki dükkanlarda kvk garantili cihaz 629 tl

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Batarya Full olduğunda şarjı kesiyor ama uyarı vermiyor diyorsanız "battery Full notification" uygulamasını kullanın, denedim başarılı ayrıca istediğiniz aralıklarla uyarıyı tekrarlıyor istediğiniz saatler arasında sessiz kalıyor...

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Önder Abi bu telefonun pirii oldu :) Anlık soru cevap uygulaması yapsa kesin tutar :D Valla bazı firmalarda kampayada 599 TL ye hala satılıyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...