İçeriğe Yönlendir

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

sistem konfig dosyalarında birşeyler kalır ama RAM ile ilgili birşey olmaz benim öngörüm.

antivirus bence şart değil. Dikkat edilmesi gereken "koruyucu hekimlik".  bilinmedik apk ları tipini begenmediğiniz programları "too good to be true" ları yüklemeyin. market dışındaki apk yüklemesi işini de açık unutmayın. derim ben.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

2 şey daha soracağım, (maden ios'dan ayrıldık, android iyi öğrenmek lazım)

Çok fazla uygulama yükleyip kaldırmak sistemde tortu bırakır mı? Yani windows'ta mesela internet sayfalarını gezdikçe tekrar o sayfaları ziyaret ettiğimizde hızlı açılsın diye HDD'de bazı bilgiler biriktirir (mesela bu cache vs) Yalnız bu örnek oldu aslında yalnış oldu çünkü ios'tede var bu olay ama benim demek istediğim internetten kaynaklanan değil android marketten yükleyip kaldırdığımız şeylerin kalıntılarının bellekte kalması ve ufak ufak RAM yemesi gibi?

Birde anti-virus programları şart mı? ben bilgisayarda da artık anti-virus kullanmayı bıraktım, bi aralar baya kullanırdım ama artık kullanmıyorum anti-virus?

Benim gözlemlediğim kadarıyla; uygulamalar kaldırıldığında bazıları cihaz içerisinde cache, log gibi dosyalar bırakıyor. Bazıları ise boş klasörler bırakıyor. Tamamen kaldırılmıyor. RAM 'e zararı yok, normalde çoğu hafızada yer de kaplamıyor. Ancak hafıza kartı veya cihaz belleğinde çöplük oluşturuyor.

Bununla ilgili benim şimdilik bulabildiğim çözüm Clean Master isimli uygulama. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard

Uygulama, bir uygulama kaldırıldığında, "geride .... kb dosya kaldı, silmek ister misiniz?" gibi bir uyarı veriyor otomatik olarak. Bu şekilde kalıntılardan kurtarıyor. Yine aynı uygulama açıldığında, seçenekler içerisinde boş klasörler, cache dosyaları, çeşitli kalıntılar gibi şeyleri araştırıp bulup silmenizi sağlayan bir bölüm de var.

Antivirüs ise ben kullanmıyor. Gerek olduğunu da pek sanmıyorum. Anlamsız, gereksiz, yayımcısı çakma, oylaması veya yıldızlaması zayıf uygulamaları telefona yüklememeyi tercih ediyorum.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Antivirüs indirmeyin gerek yok. Çöp dosyalar icin mobilecare indirin. Virüs kontrolu ve bir cok işlevi daha var.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Swype çok popüler.

Şimdi kıyas diyecek bazı Sivas'lılar ama :p hTC'nin klavye kalitesi ve yazma deneyimini hiç bir telefonda, hiç bir uygulamada göremedim, bulamadım. Maaşallah diyeyim :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Konuşarak yazma tuşu yok?

Hocam müsait bir zamanınızda hem ios hem de androidin yapısını geçmişini ve gelişim sürecini açıklayan bir makale hazırlayıp paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Misafir

bu cihazı bende almayı düşünüyorum.LG G2 (KVK-BRIGHTSTAR) garantiliymiş.16gb siyah bonusa 9 taksit 1464tl.daha uygun fiyat varmı.yada 1 ay daha bekleyip yeni partiyimi beklemeliyim..

http://www.binbircesit.com/en-ucuz-lg-g2-siyah-cep-telefonu?ref=akakce&v=1.40#Instalments

bu cihazı bende almayı düşünüyorum.LG G2 (KVK-BRIGHTSTAR) garantiliymiş.16gb siyah bonusa 9 taksit 1464tl.daha uygun fiyat varmı.yada 1 ay daha bekleyip yeni partiyimi beklemeliyim..

http://www.binbircesit.com/en-ucuz-lg-g2-siyah-cep-telefonu?ref=akakce&v=1.40#Instalments

32 gb olanını aciliyetiniz yoksa fiyatı biraz düşene kadar bekleyin. Arttırılabilir hafızası olmadığından, bu tip güçlü bir modelin hafıza ile de desteklenmesi yerinde olur. 16gb biraz düşük bir hafıza bu modele göre.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Misafir

32 gb ile arasında ne kadar fark var.ben bakındığım 2 sitede bulamadım 32 gb olanını.1 ay içinde fiyatta düşme ihtimali varmıdır.

bir yanımda htc one diyor ama fiyatı beni kararsız kılıyor.

Sadece hafıza miktarı farkıl ve 1.799tl sanırım fiyatı. Fiyatların ıphone5s'in giriş fiyatına bağlı bir dalgalanması sözkonus olabilir. Ancak ıphone yüksek fiyatla operatörlere gelirse o zaman bir süre sabit kalir. Zira lg'nin bu modeli diğer rakiplerine göre uygun fiyatlı.

Saygılarımla.

lg g2 de görüntülü konuşma yokmuş biri öyle yazmış aslı varmıdır...

3g üzerinden görüntülü konuşma Olmayabilir. Samsung'ta var. Eskiden sadece Samsung ve Lg'de vardı. Ancak ben de biryerden görüntülü görüşme yapılamıyor diye duydum. Kullanan arkadaşlar doğru cevabı vereceklerdir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

lg g2 de görüntülü konuşma yokmuş biri öyle yazmış aslı varmıdır...

Şebeke üzerinden görüntülü görüşme yok.Sadece Tango v.b. programlarla internet üzerinden görüşme yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yok evet, zaten şebeke üstü görüşme kalitesiz olduğundan tercih edilmiyor, hTC de de yok, bilinçli olarak konulmamış birşeymiş, zaten operatorlerinde işine gelmiyor, diğer şekilde internet paketi satıp daha çok kar yapıyor adamlar.

Amerikada operatöre teslim edilmek üzere bir tıra yüklenen 22500 adet g2, tır şöförünün tuvalet molası sırasında çalınmış.

32 gb likse yazık olmuş  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
Lg G2 Kullananlar Kulübü:

1-Ertan Çabuk

2-Murat Memnun

3-Yasin Tokgöz

4-Cem Işık

5-Çağlar Bayur

6-Erdem Doğan

7-Galip Kandemir (şu an htc one)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ali abi,

LG açıklama yapmış bundan böyle Android piyasasında lider benim bu böyle biline demiş, HTC iyiydi ama eskide kalmış demiş. Samsung'mu o da nesi demiş, buzdolabı üreten firmayı mı kastediyorsunuz demiş.

Ne diyorsun abi?

Mert senin telefon markan nedir?

Galaxy note 2 kullanıyorum abi şuan. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

G2 zamanı gelmiş :)

Bezdim ben androidden gari, geçiverecem iphone'a. :p

Şaka bir yana androidle 3,5 sene oldu, artık platform değiştirme zamanı geldi. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben iphone'u biraktim bi numara yok onda, ha ios1 ha ios7 :)))

Olsun abi deneyelim bir. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi,

LG açıklama yapmış bundan böyle Android piyasasında lider benim bu böyle biline demiş, HTC iyiydi ama eskide kalmış demiş. Samsung'mu o da nesi demiş, buzdolabı üreten firmayı mı kastediyorsunuz demiş.

Ne diyorsun abi?

Mert senin telefon markan nedir?

g2 güzel ama bir One değil ne yazıkki :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim küçük kayınço 2000 liraya araba almış.

Ayy yanlış yere yazmışım :p

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Veli Işır

Bu konuyu uzun süredir takip ediyorum. Tavsiyeleriniz doğrultusunda eşime ben de LG G2 aldım. Kendim aypon 5 kullanıyorum, kıskanmadım değil... Fiyat ve performans süper.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Benim küçük kayınço 2000 liraya araba almış.

Ayy yanlış yere yazmışım :p

Evet Yanlış Yerde,

Note 3, İphone veya HTC Konusuna açmalısın. Bir yönetici olarak :i-ih::fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...