İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel Otomatik (Jatco 5F31J) Şanzıman Yağı Değişimi

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Yavuz Duran

Arkadaşlar bende fren merkezi arıza yaptı ve fren yağı, şanzuman yağı tamirci makina ile doldurdu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Basri Bayraktar

İkinci aşama değişimi de yaptım.. Herhangi bir fark görmedim..

Sen bi de onu sanzimanin dişlileri ne sor...[emoji13]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gürçay Hüseyin

Benim yasadigim ulkede litresi 35-40 TL arasi degisiyor yukarida Ravenol'un.

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün

Benim yasadigim ulkede litresi 35-40 TL arasi degisiyor yukarida Ravenol'un.

Çok uygun fiyat! TR'ye kargo durumu nasıl acaba? Nerelerde satışı yapılıyor?

Konuyla ilgili birşeyler araştırırken bende aşağıdaki linki buldum. TR'ye temin etme konusunu araştırmak lazım. 20 lt paketleri de mevcut.

http://www.ravenol.de/en/products/usage/d/Product/show/p/ravenol-atf-jf506e.html

JAtco kullanıcıları bu yağı bir şekilde TR'ye getirmenin yolunu bulursa şanzımanlar bayram eder.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

JAtco kullanıcıları bu yağı bir şekilde TR'ye getirmenin yolunu bulursa şanzımanlar bayram eder.

Gerek yok ki kardeşim. Onunla aynı özellikte zaten yurdumuzda yağ var. Castral ATF Multivehicle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bencede gerek yok burada litresi 20 25 tl olan yağı 35 tl ye almanında espirisi yok 

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün

Gerek yok ki kardeşim. Onunla aynı özellikte zaten yurdumuzda yağ var. Castral ATF Multivehicle

Evet belirttiğiniz yağda diğer bir seçenek. Ancak Ravenol'un tam sentetik Grup IV ATF yağı olması benim dikkatimi çekmişti. Castrol'un bu modeli hakkında çok bir bilgim yok. Araç yağları konusunda genelde Castrol'den çok Exxon Mobil gibi büyük üreticileri tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet belirttiğiniz yağda diğer bir seçenek. Ancak Ravenol'un tam sentetik Grup IV ATF yağı olması benim dikkatimi çekmişti. Castrol'un bu modeli hakkında çok bir bilgim yok. Araç yağları konusunda genelde Castrol'den çok Exxon Mobil gibi büyük üreticileri tercih ediyorum.

Mobil ATF 320 de var  litresi 25 tl falandı

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Tam sentetik vs olmasından ziyade adı geçen makinaya uygunluğunun uzman kişilerce test edilmiş ve onaylanmış olması gereklidir. Dot 3 olmuş, dot olmuş önemi yok. Aproval başlığı altında jaso 1A veya Ford wss m2c922A ibareleri var mı ? Mobil Atf 320 de bu onaylar yok. Mobil Atf nin son çıkan 3909 (numarayı yanlış hatırlamışsam affola) ürününde Ford m2c924 onayı vardır. Ama bu onay hangi makina içindir bilmiyorum. Bildiğim (öğrendiğim) bir şey varsa o da şudur:2005 model 5 ileri jatco marka şanzıman Ford m2c922A / jaso 1A onaylı Atf nin kullanılması gerektiği ve bunu da temin eden iç piyasadaki tek markanın Castrol Atf multivehicle olduğudur. Mobil Atf 220 ya da 320 , veya Castrol Atf dextron 3 koyarsanız nolur? Sanırım hiç bir şey olmaz. Ama makinadan beklenen en ideal verimi alamayabiliriz. Zaten konunun da açılış ve var oluş sebebi de optimum verimi almak değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ravenol Tr'de fazla populer olmayan ama 5-6 ay oncesine kadar gercek anlamda WSS 913-D ve 934 C standratlarini kapsayan tek tam sentetik yagdi piyasada ( Ravenol Fel SAE 5w30 ). Sahsi gorusume gore Castrol ve Mobil gibi komersiyal markalar Ravenol ve Liqui Molly'nin yaninda cin mali urun gibidir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Evren Erakçora

yetkli serviste wss 913-d castrol koydular, daha piyasada yok diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erhan Karaman

bugün serviste şanzıman yağı değişimi için 1018 TL fiyat verdiler. yaş kampanyası vs. deyip 800 küsür TL ye indirdiler. sonrada elimizde yokmuş,otosanda da yokmuş deyip vazgeçtiler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bugün serviste şanzıman yağı değişimi için 1018 TL fiyat verdiler. yaş kampanyası vs. deyip 800 küsür TL ye indirdiler. sonrada elimizde yokmuş,otosanda da yokmuş deyip vazgeçtiler :)

Korkmuşlar. [emoji23][emoji23]

Dışarda en fazla 250 tutar.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

Forumumuzdaki çalışan sistem elletilmez anlayışına uyarak zaten bi sıkıntısı olmayan şanzımanı elletmedim bende :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Forumumuzdaki çalışan sistem elletilmez anlayışına uyarak zaten bi sıkıntısı olmayan şanzımanı elletmedim bende :)

Mehmet Özyürek'te aynısını söylüyordu. Değişim sonrası buradaki Yorumları okuyun [emoji4][emoji4].

Motor yağını düşünün şanzuman yağı değişiminde. [emoji4][emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06
Mobil ATF ™ 3309 Otomatik Şanzıman Yağı Ürün Açıklaması

Mobil ATF ™ 3309 belirli kayma kontrollü kilitleme otomatik şanzıman kullanımı için orijinal ekipman üreticilerinin spesifikasyonlarını karşılayan istisnai derecede yüksek bir performans yağıdır.

Özellikleri ve Faydaları

Mobil ATF 3309 eşsiz formülasyonu belirtilen kayma kontrollü kilitleme otomatik şanzıman içinde şanzıman mükemmel yağlama sağlamak için tasarlanmıştır. Bu üstün performans özellikleri, önemli operasyonel faydalar içine dahil çevirmek:

• Sessiz çalışma ve onaylı şanzıman düz vites için mükemmel yağlama özellikleri
  • Normal sıcaklık aralıkları arasında güç düzgün ve verimli iletimi için Kontrollü sürtünme özellikleri
  • Iletim ürperti kontrol ve mükemmel araç driveability sağlamak için yardımcı olur
  • Mükemmel aşınma kontrolü dayalı iletim ömrünü uzatmak için yardımcı olur
  • Mükemmel oksidasyon direnci dayalı uzun sıvı ömrü
  • Mükemmel viskozite kararlılığı (yüksek viskozite indeksi) düşük başlangıç ​​sıcaklıklarında ciddi yüksek sıcaklık hizmet veya kalınlaşma aşırı incelme olmadan yeterli yağlama sağlamak yardımcı
  • Köpüklenme direnci
  • Paslanmaya ve korozyona karşı koruma Mükemmel
  • Sentetik kauçuk conta malzemeleri ile uyumluluk
  Uygulamalar

Mobil ATF 3309 JWS 3309 veya GM 9986195 kalite düzeyleri sıvıları gerektiren yayınlar kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca Toyota T-IV veya T4, T-III veya T3 için denir hizmet dolgu uygulamaları için tavsiye edilir. Uygun sıvı gereksinimleri için sahiplerinin kılavuzuna bakınız.

Özellikler ve Onaylar

Mobil ATF 3309 karşılar veya aşar: Ford WSS-M2C924-A VW TL 52.540-A

ExxonMobil göre, Mobil ATF 3309 aşağıdaki kalite seviyesi ise: Audi G 055-025 A2 Satürn GM9986195 Toyota Tip T-IV VW G 055-025 A2

Bayiniz veya kullanım kılavuzuna başvurun

Tipik Özellikleri

MOBIL ATF 3309 Viskozite   cSt @ 100ºC 7.1 cSt @ 40ºC 33 cP @ -40 (-40ºF) 13.000 Viskozite İndeksi 181 Parlama Noktası, ºC > 185 Nokta, ºC Akma <-45 Yoğunluk 0,8520 Renk Kırmızı

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgilere dayanarak, bu ürünün amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. Malzeme Güvenlik Bilgi Formu internet aracılığıyla satış sözleşmesi ofisi aracılığıyla istek üzerine mevcuttur, ya da. Bu ürün, kullanım amacına göre başka amaçlar için kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok, çevreyi korumak için özen gösterin.

Mobil logosu, Pegasus tasarımı ve Mobil ATF ExxonMobil Corporation veya bir yan kuruluşunun bulunmaktadır. 

2-2015 

Exxon Mobil Corporation, 

3225 darağacı Yol 

Fairfax, 22.037 VA  1-800-ASK MOBIL (275-6624)

Tipik Özellikleri normal üretim toleransı ile elde edilen tipik ve bir spesifikasyon teşkil etmez. Ürün performansını etkilemeyen varyasyonlar, normal üretim sırasında ve farklı karışım yerlerde beklenemez. Burada yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir tabidir. Tüm ürünler bölgenizde mevcut olmayabilir. Daha fazla bilgi için, lütfen yerel ExxonMobil temas başvurun veya ziyaret www.exxonmobil.com 

ExxonMobil Esso, Mobil, veya ExxonMobil gibi markaları ile birçok sayıda iştirakleri ve bağlı ortaklıklar, oluşur. Bu belgedeki hiçbir geçersiz veya yerel kişilerin şirket ayrılığını hükümsüz kılmamaktadır. Yerel eylem ve sorumluluk yerel ExxonMobil iştiraklerine aittir.

Telif Hakkı 2001-2014 Exxon Mobil Corporation ©. Her hakkı saklıdır.

mobil bunu tavsiye ediyor ozaman bunumu alalım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Orhan

Merhabalar,  jaso 1A  onaylı  Castrol Atf multivehicle   hepsiburada da  16 liraya inmiş.  8 kutu aldım. İhtiyacı olanlar kaçırmasın derim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Merhabalar,  jaso 1A  onaylı  Castrol Atf multivehicle   hepsiburada da  16 liraya inmiş.  8 kutu aldım. İhtiyacı olanlar kaçırmasın derim. 

Jatko'ma 4 kutu da ben sipariş ettim. Gerçi değişeli daha 15bin km olmadı ama. Değişsin bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...