İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel Otomatik (Jatco 5F31J) Şanzıman Yağı Değişimi

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Yusuf Gerdan

Frenden aniden bırakmayın. Yavaş yavaş çekin ayağınızı. Bir nebze olsun güvenlik. Basınç sağlamaya çalışır.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
Selamlar,

Cumartesi günü Motor yağı, Şanzuman yağı değiştirildi. Ayrıca Air flow meter sprey ile temizlendi. Sonuç olarak uzun zamandır yaşamış olduğum yolda giderken frene basıp tekrar gaz pedalına bastığımda oluşan karasızlık gitti. Şimdi gaz pedalına bastığımda daha iyi tepki veriyor. Arabadan keyif almaya başladım yav :D Sanki asphalt 7 oynuyor gibi hissediyorum bazen :D
Yorum bağlantısı
Hakan Beyhatun

Yıldız sanayi sitesinde bir arkadaş var ne varsa tamir ediyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Otomatik kullanan arkadaşlar sol ayağınızı fren'e alıştırsanız yokuşta kalkış yaparken çok işinize yarayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

16 senedir otomatik araç kullanıyorum. sağ sol ayak fark etmez ikisi ilede fren hatta gazda dahil kullanırım. Düz vitesli arabaya oturunca adapte olmam için 16 saniye yeterli oluyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dün manuel juke kullandım, unutmuşum ve adapte olmam yaklaşık 35 km. sürdü.. :D

Sağ ve sol ayağı birden kullanmak kumardır bana göre, kesinlikle tavsiye etmem... ;)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Göztepe rampasından köprüyü geçip eve varmak için yaklaşık 4 - 5 km mesafeyi 1,5 - 2 saatte gittiğim zamanlarda amuda kalkıp sol elimin serçe parmağı ile bile basmayı öğrenmeye çalışmıştım :D Şartlar insanı her şeye zorluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Göztepe rampasından köprüyü geçip eve varmak için yaklaşık 4 - 5 km mesafeyi 1,5 - 2 saatte gittiğim zamanlarda amuda kalkıp sol elimin serçe parmağı ile bile basmayı öğrenmeye çalışmıştım :D Şartlar insanı her şeye zorluyor :)

Abi Araplar aklıma geldi neler yapıyorlar teker bile sökeni var, o kadar yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aklım gene eski mondeoma gitti. jatkoda çok bariz beklerseniz geri kaçırır...

Yok tabi ki hayır... mk 2 mondeonun şanzımanı cd4e...jatko jf 506 E dir...pardon

3 farklı mondeo ve 3 farklı otomatik şanzıman kullanınca böyle karışıklıklar oluyor... :D

Abi mk3 benzinli ov cd4e

Mk2 o yıllar BMW ile ortak şanzuman kullanmış.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Servisi arayıp fiyat aldım şimdi 12 litre yağ kullanıyorlarmış temizlik aşaması ile beraber fazla yağ gidiyormuş 12 litre olmasının sebebi ondanmış ve 650 tl fiyat verdiler
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

650 TL çok fazla. Nasıl çözeceğiz bu işi... ?

Yine ucuz. Ben sorduğumda litresi 70 tl dediler. Ben dışarıdan 15 tl almıştım.
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Dexron 3 alacaksiniz litresi en fazla 25 lira...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Dexron 3 alacaksiniz litresi en fazla 25 lira...

Dexron 3 ve mobil atf 320 ikiside aynı yağ galiba mobili buldum ben litresi 20 tl

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Örnek bir link verebilir misiniz ?

Her şeyi link lemi çözeceğiz  :biggrin:  sanayiye gidin ve yağ satan yerlerde çok daha ucuza bulabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Örnek bir link verebilir misiniz ?

Sende jatco mu var?
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Arkadaşlar daha önce castrol atf multivehicle'in Jaso 1A onaylı olduğunu mobil atf 320 nin bu onaya sahip olmadığını yazmıştım. 320 değil, castrol atf multivehicle deneyin. Vites geçişleri daha güzel, daha yumuşak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...