İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel Otomatik (Jatco 5F31J) Şanzıman Yağı Değişimi

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Akan Belen

Yağ değişildi diye şanzıman bozulmaz...Beter olunnnn... :p  :p:D  

Motor yağına mobil1 3000 kullansak olurmu.Burda sordum esp ye 30 tl 3000 e 15 tl olur dedi litresi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Motor yağına mobil1 3000 kullansak olurmu.Burda sordum esp ye 30 tl 3000 e 15 tl olur dedi litresi

olur olur daha iyi olur...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

olur olur daha iyi olur...

Değişim zamanı geldi sayılır 7000 oldu sanırım :) O zaman 3000 ile değiştireyim ben 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Esp de kampanya var. Ordan alsana. Otostart.

Iki bidon lazım. 7 Litre :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Esp de kampanya var. Ordan alsana. Otostart.

Iki bidon lazım. 7 Litre :p

Yinede çok ucuz değil.Ayrca tükendi yazıyor D:

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Yazmim yazmim dedim ama kıytırık bi otomatik şanzuman yağı 8 sayfa oldu, maaşallah   :p 

Mehmet bi değiştir  de görsünler korkmadığını :hohoho: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Yazmim yazmim dedim ama kıytırık bi otomatik şanzuman yağı 8 sayfa oldu, maaşallah :p

Mehmet bi değiştir de görsünler korkmadığını :hohoho:

Jatko bu...değişimine karar vermek 8 sayfa sürerse değişim sonrasi 28 sayfa sürer... tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değiştirmeyeceğim abi.. Zerre kadar sorun belirtisi yok... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sorun olsa nasıl bir sorun merak ediyorum.Küt diye gitmez sanırım.Geçişler mi sertleşir.Takılı mı kalır.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Jatco bana nasip olursa yağını değiştirip sizlere izlenimlerimi aktaracağım. Jatcosunu satan var mı?:D

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Sorun olsa nasıl bir sorun merak ediyorum.Küt diye gitmez sanırım.Geçişler mi sertleşir.Takılı mı kalır.

Bozulan jatco görmediğimiz için ne yapar belli değil :)

Jatco bana nasip olursa yağını değiştirip sizlere izlenimlerimi aktaracağım. Jatcosunu satan var mı? :D

Hemen satalım.

Ben 3 defa değiştirdim, sanırım artık yağ kendini tazeledi, hiçbir sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fırat Şenol

Bu konu ile alakalı daha önce hiç deneyen oldu mu bilmiyorum ama ben bu hafta içinde konu ile alakalı net bilgiye ulaşabilmek adına Japon Jatco firmasına mail atacağım. Gelen cevabıda burada paylaşacağım...   ;)  :)

Farklı zamanlarda 2 kere mail atmış olmama rağmen maalesef hiç bir geri dönüş sağlanmadı...  :(

Artık mevcut kullanıcıların pratikteki tecrübelerine göre tercih yapmaktan başka yapacak bişey yok, değişmeyi düşünenlerin dikkatine...   :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cüneyt Kılbüker

Öncelikle aranıza katılmaktan çok mutluyum. Mondeo seçimimle doğru bir karar verdiğimi görüyorum.

Aracım 04 Mondeo Tdci Otomatik. Şu şanzıman yağı  değişimi konusunda arada kaldım. 

Mobil ATF 320 değişimi yapan arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yaşadımı acaba??  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öncelikle aranıza katılmaktan çok mutluyum. Mondeo seçimimle doğru bir karar verdiğimi görüyorum.

Aracım 04 Mondeo Tdci Otomatik. Şu şanzıman yağı  değişimi konusunda arada kaldım. 

Mobil ATF 320 değişimi yapan arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yaşadımı acaba??  

Servis bakım kılavuzunda otomatik şanzıman yağı değişimi ile ilgili bir periyot bulunmamakta. 

Yorum bağlantısı
Cüneyt Kılbüker

2 servis ve 3 usta ile gorusmelerim sonucu mondeo mun yagini mobil LT71141,ile degistirdim yagin rengi sari. Yag tedarikcisine atf320 ile arasindaki farki sordugumda lt71141 in bir kalite daha iyi oldugunu soyledi. Aracim 6 litre yag aldi litre fiyati 23,50TL iscilik olarakta 30TL verdim. İlk gozlemledigim vites gecisleri daha rahat gibi geldi. İlerleyen gunlerde deneyimlerimi diger arkadaslara ornek olmasi acisindan paylasacagim.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Kılbüker

Yag degisim periyodu olarakta 45.ooo km uygun oldugunu soylediler.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Siz o servisten kaçın :) Burada hangi servise giderseniz gidin yağın anormal bir durum olmadığında ömürlük olduğunu söylerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunu neye dayanarak söylediler. ?

Servis ve bakım kılavuzu kayıtlarında şanzıman yağı değişim periyodu açıklanmamış.

Bu, şu demektir: Olağan üstü bir durum oluşmadıkça şanzıman yağını değiştirmeyin.

Biz böyle anlıyoruz, ustalarımızın yorumları da bu şekilde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Bir Fransız Atasözü derki ; Çalışıyorsa elleme :) burada hangi servise değişim için sorduysam bu cümle ile karşılaştım

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her yağın ömrü vardır. Ama 10.000 ama 1.000.000. Mutlaka değişim periyodu olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

:) Hocam sen ne diyorsun yağ değişim  işine focusda hiç değiştirdin mi  ? 307 de değiştirirken elimizde kaldı focusda 3 yaşında 50 bine geldi korkuyorum değiştirmeye.

:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:) Hocam sen ne diyorsun yağ değişim  işine focusda hiç değiştirdin mi  ? 307 de değiştirirken elimizde kaldı focusda 3 yaşında 50 bine geldi korkuyorum değiştirmeye.

tam zamanı. ama orjinal ford yağı  (em-5 miydi değişik bi kodu vardı)  ve orjinal filitresi ile. öyle bilmem ne atf ile değil. eğer bi 50 bin daha geçerse o zaman kurcalatmayacan.

değişim şart değil FI de. yani ilk kitapçıklarda hiç bahsetmiyordu. makyalı fI kitapçığında ağır şartlar altında kullanılanda 45 bin  gibi bir periyot yazıyordu

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1

Ford Yetkili Servislerinde JATCO şanzımanın iyi bilindiğini pek sanmıyorum. Benim gözlem ve izlenimlerim bu şekilde. İyi bir otomatik şanzımancı bulup onunla konuşmak en iyisi kanımca.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İyi bir otomatik şanzımancı bulup onunla konuşmak en iyisi kanımca.

Ben üç tanesiyle görüştüm abi.. Değişen bişey yok.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...