İçeriğe Yönlendir

Aramızda Pilot, Havacı, Sanal Pilot Varmı ?

Ugurcan Yogun

Recommended Posts

Sani Gerşon

course nereden bileceğim de gireceğim? :)

Chart'ta yazıyor. Hiç biri olmadı, oyundaki map'te havalimanına tıklayınca ils ve course bilgisini de veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sanırım auto pilotu ve AT (otogaz) kapatmıyorsun. normal de 2 nm kala manuel kullanıma geçmelisin. Meleke edinene kadar şunu yap.

inerken uçağı  iniş durumuna getirdiğini varsayıyorum ( sürate göre flap , speed brake  arm (Sani beyin dediği gibi 1 kademe alta) autobrake 2 veya 3 set course set, ils frekans set )  200 feet de autopilot  ve  A/T  kapat  gazı kapat (normlde gaz 10 fee tde kapatılır ) uçağın burnunu hafif yukarıda tut .( iniş süratin 30 flap 150 kn fazla olmasın) piste değecekken burnu hafifçe daha da da kaldır. Arka tekerler değince  f2 tuşuna basılı tut (reverse ler çalışır ve speed barake açılır ) ön tekeri oturt. frenlere dokunma (autobrake  off olur). sürat 80 gelince f1 bas reverse kapanır. manuel frenleme yapabilirsin.

Yukarıda ki sorunu anlamadım. direkt uçuş ile mi başlıyor program.?

Yerde başlıyor ama 300knot ile gidiyor kendi kendine 4000alti ile başlıyor sonra bi yukarı bir aşşağı :)

Evet otopilotu kapatmıyordum kaçırdığım nokta bu heralde :p

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Gideriz Sani bey, İftc ile kıyaslanmaz  ama Galerya da ki de çok güzeldir. Akla zarar bir hale getirmişler FS yi. Şu an fuar da .  bir Ctesi veya pazar gidelim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ayarların realizm de olmasında olmasında fayda var sanırım, yoksa saçma şeyler oluyor.

Chart'ta yazıyor. Hiç biri olmadı, oyundaki map'te havalimanına tıklayınca ils ve course bilgisini de veriyor.

herşeyi otomatik yapıyor da ,bir course u bilemiyor, 100 milyonluk uçak. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yine çakıldım :(

Kısa bir uçuşunu screen recorder'la falan kaydette, bakalım neleri yanlış yapıyorsun. Yaptığın her şeyi de anlatabilirsen muhteşem olur.

Bu arada, Haşmet bey'in bilgisi karşısında benimkiler devede kulaktır. Kendisi daha doğru bilgi verecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Yine çakıldım :(

çakılma olayını nasıl yapıyorsun yerdemi oluyor bu olay yoksa havada giderken stall olup mu dusuyorsun ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

çakılma olayını nasıl yapıyorsun yerdemi oluyor bu olay yoksa havada giderken stall olup mu dusuyorsun ?

İnişe geçerken.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İnişe geçerken çakılıyorum, pistin iniş açısını yakalayamıyor bir türlü uçak. Akşama kayıt alayım belli olacaki, şimdi misafir var diye kapattım :p

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bir şekilde hallederiz. Aslın da FS2004 de öğrenip FSX e geçmek daha iyi bir yöntem. 2004 stabildir.  Çok, çok iyi makına da gerektirmez.

Tüm Ford kullananlar bunu becerir, ha Ford ha uçak :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Approach yaparken gerekli yerden girmiyorsun demekki ya da uçağı ayarlayamadın.Bu arada Hangi konudan anlatıma başlamamı istersiniz ? Principle of Flight (uçuşun temel prensipleri ) Ya da İnstruments (sistemler göstergeler aletler ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Approach yaparken gerekli yerden girmiyorsun demekki ya da uçağı ayarlayamadın.Bu arada Hangi konudan anlatıma başlamamı istersiniz ? Principle of Flight (uçuşun temel prensipleri ) Ya da İnstruments (sistemler göstergeler aletler ?

Bir yerden kaçırıyorum ama bi bulamadım sabahtan beri :) Akşama sağolsun Haşmet Abi yardım edecek allah razı olsun.

Yalnız şunu anladım oyundan öte ciddi ciddi bilgi emek ve tecrübe istiyor.

Hangisi kolayınıza geliyorsa oradan başlayın bence, daha çooook yolun başındayız ne de olsa :p

HaberTürk tv de başka bir program 

https://www.facebook.com/photo.php?v=393832858598

Face üyeliği olmadan da açılıyor sanırım.

Abi sen misin o :p

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ILS siz, cesna ile baka baka iniyorum sorun yok :)  fakat, şu heading ,frenkansları vs ayarlayıp göstergelerle inmek istiyorum. Kısaca tarif eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

ILS siz, cesna ile baka baka iniyorum sorun yok :)  fakat, şu heading ,frenkansları vs ayarlayıp göstergelerle inmek istiyorum. Kısaca tarif eder misiniz?

IFR uçuş oldukça geniş bir konu. Chart okumayı bilmeniz lazım. Burası da sonuç da Ford forumu. Mail atarsanız size döküman yollarım anlamadıklarınızın üstünden geçeriz.

hasmetg(mail işareti)gmail.com

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

IFR uçuş oldukça geniş bir konu. Chart okumayı bilmeniz lazım. Burası da sonuç da Ford forumu. Mail atarsanız size döküman yollarım anlamadıklarınızın üstünden geçeriz.

hasmetg(mail işareti)gmail.com

Ben yolladım :p

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

akşam o zaman size chart okuma yol takibi ils vor yaklaşmaları ile ilgili bildiklerimi aktarmaya çalışayım

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

-filmlerde olur ya pilotlar ölür , kule ile konuşa konuşa indirir ,brus vilis miydi , kimdi o. :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

sessiz sessiz takipteyim ben de.

bi saitek joystick alayım da döneyim pistlere. :)

Gel yavrum, ankara asfaltı boingi bekler :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bilmem pampa, dalamanda ils varsa gideyim oraya ama genelde inmek yerine çakılıyorum :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

bilmiyorum yurt dış uçuşlar yapılıyor. Vardır heralde :)

Varmış pampa çıkıyorm yola

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...