İçeriğe Yönlendir

Iphone 5S Mi Galaxy Note 3 Mü?

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hasan Varnalı

elimdeki telefonum çok eskidi ve bozulmaya başladığı için yeni telefon almaya karar verdim.İki telefon arasında kaldım ikisinde işletim olarak birbirinden geri kalır gibi değil öncelik o yüzden estetik görüntü şekli :) iphone 5s biraz ufak gibi note ise büyük hadi kışın note yi ceketin iç cebinde taşırım ama ya yazın nasıl olucak ?sizce hangisini almak daha mantıklı kullanalar elbet vardır aramızda fikirlerini almak isterim.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

İphone  :yes: Şimdiye kadar samsung ile harcadığım zamana üzülüyorum :D

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı ikilemi bende yaşıyorum. Ama bence kesinlikle note3

Öncelik estetikse 5s, özellikse Note3, birde N9005 olsa tadından yenmez. Ayrıca estetikte bence Note 2 daha başarılı Note 3'den, deri görünümü işini becerememişler. Ama olsun da kötü deri görünümlü Note 3 olsun.

Sen al abi sana yakışır Note 3

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Telefondan beklentiniz nedir? Çok uğraşmayacaksanız Iphone ancak telefonla iş yapıyorsanız ( mail , bankacılık v.s. ) kesinlikle Android. Note 3 bence taşımak için aşırı büyük. 4.7" civarındaki ürünler bence çok daha kullanışlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

G2 aldim ve menun degilim. iPhone'dan sonra kesinlikle kalitesiz geliyor. Donanim gucu iyi olabilir ama malzeme kalitesi vasta. Kasa cok esniyor ve gicirdiyor. %90'i boyle G2lerin. Malzeme kalitesinden ziyade lens kaliteside vasat. Önceki telefonunuz samsung veya apple degilse sorun yok uyum saglarsiniz. Ancak diger turlu isin rengi baska. Bi kac sikayetim daha var. Fatura ucret iade alirsam apple'a geri donerim pismanim :)

Valla hocam iphone da samsung da kullandım fakat G2 yi çok beğendim, hele iphone da ios 7 işi bitirdi krizler geçiriyordum telefon donup kalıyordu :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler
(düzenlendi)

Iphone kullandıktan sonra,alıştıktan sonra diğer telefonları kullanmak istemezsin emin ol :) İşletim sistemi android kadar sorunlu değil,yavaş değil.Tip olarak da çok çok güzel. Bu note3 gibi büyük telefonları kullanan kişileri 80'li yıllarda müzik setini omuzunda taşıyan kişilere benzetiyorum birazcık : :p Eline aldığın telefon hissini vermeli,notebook hissi vermemeli. Şimdiden hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın.. 

Dip not :  Şuan jailbreak de yapabiliyorsun iphone'ye.Tadından yenmiyor valla :)

tarihinde Erhan Güler tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

İşlemci gücü ve hızı bakımından note 3 diyorum.Bir kere artık cep telefonunu cebinde taşıyan kaldı mı?Zaten gün boyu elimizden düşmüyor bu meretler.İnsanlar sigara paketleriyle yada ne bileyim cüzdanlarıyla falan beraber ellerinde taşıyorlar artık.Büyük ekran cep için sıkıntı evet ama uygulamalar sırasında ekranın büyüklüğü çok işlevsel.Hem ekranı bölüp birden fazla telefonu aynı anda kullanır gibi kullanabiliyorsunuz.Şarjı da gayet güzel dayanıyor. S3 ten S4'e s4'ten de note 3'e geçmiş biri olarak tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay
(düzenlendi)

arkadaşım, kardeşim galaxy kullanıyordu.Telefon üretimden arızalı şu anda sürekli kendisini sıfırlıyor.Android işletim sistemi gerek resimlere girerken gerek web de gezerken gerek arama kaydı numaralara vs girerken çok takılıyor.5s te bunları göremezsin.Burada herkes note3 der htc der 5s der ama önemli olan senin ihtiyacın.Benim boyum 185 90 kg yim ellerim etli butludur.Note 3 kaba kalmaz ama nerede taşıyacaksın ? yaz gelince hatayda yaşıyorsun short giyeceksin telefonu ne yapacaksın ? git kendine iphone 5 le iphone 5s i karşılaştır.Kardeşimde 5s var yurt dışından aldık 550 euro bende 5 var arasında fiziksel olarak gördüğüm 2 fark var birisi ortadaki menü tuşu 5s te parmak izi algılayabiliyor bir de arkadaki led aydınlatması farklı.Onun haricinde işletim sistemi gücü hakkında karşılaştırma yapmadım.

İphone da gördüğüm eksiklikler :

samsung wave 2 kullanıyordum yolda müzik film izleyebiliyordum iphone da ya ben yapamıyorum ya da bu özellik yok.

itunes kullanımı bence çok karmaşık ya ben yapamıyorum ya da hakikaten zor.Samsung için çok kolay sürükle bırak.

APPLE IPHONE 5 - 32 GB WHITE AKILLI TELEFON  Tek Ödeme Fiyatı 2299,00 TL (KDV DAHİL)

SAMSUNG I9500 GALAXY S4 16 GB BEYAZ AKILLI TELEFON Tek Ödeme Fiyatı

1599,00 TL (KDV DAHİL)

Ben telefonumu kontratlı aldım 2300 tl verdim telefonumu alalı yaklaşık 6 7 ay oluyor belki daha fazla.Telefonumu çorbanın içerisine düşürdüm.Bir tek sıkıntısı kulaklık kısmı yanı telefonu kulağımıza götürdüğümüz yer problem yarattı çalışmadı.Sonrasında ekranda leke varmış aldığımda bu yüzden garantiye verdim garantiden sıfır telefon geldi.geleli sanırım 3 4 ay anca olmuştur.Bir problemi yok hala sağlam.Telefonu alalı 7 ay geçti fiyatı hala aynı.

Samsung alırsın 2 ay sonra fiyatı 300 tl düşer 2. elde çok kaybettirir.

Samsung kullandım wave 2 de kronik ekran sorunu vardı.Sürekli ekran değiştirdim.Tamirli telefon kullanmak mı istersin sürekli yeni telefon gelmesini mi ?

tarihinde Gökhan Tongay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
(düzenlendi)

note 3 :good1: can'dır. :nazar:

tarihinde Sedat Ünsal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Telefondan beklentiniz nedir? Çok uğraşmayacaksanız Iphone ancak telefonla iş yapıyorsanız ( mail , bankacılık v.s. ) kesinlikle Android. Note 3 bence taşımak için aşırı büyük. 4.7" civarındaki ürünler bence çok daha kullanışlı.

yani birtek bankacılık yapıyorum mailfalan uğraşmıyorum.

HTC one ;)

abi şimdiki telefonum htc desire s kesinlikle çok sağlam bir cihaz en az 10 kere düştü yere direk betona hala birşey olmadı :)ama başka markalarıda denemek istiyorum :)

Note 3 büyük geliyorsa S3 veya S4 mini bakın derim... Tabi bu dediğimde fiyat ekonomikliğide mecvut... S3'ün kötü yanı uygulamalarla ağırlaşıyor cihaz, ısınma problemi de cabası...

evet biraz büyük abi peki note 3 ısınma var 

Iphone kullandıktan sonra,alıştıktan sonra diğer telefonları kullanmak istemezsin emin ol :) İşletim sistemi android kadar sorunlu değil,yavaş değil.Tip olarak da çok çok güzel. Bu note3 gibi büyük telefonları kullanan kişileri 80'li yıllarda müzik setini omuzunda taşıyan kişilere benzetiyorum birazcık : :p Eline aldığın telefon hissini vermeli,notebook hissi vermemeli. Şimdiden hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın.. 

Dip not :  Şuan jailbreak de yapabiliyorsun iphone'ye.Tadından yenmiyor valla :)

teşekkür ederim :)benim içinde tek sorun biraz büyük olması hele yazın nasıl kullanabilirim eğer alırsam hiç bilmiyorum :)

arkadaşım, kardeşim galaxy kullanıyordu.Telefon üretimden arızalı şu anda sürekli kendisini sıfırlıyor.Android işletim sistemi gerek resimlere girerken gerek web de gezerken gerek arama kaydı numaralara vs girerken çok takılıyor.5s te bunları göremezsin.Burada herkes note3 der htc der 5s der ama önemli olan senin ihtiyacın.Benim boyum 185 90 kg yim ellerim etli butludur.Note 3 kaba kalmaz ama nerede taşıyacaksın ? yaz gelince hatayda yaşıyorsun short giyeceksin telefonu ne yapacaksın ? git kendine iphone 5 le iphone 5s i karşılaştır.Kardeşimde 5s var yurt dışından aldık 550 euro bende 5 var arasında fiziksel olarak gördüğüm 2 fark var birisi ortadaki menü tuşu 5s te parmak izi algılayabiliyor bir de arkadaki led aydınlatması farklı.Onun haricinde işletim sistemi gücü hakkında karşılaştırma yapmadım.

İphone da gördüğüm eksiklikler :

samsung wave 2 kullanıyordum yolda müzik film izleyebiliyordum iphone da ya ben yapamıyorum ya da bu özellik yok.

itunes kullanımı bence çok karmaşık ya ben yapamıyorum ya da hakikaten zor.Samsung için çok kolay sürükle bırak.

APPLE IPHONE 5 - 32 GB WHITE AKILLI TELEFON  Tek Ödeme Fiyatı 2299,00 TL (KDV DAHİL)

SAMSUNG I9500 GALAXY S4 16 GB BEYAZ AKILLI TELEFON Tek Ödeme Fiyatı

1599,00 TL (KDV DAHİL)

Ben telefonumu kontratlı aldım 2300 tl verdim telefonumu alalı yaklaşık 6 7 ay oluyor belki daha fazla.Telefonumu çorbanın içerisine düşürdüm.Bir tek sıkıntısı kulaklık kısmı yanı telefonu kulağımıza götürdüğümüz yer problem yarattı çalışmadı.Sonrasında ekranda leke varmış aldığımda bu yüzden garantiye verdim garantiden sıfır telefon geldi.geleli sanırım 3 4 ay anca olmuştur.Bir problemi yok hala sağlam.Telefonu alalı 7 ay geçti fiyatı hala aynı.

Samsung alırsın 2 ay sonra fiyatı 300 tl düşer 2. elde çok kaybettirir.

Samsung kullandım wave 2 de kronik ekran sorunu vardı.Sürekli ekran değiştirdim.Tamirli telefon kullanmak mı istersin sürekli yeni telefon gelmesini mi ?

güzel bir anlatım olmuş aynen bende sıcak yerde yaşıyorum yazın o yüzden diyorum elde taşımak hoşuma gitmiyor cep desen olmuyacak belli büyüklükten.

herkese teşekkürler anladığım kadarıyla prestij=iphone güç=note3   :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İkisinide geç, ayponun avantajı falanda yok, onuda geç :)

Ya hTC One alıp adam gibi android keyfi sürersin, yada hTC One+ yı beklersin, dahada beklerim ille aypon derim dersende ip6 yı bekle, ama yıl sonunu bulursun başkada adam gibi alet yok, bu arada ayponun S leri dışında fordun makyajsızı alınmaz olayı vardır, bunuda hatırlatırım...

İdare eder isterim dersen sen bilirsin, 5s alabilirsin :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Geldim. :p
Note 3 alınır. Bence samsung'un şimdiye kadar yaptığı en olmuş cihaz. Elinize aldığınızda kalite hissi var. Kendimde note 2 kullandığımdan diğer telefonlara geçince çok arıyorum bazı özelliklerini. Ama gelgelelim samsung işte. Note 2 halen 4.1de. Discoveryler bile 4.3te iken. Neden Note 3 aldıracaklar. Hayatta almam bu sebeple.  5S konusuna gelirsek. Şarj sıkıntısı büyük. Bende geçmeyi düşünüyordum ama note serisinden sonra büyük sıkıntı. Note 3

filp cover ile çokda güzel oluyor. Alınırsa siyahı alınmalı. Htc One'da çok güzel bir alternatif. Bende One+ı bekliyorum. Doğru yolu sanırım artık gördüm. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bu zamana kadar İphone kadar, stabil bir telefon kullanmadım..Herşeyi ile kusursuz..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

S4den kaçının. :)

Note 2 alın daha iyi. Iphone 5S sarj sıkıntısı olmasa cok iyi ama sorun olmaz derseniz bence tek seçenek olabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

500 liralık android telefon neyinize yetmiyor?

hocam kasmaya başladığı an elimdeki telefon sinirleniyorum hoşuma gitmiyor kısacası ve asıl bir nedeni de genç olduğum için hevesim var :)elbetteki hoş mu mantıklı düşününce değil ama gençlik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...