İçeriğe Yönlendir

Iphone 5S Mi Galaxy Note 3 Mü?

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Gönderilen Resim

Bizzat çektim görüldüğü gibi. Ip5s icin adresi veririm. Sonucta öğrenci adamim. Gelirse hayir demem. :p

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

birde iphone 6 çıkacak diyorlar hiç istemem sıfır telefon aldıktan 1-2 ay sonra alt model olmasını :)

Yorum bağlantısı
Misafir

birde iphone 6 çıkacak diyorlar hiç istemem sıfır telefon aldıktan 1-2 ay sonra alt model olmasını :)

Elektronikte bu risk ger zaman var Hasan. Galaxy s5'te martta gelecek mesela. Bu modeller senede bir yenileniyor. 12 ayda bir elindeki model eski olacak. Her yeni model cikarken beklemek isteyeceksin dogal olarak. Hem yeni modeli gormek hem de fiyati duser diye. Bu sefer de kararsiz kalacaksin. Bu arada eylul-ekim gibi note'un yeni modeli cikar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Elektronikte bu risk ger zaman var Hasan. Galaxy s5'te martta gelecek mesela. Bu modeller senede bir yenileniyor. 12 ayda bir elindeki model eski olacak. Her yeni model cikarken beklemek isteyeceksin dogal olarak. Hem yeni modeli gormek hem de fiyati duser diye. Bu sefer de kararsiz kalacaksin. Bu arada eylul-ekim gibi note'un yeni modeli cikar.

Saygilarimla.

doğru söylüyorsun evren abi teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Hyundai ile Mercedes'i kıyaslıyorsunuz hala ya :D
Tamam hyundai de güzel arabalar üretiyor ama bir mercedes değil. Hem tarihi geçmişi hem kalitesi ile.

Ünlü bir düşünürün lafını hatırlatıyorum.."Ucuz mal alacak kadar zengin değilim."

Bir sefer iphone alırsın 2 sene sıkıntısız kullanırsın iki sene sonra satar üzerine biraz daha ekler yeni bir iphone alırsın.

Bir sefer "diğerlerinden" alırsın 2 sene sonra ha satarsın ha çöpe atarsın (aynı şey) lanet eder gider sıfırdan para verip iphone alırsın. Bu iş bu kadardır ;)

Ben de çok direndim zamanında ios'a geçmemekte ama illallah ettirdi. Ne android ne başka bir şey henüz ios seviyesinde değil. Android öyle çok geçmişi olan bir şey değil, inanıyorum belki iosu ileride geçebilir ama biz o zamana kadar 2-3 tane daha iphone eskitiriz.

Hafızası boşken yağ gibi kayan, hafızası biraz dolunca albüme giremeyen, rehbere girerken bile kasan bir sisteme ancak 500-600 lira verilir. 

Buraya bakma herkes kendi kullandığını över, arasında kaldığın telefonları al, özellikle hali hazırda kullananları seç. Dene kurcala bakalım hangisine karar vericeksin. 

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yiğitcan,

Hyundai ile Mercedes'i kıyaslıyorsunuz hala ya :D
Tamam hyundai de güzel arabalar üretiyor ama bir mercedes değil. Hem tarihi geçmişi hem kalitesi ile.

Ünlü bir düşünürün lafını hatırlatıyorum.."Ucuz mal alacak kadar zengin değilim."

Bir sefer iphone alırsın 2 sene sıkıntısız kullanırsın iki sene sonra satar üzerine biraz daha ekler yeni bir iphone alırsın.

Bir sefer "diğerlerinden" alırsın 2 sene sonra ha satarsın ha çöpe atarsın (aynı şey) lanet eder gider sıfırdan para verip iphone alırsın. Bu iş bu kadardır ;)

Ben de çok direndim zamanında ios'a geçmemekte ama illallah ettirdi. Ne android ne başka bir şey henüz ios seviyesinde değil. Android öyle çok geçmişi olan bir şey değil, inanıyorum belki iosu ileride geçebilir ama biz o zamana kadar 2-3 tane daha iphone eskitiriz.

Hafızası boşken yağ gibi kayan, hafızası biraz dolunca albüme giremeyen, rehbere girerken bile kasan bir sisteme ancak 500-600 lira verilir. 

Buraya bakma herkes kendi kullandığını över, arasında kaldığın telefonları al, özellikle hali hazırda kullananları seç. Dene kurcala bakalım hangisine karar vericeksin. 

Yiğitcan, sen zamzungu tanımlamışsın resmen :)

hTC ONE al, biraz kullan, i5s i aramazsın bile, ios zaten tek tamam, aypon da bu alem içinde tekte.... Android de hTC dir, üzgünüm, buda bu alemde tek:

üzgünüm ama 5s in One a fark atan en ufacık özelliği bile yok, ha pardon barnak izi okuma, abd ye gönderme özelliği haricinde tabiii  :D

One full doluyken bile kasmayan yegane android cihazdır bu arada :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Yiğitcan,

Yiğitcan, sen zamzungu tanımlamışsın resmen :)

hTC ONE al, biraz kullan, i5s i aramazsın bile, ios zaten tek tamam, aypon da bu alem içinde tekte.... Android de hTC dir, üzgünüm, buda bu alemde tek:

üzgünüm ama 5s in One a fark atan en ufacık özelliği bile yok, ha pardon barnak izi okuma, abd ye gönderme özelliği haricinde tabiii  :D

One full doluyken bile kasmayan yegane android cihazdır bu arada :)

Sen de bir gün iphone'cu olacaksın bunu yaz bir kenara abi :) Samsung'tur HTC'dir bunlar geçici hevestir. Oyuncakları bol tutulmuş arabadır. Rafine bir alet her zaman iphone'dur. Bir eline iphone bir eline başka bir telefon aldığında bile farkı hissedebiliyorsun, diğerleri çin malı oyuncak gibi kalıyor :)

Note3 ve benzeri eşşek kadar olan "telefon" dedikleri şeyi zaten telefon niyetine almam. İki elle kullanma zorunluluğu olan şey telefondan ziyade tablettir. Gereksiz... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Zaten bu note serisi ve türevlerinden biz kullananlar değilde diğer herkes şikayetçi. Tek elle kullanmasam bilmesem inanırım. Mesajda yazıyorum herşeyide yapıyorum. Sizin iphonenunuzun hiçbir zaman kalemi olmayacak ve note serisi kadar işlevsel olamayacak. Tartışmanın manası yok. En işlevsel telefonlar Note serileridir. Nokta. 

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Seneler önce çıkan ve sıfır bir iphone parası verdiğim w950i'min de kalemi vardı, daha kuyu açtıktan hemen sonra yerinden çıkarırken kalemini kırdım. Netten aldım yedeğini, ve bir daha hiç kullanmadım. Niye? Gereksiz çünkü, ekstra bir oyuncak. Hem istersek alırız bir ton stylus kalem var her yerde. Dert değil o yani. İphone oyuncağı çok piyasada.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ohoo ona bakacaksak Gönderilen Resim

Sanirim siz note serilerindekileri normal kalemler saniyorsunuz. Iphone daki kalem ile uzerinde ki tuşa basili tutarak istediginiz bolgenin uzerindeki kismin ekran goruntusunu alin bakalim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Gönderilen Resim

Sunu hiçbir ek program kullanmadan istediğin renk sekil firca ile yapabilen bir iphone henuz bu dunyada yok. En bir kalem felande gereksiz. Ve sadece 5 saniye. Kalemi cikar görüntü cek yaz gönder.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sen de bir gün iphone'cu olacaksın bunu yaz bir kenara abi :) Samsung'tur HTC'dir bunlar geçici hevestir. Oyuncakları bol tutulmuş arabadır. Rafine bir alet her zaman iphone'dur. Bir eline iphone bir eline başka bir telefon aldığında bile farkı hissedebiliyorsun, diğerleri çin malı oyuncak gibi kalıyor :)

Note3 ve benzeri eşşek kadar olan "telefon" dedikleri şeyi zaten telefon niyetine almam. İki elle kullanma zorunluluğu olan şey telefondan ziyade tablettir. Gereksiz... 

Note gibilerle işim olmaz, öyle bir alet alacaksam tablet win8+android olanlardan alırdım zaten, One harbiden rafine, bu kesin, ios a gelince, 5s işe yaramaz, üzgünüm, ios7 androlaşmaya başlamış ama halen hata dolu ios6 ya göre daha kötü yarım yamalak birşey, şuan için asla One la başedemez bile.

aypon 6 4.7" ekran ve adam gibi yazılımla gelir ve birazdaha kisişelleşmeye önem verir ayrıca şu saçma kısıtlamalarını (dosya transferi gibi basit şeyleri mesela) kaldırırsa (güvenlikse benim üvenliğim, sen aç bakiyim kısıtlamayı, alet bozulursa sorumlusu benim, zaten ios güvenli falanda değil, sana bana güvenli, yoksa elek...) o zaman düşünürüm, şuan için One a tercih edeceğim aypon modeli yok ne yazıkki, belki ip6, göreceğiz, ben asla demem, param yettiğince en iyisini almaya çalışırım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Gerçekten muhteşem bir özellik :D Tek elimle ekran görüntüsü alıp istediğim gibi kırparım saniyeler içinde ne farkı var ? Diğer elimde cebimde kalır hem :)

Ek program kullanmadan dediğin adamlar yazılım olarak eklemiş telefona. Program ile aynı şeyler yapılabilir çok rahat. Niye yüklemeden yapmam gerekiyor ki onu anlamadım :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gerçekten muhteşem bir özellik :D Tek elimle ekran görüntüsü alıp istediğim gibi kırparım saniyeler içinde ne farkı var ? Diğer elimde cebimde kalır hem :)

Kalem falan  :D  dokunmatik alet alıyoruz, barnakla yapacağız herşeyi, :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Siz yapmaya devam edin. Ama lütfen telefonun büyüklüğünden ve o sacma sapan bi halta yaramayan dandik kalem ve ozelliklerinden bu kadar dert yanmayin. Biz kullanlar olarak uzuluyoruz sonra bizden dertliler diye. Bi iphone değilsin be note. Cok ayip. Surda 2 tusla ekran goruntusu alip 28 hamleyle wifi acan iphonedan kotusun. Cok ayip cok.

Az örnek al iphoneu. Böyle sarjin yarim günde bitsin bi sarj aletiyle felan tasit bizi. Prize mi aldik kendimize mi anlamayalim. Ne gerek var 3100 mah'e? :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Siz yapmaya devam edin. Ama lütfen telefonun büyüklüğünden ve o sacma sapan bi halta yaramayan dandik kalem ve ozelliklerinden bu kadar dert yanmayin. Biz kullanlar olarak uzuluyoruz sonra bizden dertliler diye. Bi iphone değilsin be note. Cok ayip. Surda 2 tusla ekran goruntusu alip 28 hamleyle wifi acan iphonedan kotusun. Cok ayip cok.

Az örnek al iphoneu. Böyle sarjin yarim günde bitsin bi sarj aletiyle felan tasit bizi. Prize mi aldik kendimize mi anlamayalim. Ne gerek var 3100 mah'e? :)

Birçok konuda haklısın Mert,bu arada Andro hala candır :)  o 28 hamle konusuna hiç girme, birşeyler yapmaya çalışmışlar başka şeyi bozmuşlar zaten  :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

e7ML95.jpg

28 hareket? Sen biraz eskide kaldın heralde.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Di mi? Ios 7 beta testeri olarak baya gec kalmisimdir. Bence cok orjinal bir fikir. Kim akil etmis yahu bunu. Alttan çekince wifi kisayollari geliyor. Vay beeee. Adamlar yapmis. Bizim android 2.2 de bile olan seyi. :)Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Ben android'de yok demedim ki sen 28 hareket dedin? 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hatta uygulamalar da yukari firlatinca kapanıyor. Adamlar harbi yaratici bee. :DGönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben android'de yok demedim ki sen 28 hareket dedin?

Bende diyorum ki bizim ''Tek elle'' tek bir hareketle aldigimiz ekran goruntusu de var. Yani sizin 2 tuşla aldığınız ekran goruntusu bizde kalemsiz tek hareketle de aliniyor.

Madem onu almak bu kadar basitti ve bu ios kaçtan beri olan birseydi. Neden wifi acmak bu kadar zordu? Jbsiz kullanmak icin birsuru islem yapmaniz gerekiyordu.

Yani kolay ekran goruntusu almak ile ovunuyorsunuz ama wifi acmak için kac tane hamle yapiyordunuz. Ekran goruntusu daha mi sık kullaniliyormus wifidan?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...