İçeriğe Yönlendir

Iphone 5S Mi Galaxy Note 3 Mü?

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Android cihaz ilk alındığında gerçekten akıcı oluyor ama zamanla çok program atmasanız da şişiyor. Ios ta bu yok. Eğer HTC one bu sorunu aştıysa bravo, onun bu başarısında benim de katkım vardır. İlk aldığım android htc hero idi. Tam bir faciaydı. Rootlamıştım, sıfır yüklemede yapsam, takılmanın önüne geçemiyordum.

One da şişme olmaz, bu sefer aşmşlar harbiden, M8 de bunun gibi olursa benim için bu andro aynı ios gibi sıkıcı olacak sanırım, tek modele takılıp kalıyoruz, alternatif yok yahu  :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Senin amacın söylediğini unutturmak mı, iddian çürüdüğünde sözünü tutmak mı?

Abi boşver. Telefonların iyi olup olmaması böyle ölçüluyormus artık biz anlamıyoruz teknolojiden. :)
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

bana ikisini aynı anda yap benim iddam buydu sizde yapamadınız eklediğim resimde ikisi aynı anda yapılmıştır sizde yapın göreyim

Tamam. Peki Şimdi ?

Gönderilen Resim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

bütün

hocam pm'den adresi atınız telefonu yoluyacam 

PM'e gerek yok. Adresimi herkes bilir.

İş adresim: Karabük Adliyesi Kat:3 Merkez / Karabük

Geldiğinde yeni konu açıp, sözünüzde durduğunuz için teşekkür edeceğim. Karşılığında da 1 kutu safranlı lokum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bana ikisini aynı anda yap benim iddam buydu sizde yapamadınız eklediğim resimde ikisi aynı anda yapılmıştır sizde yapın göreyim 

Ümit kardeş, neyin kavgasını yapıyorsunuz Allah aşkına, bu tür konularda ios, Androidle kıyaslanmaz bile, özelleştirme konusu bu, yani öyle şeyler sıralarızki sen 1 konu yakalarsın biz karşına 100 değişik şeyle geliriz, ios bu tür şeylere izin vermeyen ve yapılan değişikliğin sıfır hata ile olmasını isteyen bu konuda çok hassas ve kapalı bir sistem, yani değişikliği yapman zor, andronun en güçlü olduğu yan budur zaten, tamam yapmışsın iyi güzel, tamam ios ta güzel, ama bu konuda yarışamazsın, fena yener bu konuda andro  :flowers:

gene söylüyorum ios'tan şaşmayın yolda kalmayın....

One dan şaşmayın yollarınız duble olsun .... :D tek yönlü yollar mazide kaldı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hocam yolum düşerse geleceğim  pek yolum düşecek gibi değil:d

Telefonu göndereceksin ya :) Telefon geldiğinde konu açacağım. Sen kendin gelirsen yemek ısmarlarım ne demek. 

Yurtiçi Kargo olsun mümkünse.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hocam telefonu göndermek sıkıntı değil ben kargolara güvenmiyorum söz verdiysek elden teslim etmesinide bilriz ölmesem glicem yemeğini yiyecem telefonu teslim edecem  kaldığın adlyede dayım savcı haberin olsun:D

Kargodan bir şey olmaz yav :) Sen merak etme. Elden getirmeni de beklerim nasılsa acelem yok. 

Dayın kim selamını ileteyim :) 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şahsen ben olsam kesinlikle almazdım telefonu,ortada kazanılmış bir hak yok.

Niçün abi? :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hocam yolum düşerse geleceğim  pek yolum düşecek gibi değil:d

ios'un orjinali evet tamamen kapalı kutudur.. andoro bu konuda daha üstün fakat jailbreklı ios vazgeçilmezdir...

Jb li ios nedir biliyormusun Ümit, andronun kutudan çıktığı gibi, root falan yapılmadan direk marketten yükleyip yapabileceklerinin yarısı bile değildir, önce bunu netleştirelim. Neyse sende zaten andro üstün demişsin.

Androidde root yetkisi ile bu tür şeylerin feriştahını yaptığın gibi, ana yazılımda eğer bu işten anlıyorsan köklü değişikliklerde yaparsın, rom u değiştirirsin gibi, yani jb li ayfon, androide bir üstünlük sağlamaz, yaklaşamaz bile, dediğim gibi, özelleştirmede android 1. dir, yazılım esnekliğindede aynı şeklide...

İos farklı bir sistemdir, kendi içinde çok stabil hızlı ve az donanımla büyük işler yapabilen bir yazılımdır, ama aslında farklı 2 sistemle kıyaslama yapıyoruz, buda var yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

abime katılıyorum ortada kazanılmış bir hak var fakat hakıyla olmadı bence ikiye bir heç etik  değil :)

Ümit, güzel kardeşim :) Senin telefonun senin olsun. Benim göstermeye çalıştığım şey şu; emin olmadığın hiç bir şey için bu kadar ciddi iddiaya girme. Ne olursa olsun değer mi? Çalışıp kazandığın malını, paranı böyle işe yaramayacak şeyler için ortaya koymaya değer mi? Faydası olur mu? Olmaz di mi? 

Sen benim anlatmak istediğimi anladıysan, sana bir şeyler katabildiysem bana yeter. Telefonunun hayrını gör e mi? :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Ümit, güzel kardeşim :) Senin telefonun senin olsun. Benim göstermeye çalıştığım şey şu; emin olmadığın hiç bir şey için bu kadar ciddi iddiaya girme. Ne olursa olsun değer mi? Çalışıp kazandığın malını, paranı böyle işe yaramayacak şeyler için ortaya koymaya değer mi? Faydası olur mu? Olmaz di mi? 

Sen benim anlatmak istediğimi anladıysan, sana bir şeyler katabildiysem bana yeter. Telefonunun hayrını gör e mi? :)

Zaten alacağına ihtimal vermemistim,tebrik ederim zafer :)

Zafer haklı ümit kardeşim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kesinlikle katılıyorum bende iphonenin ne kadar stabil olduğunu zaten söylemiştim 

Evet stabil, uygun model ve ona uygun sürüm ile, artık ne stabillikte nede hızda ayfonun android üst modellerine üstünlüğü kalmamıştır, al sana One örneği...

Geri kalan hangi konuda geri android, One la kıyaslama yap (çok detaya inme açık ara fark attığı yerler var One ın), andro kullanan her markada aynı sonuca ulaşamazsın tabii, bunu bir üstünlük sayma çünki ayfonunda modelleri birbirinin az süslüsü, daha doğrusu çeşitliklilk yok ayfonda, bu açıdan değerlendir.

Kibarlık, hafiflik ,estetik ,kullanışlılık = iphone

Küçük ekran tüm havasını siliyor ama  :i-ih:  kibarlık-hafiflik-estetik ve özellikle kullanışlılıkta daha iyisi olduğunda unutma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Ben alabilirim Zafer Bey'in yerine.

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Evet stabil, uygun model ve ona uygun sürüm ile, artık ne stabillikte nede hızda ayfonun android üst modellerine üstünlüğü kalmamıştır, al sana One örneği...

Geri kalan hangi konuda geri android, One la kıyaslama yap (çok detaya inme açık ara fark attığı yerler var One ın), andro kullanan her markada aynı sonuca ulaşamazsın tabii, bunu bir üstünlük sayma çünki ayfonunda modelleri birbirinin az süslüsü, daha doğrusu çeşitliklilk yok ayfonda, bu açıdan değerlendir.

Küçük ekran tüm havasını siliyor ama :i-ih: kibarlık-hafiflik-estetik ve özellikle kullanışlılıkta daha iyisi olduğunda unutma :)

Ben kendi adıma, kaliteli android icin de o kadar para veremem açıkçası. IPhone'a sadece cihaz için değil, software için de para ödeniyor. Android beleş, Çin malı telefonlarda da android var. :)

Bu arada hâlen android kullanıyorum, iphone cu değilim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bana göre ekranı yeterli bi telefon için , note 3 tablet gibi yani :)

Sana yetiyorsa sorun yok canım, yalnız tek başına değil, = aypon olayı yok yani  :biggrin:

Ben kendi adıma, kaliteli android icin de o kadar para veremem açıkçası. IPhone'a sadece cihaz için değil, software için de para ödeniyor. Android beleş, Çin malı telefonlarda da android var. :)

Bu arada hâlen android kullanıyorum, iphone cu değilim :)

5s kaç kaat biliyorsun sanırım, daha alt modelleri zaten saymıyorum, ben üst sınıf cihazlardan bahsediyorum zaten, One- 5s bu gibi cihazlar, f/p olarak alacaksam discovery alırdım zaten.

Ha bu arada " IPhone'a sadece cihaz için değil, software için de para ödeniyor."  One içinde aynı şey geçerli, cihaz, ve optimize edilmiş yazılım+ kalite ve dayanıklılık. :)  olay yazılımı donanıma optimize etmekten geçiyor, çin tabletlerinde bu yok, sıkıntıda burada zaten.

Not: ios kodları açsın, bak ne uyduruk çin mallarınada yükleniyor, beleş olması kıstas değil yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant
(düzenlendi)

Sana yetiyorsa sorun yok canım, yalnız tek başına değil, = aypon olayı yok yani :biggrin:

5s kaç kaat biliyorsun sanırım, daha alt modelleri zaten saymıyorum, ben üst sınıf cihazlardan bahsediyorum zaten, One- 5s bu gibi cihazlar, f/p olarak alacaksam discovery alırdım zaten.

Ha bu arada " IPhone'a sadece cihaz için değil, software için de para ödeniyor." One içinde aynı şey geçerli, cihaz, ve optimize edilmiş yazılım+ kalite ve dayanıklılık. :) olay yazılımı donanıma optimize etmekten geçiyor, çin tabletlerinde bu yok, sıkıntıda burada zaten.

Not: ios kodları açsın, bak ne uyduruk çin mallarında yükleniyor, beleş olması kıstas değil yani.

Fiyatları biliyorum. Ben zaten o fiyatlara cihaz almam prensip olarak. Ama bana 2 bin TL verseler cihaz almam için, üst düzey de olsa android almam. Deneyimlerim beni bu yöne sevkediyor :)

Not: ios kodları açmaz, intihar olur elma için. :)

tarihinde Mesut Nalbant tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Fiyatları biliyorum. Ben zaten o fiyatlara cihaz almam prensip olarak. Ama bana 2 bin TL verseler cihaz almam için, üst düzey de olsa android almam. Deneyimlerim beni bu yöne sevkediyor :) Not: ios kodları açmaz, intihar olur elma için. :)

Sen bilirsin tabii.

İos kodları açamaz evet, androyu beğenmiyorsunya hani, ios u o zaman anında unutursun.

Androya o para verilir, hem 5s ten daha ucuza hemde daha iyi olana, bu da 5s gibi tek modellde var, One.

Kısaca 2 model var, daha ucuz ama daha iyi yönleri olan One, yada 5s, tabii money talk durumuda var, neyse demek istediğim androide o para verilir, hemde gözü kapalı, ama belli modellere, o ekranla ve eksikleriyle bende ios kullanan 5S e o parayı hayatta vermem mesela :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İphone  :yes: Şimdiye kadar samsung ile harcadığım zamana üzülüyorum :D

Ayför dörde :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Samsung kullanıyorum ama bir daha ki Iphone olacak mutlaka.

Samsungtaki takılmadan sonra sana ohh be dedirtip, daha sonrasında alışınca bu ne böyle yahu diyeceğin bir sisteme geçip, daha sonra andronun tam çalıştığı modelleri arayacağını biliyorsun sanırım :)

Son günlerde kardeşimin Note 3'ünü bol bol inceledim, birkaç gün kullandım. Kamerası harika, büyük ekran çok büyük bir rahatlık. Android'deki kronik sayfa sürüklerken takılma olayını çözmüşler. Mesela iPhone'da facebooku açıp sayfayı aşağıdan yukarıya çekin akıcı şekilde en aşağılara inerdiniz ama Android'de gelir bir yerde tıkanır sonra devam ederdi. Bunu çözmüşler. Telefon çok ama çok hızlı. Buraya kadar herşey güzel. Ama eninde sonunda Android'de insanı sıkan birşeyler var ve ayrıca amatörce geliyor. Kardeşim 2. gününde sıkıldı ve bana ötelemeye çalıştı telefonunu. :)

Ben olsam taşıması daha kolay diye, daha bir telefon gibi diye 5s alırdım. Zaten Note 3'ü telefon değil de phablet olarak düşünmek lazım. Her zaman yanımda mini bir bilgisayar olmasına ihtiyacım yok diyorsanız kesinlikle 5s. 

Şu da var, kaç yıllık iphone 4 hala 2. elde 600-750 arasına alıcı bulabiliyorkan, Note 3 daha şimdiden 1200'lere düşmüş telefoncuların alımında, siz de elden en fazla 1600'e satabiliyorsunuz.

O olay zamzungta ve daha alt basit modellerde var yalnız, her android kullanan markayı hesaba katma ve aypon dan farkı olmayanlarıda unutma yalnız  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...