İçeriğe Yönlendir

Iphone 5S Mi Galaxy Note 3 Mü?

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Teknolojiden anlayan biri olarak söylüyorum iphone kadar stabil telefon yoktur

Iphone jailbreak yaptınmı telefonda yapamayacağın hiç bir şey yoktur..

Dünyada şuan 64 bt telefon sadece iphone 5d mevcut

Android açık bir yazılım olduğu için virüs ve trojenden telefon başkasının telefonu olabiliyor telefon senin elinde ama android yazılım sayesinde başka art niyetli kişilerde senin telefondaki bilgilerine erişebilyor..

Babaannem her zaman der ne alırsan al en iyisini al sigaranın en iyisini içeceksin arabanın en iyisine bineceksin telefon kullanacaksan en iyisini al oda iphone 5s 64 gb olandır

Valla kusura bakmayın ama iyi telefon kavramı görecelidir. Bana göre büyük ekranlı telefon daha iyi mesela. Size göre küçük belki. Tamam 5s 64 bit. 5'in yapıpda onun yapamadığı ne var? Tek fark hız değil mi ? Varsın 64 bit olsun. Bana 5 inç ekran ile 2 gün giden şarj verebiliyor mu? 

Birde 5 senelik android kullanıcısıyım. İndirmediğim uygulama kalmadı şu virüs bir bana denk gelmedi herhalde. Kullanmayı bilmekle alakalı.

Ayrıca İphone'da jb ile yapılan çoğu şeye andro'da zaten sahibiz.

Saygılarımla. 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Yıllarımı verdiğim tecrübeye dayanarak kesinlikle 5s öneririm

Valla hocam iphone da samsung da kullandım fakat G2 yi çok beğendim, hele iphone da ios 7 işi bitirdi krizler geçiriyordum telefon donup kalıyordu :)

İphone 4 kullanıyorsanız 4 te bazı takıntılar yaşamanız normaldir diğer modellerde yaşamadım buda apple pazarlama stratejilerinden biridir.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Hocam 65 bit telefonu her konuda hızlı ve stabil çalışmasını sağlıyor.. Özellikle garik açısından oyun açısından anlayacağın 64 bit telefon demek en hızlı telefon demek

Güzel Abi'm sizden tek birşey istiyeceğim androide yaparsanız elimdeki iphone 5s'i size verecem

( kilidi açmak için kaydırın) bu yazıyı androide değiştirin herhangi bir cümle yazın yerine bunu yapın ne isterseniz yapacağım..

Resimdeki Kilid aç yazısı ve operatör logosu değişmiş bunları androide yapabilirmisin xRBrva.jpg

Ümit bey herşey önerilenle iyidir aslinda ben size androidin herşeyini değiştirim aslında konumuz bu değil güvenlik acisindan hiç bir zaman jailbreak kimse önermiyor özellikle arkadaş bir mesajında bankacılık kullanacağını söylemiş güvenlik acısından en kapalisi ios 7 dir bence telefonun orj bozup şekilden şekile sokmaya gerek yok diye düşünüyorum yüklediğiniz resimde hoş değil.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hocam 65 bit telefonu her konuda hızlı ve stabil çalışmasını sağlıyor.. Özellikle garik açısından oyun açısından anlayacağın 64 bit telefon demek en hızlı telefon demek

Güzel Abi'm sizden tek birşey istiyeceğim androide yaparsanız elimdeki iphone 5s'i size verecem

( kilidi açmak için kaydırın) bu yazıyı androide değiştirin herhangi bir cümle yazın yerine bunu yapın ne isterseniz yapacağım..

Resimdeki Kilid aç yazısı ve operatör logosu değişmiş bunları androide yapabilirmisin

Yani kusura bakmayın ama sadece ek bir yazılımla olabilir şeyler hepsi. 

Bizde zaten kilit aç yazısı yok. Hiçbir ek programa ihtiyaç duymadan değiştirilen yazımız var. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Nexus 5' i de incele derim.

Kırpılmışlar işe yaramaz, g2 bile sıkıntılı, bunu taaa aylar öncesi demiştim, kırpılmış g2 = nexus5 tir.

direk en son sürüm isterim, o yüzden nexus tan şaşmam diyebilirisin, bende buna gülerim, şu sıralar baba modellerin google sürümleri çıkıyor, mesela One, bu alete direk google rom u attığın an alsana nexusla aynı anda son sürüme geçme avantajı, One ın google sürümü var biliyorsun, kısaca durum bu :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Resimdeki Kilid aç yazısı ve operatör logosu değişmiş bunları androide yapabilirmisin

Ohoooo androda bunlar çocuk oyuncağıdır, zor olan ayponda yapmak, bunu yapmayı bırak operatör logosuna kendi resmimi bile koyarım istesem, senin budur dediğin şey ayponda ancak jb ile olan oda yarım olan şey, bizde bunlar kutudan çıkan aletle direk yapılır, bu esneklikle ios un androyla kapışması bile mümkün değil, ios bu iş için zor bir yazılım, esnek değil ve zor, yani bu konudan ekmek çıkmaz :)

Gelelim konuya, 65bit değil 64 bit. ayrıca 64bit sistem uygun yazılım olmadan işe yaramaz biiir, en az 4gb. ön bellek olmadan gerçek anlamda yine işe yaramaaaz ikiiii, ayponun 64biti tamamen veri yoluyla ilgili bir aldatmacadır üüüüç, kısaca üzgünüüüüüm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kendiniz deneyip sonuç aldınızmı?

S4 ile evet. Ekranı kırmadan önce denemiştik. Zaten telefonun özelliği. Ek bir yazılım veya başka birşey değil. Oluyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eve haklısınız 64 bit için4 gb Belek şart android bile aldatmacadır diyemedi siz nasıl kanaat getirdiniz de aldatmaca diyorsunuz şaştım

Yazılımdan anlayan herkes bunu bilir, androda çıksın, 4gb ön bellek ve uygun yazılım olmasın (uygulamalarda uygun olacak) bunada aldatmaca derim, o bu yok yani :)

Andro diyemedi evet, zaten android demiyor, telefon üreticileri diyor, üreticiler baktı ayponda bu tuttu, aynı aldatma taktiğini uygulayacaklar ondan, baktılar inanan çok hemen atladılar, özellikle zamzung çok sever bu işleri.

Şuan için 64 bit çip bu işletim sistemlerine fazla lüks, henüz hazır değiller.

Geldim. :p

Note 3 alınır. Bence samsung'un şimdiye kadar yaptığı en olmuş cihaz. Elinize aldığınızda kalite hissi var. Kendimde note 2 kullandığımdan diğer telefonlara geçince çok arıyorum bazı özelliklerini. Ama gelgelelim samsung işte. Note 2 halen 4.1de. Discoveryler bile 4.3te iken. Neden Note 3 aldıracaklar. Hayatta almam bu sebeple.  5S konusuna gelirsek. Şarj sıkıntısı büyük. Bende geçmeyi düşünüyordum ama note serisinden sonra büyük sıkıntı. Note 3

filp cover ile çokda güzel oluyor. Alınırsa siyahı alınmalı. Htc One'da çok güzel bir alternatif. Bende One+ı bekliyorum. Doğru yolu sanırım artık gördüm. :)

Vayy be Mert, neler okuyorum  :D

Android yazılımı kullanan telefonların şahı hTC dir. Nokta.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Vayy be Mert, neler okuyorum  :D

Sizi one konusuna alalım Ali Abi . Sebebi yazıyore. :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sizi one konusuna alalım Ali Abi . Sebebi yazıyore. :p

Doğru, bu alt konularda yazmam yanlış oluyor,diğer klasmana geçeyim en güzeli, burası kesmedi beni  :D  :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Htc desire hd ,telefonuma andronun son yazılımını nasıl yukleyebilirim.telefon şu haliyle çok yavaş,şarj durumu berbat,yazılımla duzelirmi acaba

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Aslinca hiç bir zaman adroidle ios karşilaştırılmamalıdır. Orn 5 mi 5s mi olabilir yada note 3 mü s3 s4 mü herkezin kendine göre doğruları vardır onun için bu konu böyle uzarrrr gider(: piyasada aklinizaa gelebilecek bütün telefonları kişisel olarak test amaclı değil teknoloji merakı kullandım benim fikrim herzaman daha iyisi cıkana kadar apple iphone 5s tir illaki adroid kullanacağım derseniz htc one m8 diğer androidlere göre zamanla yavaşlamadan kullanacağınız bir cihaz bazı kamera sorunlarını son zamanlarda yazılım ile çözdüler.

Htc desire hd ,telefonuma andronun son yazılımını nasıl yukleyebilirim.telefon şu haliyle çok yavaş,şarj durumu berbat,yazılımla duzelirmi acaba

Kit kat sürümü yayımlanmaya başladı ama bildiğim kadarıyla desire hd modeli beliii güncellemeden sonra güncelleme vermediler

Yorum bağlantısı
Misafir

Konu ihtiyaca göre telefon belirlemek yerine, telefona göre ihtiyaç oluşturmaya gelince dönüp dolaşıp meşhur ios, android rekabeti gündeme geliyor.

Telefonları birer otomobil gibi düşünelim. 5s 205km yapıyor, note3 200km. S4 180, Note2 160km. Şöför biraz acemi hız yapmaktan çok keşfetme aşamasında. Yolun ise yüzeyi biraz pürüzlü. Hız tahditleri var uyulması gereken, kontroller var. Yani 140km'nin üstüne belki 5-10 kere çıkılacak. Hıza değil adrenaline ihtiyacı olan, kullanmayacağı özelliklere 600tl fazla vermek değecekse versin. Ya da her modeli denediyse sırf mutluluk için alsın. Ancak bu modellerle ilk defa karşılaşılıyorsa, note2'de yeter, 5c'de. Estetik, ekran büyüklüğü gibi detaylara bakılarak Android, ıos seçimi yapılabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

andordin genel sorunudur düzelmez siz genede günceleyin telefon üzerinden wifi ile güncelemeniz mümkündür günceleme yapmadan önce hard reset atın telefona önce değişen bir şey olmasan öyle günceleyin  mevcut işletim sisteminiz andord kaç en son androd 4 çıktı

Yukarıda Mert Boran sizin söylediklerinizi yapmış Ümit Bey. 

Ne zaman gönderiyorsunuz 5S' i Mert'e? 

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Kırpılmışlar işe yaramaz, g2 bile sıkıntılı, bunu taaa aylar öncesi demiştim, kırpılmış g2 = nexus5 tir.

direk en son sürüm isterim, o yüzden nexus tan şaşmam diyebilirisin, bende buna gülerim, şu sıralar baba modellerin google sürümleri çıkıyor, mesela One, bu alete direk google rom u attığın an alsana nexusla aynı anda son sürüme geçme avantajı, One ın google sürümü var biliyorsun, kısaca durum bu :)

Yok onu bilmiyorum ama düz mantık stabil cihaz bana göre, markanın ıvır zıvır kaldırılamayan programlarının olmadığı nexus 5 tir (rootsuz cihazlar için). Diğer taraftan iphone gerçekten akıcı tabi ki iphone 4 ios 7 hariç :)

Bir de win 8 lumialar için akıcı diyorlar ama kendim kullanmış değilim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

S4 ile evet. Ekranı kırmadan önce denemiştik. Zaten telefonun özelliği. Ek bir yazılım veya başka birşey değil. Oluyor. 

kendisi yapamamış video gsöterdi binlerce fake videlar size gösterebilrim :)

Bakın yukarıda yaptım demiş. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yok onu bilmiyorum ama düz mantık stabil cihaz bana göre, markanın ıvır zıvır kaldırılamayan programlarının olmadığı nexus 5 tir (rootsuz cihazlar için). Diğer taraftan iphone gerçekten akıcı tabi ki iphone 4 ios 7 hariç :)

Bir de win 8 lumialar için akıcı diyorlar ama kendim kullanmış değilim.

Akıcılıkta One la ip5s arasında fark bulamazsın, bunuda belirteyim, ip4s içinse haklısın, ip4s için en iyi ios sürümü ios5 tir, ios7 öldürür, jb li ios7 ise 4s i telef eder.

Yorum bağlantısı
Misafir

andordin genel sorunudur düzelmez siz genede günceleyin telefon üzerinden wifi ile güncelemeniz mümkündür günceleme yapmadan önce hard reset atın telefona önce değişen bir şey olmasan öyle günceleyin  mevcut işletim sisteminiz andord kaç en son androd 4 çıktı

Telefonum maalesef güncelleme almıyor,root yapmam lazım

Ali abinin bilgisi vardır muhtemelen :)

Yorum bağlantısı
Misafir

root donmaya ve yavaşlmaya çar değildir... aksine daha berbat eder android  bu fazlası beklemeyin  stabilitesi yok hepsi bu

Güncelleme yapınca tlf coşacağını söyleyenler var.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hocam kilid aç yazını değiştiğini farzedelim logo ne yapacak peki ikisni söyledim olmayacağını bildğim için iiddaa ettim

Şöyle yapalım. Sen seç hangisi olsun ?

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunun androidle ilgiside yok, stabiliteylede ilgisi yok bunuda belirteyim, stabilitesi yoksa iosunda yok, 4s e ios7 kur al sana stabilite, bunlar boş iş.

Barış kardeş,  telefonunu incelemedim, 4.3 sürümünü büyük ihtimal desteklemez, aypon gibi her modele son sürüm uyar yalanına girmeden adamlar direk olmaz demişler, kısaca rootla ve öyle özel sürümlerden birini yükle, ama düzgün çalışması yada çalışsa bile aylar boyu aynı performansta gitmesini bekleme, tıpkı 4s gibi zamanla şişer kalır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

tamam işte logoyu değiştirdin  kilid yazısınıda değiştir... ha gayret olcaak :D

Senin amacın söylediğini unutturmak mı, iddian çürüdüğünde sözünü tutmak mı?

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Akıcılıkta One la ip5s arasında fark bulamazsın, bunuda belirteyim, ip4s içinse haklısın, ip4s için en iyi ios sürümü ios5 tir, ios7 öldürür, jb li ios7 ise 4s i telef eder.

Android cihaz ilk alındığında gerçekten akıcı oluyor ama zamanla çok program atmasanız da şişiyor. Ios ta bu yok. Eğer HTC one bu sorunu aştıysa bravo, onun bu başarısında benim de katkım vardır. İlk aldığım android htc hero idi. Tam bir faciaydı. Rootlamıştım, sıfır yüklemede yapsam, takılmanın önüne geçemiyordum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şöyle yapalım. Sen seç hangisi olsun ?

Zafer, andronun en güçlü olduğu kişiselleştirmeden soru sormuş arkadaş, hiç ama hiç şansı olmadığının henüz farkında değil, kişiselleştirme isteniyorsa iso bu konuda en sıkıntılı ve  kapalı olan sistemdir bir kere :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yukarıda Mert Boran sizin söylediklerinizi yapmış Ümit Bey.

Ne zaman gönderiyorsunuz 5S' i Mert'e?

kendisi yapamamış video gsöterdi binlerce fake videlar size gösterebilrim :)

hocam dikatli okusanız operatör logusu ile kild aç yazısı demişim

Kendim yapmamis miyim? Okuduğunuz dan emin misiniz?

Ayrica o mesajı sonradan degistirdiniz. Sadece kilit ac yazıyordu sonradan diğerini de eklemissiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...