İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Süleyman Kaya87

Eveeeet 12 temmuzda zr yi uygulamıştım dün gece antebe geldim azönce de arabanın sağ çamurluk alt kısımları ve kapının hemen hemen yarısına kadar baya bi zift sıçramış bizi uğraştırmadan zift sökücü cif falan uygulamadan çıkacakmı kolayca görelim ilk tecrübe nasıl olacak acaba??

Takipteyim. 3 aydır elimde kaldı zr :)
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Takipteyim. 3 aydır elimde kaldı zr :)

Hatırlarsan ben dedim sana haber verim antepden maraşa gel hem izlemiş olursun zaman olursa sana da yaparız gibi şeyler söylemiştim sanırım ama bilgin olsun kaportacı arkadaşımla yaptık benim arabaya akabinde cla 200 e ıyguladık sonra da siyah 207 ye yaptık işçiliği arkadaşla konuşabilirsin yapar seninkinide işin püf noktasını çözdük burda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Hatırlarsan ben dedim sana haber verim antepden maraşa gel hem izlemiş olursun zaman olursa sana da yaparız gibi şeyler söylemiştim sanırım ama bilgin olsun kaportacı arkadaşımla yaptık benim arabaya akabinde cla 200 e ıyguladık sonra da siyah 207 ye yaptık işçiliği arkadaşla konuşabilirsin yapar seninkinide işin püf noktasını çözdük burda

Hatırlıyorum ustam. Özel mesaj atmıştım sanırım sana. Nişandı nikahtı düğündü derken bi fırsat bulamadım. Diğer yandan tayin işleri :)

Araçta rötuş boyası gereken yerler var. Taş izi vs. Ardından pasta yaptırmam gerek. Gaziantepteyken pasta için Tansel abi ile görüştüm ama zamanı denk getiremedik. Şimdi memleketteyim burda da iyi bir pasta ustası tanımıyorum. Bakalım şu tatil bitmeden çıkmaya çalışacağım işin içinden :)

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Fazlaca alıntı yapıp sayfayı büyütmeden yazayım. s30 ince pastadır, hare giderir güzel parlaklık sağlar. Sıfırdan alacak olsam zr53 ün üzerinde aynı markanın ürününü tercih ederim. Birbirleri ile kimyasal olarak daha uyumlu üretiliyorlar genelde. Metalcoat2 kendi başına bir koruma ürünü, zr53 ün üzerine uygulandığında etkileri birlikte daha iyi olacaktır. Hızlı cilalar 1-2 günlük yaz aşkı gibi pek etkisi yok anlık mutluluk veriyor :D

Köksal bey bu metalcoat ı 6 ay sonra değil de şimdilerde uygulayasım var iyi olurmu sizce zr yi 12 temmuzda yapmıştım (hani diyorlar ya arkadaşlar zr iki hafta sonrası hydrax sealant diye ona istinaden yapasım var metalcoatı)

Yorum bağlantısı

Bu zıkkımın fiyatı noolmuş öyle yahu. :shok:

kıymete bindi, artık avantajı kalmadı. Gtechnik alınır 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal bey bu metalcoat ı 6 ay sonra değil de şimdilerde uygulayasım var iyi olurmu sizce zr yi 12 temmuzda yapmıştım (hani diyorlar ya arkadaşlar zr iki hafta sonrası hydrax sealant diye ona istinaden yapasım var metalcoatı)

Bence metalcoat yapılabilir şu an, hydrax tan daha iyi baglanacaktir zr53 e malum aynı markanın ürünü daha uyumlu olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu zıkkımın fiyatı noolmuş öyle yahu. :shok:

Ki bi de nasiol Türk markası. Mühendisler arge tamamen Türk. Tasarım ödevimde kendi kendini temizleyen yüzey konusunda, şirkete attığım mail e mühendislerden biri çok iyi ayrıntılı cevap vermişti. O konuda takdir etmiştim
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Zr uygulamasından iki hafta kadar sonra gece antebe gittim sadece çamurlukla kapının belli kısmı zift olmuş sandım şimdi yıkamacıda tavanında bagajında bile zift olduğunu gördük tazyikli suyla çıkmadı yıkamacı çocuk arabayı olduğu gibi mazotla siliyor zift yapışmamış hemen çıkıyor fakat zr ye mazotla silme zarar verir mi onu merak ediyorum????

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Zr uygulamasından iki hafta kadar sonra gece antebe gittim sadece çamurlukla kapının belli kısmı zift olmuş sandım şimdi yıkamacıda tavanında bagajında bile zift olduğunu gördük tazyikli suyla çıkmadı yıkamacı çocuk arabayı olduğu gibi mazotla siliyor zift yapışmamış hemen çıkıyor fakat zr ye mazotla silme zarar verir mi onu merak ediyorum????

Güzel bir şampuanlı yıkama yapıp mazotu da temizleyin, sonra duru su döküp su iticilik ve boncuklanmayı kontrol edin ;)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Güzel bir şampuanlı yıkama yapıp mazotu da temizleyin, sonra duru su döküp su iticilik ve boncuklanmayı kontrol edin ;)

Evet şampuan sonrası denedim boncuklanma heryerde devam ediyor sorun yok galiba

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

zr53 sıfır arabaya uygulanır mı acaba? İlgimi çekiyor :)

kardeşim benim asıl sıfıra atacanki hep sıfır kalsın ;) ben iki sıfır aracımada attım iyikide atmıştım cillop gibi

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Evet şampuan sonrası denedim boncuklanma heryerde devam ediyor sorun yok galiba

Sorun yok o zaman keyifle kullanmaya devam

:good1:

Zr 53 candır :)  ama şuan kazık fiyatlı olmuştur  :angry:

Senden ötürü abi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Sorun yok o zaman keyifle kullanmaya devam

Senden ötürü abi :biggrin:

Aynen ali abiden ötürü bize dedi şantiyede şöyle güzel yaptım böyle güzel yaptım iki kat oldu üç kat oldu diye bizi zehirledi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Aracim garajda yatıyor. Zr 53 ten sonra üç gün oldu ikinci katı atabilir mıyım. Ya da ikinci kat atarken nelere dikkat etmeliyim.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Azönce metalcoat f2 uyguladım zr53 üstüne camlara da dikkat etmedim zr gibi deildir sandım valla spreyden dolayı camlar pütür pütür oldu bezle de sildim çıkmıyor halbuki kokusu da aynı zr53 gibi anlamalıydım artık ne yapacam camlara bilmiyorum bi kil uygulaması deneyeceğim çıkarsa diye önerisi olan var mı camlar için???

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Azönce metalcoat f2 uyguladım zr53 üstüne camlara da dikkat etmedim zr gibi deildir sandım valla spreyden dolayı camlar pütür pütür oldu bezle de sildim çıkmıyor halbuki kokusu da aynı zr53 gibi anlamalıydım artık ne yapacam camlara bilmiyorum bi kil uygulaması deneyeceğim çıkarsa diye önerisi olan var mı camlar için???

Tekrar metalcoat sürüp beklemeden hemen silin. Ürün tekrar sürüldüğünde kuruyan kendisini çözecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Tekrar metalcoat sürüp beklemeden hemen silin. Ürün tekrar sürüldüğünde kuruyan kendisini çözecektir.

Köksal bey yıkamacı da uğraşırken çocuk abi saatlerdir uğraşıyosun gel bi cif sürüp silelim dedi mükemmel sonuç camlarda hiç leke kalmadı ve hiç de çizmedi böyle bişey başına gelen varsa tavsiye ederim!!!

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal bey yıkamacı da uğraşırken çocuk abi saatlerdir uğraşıyosun gel bi cif sürüp silelim dedi mükemmel sonuç camlarda hiç leke kalmadı ve hiç de çizmedi böyle bişey başına gelen varsa tavsiye ederim!!!

Cam, boyadan kat kat sert olduğu için cizmemis olabilir (halojen spotla kontrol edilebilir çizip çizmedigi). Misal boyada kullanılan kalın pastalar camın ancak tozunu alır.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...