İçeriğe Yönlendir

Yurt Dışından Araç Almak Hakkında!

Bünyamin Mehan

Recommended Posts

Hakan Beyhatun

Eğer ki para sorun değilse, örnek verdiğiniz araç'ın müadilleri TR'de mevcut..

2.0 tdci 6 ileri, makyajlı kasa isterseniz 2.0 tdci wrc, ayrıca 2.0 atmosferik zetec s 'de var..

2.5 ST lerde mevcut.

Olay performansa 2.0 mondeo 240ps'de alabilirsiniz.

İstediğiniz özellikte burada araba çok zaten ;)< ;)>

Ben özellikle 2007 ST istemiştim. Ford un en son, tamamı alman yapımı olan özel bir modeli olduğu için. Haftada 20 km yapar garaja koyarım. Günlük kullanmak için değil.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ben özellikle 2007 ST istemiştim. Ford un en son, tamamı alman yapımı olan özel bir modeli olduğu için. Haftada 20 km yapar garaja koyarım. Günlük kullanmak için değil.

O zaman yurt dışından getirmeye gerek yok. Malum sitede, 2.el olarak ST'ler mevcut
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Aydın Perçem

Merhaba, kısa bir arama yaptım ama ilgili bir konu bulamadım.

Yurt dışından gelen araçların Türkiyede kalabilme izinleri 6 aydan 2 seneye uzatılacak diye bir haber okumuştum.

http://www.hurriyet.com/avrupa/26620275.asp

Yukarıdaki linkte de 24 ay diyor.

Almanyada 2bin 3bin euroya araçlar var..

http://www.mobile.de/?lang=en

2 seneliğine getirtilen bir aracı Yurtta kullanıp 2 sene sonra getiren kişiyle gönderip satıp daha yeni model almak ne derece mantıklı olur?

Yorum bağlantısı

Bu şekilde yapılamıyor diye biliyorum abi. Detay bilgim yok ama yapılamıyor. yoksa bizim burada Bulgar vatandaşı olan yüzlerce tanıdığım var. Hiçbiri araç getiremiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yurt dışında oturması kimliği olup ta getirtenler artık 2 yıl+1 ay tekrar çıkmadan kullanabiliyor. Sadece ,kendileri kardeşi eşi bile direksiyona geçemez.Yasa onunla ilgili .Aksi halde zaten yurt içinde araba satışı kalır mıydı :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

http://www.haberler.com/basbakan-davutoglu-gurbetcilere-vaatlerini-7267270-haberi/

yurt dışında oturması kimliği olup ta getirtenler artık 2 yıl+1 ay tekrar çıkmadan kullanabiliyor. sadece ,knedileri kardeşi eşi bile direksiyona geçemezx. yasa onunla ilgili . aksi halde zaten yrut içinde araba satışı kalır mıydı :D

Araç Almanyada yaşayan birinin üzerine olacak.

Ben sadece burada kullanıp bakımını yapıp vergisini ödeyeceğim.

60 bin TL lik c-max 30 bin TL ye geliyor.

Böyle imkan varken neden ford :)

:)

Neden buradayız , bilmiyorum ki? :) :)

Yorum bağlantısı

http://www.haberler.com/basbakan-davutoglu-gurbetcilere-vaatlerini-7267270-haberi/

60 bin TL lik c-max 30 bin TL ye geliyor.

:)

Neden buradayız , bilmiyorum ki? :) :)

Kullanamazsın abi. Araç sahibi dışında kullanımı yasak. Görüldüğü yerde bağlayıp sınır dışı ediliyor sanırsam. Dediğim gibi böyle bir olay olsa, burada herkes Mersedes, Audi gibi lüks araçlara binerlerdi..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Bu şekilde yapılamıyor diye biliyorum abi. Detay bilgim yok ama yapılamıyor. yoksa bizim burada Bulgar vatandaşı olan yüzlerce tanıdığım var. Hiçbiri araç getiremiyor.

Kerem mesele çok çok sıcak benim için.

Almanyadan arkadaşım geliyor. Güvendiğim birisi. 2-3 bin euroya gıcır gıcır 2005-2006 c-max lar var. Sinir olmuyor değilim bir taraftan.. :)

Kullanamazsın abi. Araç sahibi dışında kullanımı yasak. Görüldüğü yerde bağlayıp sınır dışı ediliyor sanırsam. Dediğim gibi böyle bir olay olsa, burada herkes Mersedes, Audi gibi lüks araçlara binerlerdi..

Bu bilgi her hangi bir yerde resmi olarak açıklanmış mı? Mesele yeni, açıklama 2-3 ay önce yapılmış, henüz görmememizin nedeni bu olabilir mi? tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

Yasa izin verse bu kurnazlığı keşfeden siz olmazdınız büyük olasılıkla.

Sorun aracı yurt dışında ikamet eden araç sahibi olan kişi ve bildiğim kadarı gene ikametleri yurt dışı olan eş ve çocukları dışında kimsenin kullanmasının yasak olmasında... ;)

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

Aracı yurt içine sokan kişinin pasaportuna araç  kaydediliyor. Araçsız yurtdışına çıkmak istediklerinde tasişin sundurmasına geçici terkini yapıyorlar. Aksi takdirde yurtdışına çıkmalarına olanak yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kerem mesele çok çok sıcak benim için.

Almanyadan arkadaşım geliyor. Güvendiğim birisi. 2-3 bin euroya gıcır gıcır 2005-2006 c-max lar var. Sinir olmuyor değilim bir taraftan.. :)

Bu bilgi her hangi bir yerde resmi olarak açıklanmış mı? Mesele yeni, açıklama 2-3 ay önce yapılmış, henüz görmememizin nedeni bu olabilir mi?

Abi, ilgili ve bilgili bir arkadaşa sordum. Dönüş yaptığında yazarım..

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Gürcistan'dan 6 aylığına araç alanlar çokça var Trabzon'da. Bizzat Trabzon'un yerlisi nasıl oldu bilmiyorum ama. Muhtemelen Gürcistan'la ilgili bir durum olabilir.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Olmuyor o işler olmuyor.. Bende çok araştırdım. Benim dayımda 2002 model Monde Ghia var şu anda Almanyada satılık km. 165 bin araç ful servis bakımlı aracın yanında 4 adet sıfır yazlık 4 adet sıfır kışlık jantları ile birlikte verilecek ve tamamının fiyatı 500 €  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

şahıs olarak nasıl yol izlenir bilmiyorum fakat bazı int siteleri var adamlar gürcistan araç getiriyorlarmış 2 yıl kullanım izniyle 2 yılın sonunda aracı değiştirip başka bir araç alınabiliyormuş

ne kadar dogru yanlış bilemem tabiki

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Araç yurt dışında şirket adına kayıtlı olursa nasıl olacak?

Carconsept yurt dışı şubesinin şirket aracı BMW X4, geçenlerde Çeşme'de buluştuk bunu size bırakayım ben uçakla döneyim dedi ortağım ama nafile.. Uçakla dönerken aracın Türk gümrüğüne bırakıldığına dair belge istiyorlar..

Yani her türlü mokoko :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araç yurt dışında şirket adına kayıtlı olursa nasıl olacak?

çıkmayacak gümrükten.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Gürcü vatandaşlığı bir kaç sene önce bayağı alan oldu. Araç konusu halen anlamış değilim.Değişik yollar söyleniyor. En son duyduğum 1.6 üstü motorlarla ilgili araç getirilmesinin zorlaştırılması ile ilgili konsoloslukarın çalışma yaptıkları. .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...