İçeriğe Yönlendir

Ssd Disk Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Bülent Serdar

Recommended Posts

Sani Gerşon

Sani bey merhaba. Benim cihazım lenovo z570. 2012 de almıştım. 6gb ram 1gb nvidia ekran kartı 500gb hd. var. Öncelikle cihazıma ssd takılabilir mi. Takılabilirse nasıl birşey tavsiye edersiniz. Bi de ssd nin takılması ve ayarlarının yapılması ile ilgili bir video veya yazı hazırlayabilirmisiniz.

Yapılacak herhangi bir ayar yok ancak disk degisimi sonrasi yeniden windows kurulmali.

İlk Başktakini denedim sadece

lvz7EE.jpg

orzgE7.png

Bu sizin anakartini degil ki? Anakartinizin modeli ile bakmaniz gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

hd kin yansımasını alıp aynı şekilde sonra ssd ye yüklesem olmaz mı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

240 gb Corsair in LE ve LS serileri var . Aralarında fark var mıdır.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

4802 ve 4702 sürümlerini denedim olmadı. Flash'da İmage integrity check failed hatasını, masaüstündeki dosyayı gösterdiğim de ise Selected file is not a EFI BIOS! hatası verdi.. Ayrıca en üstte bir 'yeni ssd listesi' isimli bir dosya var ne işe yarıyorsa. 

0m2ZJ8.png

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

240 gb Corsair in LE ve LS serileri var . Aralarında fark var mıdır.

Dikkat edilecek şeylerden biri mevcut diskin 7'mi, 9 mm'mi olduğu. Sağlama alıp 7 mm ssd alın, 9mm modeller genelde üst seviye performans serisi oluyor fiyatı da pahalı oluyor haliyle.

Biz arkadaşlarla kingston v300 kullanıyoruz, memnunuz.

Ssd ile ilgili performans ayarları ilk kurulumda yapılıyor (windows 8 ya da üstü) bundan dolayı yeni kurulum yapmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

4802 ve 4702 sürümlerini denedim olmadı. Flash'da İmage integrity check failed hatasını, masaüstündeki dosyayı gösterdiğim de ise Selected file is not a EFI BIOS! hatası verdi.. Ayrıca en üstte bir 'yeni ssd listesi' isimli bir dosya var ne işe yarıyorsa.

0m2ZJ8.png

Teamviewer 7 yükleyip id ve sifrenizi verebilir misiniz? Yarin aksam 7 gibi bakalim.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Teamviewer 7 yükleyip id ve sifrenizi verebilir misiniz? Yarin aksam 7 gibi bakalim.

Neden 7?

Teamviewer 11 çıktı neredeyse :)

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Bilgi : SSD ye Win10 temiz yükleme yaptım. S/N önceden kabul etmiyordu fakat son güncellemeyle win7 s/n kabul etti. Çoğu kullanıcı şikayeti/mağduriyeti bu yönde olunca MS güzel bir güncelleme yapmış açıkcası.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Şuan için şüphelendiğim son konu işletim sistemi. Win7 x64 kullanıyorum mecburen. Çalıştığım şirkettin paneli ie10 harici desteklemiyor. Uyumsuzluk yaşıyoruz. Hata win10 kurmayın diye mail ile bildirim yaptılar.

Olur Sani abi kısmet olursa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Corsair force gt serisi yok yada ben bulamıyorum.240 gb Corsair in LE ve LS serileri var . Aralarında fark var mıdır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Corsair force gt serisi yok yada ben bulamıyorum.240 gb Corsair in LE ve LS serileri var . Aralarında fark var mıdır.

Corsair artık maalesef ürün pek getirmiyor.

Samsung 850 evo bakalım derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Sormuş olduğum sorunun cevabını buldum. Corsair ls serisinin rastgele okuma hızı 73 le serisinini 40.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ali Koç

Dün aldığım 250 gb samsung 850 evo ssd bugün elime geçti. Kutusunu açmadım ama üretim yeri Çin. Orjinal midir veya orjinalliğini nasıl anlarız.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Dün aldığım 250 gb samsung 850 evo ssd bugün elime geçti. Kutusunu açmadım ama üretim yeri Çin. Orjinal midir veya orjinalliğini nasıl anlarız.

Geç okudum.

Samsung web sitesinden seri numarasını girerek garanti durumunu sorgulayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Teşekkürler. Samsung iletişim merkezini aradım. Orjinal olduğunu teyit ettiler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Oflaz

Evde ikinci bilgisayar olarak kullandığımız core 2 duo 2 gb ram masaüstü var. Daha çok internet ara sıra photoshop vs amaçlı kullanılıyor. Son zamanlarda baya yavaş kalmaya başladı. Acaba ssdye geçsem bu amaçlar için tatmin edecek hız alır mıyım?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tabii ki hizlanir sisteminiz. Imkan var ise ram i de 4gb e cikarin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Tabii ki hizlanir sisteminiz. Imkan var ise ram i de 4gb e cikarin.

rami ben de dusundum de anakart buna musade etmiyor abi. peki abi su anki hdd ustunde kalsa ekstra sdd taksak ve hddyi depolama amacli kullansak bunun isletim sistemi performansina bi yuku olur mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayir hic bir yuku olmaz. Hdd yi ikinci disk olarak gonuk rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Sani bey en son Samsung evo 850 tavsiye etmişsin hala geçerlimizin bu tavsiye yoksa 200 tl bandında daha iyileri mevcut mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey en son Samsung evo 850 tavsiye etmişsin hala geçerlimizin bu tavsiye yoksa 200 tl bandında daha iyileri mevcut mu?

Hala gecerlidir, iops degeri en yuksek disklerden biridir. Siddetle tavsiye ederim ancak rakamlarini ezbere bilmiyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Hala gecerlidir, iops degeri en yuksek disklerden biridir. Siddetle tavsiye ederim ancak rakamlarini ezbere bilmiyorum.

tmmdır evoyu alıyorum ohalde teşekkürler
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Ssd sonrası bataryam daha hızlı tükeniyor. Eski hd ki cdrom bölümüne taktım.  Sorun ne olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...