İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Hüseyin Arık

Sarj aleti ne kadar hor kullanilabilir bilmiyorum. Sans diyelim.

Saygilarimla.

Ben cok sık kullaniyorum. Gorevde oldugum zaman da surekli cebimde kaliyor malum nerde ne kadar kalacagimiz belli olmuyor bizim meslekte. Ama benim kastettigim olay farkli ornegin şuan Sony'nin orijinal kablosunu kullaniyorum Samsung a gore daha kaliteli malzeme ve daha kalin. Bu ayni sekilde htc telefonum icin de gecerliydi. Kulaklik olayi da mesela arkadasim Samsung S6 edge kullaniyor iki kulakligi karsilastirdigimda cok cok kalite farki var. Şimdi belki daha iyi anlaşilmisimdir :)
Yorum bağlantısı

Ben cok sık kullaniyorum. Gorevde oldugum zaman da surekli cebimde kaliyor malum nerde ne kadar kalacagimiz belli olmuyor bizim meslekte. Ama benim kastettigim olay farkli ornegin şuan Sony'nin orijinal kablosunu kullaniyorum Samsung a gore daha kaliteli malzeme ve daha kalin. Bu ayni sekilde htc telefonum icin de gecerliydi. Kulaklik olayi da mesela arkadasim Samsung S6 edge kullaniyor iki kulakligi karsilastirdigimda cok cok kalite farki var. Şimdi belki daha iyi anlaşilmisimdir :)

S serisi Samsung'un premium serisidir. Kutusu dahi ozeldir. Oysa ki note kutulari cevrecilik vurgusuyla belki de samsungun en gosterissiz ambalajidir. Ayni sekilde note'un cihazi ne kadar kaliteliyse de bilesenler olmasi gerektigi icin kutudadir. Cok klise idadeyle bu telefonu kullanan kulakligi gorusme icin kullanir, muzik icin degil dusuncesi bence on planda. Phablet olarak piysada tek model olan note serisini galaxy'ni onunde konumlandirmayan samsung modelin tutulmasi ve yeni model lansmaninin galaxy serisinden yaklasik 6 ay sonraya denk dusmesi nedeniyle bir sekilde piyasada en ust seviye olarak yaklasik 6 ay kalmasi itibari ile amiral gemisi olarak iki seriye sahip oldu. Samsung tabletin sarj cihazi ve kablosu kalite bakimindan farkli degil ama. Sadece note4 hizli sarja sahip.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Cok klise idadeyle bu telefonu kullanan kulakligi gorusme icin kullanir, muzik icin degil dusuncesi bence on planda.

Şu ifadeden sonra biraz daha mantikli geldi abi şimdi. Anladim demek istediklerini. Tesekkurler [emoji106]

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Evet ben de nihayet 6.0.1 güncellemesini az önce kurdum. Aslında 2 haftadır güncellemeyi telefonuma indirmiştim ama kurmamıştım bazı çekincelerimden dolayı  :unsure2:

Bugün yanlışlıkla kur tuşuna bastım ve herşey için çok geçti. :biggrin:

Neyse gelelim kısa vadede gözlemlerime. Telefon güncellemeyi kurarken şarjdaydı %96 civarıydı ve telefon inanılmaz derecede ısındı ve bi 10 dk sonra kendine geldi. Bakalım şarjım ne kadar gidecek.

Arayüz güzel ve kullanışlı olmuş.

S pen kapalı ekran üzerine not alma olayına bayıldım.

Güvenlik klasörü gibi bir klasör gelmiş ve telefon açıkken dahi o klasörün içine taşıdığınız içeriklere ikinci bir kilit olmadan kimse erişemiyor.

Telefonun hızında gözle görülür bir artış oldu. Sayfalar, kilit ekranı açma/kapama hızında ivme var.

Bazı forumlarda hızlı şarj özelliğinin gittiğinden bahsediyolardı fakat bende hala mevcut ve hızlı şarj özelliğini kapatma/açma tuşu gelmiş.

Şuan için gözlemlerim bu şekilde. En çok merak ettiğim şarj süresindeki artış. Takip edeceğim.

Bu arada telefonumun model numarası CQ ile bitiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Evet ben de nihayet 6.0.1 güncellemesini az önce kurdum. Aslında 2 haftadır güncellemeyi telefonuma indirmiştim ama kurmamıştım bazı çekincelerimden dolayı  :unsure2:

Bugün yanlışlıkla kur tuşuna bastım ve herşey için çok geçti. :biggrin:

Neyse gelelim kısa vadede gözlemlerime. Telefon güncellemeyi kurarken şarjdaydı %96 civarıydı ve telefon inanılmaz derecede ısındı ve bi 10 dk sonra kendine geldi. Bakalım şarjım ne kadar gidecek.

Arayüz güzel ve kullanışlı olmuş.

S pen kapalı ekran üzerine not alma olayına bayıldım.

Güvenlik klasörü gibi bir klasör gelmiş ve telefon açıkken dahi o klasörün içine taşıdığınız içeriklere ikinci bir kilit olmadan kimse erişemiyor.

Telefonun hızında gözle görülür bir artış oldu. Sayfalar, kilit ekranı açma/kapama hızında ivme var.

Bazı forumlarda hızlı şarj özelliğinin gittiğinden bahsediyolardı fakat bende hala mevcut ve hızlı şarj özelliğini kapatma/açma tuşu gelmiş.

Şuan için gözlemlerim bu şekilde. En çok merak ettiğim şarj süresindeki artış. Takip edeceğim.

Bu arada telefonumun model numarası CQ ile bitiyor.

Siz yazmasanız, Note 5'in kapalı ekrana not alma olayının güncelleme ile Note 4'e geldiğini farketmeyecektim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Evet dün saat 13:00 de güncelledikten sonra %100 olan şarjım, şuanda %5.

İnternetim hep açık, sosyal hesaplarda gezinme, video izleme ve oyun oynama bu şarj süresine dahildir.

Not: Bu arada telefonu sıfır aldığım günden beri, şarjım tam tükenmeden şarja takmam ve tam dolmadan şarjdan çıkarmam, şarjda iken çok mecbur olmadıkça telefonu kullanmam.

Note 4 ten önce GM Discovery vardı. Onu da sıfır alıp bu şekilde kullanmıştım. 2 yıl boyunca kullandım ve şarj sorunu yaşamadım.

Muhakkak bu şekilde kullananlarınız vardır fakat dikkat etmeyenlere bu şekilde kullanmalarını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

yan tus calişmamaya başladı kimde bu problemler :D var kafasına göre takılıyor tus su an :D bide kamera camı kırıldı :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bana da henüz gelmedi güncelleme beklemeye devam 

sm-n910cq model numarası olan cihazlardan güncelleme alan oldu mu aranızda 

birde telefonu sallayınca bir ses geliyor üst hoparlörün oradan sanki içinde bir parça sallanıyor gibi ama çözemedim. ilk önce hafıza kartından şüphelendim o sallanıyordur diye çıkartıp denedim ama gene ses var içini de açmak istemiyorum garantisi var garantiye göndersem en az 20 gün kalacak ne yapsam bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Manuel güncelleme ile geliyor arkadaşlar ben bir hafta önce manuel olarak yaptım geyet sorunsuz ve hızlı ilk izlenimlerim

Yorum bağlantısı

bana da henüz gelmedi güncelleme beklemeye devam 

sm-n910cq model numarası olan cihazlardan güncelleme alan oldu mu aranızda 

birde telefonu sallayınca bir ses geliyor üst hoparlörün oradan sanki içinde bir parça sallanıyor gibi ama çözemedim. ilk önce hafıza kartından şüphelendim o sallanıyordur diye çıkartıp denedim ama gene ses var içini de açmak istemiyorum garantisi var garantiye göndersem en az 20 gün kalacak ne yapsam bilemedim. 

Güncelleme aldım ben telefon üzerinden. 2 hafta olmuştur. O ses kameradan geliyor. Ois diyorlar ama bence yatay-dikey formatı ayarlayan bir bilyeden geliyor o ses.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Güncelleme aldım ben telefon üzerinden. 2 hafta olmuştur. O ses kameradan geliyor. Ois diyorlar ama bence yatay-dikey formatı ayarlayan bir bilyeden geliyor o ses.

Saygılarımla.

normal bir sesmidir bu sizin cihazda da var mı? bende daha önce yoktu yeni olmaya başladı sanki veya daha öncede de vardı da benmi fark etmedim mi acaba

güncellemeyi gene kontrol ettim en yeni güncellemeler zaten yüklü diyor beklemeye devam 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

günceleme ile en iyi iyileştirme: kamera deklanşör sesi komple menüden ayrılmış. olması gereken bu idi. nasıl bir hatadır telafi edilmiş. yei kamera çekim modları geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Manuel güncelleme ile geliyor arkadaşlar ben bir hafta önce manuel olarak yaptım geyet sorunsuz ve hızlı ilk izlenimlerim

manuel olarak kontrol ediyorum ancak henüz yok diyor bana  :D  galiba beni sevmedi 

Sallayınca var bende. Ama güçlü sallamam lazım.

Saygılarımla.

benim fazla güçlü sallamam gerekmiyor yukarı aşağı salladım mı geliyor ses şimdilik dursun bakalım fazlalaşırsa bakarım çaresine

teşekkürler içim biraz rahatladı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar wifi seçeneğini kapatıp deneyin. Ben arkadaşa söyledim, gelmedi dedi. Wifideki tik işaretini kaldırıp yaptım oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...