İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Alana kadar heveslenme :D

Doğru diyorsun, her an bişi çıkabilir ama yinede neler yapmamız gerektiğini biliyoruz önemli olan kapsam dışı belgesi

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Evet gerekli evrakları Hakan kurttan teslim aldım yarın shgm ye posta atacam, kargo gelene kadar cevapta gelir, ürünü gider alırım postahaneden. Hakan kurt 95 dolar+vergi ödeyerek aldı biz hem indirimli alacağız hem vergisiz olacak. Öncesinde ne yapılması gerektiğini öğrendiğimiz içinde sıkıntı değil. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şimdi prosedür belli görünse de herkese bir anlamda farklı işliyor. Normalde 75€ gümrüksüz malzeme getirme sınırı var herhangi bir ücret ödemeden almanız gerekiyor ama kaç seferdir arkadaşlarım kamera ufak tefek malzemeler getirmelerine rağmen 50şer lira vergiye tabi tutuluyor ve malzemeyi hemen alamıyorlar. 

Hatta Olgu Erhan bu işin erbabı oldu artık diyebilirim, git oraya git buraya o kod lazım bu numara lazım dedi vs vs ama adamlar evrakları eline aldığında bakmadılar bile inanırmısın. Alıp kenara attılar kutu orda dediler  :yes:

Alana kadar heveslenme :D

Tam ben diyecektim ...

Yorum bağlantısı

Şimdi prosedür belli görünse de herkese bir anlamda farklı işliyor. Normalde 75€ gümrüksüz malzeme getirme sınırı var herhangi bir ücret ödemeden almanız gerekiyor ama kaç seferdir arkadaşlarım kamera ufak tefek malzemeler getirmelerine rağmen 50şer lira vergiye tabi tutuluyor ve malzemeyi hemen alamıyorlar.

Hatta Olgu Erhan bu işin erbabı oldu artık diyebilirim, git oraya git buraya o kod lazım bu numara lazım dedi vs vs ama adamlar evrakları eline aldığında bakmadılar bile inanırmısın. Alıp kenara attılar kutu orda dediler :yes:

Tam ben diyecektim ...

Haklısınız, ama türkiyedeki fiyatlara bakınca uğraşmaları göze aldık. Ramazan ayında çok zorluk çıkartmazlar inşallah, damardan gireriz :)

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Haklısınız, ama türkiyedeki fiyatlara bakınca uğraşmaları göze aldık. Ramazan ayında çok zorluk çıkartmazlar inşallah, damardan gireriz :)

Haberler sizde o zaman gelişmeleri bekliyoruz gearbest candır.. 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Selam arkadaşlar. Drone satan var mı? Bir arkadaşım eşi için hediye olarak almak istiyor.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Zafer hocam bu cihaz syma x8 serisi, bende x8w vardı kasa aynı kasa üzerinde sabit kamerası bildiğiniz action kamera gibi yine wifi kamerası var. Tavsiye ederim eğer bizdekiler gibi çok kallavi birşey olamayacaksa bu güzel cihaz..

kamera da dahil iyimiş. 30-40 km/h hız yapar mı bu

Yok çağlar abi yapmaz hız yapar ama o hızlarda bizim cihazlar bile yapmaz [emoji576] [emoji122] [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer hocam bu cihaz syma x8 serisi, bende x8w vardı kasa aynı kasa üzerinde sabit kamerası bildiğiniz action kamera gibi yine wifi kamerası var. Tavsiye ederim eğer bizdekiler gibi çok kallavi birşey olamayacaksa bu güzel cihaz..

X8w daha ucuz. X8g yerine W alınır mı? Kamerası çok mu kötü? X8g 1080p kayıt yapıyormuş ama. W ile G arasında sadece kamera farkı var galiba.
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Aynen çok kötü 2 mp ile 720 diyorlar ama o bile çamur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Bu da yeni geldi, dün yaptığım çekim..

Alibeyköy Baraj Gölü | İstanbul

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Bu dronlar iyi güzel de kullanması çok zor be ya.

Aynen öyle [emoji41] [emoji27] [emoji576]

Açık alanlarda uçurmakta fayda var..

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

ea30b4e988431d54ddd4c846c8ce611b.jpg

586bcca8aad3d15c70fc913363446c8e.jpg

feb665e2182abd7aebaebebced011451.jpg

Birazda yukardan [emoji12]

Drone kamerası anca bu kadar [emoji1]

Hakan senin bu cihaz syma.dan x5den daha iyi sanırım..
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Bu videoda dün beraber uçuş yaptığımız arkadaşım. Onda da Phantom 3 Standart Modeli var..

İzlemenizi ve kanalımıza abone olmanızı rica ederim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çok güzel ama müziği beğenmedim [emoji14]

Ha bir de "de" ayrı :D

ffed85a77ca1fe104980c5090deee812.jpg

İsim çok güzel ama. "DroneBey"

Bence sen videoların için ayrı bir konu aç, videolarını da oraya taşıt.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Çok güzel ama müziği beğenmedim [emoji14]

Ha bir de "de" ayrı :D

ffed85a77ca1fe104980c5090deee812.jpg

İsim çok güzel ama. "DroneBey"

Bence sen videoların için ayrı bir konu aç, videolarını da oraya taşıt.

Teşekkürler, takımdan diğer bir arkadaşın videosu bu.. Aynı gün çekim yapmıştık hatta havada birbirimizi kayda aldık filan.

Seçim herkesin kendine ait olduğundan [emoji41]

De olayına çok güldük bizde haklısın[emoji113]

Videolar iyi böyle zaten konu benim açmış olduğum bir konu, sonradan isimi bu şekilde düzenlemiştim.. Zaten yakında Olgu abi'de p3'üne kavuşacak ondanda paylaşımlar fazlasıyla gelir..

Yorum bağlantısı

Selamlar, H8C nin bir pervanesi hafif yamuldu. Düzeltmeye çalıştım ancak sanırım tam düzgün yapamadım. Rotadan şaşıyor. Farklı yerlere gidiyor. Nasıl düzelir? Pervane değişimi şart mı?

51jnueE0dvL.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...