İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Erkan Gültekin1

Selamlar, H8C nin bir pervanesi hafif yamuldu. Düzeltmeye çalıştım ancak sanırım tam düzgün yapamadım. Rotadan şaşıyor. Farklı yerlere gidiyor. Nasıl düzelir? Pervane değişimi şart mı?

51jnueE0dvL.jpg

Hayırlı olsun kerem.. Eksenden şaştıysa bu tür ufak cihazlarda sıkıntı yaratır. Keşke yedek alsaydın ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun kerem.. Eksenden şaştıysa bu tür ufak cihazlarda sıkıntı yaratır. Keşke yedek alsaydın ?

Sağol Erkan. Netten bakayım. Yedekleri vardı.

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

ben jjrc x1 aldım banggood tan. bu pazar günü Maltepe sahilde biraz uçurdum ikinci pilin bitimine yakın güvenlik geldi yasak dedi 17bin lira cezası var dedi. dedim nerde tabela söylene söylene gitti.size bişey diyen olmadımı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

ben jjrc x1 aldım banggood tan. bu pazar günü Maltepe sahilde biraz uçurdum ikinci pilin bitimine yakın güvenlik geldi yasak dedi 17bin lira cezası var dedi. dedim nerde tabela söylene söylene gitti.size bişey diyen olmadımı?

Ben hemen uçurup yukarı kaçtım ağaçların altında oturup 1100m kadar gittiğimden kimin olduğunu anlamamışlardır. Uçtuğum yükseklik 80m civarıydı. Ama daha küçük modeller çok sesli oluyor ve dikkat çekiyor. Maalesef konuyu buraya getirdiler artık.[emoji27] [emoji576]
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Ben hemen uçurup yukarı kaçtım ağaçların altında oturup 1100m kadar gittiğimden kimin olduğunu anlamamışlardır. Uçtuğum yükseklik 80m civarıydı. Ama daha küçük modeller çok sesli oluyor ve dikkat çekiyor. Maalesef konuyu buraya getirdiler artık.[emoji27] [emoji576]

1100 mt iyiymiş evden bile gönderilir sahile
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

2cbbce69ab6d68ac00176cbe6e76dc11.jpg

Aklımda fikrimde olmayan babamın bir çin seyahati dönüşü hediye olarak getirdiği ilk iki gün uçurduğum ve şuan karnı bağırsağı ortada malzeme [emoji3] evet aklıma drone deyince bunlar geliyor ağaç dallarına takılıp moturunun bitanesinin yanması sonucu komple dağıttım yeni motor alıcam hatta karta uyarlaya bilirsem motorlarını büyütücem

Hiçbir özelliğini bilmiyorum keşke bu konuyu uçurmadan önce görseydim [emoji3]

tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Aklımda fikrimde olmayan babamın bir çin seyahati dönüşü hediye olarak getirdiği ilk iki gün uçurduğum ve şuan karnı bağırsağı ortada malzeme [emoji3] evet aklıma drone deyince bunlar geliyor ağaç dallarına takılıp moturunun bitanesinin yanması sonucu komple dağıttım yeni motor alıcam hatta karta uyarlaya bilirsem motorlarını büyütücem

Hiçbir özelliğini bilmiyorum keşke bu konuyu uçurmadan önce görseydim [emoji3]

Artık buradasınız ama drone dağınıkmı yani? Forumda syma kullanan 2 kişi daha vardı.. Ama açık alanlarda kullanılacak cihazlar elbette..

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

dji phantom advanced aldım beklemedeyim.

Turgutluda uçuş için fevkalade yerler var.Açık, düz ve manzaralı:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Turgutluda uçuş için fevkalade yerler var.Açık, düz ve manzaralı :)

Hayırlı uğurlu olsun çok güzel bir cihaz almışsınız, kutu açılışı paylaşırsınız bizimle artık. Peki fiyat ve nereden aldınız bilgilendirebilirmisiniz.?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Turgutluda uçuş için fevkalade yerler var.Açık, düz ve manzaralı:)

Hayırlı olsun belge aldınmı, almadıysan gümrükte kalıyor. benim jjrc x1 i geçen hafta ukimden teslim aldım. tartıya koydu 440gram geldi pille beraber baktı hafif geliyor yedek kanatlarıda tartıya attı. neyse kaça aldın diye sordu dedim 92$ kargo dahil. dedi ödeme çıktısı nerde, dedim yok. bakındı durdu sağına soluna git vezneye öde gel dedi 60kuruş ödeyip paketi alıp işe geldim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven
(düzenlendi)

Ben riske girmedim hocam.Türkiyede bilindik bir siteden aldım.Gümrükle ugraşcak zamanım da sabrım da yok:)Bi de onun stresini yaşamak istemedim açıkçası.

Ha bi de garanti olayları vs var.O nedenle TR'den aldım

www.fotografium.comdan aldım

tarihinde Mustafa Bağseven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Ben riske girmedim hocam.Türkiyede bilindik bir siteden aldım.Gümrükle ugraşcak zamanım da sabrım da yok:)Bi de onun stresini yaşamak istemedim açıkçası.

en iyisini yapmışsın. gerçi garanti olayı neyi kapsar o da şüpheli. bizim usta parrot bebop aldı buradan aldığı gün kamera titreme yapıyordu servise gönderdi düşürmüşsün bunu dedi gelde ispat et..
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Birde çanta hediyeliymiş sanırım + 100 tl puan veriyorlar çok iyimiş ya :)  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:

Cihaz 2.900 Tl ye geliyor süper

Drone Eğitim videolarını sevdim helal olsun adamların çektiği  :nazar: 

Gz0oVN.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

9419d164e0772d7ef13a7db95b9b755f.jpg

Phantom 3 Advanced Kumandası

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Artık buradasınız ama drone dağınıkmı yani? Forumda syma kullanan 2 kişi daha vardı.. Ama açık alanlarda kullanılacak cihazlar elbette..

Evet şuan dağınık ramazan dolayısıyla bakamadımda hiç.
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Sosyal ağlarda kanallarımıza / sayfalarımıza abone olursanız sevinirim..

Youtube Kanalımız

www.youtube.com/dronebey

Instagram Sayfamız

www.instagram.com/dronebey

Facebook Sayfamız

www.facebook.com/dronebey

Periscope'da Canlı Yayın Sayfamız

www.periscope.tv/dronebeycom

Dün akşamdan çektiğimiz video..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Son dakika drone düzenlemeleri hakkında kısa bilgi.. << Tıklayıp detayları takip edebilirsiniz.

Dronebey.com'dan alıntıdır

Merhabalar, 

Şubat ayında yayınlanan İnsansız Hava Araçları yönetmeliği gereği yurtdışından drone ve benzeri hava araçlarının getirilmesinde bazı prosedürler yürürlüğe girdi. 

Benim gibi bu süreçte olan ya da yurtdışından drone alacak kişilere yardımcı olması açısından süreci adım adım anlatıp süreç konusunda yaşadıklarımı paylaşmak istedim. 

Öncelikle biraz uzun gibi gözükse de süreç zamanla oturdukça daha kolay olacağı kanaatindeyim. Çok taze bir süreç olduğu için ne yazik ki anlamsız ve gereksiz bir bürokrasi ile karşılaşılıyor. 

Öncelikle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile yaptığım görüşmeler neticesinde aşağıdaki paylaşmış olduğum 6 maddelik bir evrak listemiz olacak. 

İthal Teknik Uygunluk Gerekli Belgeler 
MADDE 6 – (1) İHA0 ve İHA1 sınıfındaki İHA için ithal teknik uygunluk yazısı düzenlenebilmesi için aşağıdaki bilgi ve belgeler aranır: 

Belgeler tamamlandıktan sonra "Sivil Havacılık Genel Merkezi" adına Ptt ile aşağıdaki adrese göndermeniz gerekmektedir. 
Adres : Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:128/A 06570 Maltepe / ANKARA 
Telefon :0 312 203 60 00 

Yollamış olduğunuz evraklar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından incelendikten sonra "İthalat Uygunluk Belgesi" email ve posta olarak adresinize gönderilecektir. 

Evrak listesinde en çok karşılaşılan problem "Mühürlü ve İmzalı" Proforma Fatura istemeleridir. Çünkü yurtışında alışveriş yapmış olduğumuz sitelerin bu gibi hizmetleri bulunmuyor ve talep edildiğinde de genelde bu evraklara ulaşılamıyor. Bu konu da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne durumu izah etmek gerekiyor. 

Şuan evrakları gönderdim. Gelişmeleri paylaşacağım. 

Ekleme 1; 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden İthalat Uygunluk yazım geldi ve Ukim den ürünümü teslim almak için gittim. Ukim de birkaç işlem daha yapıyorsunuz. Sivil havacılıktan verilen izin belgesinin dijital arşivlenmesi için sizi gümrük büro kısmına yönlendiriyorlar. Her devlet dairesinde olduğu gibi birkaç masa dolanıp sonunda işinizi halledebiliyorsunuz. 

Memur, ödemeniz gereken vergi tutarını size söylüyor ve vezneye giderek bu ödemeyi yapıyorsunuz. 

Biraz meşakatli bir süreç sinir sisteminiz ve sabrınız güçlü değilse bu işe bence hiç girişmeyinsmile.png Yapılamaz bir şey değil ancak çok sabır gerekiyor.

Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Dün Akşam üstünden çekim

Yer: MALTEPE - İSTANBUL

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Biraz fazla titriyor Erkan ?

Neden acaba ?

Gimbal Motoruna daş kaçtı Hakan abi tebrikler valla [emoji122] Havayla filan falan çıkaramadık yeni motor sipariş ettim bekliyorum bayram sonrasına..
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

gülsuyu tepesinden daha güzel manzara yakalayabilirsin..

tabi dronu aşağı indirmezlerse

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

gülsuyu tepesinden daha güzel manzara yakalayabilirsin..

tabi dronu aşağı indirmezlerse

Kesin iner.. Uçurmak zaten mesela halk içinde pek dikkat çekmek istemiyorum. Orda dikkat çekersek yandık.  :bravo:  :bravo:  :rolleyes:

Yorum bağlantısı

Gimbal Motoruna daş kaçtı Hakan abi tebrikler valla [emoji122] Havayla filan falan çıkaramadık yeni motor sipariş ettim bekliyorum bayram sonrasına..

Benden kaçmaz :D

Abimin çektiği son kliplerden bir tanesi...

Klipteki dış çekimler drone ile çekildi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...