İçeriğe Yönlendir

Gauge(Gage) Testi

Aydın Bengü

Recommended Posts

Sina Güran
Sina sen sırasıyla nelerin çıktığını yaz.. biz onların ne olduğunu söyleyelim :p

Emmi...

Şimdi bu sözün üzerine "sende mi bürütüssss???" derim ben ama. :D

Bir dönem böyle bir konu açtığını duydum kuşlardan, hortlatsak diyorum hani ;)

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Ahanda hortlattım...

Emmi, mübarek insan, bari taşırken şuraya taşıdım, buraya sürdüm, tayinini çıkardım vs desende bizde 10 takla atarak bulmasak konumuzu. :)

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Hımm, demekki sadece işinin düştüğü bölümleri okuyorsun :good1:

:D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

Selamlar. Benim aracımda da bugün gauge testi yaptığımda P117 hata kodu olduğunu gördüm. Ne olduğunu merak ediyorum. Bir de ABS ve EBD testinde aracımda Ab-L, Eb-L , 1L-L, Cr-H şeklinde semboller gözlemledim. (L ve H ne anlama geliyor merak ettim? )unsure2.gif

Ayrıca P117'nin altında P2FF , P3FF, P4FF ne anlama gelmektedir? teşekkür ederim..

tarihinde Emre Erdo?mu? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Yıllar önce açtığım bu konu ne kadar reyting almış böyle.

gurur duydum. :)

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer

gaugle testini :kontak kapalı içen km düğmesine basıp yarım kontak yapıyorum sadece kkm yerinde gauge yazıyor başk bir yazı yok neden bilğisi olan varmı nerede yanlışlık yapıyorum

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Daha sonra Km çubuğuna her basmanızda menü değişecektir.Yani doğru yapmışsınız ama km çubuğuyla tıklamayı yapmamışsınız :)

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
Daha sonra Km çubuğuna her basmanızda menü değişecektir.Yani doğru yapmışsınız ama km çubuğuyla tıklamayı yapmamışsınız :)

teşekürlerrrrrrrrrr

Yorum bağlantısı
Kemal Gürses

merhaba arkadaşlar dün akşam bu testi yaptım aracıma ozamana kadar sarı motor lambası yanmıyor du şimdi o çıktı kontağı çalıştırınca tekrar sönüyor ama daha önceleri yanmıyordu bunu nasıl gideririm canım sıkıldı şimdi...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kemal bey endişe etmenize gerek yok.Motor arıza ışığınız önceden de yanıyor ve kontağı çevirdiğinizde sönüyordu.Araç çalıştığında sönüyorsa hiç bir sorun yoktur.Normalide bu zaten...Tüm focuslar böyle..

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
bu test nasıl yapılıyor.

Mondeo ve focus testleri farklı sanırım.

Yorum bağlantısı
Kemal Gürses

teşekkür ederim arkadaşlar ama sanki bende hiç yanmıyordu gibi sanıyordum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tamir veya onarım sonrası, müşteri aracına başka göz ile baktığından , daha önce hiç dikkat çekemeyen noktalar, sanki yeni oluşmuş gibi fark edilir, yani yalnız değilsiniz, o lamba araç üretildiğinden beri yanar ve sönerdi.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Kemal bey endişe etmenize gerek yok.Motor arıza ışığınız önceden de yanıyor ve kontağı çevirdiğinizde sönüyordu.Araç çalıştığında sönüyorsa hiç bir sorun yoktur.Normalide bu zaten...Tüm focuslar böyle..

dooru.

Tamir veya onarım sonrası, müşteri aracına başka göz ile baktığından , daha önce hiç dikkat çekemeyen noktalar, sanki yeni oluşmuş gibi fark edilir, yani yalnız değilsiniz, o lamba araç üretildiğinden beri yanar ve sönerdi.

dooru.

Bu test ile herhangi bir şeyi değiştirmek mümkün değildir..

bu da dooru. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Metin Serin

Pekiii güzel insanlar mondeo da nassı yapılyo bu test acaba??? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
Tüm diğer fordlarda yapıldığı gibi..

abi diğer fordlarda nasıl yapılıyor ben bilmiyorumda yardımcı olurmusunuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Günlük kimetre sıfırlama dümesin basılı tutarken kontak açılır, İbreler oynayıp ekranda gage yazana kadar beklenir.. Bunlar olduktan sonra sıfırlama düğmesi bırakılır..

Sonra düğmeye her basışta farklı bir veriye ulaşılır..

Bu esnada araç çalıştırılabilir..

Çalıştıktan sonrada menü kontrol edilebilir..

Kontak kapatılmasıyla işlem sona erer...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...