İçeriğe Yönlendir

Gauge(Gage) Testi

Aydın Bengü

Recommended Posts

Kadir Yavuz

bu testte bazı rakamlar karasız gibi bir 4 bir 8 oluyor falan nası bir iştir bu ya yoksa sadece bende mi böyle :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest F?rat Konyal?o?lu
Böyle yapıyorum ama tık yok. :nazar: Eskiden yapıyordum şimdi ise yapamıyorum.

Eğer aracınız otomatik vites ise kontağı çevirirken ayağınız frende basılı olsun birde böyle deneyin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil Bebek

Selam arkadaşlar,

Testi dün akşam yaptım,

er0541 hata koduna rastaladım

önemli bir şeymi acaba bilgisi olan varmı?

Cıhan beyin vermiş olduğu listede belitielen kod (P0541 Intake Air Heater "A" Circuit Low) ile benim okuduğum kod aynı anlamamı geliyor acaba?

Bu koddan benim anladığım "Giriş havalandırma ısıtıcısı devrinin düşük olduğu vb."

Bu ne anlam gelmektedir?

Yorum bağlantısı
Emre Bozkurt

Arkadaşlar öncelikle bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkürler geröekten çok faydalı ve pratik bir yöntem.Dün gece 3'de bu konuyu okuyup hiç üşenmeden gidip arabama uyguladım ve "dtc NONE" yazısını gördüm.Bir aksaklık yok gibi.Bukadar ilgili ve içeriği bu derece iyi olan bir site daha görmedim yapımcılara,adminlere ve emeği geçenlere teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü
Arkadaşlar öncelikle bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkürler geröekten çok faydalı ve pratik bir yöntem.Dün gece 3'de bu konuyu okuyup hiç üşenmeden gidip arabama uyguladım ve "dtc NONE" yazısını gördüm.Bir aksaklık yok gibi.Bukadar ilgili ve içeriği bu derece iyi olan bir site daha görmedim yapımcılara,adminlere ve emeği geçenlere teşekkürler. :)

Rica ederim, konuyu açarken bu kadar rating alacağını bende bilmiyordum :D

birilerine faydalı olabildiysek ne mutlu bize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
(düzenlendi)

konuyu açan arkadaşımıza bende tşk ederim.

aracımda bu test menü yok sanırım emi yazmış buraya km digital olanlarda var diye.biraz kıskançlık yaşıyorum.sindiricem artık napıyım.96 model mondeo ghia ya bilgisayar testini yapan servis şu an bulamadım kabloları yokmuş ellerinde.araştırıyorum.bu menüden olsaydı sanırım iyi olurdu.sizler gibi bilgi sahibi olur ne yapmam gerektigini bilirdim azcıkta olsa. :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ghialarda konsolda ekran vardı sanki ama 96 mkI oluyor galiba :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Akü zayıflamıştı şarj ettirdim, şimdi problem yok ama dtc 9318(akü voltajı düşük) arıza kodunu veriyor ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

C121 ve C140 kodlarının karşılıklarını bulamadım. Bilen varmı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Nurullah Demir

Vayy bee baktıkça imreniyorum bu yazılanlara :D Ama Klasik araba sahibi olmakta güzel cebime açtığı onulmaz yaralara rağmen <:-/

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Akü zayıflamıştı şarj ettirdim, şimdi problem yok ama dtc 9318(akü voltajı düşük) arıza kodunu veriyor :)

Akü voltajı düşük arıza kodu olan 9318'i artık vermiyor. Kullana kullana akü şarj olduktan sonra kalkmış.

C121 ve C140 kodlarının karşılıklarını bulamadım. Bilen varmı.

Bu kodlarıda artık vermiyor. Kendi kendine halletmiş :p

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Er0118

F90081

590024

F143

FL00

FP08

Birkaç bişey daha vardı. bunların anlamını bilen var mı :unsure2:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Vayy bee baktıkça imreniyorum bu yazılanlara :good1: Ama Klasik araba sahibi olmakta güzel cebime açtığı onulmaz yaralara rağmen <:-/

arkadaşım imrenme bende imreniyorum ama ilerde pc koyucam baglantı kablosuda bulursam bakın benim aracımdada guage oldu diye hava atarım artık senin araçta varmı pc baglantısı varsa araştıralım neyimiz eksik yahuuuuuu :D:p

ayhan yinede aküne pek güvenme derim. :p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)
ayhan yinede aküne pek güvenme derim. :D

Teyp birkaç kere açık kaldı ve akü ondan baya zayıflamıştı. Araba yan odada garajda olduğu için anahtar bazen üzerinde duruyor, mp3 çalara yeni şarkı atınca falan nasıl oldu diye bazen bakıyorum. Aux'tan bağladığım için mp3 çaları kapatıyrm ve teypin sesi kesilince öyle unuttuluyor. Sabah arabaya bindiğimde hala ekranda aux yazıyor :) Bir defada radyo açık unutulmuş, sabah hala çalıyordu. Bunlar üst üste olunca akünün şarjı zayıfladı. Birde ben kocaelide okuldayım ve arabaya kışın 1 ay marj basan olmayınca öyle oldu. Şimdi geze geze çok iyi şarj oldu. Çok iyi marş basıyor ve marş süresi çok kısa. Tahmini bu akü 2-3 sene sorunsuz gider. Yıpranma yok çünkü. Ama akü bu ne olacağı belli olmaz. Kışa girelim bakalım ne olacak :D

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Normalde kapanıyor ama anahtar bazen üzerinde kontak kapalı I konumunda duruyor. O zamanlara denk gelmiş.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Normalde kapanıyor ama anahtar bazen üzerinde kontak kapalı I konumunda duruyor. O zamanlara denk gelmiş.

Hımm 1 konumundayken kapanmıyacağını düşünmemiştim..

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Engin Erenler

forum sayesinde bu özelliği de öğrendim ve oldukça da hoşuma gitti. merak ettiğim şu; benim araçta sıcaklığı gösteren kısım yaklaşık yarım saat ş.içi kullanımdan sonra bile 6 C geçmedi bir türlü. anladığım kadarı ile orada gösterilen santigrat cinsinde soğutma suyu sıcaklığı. benim kaçırdığım bir şey söz konusu olabilir mi sizce.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Ali Altınlı
Bu d262 kodu bende de sıkça beliren bir kod. Bir hafta kadar yok, sonra kendiliğinden geliyor. birhafta kadar sonra da kendiliğinden silinip none oluyor. nedir bu durum.

Aynı Hata Kodu Bende deçıktı bügün herhangi bir zararı var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Erakçora

Gauge test, kontağı kapatınca kendiliğinden kapanmıyor muydu? :) Sıcaklığı gösteriyor, bozmadık inşallah.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Gauge test, kontağı kapatınca kendiliğinden kapanmıyor muydu? :) Sıcaklığı gösteriyor, bozmadık inşallah.

Evet kontağı kapattığınızda kapanıyor. Açmak için kontağı açarken her defasında yeniden yapmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Aynı işlemleri bir daha yapınca normale döndü. :) Servis habersiz güncelleme mi yaptı acaba? daha önce böyle değildi sanırım. Sürekli bir değeri görmek için bu daha iyi. :p

Yorum bağlantısı
Cüneyt Onat

Benim arabada anahtarsız çalıştırma var. Ben de düğmeye bir kere bastıktan sonra sıfırlamaya basılı tutarken motoru çalıştırdım ama test ekranına geçemedim yanlış mı yaptım yoksa gauge test 2011 modellerde yok mu? Test ekranını da çok merak ediyorum umarım vardır ben yanlış bir şeyler yapmışımdır. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Ümit

Arkadaşlar nasıl yapıldığını izlemek isterseniz aşağıdaki linki tıklayın görsel olarak izleyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...