İçeriğe Yönlendir

Lastik Ömrü Kaç Yıldır ? Lastiklerimi Kaç Bin Km'de Değiştirmeliyim ?

Sani Gerşon

Recommended Posts

Cavit Doğan
Lastiklerin ömrü genelde km bazında ölçülür zaten gözlede lastiklerin aşınması tespit edilir, fakat az kullanılan lastikler iyide olsa 10 seneyi geçirmemek mantıklı olacaktır bu zaman içinde lastikler yol tutuş formunu özelliklerini kaybetmeye başlayacaktır bence en uzun 10 sene kullanılmalıdır.

Bence 10 yıl çok riskli, heleki istanbul gibi günü gününü tutmayan iklim şartlarında lastik hammaddesinin çok uzun sürelere dayanacağını zannetmiyorum..

Mehmet Bey,10 yıl olmaz.Çok riskli.

Dediğim gibi,4-5 yıl (kullanım koşullarına bağlı olarak )

Ben lastikçi olsam her mevsim değiştirin derdim.. :unsure:

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Benim lastiklerde de yanaklarında da çatlama var, dişleri iyi aslında ama yanakları çatlak, sanki sürekli kaldırıma sürtmüş gibi. Kimisi değiştirmen lazım, uzun yola falan çıkılmaz diyo, kimisi hiçbişey olmaz devam et diyo :p

Ne önerirsiniz. Gündüz fotoğrafını da çekeyim lastiklerin. Daha net anlaşılır o zaman çatlaklardan kastım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yanak çatlar, içeri su-nem girer, karkas yapıyı bozar. Marka ebat nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Cooper, 175/70/R13

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Ben focus1 imin lastiklerini 10. sene değiştirdim.Muayeneden tek seferde geçmiştiDiş derinliği azalmamıştı ama ince kılcal çatlaklar mevcuttu korkumdan değiştirdim.Stepnem hala orjinal hiç kullanmadım.Stepne yaz-kış bagajın içinde durduğundan ve kar-yağmur görmediğinden yumuşak ve hiç kılcal çatlak yok.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
185/60/13 her şahinin gönlünde yatar.

Valla abi benimkinin gönlünde yok :lol2: Sadelikten ve özellikle orijinallikten yanayım. Hatta bunları sipariş verdim, buralarda bulmak çok zor, farklı modeller var ama orijinal model yoktu. Cumartesi elimde inşallah :rofl:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Valla abi benimkinin gönlünde yok :lol2: Sadelikten ve özellikle orijinallikten yanayım. Hatta bunları sipariş verdim, buralarda bulmak çok zor, farklı modeller var ama orijinal model yoktu. Cumartesi elimde inşallah :rofl:

bj 850 nin fotoğraflarını ne zaman görücez arabam bölümünde :fiuw:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi geçen demiştin sen de havalar falan diye. Ben de hevesleniyorum forumda görmemiş olabilirim ama hiç kuş yok. İlk Ford Club kuşu eklemek istedim ama havalar engel oldu hep. Yarın falan hava açarsa biraz -ki hala yağmur yağıyor- çekip eklerim.

Teşekkür ederim.

Şimdilik sırf meraktan aldığım anahtarlığın fotoğrafı var hehehe. :lol2:

9pn7yh.jpg

http://www.hepsiburada.com/Liste/takmatik-...ctid=otelf10147

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Abi geçen demiştin sen de havalar falan diye. Ben de hevesleniyorum forumda görmemiş olabilirim ama hiç kuş yok. İlk Ford Club kuşu eklemek istedim ama havalar engel oldu hep. Yarın falan hava açarsa biraz -ki hala yağmur yağıyor- çekip eklerim.

Teşekkür ederim.

Şimdilik sırf meraktan aldığım anahtarlığın fotoğrafı var hehehe. :pilot:

9pn7yh.jpg

http://www.hepsiburada.com/Liste/takmatik-...ctid=otelf10147

Tamam ozaman takipteyim :f1:

Anahtarlık güzelmiş bu arada.. :rofl:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bilmiyorum fikir verir mi ama bahsettiğim çatlaklar kabaca bunlar. Ben farkedebiliyorum fotoğraf üzerinden. Aynı şeyden mi bahsediyoruz ? Bu arada jant kapağı siparişimin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha anladım :pilot:

dscf4019s.th.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Üretim tarihini de bak, eğer 99 dan önce ise zaten yazmıyordur...Yazıyor ve 5 yıldan eski ise çok güzel kamp ateşi yakılır bunlarla.... :pilot:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Üretim tarihini de bak, eğer 99 dan önce ise zaten yazmıyordur...Yazıyor ve 5 yıldan eski ise çok güzel kamp ateşi yakılır bunlarla.... :f1:

Abi ona yarın bakayım çok yağmur var sucuk gibi oldum :pilot:

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Üretim tarihini de bak, eğer 99 dan önce ise zaten yazmıyordur...Yazıyor ve 5 yıldan eski ise çok güzel kamp ateşi yakılır bunlarla.... :good1:

Serken abi resmem gülmekten yerlere yıkıldım :nazar::hohoho: çok güzel bi fikir kamp ateşi .

Allah'ta seni güldürsen emi .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

20tl ye 4 adet jant kapağı ha.

Gözünü sevdiğiminin doğan ı şahin'i. tamponu 30 lira zaten :nazar:

istanbul'da bi tane jant kapağı 25liradan aldığımı hatırlıyorum şirket arabasına...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serken abi resmem gülmekten yerlere yıkıldım :hohoho::hohoho: çok güzel bi fikir kamp ateşi .

Allah'ta seni güldürsen emi .

Amin.... :good1:

Gözünü sevdiğiminin doğan ı şahin'i. tamponu 30 lira zaten :)

istanbul'da bi tane jant kapağı 25liradan aldığımı hatırlıyorum şirket arabasına...

Bende Fiestaya universal kapaklardan 4 adedini 20 liraya aldım, dünde biri firar etmiş...Tek bulursak alırız artık...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Gözünü sevdiğiminin doğan ı şahin'i. tamponu 30 lira zaten :hohoho:

Düşük bütçeliler için zaten bu araçların tercih edilme sebebi de bu zaten. Tamponu 30 liraya bulamaıdm henüz, geçen bir arkadaşın Tipo ön-arka tampon için 150 TL verdiğini duydum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Firar etmemiştir, yer değiştirmiştir :hohoho:

Dün akşam arabaya binerken vardı, benden taraf olduğu için görürdüm olmasa...Birisi yolda epey kornaya bastı arkamdan, galiba uyarıyordu....Evin orada inerken baktım yok maalesef, neyse zaten kırıktı...Bilerek cırcır kilitle sağlama almamıştım, diğerleri de giderse alırım artık...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Düşük bütçeliler için zaten bu araçların tercih edilme sebebi de bu zaten. Tamponu 30 liraya bulamaıdm henüz, geçen bir arkadaşın Tipo ön-arka tampon için 150 TL verdiğini duydum.

Buna da razıyım :hohoho:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu mesajda bahsettiğim çatlaklar bunlar. Dişler normal ama çatlak dediğim bu tarz deformasyonlar mevcut. Nedir durumu ? :rofl:

dscf0023x.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bugün tekrar kontrol ettim de kabartma olarak olması gereken lastik markası lastik üzerinde yok. :rolleyes: Silinmiş zor okudum. Nasıl böyle olmuş bunlar anlamadım.

Ölmüş...

O kadar kötü mü abi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...