İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

Aziz Akın

Usbde şarj etmek isteyen arkadaslar. Baglantı / Usb bağlanabilirlik / Yığın depolama modu (MSC) seçsinler. Kesik kesik şarj sorununu böyle çözdüm.

Yorum bağlantısı
Özer Kürkdiken

Km saatini değiştirip geniş ekran takarsanız sorunsuz ve hiçbir ayar yapmadan tüm verileri resimdeki hibi görürsünüz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tayfur KARA

2015 focus trend x  aracım için titanium araçlarda bulunan multimedya ekran ve teybi,taktırırsam ( çıkma orjinal olarak )nasıl olur.Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim,servis ilgilenip ayarlarını yaparmı???Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...

Merhabalar,

Titanium araçtaki bazı özellikleri sizin aracınızda olmadığı için kullanamazsınız sadece o kadar. Onun dışında müzikti bluetooth tu navigasyondu falan hepsi çalışır ama klima kontrolü gibi şeyler çalışmaz. Zaten taktırmadaki amacınız müzik, navigasyon ve geri görüş kamerası gibi şeyler için değil mi?

Yorum bağlantısı
Okan Kurtulan

Abicim bence sen ses sisteminin öğelerinin işlevlerini ve bu işin usûlünü bilmedigin icin hic bu ise girisme. Hem cebine yazik hemdr ustaya yazik. Soyledigin butun sorular ilginç enteresan ve ilk kez duydugum sorular( amfiyi stepneye monte etmek gibi). Cunku bu konuda bilgisizsin. Orjinal kolonlarla takil mis gibi abicim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tarık Ağarer

Km saatini değiştirip geniş ekran takarsanız sorunsuz ve hiçbir ayar yapmadan tüm verileri resimdeki hibi görürsünüz

Km saatini komple mi değiştirmek gerekiyor
Yorum bağlantısı
Faruk Özkan

selam 

2012 focus titanium ses komutu ayarları ? yardım lütfen

mute düğmesine basıyorum olmuyor 

Yorum bağlantısı
Misafir

selam 

2012 focus titanium ses komutu ayarları ? yardım lütfen

mute düğmesine basıyorum olmuyor 

Selamlar Faruk Bey,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Ses komutu özelligi mevcut mu aracinizda? Mute tusu ile tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Büyük ihtimal ses komutu tuşuna bastığınız da mute olayı devreye giriyor.

Benim araçta da oluyordu bluetooth bağlantısı yapmak istediğim de yada ses açma tuşlarının bulunduğu alanda ki koldan ses komutunu devreye sokmak istediğim de mute yazıyordu. Ses kısıyordu. Bu sorunun çözümünü siğorta kutusundaki teyp siğortasını söküp 5 dakika bekledikten sonra takarak çözmüştüm. Umarım bu dediğimden bahsediyorsunuz hocam.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özer Kürkdiken

Km saatini komple mi değiştirmek gerekiyor

Evet zaten ucuz bişey hurdacılarda 300tl ye kadar bulunabiliyor
Yorum bağlantısı
Faruk Özkan

Ses komutu özelligi mevcut mu aracinizda? Mute tusu ile tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

titanium fuul modeli 

Yorum bağlantısı
Faruk Özkan

ses komutu  mute tuşu ndan yapılıyor  ama mute devreye giriyor (titanium modeli özelliği var )

teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Küçükkılıç

bildiğiniz bir yer var mı peki?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alparslan Özaslan

bu ekran takıntısı bende de oluşmaya başladı.geniş ekran yanlış hatırlamıyorsam.2011-2012 style paketlerde de var.benim araç 2014  style plus  yok.sanki gittikçe malzemeden çalmaya başlamışlar

Yorum bağlantısı
Gökhan Çatal

2014 trendx aracımda usb den mp3 çalalıyor ve sıkıntıyok. ama tel bağlayınca 1 er sanıye aralıkla bı bağlanıp bı bağlantıyı koparıp duruyor. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Gül

Herkese selamlar,

Birkaç hafta önce aldığım Focus 3'ümü tanımaya çalışıyorum. Müzik sistemine USB bağladım gayet başarılı. Geçen hafta müzik sistemini kurcalarken TA ve Haber alma ayarlarını açtım. Bu ayar değişikliğinden sonra araç ilk marştan 5 saniye sonra otomatik olarak radyoya geçmeye başladı. Seyir esnasında radyoya geçme gibi bir sıkıntı yok. Sadece ilk marştan 5 saniye sonra ve uzun süreli sistem kapalı kalmışsa. 5 dakikalık sistem kapalı olduğunda ve çalıştırdığımda bu problemi yapmıyor.

TA'yı kapattım, haber almayı kapattım, alternatif frekans vb ne kadar ayar varsa denedim, tüm forumları okudum söylenenleri harfiyle yaptım, tüm radyo kanallarını tekrar hafızaya aldım ne yaptıysam nafile. Teybin TA ayarı kesinlikle kapalı ve haber alma seçeneği deaktif. Bundan kesinlikle eminim. Ama ilk çalıştırmadan 5 saniye sonra yine de ısrarla radyoya geçmekte.

Aklıma akü başını çıkarıp teybi resetlemekten başka birşey gelmiyor ama teyp kodu var mı Focus 3'lerde bir bilgiye sahip değilim. Ne yapmamı önerirsiniz? Belki çok önemsiz bir sorun ama çözememiş olmak beni epey gerdi. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi akşamlar dilerim.

Not: Sevgili moderatörlerim, yeni konu açmamak için iki farklı konuya mesaj yazdım ama cevap alamadım. Yeni konu açmaya mecbur kaldım, affınıza sığınırım.

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Herkese selamlar,

Birkaç hafta önce aldığım Focus 3'ümü tanımaya çalışıyorum. Müzik sistemine USB bağladım gayet başarılı. Geçen hafta müzik sistemini kurcalarken TA ve Haber alma ayarlarını açtım. Bu ayar değişikliğinden sonra araç ilk marştan 5 saniye sonra otomatik olarak radyoya geçmeye başladı. Seyir esnasında radyoya geçme gibi bir sıkıntı yok. Sadece ilk marştan 5 saniye sonra ve uzun süreli sistem kapalı kalmışsa. 5 dakikalık sistem kapalı olduğunda ve çalıştırdığımda bu problemi yapmıyor.

TA'yı kapattım, haber almayı kapattım, alternatif frekans vb ne kadar ayar varsa denedim, tüm forumları okudum söylenenleri harfiyle yaptım, tüm radyo kanallarını tekrar hafızaya aldım ne yaptıysam nafile. Teybin TA ayarı kesinlikle kapalı ve haber alma seçeneği deaktif. Bundan kesinlikle eminim. Ama ilk çalıştırmadan 5 saniye sonra yine de ısrarla radyoya geçmekte.

Aklıma akü başını çıkarıp teybi resetlemekten başka birşey gelmiyor ama teyp kodu var mı Focus 3'lerde

Focus 3'lerde teyp kodu yok bu yüzden gönül rahatlığıyla dediğiniz işlemi yapabilirsiniz umarım çözüm olur,kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Akü başını çıkardıgınızda tüm bilgilerinizde gidebilir. Bence bir kitapcığı okuyun yada servise danışın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Focus 3'lerde teyp kodu yok bu yüzden gönül rahatlığıyla dediğiniz işlemi yapabilirsiniz umarım çözüm olur,kolay gelsin

En son çare bunu deneyeceğim. Teyp kodu olmaması güzelmiş. Bilgi için teşekkür ederim.

Akü başını çıkardıgınızda tüm bilgilerinizde gidebilir. Bence bir kitapcığı okuyun yada servise danışın.

Kitapçığı okudum ama bir şey bulamadım. Gidecek bilgiler neler olabilir acaba? Aklıma radyo kanal kayıtları, yol bilgisayarı verilerinden başka bir şey gelmiyor. Bildiğiniz gitmemesi gereken bir bilgi var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Arkadaşlar bugün 5 dakika akü başını çıkardım radyo ön ayarlı kanalları silmiyor. Yol bilgisayarı sıfırlandı yalnız müzik sistemi malesef ayarlarını korumaya devam ediyor. Aklıma başka bir fikir gelmiyor. Bir fikri olan varsa duamı alır.

İyi geceler.

Yorum bağlantısı
Seyit Onbaşı

2013 focusta araba çalışmazken teyp açıp akü biterse arabaya format atmak gerekir diye bişey duydum bir elektrikçiden  serviste de bunu yaklaşık 800 tlye yapıyomuş. doğruluk payı varmıdır acaba.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2013 focusta araba çalışmazken teyp açıp akü biterse arabaya format atmak gerekir diye bişey duydum bir elektrikçiden  serviste de bunu yaklaşık 800 tlye yapıyomuş. doğruluk payı varmıdır acaba.

Daha neler :D

Windows mu kuracaklarmış, Ubuntu mu :D

Yorum bağlantısı
Seyit Onbaşı

Daha neler :D

Windows mu kuracaklarmış, Ubuntu mu :D

:D  :D  :D  valla bilemiyorum artık.araba çalışmadığında radyo açmaya korkar oldum resmen böyle bişey vardır diye. içim rahatladı şimdi  :)

Yorum bağlantısı
Semih Güney

2013 focusta araba çalışmazken teyp açıp akü biterse arabaya format atmak gerekir diye bişey duydum bir elektrikçiden serviste de bunu yaklaşık 800 tlye yapıyomuş. doğruluk payı varmıdır acaba.

Oldu olacak Ecu'yu söküp ssd taksınlar hem az yakar hem çabuk hızlanır :D olur mu öyle şey ya zaten 15dk mı yarım saat mi ne zamanı var araba çalışmadığı zaman kendini kapatıyor bu kadar süre geçince
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...