İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Başarılı bir çalışma, gösterdiğiniz sarbı takdir ediyorum. Bekleyip görmek ve aksaklıkları olup olmadığını gözlemlemek gerekiyor, olabileceğini sanmıyorum ama olabilecek aksilikleri nasılsa paylaşırsınız . Kolay gelsin :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
EcoMod'tan bahsediyorsan, bence tamamen yazılımsal bir durum. Sonuçta enjektöre müdahele ediyor, bunuda beyin yapabiliyor?

Sadece enjektörlere müdahil olduğundan şüpheliyim. Şanzımandan tut çok şey lazım modlara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Otomatikse evet, değilse en fazla vites seçici yeterli olur diye düşünüyorum.

Zira ticari kangoo'muzda bile vites uyarı ışığı mevcut :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Blue&Me gibiyse, buna da razı olmak lazım. Fiat'larda usb bellek yerleştiriyorsun araca, sonra pc'ye takıp uygun programla baktığında sana verileri söylüyor :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

tebrikler, güzel bilgiler. bende normal bluetooth ile çalışan var, bunları yapmak için kablo şart onu anladım.

Yorum bağlantısı
Ugurcan Yogun

Konu gerçekten çok güzel bir konu emeklerinize sağlık.

şimdi benimde 2008 fiestama bluetooth modül aldım bağladım telefonumda ford audio görüyorum bağlan diyorum pin 0000 olarak giriyorum sonra sony teybimin ekranında çok kısa bir süre telefonumun ismi görünüp kayboluyor.

ve telefonuma baktığımda bağlı gözüküyor ama teyp te telefonla ilgili hiçbir destek yok

cevizli ford servisine gittim Türker abi vardı sağolsun çok ilgilendi ama bir türlü başaramadık muhtemelen aktif edilmesi gerekiyor şimdi bu paylaşıma bakınca burda focus için voice control ve telephone aktivasyonları görüyorum

acaba fiestaya bağlasam elm kablom var gerekli modifikasyonu yaptım ama programın fiestaya gireceğini pek sanmam sizce ne yapmalıyım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok güzel bir konu.. Tebrik ediyorum...

Servislerin olmaz dediklerine aldanmayın.. Muhtemelen öyle demeleri isteniyor..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Haaaaaa, Ruhan Hocam işte şimdi zurnanın pırt dediği yere geldik.

Aracımın alarmını aktive edebilmek için Ankara'da 4 tane servis gezdim. Bir tanesi GEM modülü değişecek 1700+ KADEVE dedi. Sonra başka bir serviste bu işle görevli elemanın yanında bekledim ve IDS'e girerek alel acele "kişisel ayarlar" diye çevirebileceğim bölümden alarmı benim itelemelerimle aktive edebildik.

Şimdi aracımın aynalarındaki karşılama lambalarıyla sinyalleri çalışmıyor. Ama % 100 eminim ki onların da GEM'den aktive edilmesi gerekiyor. Burak kardeşim gibi bir şahanımız olacak ki ona bakalım, yoksa servise bir daha bu iş için gitmeye gerek yok.

Benim servislerle ilgili izlenimim şu oldu; adamlar oraya bir oto elektrikçisi veya elektronikçisi istihdam etmişler, yaptıkları iş arıza kodlarına bakarak arızayı gidermek, eleman ingilizce bilmiyor. Yeterli eğitimi de almamış, IDS programını okuması ve anlaması imkansız.

Kesinlikle Haklısınız hocam, Bu konuda Vw servisleri bana kalırsa çok daha başarılı. En azından Vag-Com ile bizim aktif edebileceğimiz özellikleri onlar da aktif ediyor. Ford bu konuda sıkıntılı. Zaten bildiğim kadarıyla bizim araçlarımızda değiştirebiliceğimiz bu özellikler de yeni keşfedildi sayılır (Ford Owners Club forumunda Bu özelliklerin akftifleştirilmesiyle ilgili ilk Mesaj; 9 Mart 2012'de gönderilmiş.).

Ford Owners Club'ta Gem modülüne bağlanabilmek için pek sorun yaşayan olmamış. Fakat nedense ben bayağı uğraştım.

Yanlız Gösterge Paneli'ne bağlanmak pek sorun olmuyor, Programlar rahatça bağlanıyor.

eline sağlık Burak

:bravo:

Hocam Umarım faydalı olabilir bu rehber :)

Forumda maalesef kuyruk bırakamıyoruz. Ancak konu bayağı ilgi çekti zaten ;)

Peki hocam teşekkür ederim ilginiz için :)

kayın pederle ford yetkili servisine gittik arızadan dolayı,baktım kayınpeder herkesle muhabbet ediyor,hayırdır sen bunları nerden tanıyorsun dedim (kayın peder 40 senelik şöför) bunların ben sanayideki çıraklıklarını biliyorm dedi,adam lazım olunca sanayiden alıyorlar dedi.( onun yalancısıyım)nerden bilecek ingilizce,programı...saygılar

Teşekkürler hocam, bunu bildiğim iyi oldu :) Bu tarz bir durumla, bende Servisin kaporta işlemleri yapılan bölümünde karşılaşmıştım :)

her ne kadar çok önemli ve gerekli bulmasam da büyük cesaret ve bilgi isteyen bir uğraş olmuş, elinize sağlık. siz her ne kadar detaylarıyla tek tek açıklamış olsanız da bir çok kişinin gerek parça teminini ve gerekse diğer anlattıklarınızı başarabileceğini sanmıyorum. bu işin pazarlamasını ve ticaretini yapmayı düşündünüz mü? :)

Yok hocam hiç düşünmedim :biggrin: Bu işin ticaretiyle uğraşacak pek vaktimde yok açıkçası :) Bu sene Bölümü bitiriyorum, bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki yılda Yüksek Lisans'a başlıyorum. Yani önümüzdeki 2 sene çok yoğun geçecek. Ara ara kaçamak yapıp, arabayla ilgili işlere vakit ayırmaya çalışıyorum :biggrin: Cesaret kısmı çok doğru hocam, Kabloyu bilgisayara tanıtabilmek içinde biraz bilgi gerekti. Ummadığım yerdeki Sürücü sayesinde kabloyu bilgisayara tanıtabildim :biggrin: (Bunuda kendim buldum bu arada :biggrin:).

Parça temin etmek pek sorun olmaz hocam, Ebay sağolsun :) Yeterki insanın içinden biraz olsun istek gelsin ;) Kabloyu modifiye etmeden direk bağlayarak da, Gösterge Paneline ulaşıp değişiklikleri rahatça yapabiliyorsunuz nasılsa. En azından bunu yapabilmek bile başarı bana göre :)

sadık ben şu ecomod işine bayıldım. biliyorsun benim yakıt tasarrufuna verdiğim önemi...düşünsene, sen kullanıyorsun sana rapor veriyor nasıl kullandığını...ona göre gaza basarsın. gerçi bende olsa aksine ben ona öğretirim nasıl kullanınca nasıl rapor vereceğini ama :tongue: olsun yinede çok güzel, o açılan özellikleri bende açtırmak isterdim ama, aracın başka yerlerinde olumsuzluk yaparsa o sıkıntı işte...

Hocam sizin kullanım tarzınız için birşey söyleceğini sanmıyorum, eğer girildiyse "Muhteşem kullanım tarzı" diye bir uyarı verebilir :biggrin:

Hocam ben biraz kullandıktan sonra, eğer sıkıntı yaşarsam bilgi veririm bu konudan. Muhtemelen bir sorun yaşamayız, Çünkü Marttan bu yana; Ford Owners Club'ta bir sorun bildiren olmamış. Sürekli olarak o forumdaki konuyu da takip ediyorum :) Özelliğin açılması da yukarıda belirttiğim gibi zor değil, kabloyu temin edip, Bilgisayara tanıtacaksınız. Sonrasında ise programı çalıştırıp, araçtan veriyi okuyup, tekrar yazıcaksınız. Kablo modifiyesi vs. vs. hiçbirşeye gerek yok :) Fakat risk her zaman var tabiki :)

Ruhan hocam, evet görsellik ve işlevsellik adına çok hoş ve yerinde bir uygulama, saygı duyuyorum. ancak ilk defa denendiğinden teknik sorunları da beraberinde getirme riskini göz ardı etmemek ve biraz bekleyip sonuçlarını görmek lazım. aslında olması gereken de Burak'ın başardığı bu format, ancak ford niye bu kadar basit bir yazılımı kendisi yapıp ta markasını daha iyi pazarlamaz, hoş ona da anlam veremiyorum. :unsure2:

Hocam bunun mantığını bende anlamıyorum. Koydukları özellikleri neden kullanamayız? Zannediyorum ki, deneme amaçlı bu özellikler konuldu. Çeşitli şekilde Tester'lar tarafından denendi. Fakat son kullanıcı bunları öğrenmedi, son kullanıcıya gösterilmedi. Başka mantıklı açıklama gelmiyor aklıma. Vw'de bunu sıkça yapıyor, araç için aktifleştirilebilecek özellikler Vag-Com ile görülebiliyor, her yenilenen araçla birlikte bu özelliklerde git gide değişiyor. Ford'da bu akıma gidiyor sanırım. Tam olarak sebebini bende merak ediyorum :biggrin:

Hocam yukarıda da söylediğim gibi, eğer bir sorun - problem olursa, bahsedeceğim konuda ;)

katılıyorum, bekleyip arıza verdirip verdirmediğini gözlemek lazım... fordun iş güzarlığı, madem arabanda böyle özellik var, ne demeye direk açmazsın da bizi böyle süründürürsün?

Hocam yukarıda da belirttiğim üzere, deneme amacıyla koyulmuş özellikler olabilir diye düşünüyorum. Vw' in sıkça yaptığı da bu. Ford da buna ayak uydurmaya başlıyor galiba. Yada Değişen dünyanın getirisi-götürüsü bu olacak.

Benim kanaatim yazılım sizin araçlarda sabit. Modellerinize göre bazı kısıtlamalar getirilmiş. Bu işlem de (büyük bir ihtimal) sadece görsel olarak aktive ediyor. (Sürüş karakteristik seçenekleri için söylüyorum)...

Yazılım derken hocam? Bu kısmı anlamadım. Fakat araçlarda kullanılan modüller aynı sanırım (Focus Mk 2 için söylüyorum). Görsellikten kastınız nedir anlamadım? Fakat Ford Owners Club'ta ilk denemede, sadece aracın ekranına böyle bir menü geldiği, fakat çalışmadığı söylendi. Sonrasında ise, özelliğin çalıştığı, hatta bu özelliği aktifleştiren kişinin "Vites değişimlerim kötüymüş, fakat hızım iyi :)" diye söylediği görüldü. Tam olarak nedir ne değildir, kullandıkça ortaya çıkacak :)

Yorum bağlantısı
Burak Koca

EcoMod'tan bahsediyorsan, bence tamamen yazılımsal bir durum. Sonuçta enjektöre müdahele ediyor, bunuda beyin yapabiliyor?

Yazılımsal derken hocam? Tam olarak anlamadım, fakat araçta var olan modül bu özelliği destekliyor demekki. Bence işin işine donanımsal bir durum giriyor. Eğer araçtaki modül desteklemese, şuanda göremezdik diye düşünüyorum(Çünkü ne Eprom için ekstra kod yazdık, ne de farklı birşey yaptık :biggrin:) Ama bu seçeneğin yaptığını sonuçta programla OBD portuna bağlanarak görebiliyoruz. Gaza her bastığımızda, Enjektörlerin ne kadar yakıt püskürttüğü vs. vs. Eco mode ise sadece bunları yorumluyor, o da Eco Mode'a Ford'un girdiği bilgiler kadar :)

Başarılı bir çalışma, gösterdiğiniz sarbı takdir ediyorum. Bekleyip görmek ve aksaklıkları olup olmadığını gözlemlemek gerekiyor, olabileceğini sanmıyorum ama olabilecek aksilikleri nasılsa paylaşırsınız . Kolay gelsin :good1:

Kesinlikle hocam, bir sorun yaşarsam ilk bilgi vereceğim ver burası zaten :biggrin: Gösterdiğim sabır içinde, Ford Owners Club'ta yapmışlar, ben neden yapamıyorum diye uğraştım :biggrin: Sonuçta bizimde onlardan bir farkımız yok :biggrin:

Sadece enjektörlere müdahil olduğundan şüpheliyim. Şanzımandan tut çok şey lazım modlara.

Yukarıda belirttiğim gibi hocam, Enjektör verilerini görmek zaten sorun değil. Fakat dediğiniz gibi, Şanzımanla ilgili değerler nasıl görülüyor? O konuyu bende merak ediyorum. Ford Owners Club'ta; bu özelliğin çalıştığı, hatta bu özelliği aktifleştiren kişinin "Vites değişimlerim kötüymüş, fakat hızım iyi :)" diye söylediği görüldü. Şimdi siz söyleyince, Şanzımanla ilgili verileri nasıl ne şekilde elde ediyor, o kısmı merak etmeye başladım bende :) Sanırım Kaç bin devirde vites değiştirdiğimizi kaydediyor, sonra da buna göre Ford'un girdiği klasik bilgileri ekrana getiriyor. Aklıma çalışma sistemi olarak başka birşey gelmedi :)

bence sadece görsel. anlık tüketim ve ya x/100 km/lt. oranlarına göre önceden tanımlanmış seçeneklerden birini yazıyordur.

Yukarıda yazdığım gibi, o kadar basit değil gibi görünüyor Hocam. Çünkü Ford Owners Club'ta; bu özelliğin çalıştığı, hatta bu özelliği aktifleştiren kişi "Vites değişimlerim kötüymüş, fakat hızım iyi :)" diye söyledi.

Blue&Me gibiyse, buna da razı olmak lazım. Fiat'larda usb bellek yerleştiriyorsun araca, sonra pc'ye takıp uygun programla baktığında sana verileri söylüyor :)

İlk defa duydum hocam bunu. Merak ettim şimdi, Fiat'ta söylediğiniz sistem nasıl çalışıyor :)

tebrikler, güzel bilgiler. bende normal bluetooth ile çalışan var, bunları yapmak için kablo şart onu anladım.

Hocam Bluetooth ile çalışan Elm 327 için hiçbir bilgim yok. Ford Owners Club'ı incelemeniz daha mantıklı olur. Fakat yinede ne olur ne olmaz, kablo en garanti yöntem gibi geliyor bana :)

Konu gerçekten çok güzel bir konu emeklerinize sağlık. şimdi benimde 2008 fiestama bluetooth modül aldım bağladım telefonumda ford audio görüyorum bağlan diyorum pin 0000 olarak giriyorum sonra sony teybimin ekranında çok kısa bir süre telefonumun ismi görünüp kayboluyor. ve telefonuma baktığımda bağlı gözüküyor ama teyp te telefonla ilgili hiçbir destek yok cevizli ford servisine gittim Türker abi vardı sağolsun çok ilgilendi ama bir türlü başaramadık muhtemelen aktif edilmesi gerekiyor şimdi bu paylaşıma bakınca burda focus için voice control ve telephone aktivasyonları görüyorum acaba fiestaya bağlasam elm kablom var gerekli modifikasyonu yaptım ama programın fiestaya gireceğini pek sanmam sizce ne yapmalıyım

Hocam bu program Focus Mk 3 ile kullanılamıyor şuan. Ford Fiesta Mk VI'da Focus Mk 3'teki Modülleri mi kullandı, yoksa Mk 2'dekileri mi? Önce bunu öğrenmek gerekiyor gibi. Bence Sadece Gösterge Paneline bağlanıp, değerleri okumayı deneyin. Eğer bir sorun olursa, zaten okumaya çalıştığınız için bir araçta bir sıkıntı çıkmayacak bana göre. Zaten program göremezse hata verir. Fakat Gem modülü ile ilgili verilere tıklamanızı önermem ;)

Çok güzel bir konu.. Tebrik ediyorum...

Servislerin olmaz dediklerine aldanmayın.. Muhtemelen öyle demeleri isteniyor..

Beğenmenize sevindim hocam, sizden de olumlu yorum aldıysam, diyecek hiçbir şey yok :biggrin:

Hocam Vw Servisleri de ilk başta temkinli yaklaşıyordu yazılımla aktifleştirilebilen özelliklere. Fakat şuanda biraz daha bilgi ve tecrübeliler, en azından ilginiyorlar :biggrin: Umarım Ford'da önümüzdeki dönemlerde bu konuya biraz daha eğilir. Sonuçta kullanıcılar bu durumu farketti, artık Ford Servislerini ne kadar sıkıştırırsak, o kadar erken ilgi gösterirler bu duruma diye düşünüyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Arkadaşlar Focus Mk 2'lerde Anlık Tüketimi yok. Gösterge Paneli'ne bağlanılarak aktif edilen Anlık Yakıt Tüketiminin çalıştığından bahsetmişler, Focus Mk 2'de. Bildiriyim dedim :) Ford Owners Club'taki sayfaları okumaya devam ediyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Evet hocam, çokta güzel olur :) Fakat bizimde denememiz için araç lazım, şuan için sıkıntı bu :) Eğer gerçekten düzgünce çalışıyorsa, değmeyin keyfine :biggrin:

Ayrıca Hocam Mk 2.5'lar içinde Yeni bir Rom çıkmış Gösterge Paneli için. 0509 kodlu. Bizim araçlardaki Gösterge Paneli Rom'u 0508'di değil mi? Yeni romda daha etkin bir Eco Mode'dan bahsediliyor. Fakat Programın Gösterge Paneli'ne yeni romu yüklemesi 26 dk sürüyormuş. Açıkçası çekindim bu durumdan biraz :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Evet ben de 0508 hatırlıyorum...valla ilk önce bir yapılsın bakalım, yaygınlaşsın, sorun yoksa biz de harekete geçeriz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet hocam, çokta güzel olur :) Fakat bizimde denememiz için araç lazım, şuan için sıkıntı bu :) Eğer gerçekten düzgünce çalışıyorsa, değmeyin keyfine :biggrin:

Ayrıca Hocam Mk 2.5'lar içinde Yeni bir Rom çıkmış Gösterge Paneli için. 0509 kodlu. Bizim araçlardaki Gösterge Paneli Rom'u 0508'di değil mi? Yeni romda daha etkin bir Eco Mode'dan bahsediliyor. Fakat Programın Gösterge Paneli'ne yeni romu yüklemesi 26 dk sürüyormuş. Açıkçası çekindim bu durumdan biraz :)

Kurcala Burak, eminim daha çok bilinmeyeni bulup çıkaracaksın. Sonuçta bu araçlar proglamlanabilen bir elektronik düzenekle çalışıyorlar. Ne kadar gelişmiş program o kadar özellik. Ha gayret.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

evet ben de 0508 hatırlıyorum...valla ilk önce bir yapılsın bakalım, yaygınlaşsın, sorun yoksa biz de harekete geçeriz.

Hocam az önce eve yeni geldim. Dediğiniz gibi 0508 çıktı sürüm. 1.5 saate yakın uğraştım Gösterge Paneli'nin Rom'u güncellemek için. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. 20 dakika sürüyor, fakat PC'de en ufak birşey çıksın, yada siz bir tuşa basmış olun, direk hata veriyor Program. Bilgisayarda arkada işlem yapan hiçbirşeyin olmaması gerekiyor. Rom'un yazılması 5-6 kere çeşitli işlemler yüzünden yarıda kaldı, program hata verdi. Neyseki en sonunda düzgünce Rom'u yazdırmayı başardım. Çok riskli bir işlem, neyseki en sonunda başardım yazdırmayı. 257 Byte'lık 2000 Blok yazıyor; her bloğu ayrı ayrı yazdığından ötürü bu kadar uzun sürüyor. Rom'u Flash'tan silmesi çok kısa sürüyor, fakat yüklenirken tek tek yazdığı için 20 dk sürdü bende, Ford Owners Club'ta 24 ile 26 dk arasında sürmüş.

Önümüzdeki günlerde edindiğim izlenimleri paylaşırım.

Kurcala Burak, eminim daha çok bilinmeyeni bulup çıkaracaksın. Sonuçta bu araçlar proglamlanabilen bir elektronik düzenekle çalışıyorlar. Ne kadar gelişmiş program o kadar özellik. Ha gayret.

Teşekkürler Hocam Elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum. Umarım yazılımda yeni özellikler bulurlarda, bizde aktifleştiririz :) Bende burada yapabildiğim kadarını elimden geldiğince anlatırım :)

zaten bir çoğunun da çok fazla bilgili olduğu söylenemez. daha focusda çift kilitleme özelliğinden haberi dahi olmayan elektrikçiler var.

Kesinlikle hocam, Araçların yazılımı konusunda ne yazıkki bilgileri yok. En azından ellerindeki bilgisayarları tam olarak kullansalar, o da yok. Ben burada bunları yapabildiğime göre, onların çok daha bilgili olması lazım bu konuda ama.. Ne yazıkki durum böyle değil...

Arkadaşlar bu arada Verdiğim Programların içindeki ElmConfig programıyla, Seyahat sırasında Kapıların otomatik kilitlenmesi özelliğinde, Km sınırını tanımlayabiliyorsunuz. İlk mesajda bildirdiğim üzere, Bu özelliği ilk açtığınızda standart olarak 7 km sürati geçtiğinizde kapıları kilitliyordu. Şimdi değiştirdim bunu, artık 30 km sürati geçildiği zaman kapıları kilitleyecek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Demirdal

çok güzel çalışma olmuş Burak bey. tebrik ederim, emeğine sağlık

bende http://www.ebay.com/itm/290777383828?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

bundan sipariş verdim ve elime ulaştı. Fakat henüz deneme fırsatım olmadı. bu kit bluetoth lu. Çalışma yaptığın programlar bununla uyumlumudur. Ayrıca Bu cihazı modiye ile IDS programı gibi kullanılır hale gelir mi? yada biraz daha açacak olursak ECU yu programlama vs. işlemleri yapılabilirmi?

Burak bey dediğin gibi isteğim var elektronik bilgisi de yeterince idare edecek ölçüde mevcut.

sizce ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Hocam yapılabilir gibi duruyor. Ford Owners Club'ta yapanlar olmuş. Fakat kablosuz bağlantı olduğu için bana biraz sakat geliyor. Bence Kablolusundan sipariş verip, kablolu Elm 327 ile deneseniz daha iyi olur gibi. Nacizane fikrim bu yönde benim :) Ama isterseniz değişiklik yapmadan, Direk FDS programıyla Gösterge Paneli'ne bağlanmayı deneyin. Muhtemelen sorun yaşamazsınız, ama dediğim gibi kablolu olsa insana daha fazla güven veriyor gibi :)

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Hocam F3 için geçerli değil bu program. F3'te farklı bir sistem kullanılmış, o yüzden şu anda Gösterge paneline ve Gem modülüne ulaşılamıyor deniyor. İsterseniz Okumayı deneyin fakat Yazmanızı tavsiye etmem :)

Yorum bağlantısı
Tevfik Demirdal

Hocam yapılabilir gibi duruyor. Ford Owners Club'ta yapanlar olmuş. Fakat kablosuz bağlantı olduğu için bana biraz sakat geliyor. Bence Kablolusundan sipariş verip, kablolu Elm 327 ile deneseniz daha iyi olur gibi. Nacizane fikrim bu yönde benim :) Ama isterseniz değişiklik yapmadan, Direk FDS programıyla Gösterge Paneli'ne bağlanmayı deneyin. Muhtemelen sorun yaşamazsınız, ama dediğim gibi kablolu olsa insana daha fazla güven veriyor gibi :)

FDS dediğin program IDS gibi bir şeymi? ECU direk ulaşabiliryormuyuz?

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Hadi ya :s tam sipariş vermiştim kabloyu, bu durumda bir işime yaramıcak heralde iptalmi etsem.

Hocam belki kablo gelene kadar F3 içinde programı hazırlarlar. Zor bir ihtimal ama, neden olmasın :) Hata kodlarını okuyabilirsiniz bildiğim kadarıyla, eğer program yazılmaz ise, başka bir işinize yaramayabilir. Ford Owners Club forumunda da Dört Gözle F3 için program bekliyorlar :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Burak Tebrik Ederim Kardeşim her ne kadar gereklimi gereksizmi tartışmalarıda olsa TR'de bir İlki paylaştın... Çalısmalarından dolayı kocaman Alkış sana...

Tek birsey soracağım Kapıları 7 km. Hızda kilitle, 90 km. De hızda aç desek programda bu var mı ?

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aslında en güzeli darbe anında açılacak şekle getirmek. Ama nerdee..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...