İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Burak Koca

Bu taraflara yolun düşerse elm cihazını unutma sakın :)

Peki hocam, eğer yolum düşerse Tabiki getiririm :) Aklımda :)

bu arka cam ısıtma benimkinde aktif durumda :)

Evet hocam, bizimkinde de aynı şekilde aktifti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Ekranda dijıtal hız gösterme ne durumda :)

Yok hocam hiçbirşey bulamadım bu konu hakkında ne yazıkki :i-ih: Bir bulsam, didik didik edicemde, en çok istediğim şey yani :good1: Sırf bu özelliğin olduğunu bilsem, büyük ekranlı Göstergeye bile geçerim :good1:

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Cmax I de

anlık yakıt tüketimi

otomatik arka cam rezistansı

otomatik kapı kilitleme

tek basışta deadlock

aktif hale getirdim.

Tebrikler Ozan Hocam, sıra sizinkine yaklaşıyor sanırım :biggrin:

Başka seçenekleri de denediniz mi acaba :)

Yorum bağlantısı
Burak Koca

mesela?

işe yarar başka birşey yoktu gözüme takılan

Yok hocam benim gördüğümde, yinede belki sizin keşfettiğiniz bir özellik olabilir diye sordum :)

Yorum bağlantısı
Cumali Serkan DÖNER

Bu işleri İstanbul da yapabilecek bir arkadaşımız yok mu?

Serdar Bey'e katılıyorum yokmu istanbulda biri???

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Ford için derli toplu bir program yok mu?

IDS mi ne tek seçenek o mu?

IDS nerden buluruz?

IDS nasıl kablo, soket, cihaz kullanıyor ?

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bu işleri İstanbul da yapabilecek bir arkadaşımız yok mu?

Serdar Bey'e katılıyorum yokmu istanbulda biri???

Daha öncede yazdım kiralama yoluna gidelim diye ama ses çıkmadı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

İstanbul dan galiba yapacak çıkmadı. O zaman biz Eskişehir'e Burak Hocanın yanına gideceğiz. Tabi Burak müsait ise ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Yenigün

Haftasonu Elm modülüne anahtar takarak düzgün hale getirdim. İlk modifiye ettiğimde, anahtar olmadığı ama heyecan olduğu için kabloları dışarı çekip birbirine bağlayarak kullanmıştım. 2006 model için aktif hale getirilebilecek pek birşey olmasa da, "yıkama suyu seviyesi" konusunu tekrar denemek istedim. Neredeyse tüm suyu boşalttım, OBD ile "yıkama suyu seviyesi" ayarını aktif hale getirdim. Arabayı çalıştırınca hemen uyarı verdi, ardından suyu tamamen doldurdum ve uyarı gitmedi :) Artık su seviyesini algılayan sensör mü arızalı yoksa başka birşey mi bilemiyorum. Konuyu çözemeyince uyarıyı kapattım.

Ardından emniyet kemer ikazları ile ilgili ekranda bazı ayarlar dikkatimi çekti. Benim aracımda sağ koltukta kemer uyarısı mevcut değil ama belki o da aktif hale getirilebilir diye ikazları denedim, aradığım özellik yoktu ama farklı ikazlar buldum. Bir ikaz var ki, akıllara zarar :) Emniyet kemerinizi takmadan arabayı çalıştırırsanız, hareket etmeseniz bile araba çalıştığı anda sesli ve görsel olarak emniyet kemeri uyarısı veriyor.

Sonuç olarak 2006 modelin göstergesi, özellikler konusunda çok esnek değil. "Otomatik kapı kilitleme" ve "anlık yakıt tüketimi" haricinde aktif hale getirilebilecek pek birşey yok.

Bu arada Elm Config programının yeni versiyonu (0.2.8c) çıkmış, ben çok fark göremedim ama belki yenilikler detaylarda gizlidir. Fordownersclub'da verilen linki aşağıda bulabilirsiniz.

http://civil.iffc.ru...g/ELMConfig.zip

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Öztan

Elinde bu kablonun modifiye hali olan var mı satmak isterse ben alabilirim..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Mehmet Doğan

yakında bana da ELM 327 gelecek, yol Bilg.ı olmayan 2006  Focus 2 için birşeyler mevcut mu acaba?

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Ben modifiyesiz kablo ile denediğimde, Elm327config+FF veya Fds programları maalesef No Data yazıyor ve verileri okuyamıyor. Sadece torque ile değerleri görüyorum ki zaten gauge menüsünde olan şeyler. Kısacası ben ozelliklerini kullanamadım... Belki s-max için ayrı bir program olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Doğan

Arkadaşlar ELM 327 yi blr türlü modifiye edemedim. OnOff switch aldım , kabloları şemaya göre bağlamaya çalışıyorum ama tam olarak anlamadım ,pin 6 ve pin 14 te birbirine bağlanacak mı?orda hatlar karışıyor???

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar ELM 327 yi blr türlü modifiye edemedim. OnOff switch aldım , kabloları şemaya göre bağlamaya çalışıyorum ama tam olarak anlamadım ,pin 6 ve pin 14 te birbirine bağlanacak mı?orda hatlar karışıyor???

Konu sahibi en son haziran'da girmiş foruma :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

6 ve 14. pinler birbirine bağlanmıyor.Ben aşağıdaki link e bakarak yapmıştım.  

http://www.jamessimpson.co.uk/elmconfig-enable-ford-ecu-functions/

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

ElmConfig programı 0.2.12b versiyonuna çıkmış. En güncel versiyon her zaman şu linkte oluyor.

http://civil.iffc.ru/ELMConfig/ELMConfig.zip

Programla artık PCM güncelleme yapılmaya başlamış. Araçlar için son yazılımları yine aynı linkte vermişler.

http://civil.iffc.ru/ELMConfig/pcm_frw.htm

Fordownersclub'da güncelleme yapanlar var, ama bana riskli göründü. İçimden bir ses, çalışıyorsa dokunma, dokunursan bozarsın dedi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Yüce

Ben güncelledim sorun çıkmadı. Ama satın aldığınız elm327 cihaz ftdi chip set olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Yüce

Yalniz benim aldigim elm327 cihazının içindeki entegre üzerinde ftdi chip yazıyordu ama sürücü olarak windowsta prolocig sürücüsü yüklüyordu.bende internetten ftdi chip entegresi aldım 10 tl filandi onu lehimlettim onu kullanıyorum. Sizde slfihiniz elm cihazlarının içine dikkat etsinler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Beşer

Teşekkür ederim paylaşımınız için. Global kapamayı biliyordum ama açmayı yeni öğrendim ayrıca sadece sürücü kapısının açılıyor olduğunu da yeni öğrendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

açma düğmesine tek basınca şoför kapısı 2. kez basınca tüm kapıların açılması varmış aracımda biraz önce yaptım oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...