İçeriğe Yönlendir

Bu da Benim Değerlim: Golf MK4 Tdi

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
Mert Gulkokan yazdı:

Aklımda 1.9 tdi pd105 130 otomatikler var golf passat bora leon skodalar ortak hepsi zaten
1.9 taş gibi de o yıllarda vw grubu hangi otomatiği kullanmış ?

Passat 1.9 TDI 130hp olanlar 5 ileri ZF 5hp19 tiptronik. Diğer 110'luklar VW üretimi 4 ileri.

Golf ve Bora'daki 1.9 TDI 130hp olanlar 5 ileri Jatco tiptronik (Mondeo'daki ile birebir aynı şanzıman). Diğer 110 veya 90hp olanlarda VW üretimi 4 ileri.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mustafa Arıkan yazdı:

Passat 1.9 TDI 130hp olanlar 5 ileri ZF 5hp19 tiptronik. Diğer 110'luklar VW üretimi 4 ileri.

Golf ve Bora'daki 1.9 TDI 130hp olanlar 5 ileri Jatco tiptronik (Mondeo'daki ile birebir aynı şanzıman). Diğer 110 veya 90hp olanlarda VW üretimi 4 ileri.

Mustafa benim şoför tarafi direksiyon kutusundan yağ vermeye baslamis 😣😣😣

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Okay Kaygusuz yazdı:

Mustafa benim şoför tarafi direksiyon kutusundan yağ vermeye baslamis 😣😣😣

Golf ve Bora'da çok duyuyorum özellikle pompa arızasını. Yağı değiştirmiş miydin?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Alanya'da vardı tam bıkmıstı klıma calısmıyormus satma durumana kadar gelmiş gercekten klimasız arabaya binilmez buralarda yapınca bol bol dualar aldım 90bindeydi daha bora
Biride pd 130luk bora 151binde 60 bin verdim vermiyor [emoji4] sıfırdan beri bizde diyorlar.

70 vereydin manuel ise tam binilecek makine , Bora çok başka araba dizelleri hele hem yakıt hem performans olarak çok iyi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mustafa Arıkan yazdı:

Golf ve Bora'da çok duyuyorum özellikle pompa arızasını. Yağı değiştirmiş miydin?

Yok hic eklemedim bugune kadar.

Furkan Bakırel yazdı:
Okay Kaygusuz yazdı:
Alanya'da vardı tam bıkmıstı klıma calısmıyormus satma durumana kadar gelmiş gercekten klimasız arabaya binilmez buralarda yapınca bol bol dualar aldım 90bindeydi daha bora
Biride pd 130luk bora 151binde 60 bin verdim vermiyor emoji4.png sıfırdan beri bizde diyorlar.

70 vereydin manuel ise tam binilecek makine , Bora çok başka araba dizelleri hele hem yakıt hem performans olarak çok iyi

Manueldi bora garajda var ara sira resim atar.

C.tesi günü rot ayarini yaptirmistim arac direksiyonu birakinca direk saga daliyordu saga cekiyordu ayar sonrasi hala ayniydi ilk bindigimde hemen hissederim. Neyse dedim eve geldim. P.teside annemgile gidince dedim böyle olmaz sag on tekeri sol öne taktim denedim bu sefer direk sola cekiyor araba. Boylede olmaz dedim o tekeri direk sol arkaya taktim arkadakinide one taktim denedim ok gibi gidiyor şimdi. Ne yapmis olduk caprazlama teker degisimi yaptim lastikler 2015 tarihli bitmis catlamalar oluşmuş. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
C.tesi günü rot ayarini yaptirmistim arac direksiyonu birakinca direk saga daliyordu saga cekiyordu ayar sonrasi hala ayniydi ilk bindigimde hemen hissederim. Neyse dedim eve geldim. P.teside annemgile gidince dedim böyle olmaz sag on tekeri sol öne taktim denedim bu sefer direk sola cekiyor araba. Boylede olmaz dedim o tekeri direk sol arkaya taktim arkadakinide one taktim denedim ok gibi gidiyor şimdi. Ne yapmis olduk caprazlama teker degisimi yaptim lastikler 2015 tarihli bitmis catlamalar oluşmuş. 
Ohooo vade coktan dolmus o lastiklerin. Maksimum 4 sene biner yollarim lastikleri.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:
Okay Kaygusuz yazdı:

Ohooo vade coktan dolmus o lastiklerin. Maksimum 4 sene biner yollarim lastikleri.

Yaklaşık 4aydir issizim 😀

Arabanin muanesi bile bekliyor ise baslayim cok masraf var yazlik kislik alinacak.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eyvah eyvah. Allah kolaylik versin o zaman. Cikma falan bak denk gelir Ankara da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mert Gulkokan yazdı:

Sonunda çekebildim çok iyi bir makine sesi gidişi çok güzelc308aca0ce5735a41c8dd6aaeca7269f.jpg

Evet dostum ercanin 😀😀 araba fişek 3.4 defa kullandim uzun yolda kisa mesafede gaza oturmaya gelmiyor benzinli birde.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:

Vaaay Ercan yakalanmis demekki trafik vardi emoji23.png

Yoksa duramiyor 😂😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Bir kalorifer sunger problemi yasayan bora aracinin sorunlarini hallettim.

S5o6hQ.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz
Mert Gulkokan yazdı:

Sonunda çekebildim çok iyi bir makine sesi gidişi çok güzelc308aca0ce5735a41c8dd6aaeca7269f.jpg

kendi arabamı ilke defa görüyorum giderken :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
kendi arabamı ilke defa görüyorum giderken [emoji4] 
Plaka lambasinin biri patlak mi ne bana mi oyle geldi [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz
Metin Akbal yazdı:

Plaka lambasinin biri patlak mi ne bana mi oyle geldi emoji16.png

metin hocam patlak değil geri görüş kamerası mevcut :)

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
metin hocam patlak değil geri görüş kamerası mevcut [emoji4]
Logodan olani takmak lazim :)
Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz
Metin Akbal yazdı:

Logodan olani takmak lazim :)

metin hocam şu benim farlara bir bakım yapalım olmamı :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
metin hocam şu benim farlara bir bakım yapalım olmamı [emoji4] 
Yapalim agam kac senedir yapacaz [emoji16] benim numara vardi sende ;) Senin fardan Bora icin olanina tadilat yaptim Mondeo MK3 ile ayni imis mercekler. Tesisat bildigin curumus. Hella mercekte ciddi fark var.
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:

Yapalim agam kac senedir yapacaz emoji16.png benim numara vardi sende ;) Senin fardan Bora icin olanina tadilat yaptim Mondeo MK3 ile ayni imis mercekler. Tesisat bildigin curumus. Hella mercekte ciddi fark var.

Bu yaptırmaz bekleme metin.

Dün yine bir bora aracin konsollarini yerine tam teşekküllü taktim sunger problemini giderdim.

STeSSP.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu yaptırmaz bekleme metin.
Dün yine bir bora aracin konsollarini yerine tam teşekküllü taktim sunger problemini giderdim.
STeSSP.jpg

Bekleme baskin yap mi diyon, Eskisehire gidince sen sök yolla bari [emoji16]
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:

Bekleme baskin yap mi diyon, Eskisehire gidince sen sök yolla bari emoji16.png

Arabayi bana bırakırsa olur valla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

Dün bir müşterim arabasini bana birakti. On tamponu alttan biyere vurmus tamponun sag braketide kirilmis ve

Sag davlumbaz birde sag sol v kayis koruma kapagi takilacakti onlari hallettim 150lira iscilik verdi.

Bir baska müşteri konfor beyni lehim isi vardi onuda araya sokarak gunu kapattim

SObuvh.jpg
SObydy.jpg
SObSTM.jpg

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Dün araba tamiri için eskişehir e hizli trenle gidip geldim 2 araba tamir ettim.

Spueu0.jpg
Spu3pv.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...