İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Bu kış kış lastiği almayı düşünmüyorum ama sonra acil birşey olur vs diye birazcık maddi durumu zorlayıp en azından 2 tane kış lastiği aliyim dedim. Hiç olmamasından iyidir.
Seneye bunları arkaya takar önlerde yeni alır 4 lastiğide kış lastiği yapmış olurum dedim.
Fiyat ve performans olarak Dayton DW510W'e karar verdim(Bridgestone yan ürünü) 2 lastik 408 tl geldi 30tl'de montaj ve balans işlemine veririm.

OvqoDn.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Hocam tez vakitte 2 tane daha al bence. Geçmişte ayni hatayi ben de yaptim. Yokuş aşagi inerken arkanin kontrolunu kaybettim. Spin atip bariyere vurdum..

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
10 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Bu kış kış lastiği almayı düşünmüyorum ama sonra acil birşey olur vs diye birazcık maddi durumu zorlayıp en azından 2 tane kış lastiği aliyim dedim. Hiç olmamasından iyidir.
Seneye bunları arkaya takar önlerde yeni alır 4 lastiğide kış lastiği yapmış olurum dedim.
Fiyat ve performans olarak Dayton DW510W'e karar verdim(Bridgestone yan ürünü) 2 lastik 408 tl geldi 30tl'de montaj ve balans işlemine veririm.

OvqoDn.jpg

Hiç olmamasından iyi değildir.

http://www.youtube.com/watch?v=A5aMnmekA38

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 saat önce, Tevfik Işık yazdı:

Hocam tez vakitte 2 tane daha al bence. Geçmişte ayni hatayi ben de yaptim. Yokuş aşagi inerken arkanin kontrolunu kaybettim. Spin atip bariyere vurdum..

Hiç olmamasından iyidir. Lastik durumunu ve yol durumunu bilerek kullanırsan bir sorun yaşamazsın.
Kar yağarsa kullanıcağım güzergah belli öyle kısa mesafe ve öyle aşırı bir rampası olmayan yol.
Daha önce işyerindeki kango ve 4x4 araçta sadece ön lastikte kış lastiği varken kullandım azçok karda negibi bir tepki veriyor biliyorum ;)

11 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hiç olmamasından iyi değildir.

http://www.youtube.com/watch?v=A5aMnmekA38

Videoda yol şartları çok ağır ve araç 4x4'mü normalmi çözemedim. Birde araç kaysın diye kullanıyor daha sakın kullansa o tarz bir kayma olmaz araçta.

Eski aracımda 4 lastikte kış lastiğiydi el frenini çekince bile arkası zor kayıyordu. Arkalar yaz lastiği olunca bu tarz kaymalar olabilir evet ama dikkatli kullanır, yavaş gider ani direksiyon hareketlerinden kaçınırsan bu videodakı gibi durumlarla karşılaşmazsın.
İş yerindeki araçları çok kullandım sadece ön lastıkler kış lastiğiyken.

Bu kışı böyle idare ediceğiz artık seneye daha sağlam basarız yere.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Uğur Kamil

Kar bize gelmeyince biz kar'a gidelim dedik.
Rize Çayeli Ağaran Şelalesine çıktım. Yerde 3-4 parmak vardı ve bir sıkıntı yaşamadım. Kar lastiklerinden şuan için memnun kaldım.
7aAEYl.jpg

9aG8V8.jpg

MVk569.jpg

dvXznn.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Xds var mı bunda

Orjinalde EDS'le var XDS'de aynı sanırım birazdaha gelişmişi(bulduğum bilgilerden anladığım kadarıyla).

Kodlama ile açılabiliyor, arkadaşın yanına gidince bir bakıcaz. 3 farklı seçenek olarak çıkıyor.

1Dbz5N.jpg

Jetta grubunda avearage olarak ayarlayıp(söylediklerine göre fabrika değeri oymuş) fark hissedenler çok. Özellikle sert viraj dönüşlerinde.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aks kafasının ömrümden yiyor hard a alınca. Ama değer

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
31 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Aks kafasının ömrümden yiyor hard a alınca. Ama değer

Sınırları fazla zorlamaya gerek yok. Orta iyidir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Orjinalde EDS'le var XDS'de aynı sanırım birazdaha gelişmişi(bulduğum bilgilerden anladığım kadarıyla).

Kodlama ile açılabiliyor, arkadaşın yanına gidince bir bakıcaz. 3 farklı seçenek olarak çıkıyor.

1Dbz5N.jpg

Jetta grubunda avearage olarak ayarlayıp(söylediklerine göre fabrika değeri oymuş) fark hissedenler çok. Özellikle sert viraj dönüşlerinde.

Seviyorum ben bunları... :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Tanrıveren

diferansiyel kilitini kesinlikle kullanmayın 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 21.01.2019 at 22:13, Furkan Tanrıveren yazdı:

diferansiyel kilitini kesinlikle kullanmayın 

Neden?

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
20 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Neden?

1 yağı çok fazla ısıtıyor(yağın fazla ısınması özelliğini bozuyor ve erken değiştirmek durumunda kalırsınız) 2 dişlilere zarar veriyor

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
15 dakika önce, Furkan Tanrıveren yazdı:

1 yağı çok fazla ısıtıyor(yağın fazla ısınması özelliğini bozuyor ve erken değiştirmek durumunda kalırsınız) 2 dişlilere zarar veriyor

O iki etkende beni çok ilgilendiren bir durum değil. Hem aşırı km yapmıyorum hemde aracımı gereksiz ve fazla zorlamayı sevmem. Yapsamda bana sıkıntı çıkartacak bir fark olmaz yani.
Karda kullandım ve şuanki performansından gayet memnun kaldım. Şimdilik bu uygulamayı yapmaya gerek yok orjinal hali gayet güzel performans sunuyor tahmin ettiğimden daha iyi.  

Aklımdaki uygulamalar biraz maliyetli olduğu için ve bu aralar ayıracak bütçe olmadığı için bu aralar pek birşey yapamıyorum araca. 4-5 ay dahada çok büyük şeyler yapamıycam büyük ihtimal.
Plaka lambasını değiştirdim, vw'ler için ledli tasarlanmıl komple plaka ışığı. Herhangi bir arıza ışığı yakıyor ve aydınlatması gayet güze. Gece resim çekmedim.
Far ve sisleride led yaptım.
Üzerinde direnç vardı arıza ışığı yakmadığı için kullanmadım.
16GYPY.jpg
7ayomP.jpg

Farlar için H1

HTB1bxC_nm_I8KJjy0Foq6yFnVXah.jpg

HTB1lODIncbI8KJjy1zdq6ze1VXaw.jpg

Sisler için H11
HTB1VFUPRVXXXXX2XpXXq6xXFXXXX.jpg?size=1

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu yakıt bilgiside burda dursun.
681 km yol bilgisayarı 6.5 yaktın diyor. 6,16 'dan 275 tl yakıt aldı.
%65 cıvarı şehir içi kısa mesafe %35 cıvarı uzun yol bu km'nin. %100 şehir içi olduğu zamanlarda 7,3-7,5 lt cıvarı yakıyorum.

zjMga7.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Çok yakar 10 litre altına düşmez diyenlere..

Mehmet abi 4. ayda aldım aracı daha uzun kullanım ortalamasında(2. ekranda) 10 lt görmedim. Yarı yada çeyrek depo kalınca fullerim herzaman tüketim değerlerini ve km sıfırlarım. 7.5lt üstünü görmedim.
1. ortalamada 12 lt kadar görmüşlüğüm var ama o araba çalıştıktan itibaren son 2 saat ortalamayı gösteriyor.

Bu normal kullanım değerlerim. Dikkatli kullanımda veya daha performanslı kullanımda 1 lt az veya çok yatırabilirim. Ben herzaman eski aracım connect'le kıyaslıyorum onunla aynı şartlarda bir tık daha fazla yakıyordum(dizel olduğu halde) + bunun mtv avantajıda var 168 tl cık :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1,0 tsi ı tepe tepe kullananlar 8 litreyi geçemiyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzin 6.16 dizel 6.20 şuan :)

Bence şehir içi kısa mesafe kullananlar için mantıklı bir araç. Ben 1.0 olsa onuda gözüm kapalı alırdım.
1.6 tdı'lerde şehir içi kısa mesafe kullanımda sık sık dpf sorunu yaşıyorlar(uyarı veriyor) ya iptal ettirmek gerekiyor yada sık sık kendi kendini temizlemesi için uygun şartlarda kullanmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

1.0 tsi yi 9 -10 litre ortalamayla kullanan arkadaşım da var 5-6 litre ortalamayla kullanan da var. @Ali Darbaz kullansa 4 litre ortalamayla gezer gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Küçük kasabada 3 km dükkana git gel parket yapıyorsa 10 yakabilir. O adam haftada 50 TL benzin alır. Az akan araca binmesi haram.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Şimdi, Serkan Maden yazdı:

1.0 tsi yi 9 -10 litre ortalamayla kullanan arkadaşım da var 5-6 litre ortalamayla kullanan da var. @Ali Darbaz kullansa 4 litre ortalamayla gezer gibi.

Sürekli dip gaz dolaşıyorsa yakabilir. İmkansız değil ama o kadar yaktırmakta ayrı bir tecrübe ister :) ve uzun vadede ne kadar sağlıklı bir kullanım?

Şehir içinide çok kasarak aç kullanmıyorum(canım nasıl isterse öyle kullanırım) ama uzun yolda çok rahar 4-4.5 lt ortalamayı tutturuyorum. 75-95 arasında kullanarak.

Küçük kasabada 3 km dükkana git gel parket yapıyorsa 10 yakabilir. O adam haftada 50 TL benzin alır. Az akan araca binmesi haram.

Mehmet abi benim kullanımım genelde o şekilde şehir içi. Aracı çalıştırıp kullandığım mesafe 2-3 km. Her durduğumda ve her hızlanırken dip gaz şekilde dolaşırsam evet 10 lt çok rahat yakar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kaldı ki senin araba az yakan 1.2 tsi değil. eski seri.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Evet 16 valf olanlar daha az yakıyor. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Evet 2015 sonrakiler 1 lt yakın az yakıyor. Denk gelirse kullanıp test etmeyi çok istiyorum. Her durumdamı az yakıyor yoksa normal kullanımdadamı az yakıyor diye. Anlık tüketim ekranından azçok fark ederim hemen ne şartlarda farklı yaktığını.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...