İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Metin Akbal

Gecmis olsun. Allah bulunamayan arizadan esirgesin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Metin Akbal yazdı:

Gecmis olsun. Allah bulunamayan arizadan esirgesin :)

Teşekkür ederim arkadaşlar.
Benimde korkum oydu, sanayide arkadaşlarım olmasına rağmen sağlam olsun diye servise çektirdim. Sanayide özellikle yeni nesil araçlarda arızayı tespit etmeleri zor oluyor gereksiz parçaları kurcalıyorlar diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
BarışYıldırım

Arkadaşlar merhaba,aranıza yeni katıldım.Benim arabam 2013 model 1.6 Tdi jetta trendline.Arabamda RCD 310 teyp var MP3cd çalıyor aux girişi var,ama ben ekranlı bir şey takmak istiyorum mümkünse orjinal uygun fiyatlı bir teyp almak istiyorum yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
BarışYıldırım yazdı:

Arkadaşlar merhaba,aranıza yeni katıldım.Benim arabam 2013 model 1.6 Tdi jetta trendline.Arabamda RCD 310 teyp var MP3cd çalıyor aux girişi var,ama ben ekranlı bir şey takmak istiyorum mümkünse orjinal uygun fiyatlı bir teyp almak istiyorum yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Ekranlı teyp takma amacı nedir? Ayrıca orjinal ekranlı teypler video oynatmıyor(son çıkanlardan emin değilim) Orjinal ekranlı teyplerde çok ucuz rakamlarda satılmıyor birazdaha üzerine ekleyip daha özellikli bir ürün takmak daha mantıklı(bence)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil

Arkadaşa 2013 Honda Civic aldık. Ses yalıtımı çok zayıf olduğu için(almadan önce o kadar olduğunu bilmiyorduk) Yalıtım yapalım dedik. Hazır Civic'e uygulama yaparken Jetta'yada yapalım dedim.
Arkadaşın Civic'e komple taban ve bagaj yaptık ciddi fark oldu. İlerleyen günlerdede dıştan çamurluk içlerine yalıtım + pütür yapıcaz Civic'e.

Jetta'da benim rahatsız edecek bir ses sorunum olmadığı için sadece bagaj ve arka koltuk altına uygulama yaptım. Bagaj kapağı ve ön kapılarada boş bir zamanda uygulama yapıcağım onun dışında birşey düşünmüyorum.
Test etmedim henüz, birkaç gün kullanınca ne derece fark olduğunu paylaşırım. Şuan ilk fark ettiğim bass artık daha tok vuruyor.

kUUcHo.jpg

byB66b.jpg

K5eZNW.jpg

WzoFfC.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Uğur Kamil yazdı:

Sokakta ayna ihtiyacı olanlar mağdur olmasın :)

Milenyum kuşağı ne diyordu;

Vav! Ateş ediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ön kapı ve arka cam altını'da tamam. Arka camın arayı bagağ kısmından yaptım, orda kaplama olmadığı için bagajdan bakınca sac görünmesin dedim.
Artık kapılar daha tok kapanıyor :) ön kapı ve arka cam altını yaptıktan sonra baya bir fark etti. Şeytan diyor arka kapılarıda yap :)

hR9dZC.jpg

4JlQw0.jpg

L3kMnb.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bir tek jant kalmış inşallah en kısa zamanda o da tamamlanır. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Yeter yazdı:

Bir tek jant kalmış inşallah en kısa zamanda o da tamamlanır. 

Son zamanlarda alsammı bir jant diyorum ama üzerindeki lastikler gayet iyi durumda olduğu için kıyamıyorum.
Çıkma temiz jant lastik denk gelirse olabilir ama 0 jant lastik almam büyük ihtimal aracı o kadar uzun yıllar kullanma planım yok.
MnmaNz.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Pasta cıla uygulamasıda tamam.
Çiziklerin %80 gitti. Arkadaş verniği çok inceltmeyelim dedi o nedenle biraz derin olan çiziklerin tamamen kaybolması için fazla aşındırma işlemi yapmadı.

bgeOsc.jpg

79kPpx.jpg

nsQoTA.jpg

mmhx8q.jpg

sPn1EF.jpg

Ia61cZ.jpg

7lxp5v.jpg

Bu işlemin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, Pasta cila sonrası koruyuculuk sağlıyor dedi arkadaş. Uygulama sonrası 2 saate yakın bekleyip mikrofiber bezle siliniyor.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil

Güncel bir yakıt verisi ekleyelim :)
Rize - Hopa - Artvn - Şavşat - Yusufeli vs toplamda 631 km yol yaptık. 3 araç.
Bende full klima açıktı. Sakın gittiğimiz zamanda oldu rampalarda zorladığımızda oldu(performans testi için) araçta 4 kişi + piknik mazemeleri vardı.
Toplamda 230 tl yakıt yaktım. Klimayı daha tasarruflu kullanıp rampa ve düz yolda daha sakın kullanımda çok rahat 200 tl altında yakardım.

1.2 Tsi full klima açık 230 tl

1.6 Dizel İ30 klima kapalı 220 tl
1.6 Benzin-lpg Brava klima kapalı Bugün belli olucak lpg ve benzin bugün fullenecek

OW9pPB.jpg

x0JqUV.jpg

M92cLr.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Uğur Kamil yazdı:

Toplamda 230 tl yakıt yaktım.

Çok güzel. Rampa da i30 kadar rahat çıkabildin mi? Brava nal toplamıştır.1.2 TSİ ile 1.6 dizeli kıyaslar mısın? Performans olarak 1.6 ya yakın mıdır? 1.2 değilde 1.4 TSİ olsaydı, 1.6 dizelden daha iyi bir performansa sahip denilebilir miydi?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bravo lpg + benzin 200 tl yakti. 160 tl lpg 40 tl benzin. 

Dönüşte lpg bitti lpg ile geldi bir kismini km dikkat etmedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bülent Tarakçı yazdı:

Çok güzel. Rampa da i30 kadar rahat çıkabildin mi? Brava nal toplamıştır.1.2 TSİ ile 1.6 dizeli kıyaslar mısın? Performans olarak 1.6 ya yakın mıdır? 1.2 değilde 1.4 TSİ olsaydı, 1.6 dizelden daha iyi bir performansa sahip denilebilir miydi?

Yol boyu konvoyda mesafe acilmasi olmadi. Yer yer 150 160 kullandik. Rampalarda bravo 2-3 viteste çıktı biz 3-4 viteste ciktik i30 la birlikte. Ben hic klimayi yapatmadim. Rampalardada gitmem demedi hic. I30 gore bir fark hissetmedim. 

1.4 tsi ayni sartlarda 1 tik daha fazla yakardi. Ani hizlanma isteyen icinde birtikdaha atak olur. 

1.2 nin tek dikkat ceken yani klima acik 4 rampa cikarken keakin viraja girince 2. Vitese kadar dusuyorsun devir düştüğü icin ama sonra tekrar rampada 4. Vitese cikabiliyorsun

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Bülent Tarakçı yazdı:

Hocam 1.2tsi çoğu 1.6dizelle hemen hemen aynı performansa sahip. Arkadaşım kia ceed ten 1.2tsi jettaya geçti... bariz bir fark yok diyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil

Yakın çevrede kaliteli direksiyon kaplama işi yapan usta bulamayınca mecburen boya işine girelim dedim.
Sol tarafta soyulma başlamıştı. Şuan için sonuçtan memnunum bakalım nekadar uzun süre dayanacak. Şehir içi kısa mesafe ağırlıklı kullandığım için geneldede park esnasında vs sol elimde direksiyonu çevirdiğim için ençok o bölge deforme oluyor.

Kalan ürünle enaz 2 direksiyon daha yapılır. 
Zımpara uygulamasından sonra temizleme ürününü kullandım. 10 dk arayla 2 kat attım ondan sonra 1 saate yakın bekledikten sonra tekrar 10 dk arayla 2 kat daha attım toplamda 4 kat uyguladım. Yarına kadar kurusun bakım ürününü uygulayınca işlem bitmiş olucak.
17Fdjl.jpg

1JE7TQ.jpg

uTlZvv.jpg

LELGor.jpg

TFbDLK.jpg

2mZRYT.jpg

gHmjIQ.jpg

sgOavC.jpg

oTKS2S.jpg

tpzonP.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil

Arka cam filmini yenilettim.
Aracın içi bej olduğu için, orjinal karartmalı + 1 numara film olmasına rağmen(enaz 6-7 senelik) içerisi çok parlıyordu ve diğer camlara görede çok göze batıyordu. 
Şimdi istediğim görüntü oldu.
mNWPwp.jpg

pmqj18.jpg

idfubU.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...