İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil
Recep Selim Kaya yazdı:

Maşallah tampon ayrı bir güzel duruyor da, GLi deyince aklıma Corolla’dan başkası gelmiyor. 🙂

2015 sonraki kasaların gli tamponu birazdaha güzel ama onun maliyeti bunun 2 katını buluyor ve direk oturmuyor montaj işçiliğide birazdaha fazla. Bu aracı çok uzun yıllar kullanmayı düşünmediğim için aşırı yüksek rakamlar harcamayı düşünmüyorum. Bundan sonra bir teyp belki birde jant takarım ondan sonra para biriktirip D segmentte geçmeyi düşünüyorum.

Jettanın gli modeli Türkiyede olmadığı için kimse bilmiyor jettayı takip edenler dışında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Uğur Kamil yazdı:

2015 sonraki kasaların gli tamponu birazdaha güzel ama onun maliyeti bunun 2 katını buluyor ve direk oturmuyor montaj işçiliğide birazdaha fazla. Bu aracı çok uzun yıllar kullanmayı düşünmediğim için aşırı yüksek rakamlar harcamayı düşünmüyorum. Bundan sonra bir teyp belki birde jant takarım ondan sonra para biriktirip D segmentte geçmeyi düşünüyorum.

Jettanın gli modeli Türkiyede olmadığı için kimse bilmiyor jettayı takip edenler dışında.

bu tamponun fiyatı nedir

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Okay Kaygusuz yazdı:

bu tamponun fiyatı nedir

1450 tl Komple set sisfarı, tampon ızgaraları, panjur, tampon alt plastiği vs. Kargo, boya ve montaj derken 2000 tl bulacak.

Jetta grubundan aldım ben, grup yöneticisi birçok parçayı mümkün olduğunca uygun fiyatta satmaya çalışıyorlar. İnternette çok farklı fiyatlarda ilanlar mevcut ve bir miktardaha artacak fiyatlar. Geçen sene 1000 tl cıvarındaydı aynı set.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Uğur Kamil yazdı:

1450 tl Komple set sisfarı, tampon ızgaraları, panjur, tampon alt plastiği vs. Kargo, boya ve montaj derken 2000 tl bulacak.

Jetta grubundan aldım ben, grup yöneticisi birçok parçayı mümkün olduğunca uygun fiyatta satmaya çalışıyorlar. İnternette çok farklı fiyatlarda ilanlar mevcut ve bir miktardaha artacak fiyatlar. Geçen sene 1000 tl cıvarındaydı aynı set.

hım bende yetkili servis malı sandım twian malı sanırım. orjinal tampon ile bu gelen tampon arasında daglar kadar fark olacak et kalınlıgı olsun kalıp kalınlıgı vs vs oem yerini tutmuyor

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Okay Kaygusuz yazdı:

hım bende yetkili servis malı sandım twian malı sanırım. orjinal tampon ile bu gelen tampon arasında daglar kadar fark olacak et kalınlıgı olsun kalıp kalınlıgı vs vs oem yerini tutmuyor

Bu tamponların orjinal olanını bulmak imkansız gibi birşey. Servis özel siparişle belki getirir ama oda astarı bezini geçer. Üzerindeki tamponun dolusuna bile 3000bin tl cıvarı istiyor servis.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Özellikle büyük araçları yakın takip etmeyi hiç sevmem(onun önünde olup biteni göremediğim için) sürekli konusu geçen büyük araçları yakın takip edince yakıt tüketimi düşer konusu aklıma gelince bir test ediyim dedim ve sonuç.

64 km hız sabitleyici açık kamyonu yakın takip ederken 2.8 lt anlık tüketim.

64 km hız sabitleyici açık komyonla aradakı mesafe açık 3.4 lt anlık tüketim.

R3OiU5.jpg

CjbTWg.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

kaputa taş sıçrama davasından dolayı isterse 1 litre yaksın hayatta duramam onun arkasında, ne kadar vites varsa düşürürüm basarım sola  :D

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bahadır Taşpolat yazdı:

kaputa taş sıçrama davasından dolayı isterse 1 litre yaksın hayatta duramam onun arkasında, ne kadar vites varsa düşürürüm basarım sola  :D

Bende önümde araç gitmesini sevmiyorum. Ya sollarım yada hızımı azaltır arayı açarım. Allahtan burda yoğun trafik olmadığı için istanbuldaki gibi boşluğu gören araya girmiyor :)

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

yetkli servise kodu verince hepsi geliyor 15 gün içinde ben bu tampona 3865 tl verdim ülke'de 3-4 kişide var oem olarak yansanayi 700tl

rüzgarı yara yara gitmek güzel

EujD1f.jpg

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bugün tamponun montajını yaptırdım. 
Aküyü'de 72 amper varta ile değiştirdim.

a1bEML.jpg

BcHjQf.jpg

yXVbuG.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Bugün saat 17.00 gibi Haramidere sanayinin oradan geçerken sizin aracı gördüm sanırım, arka stoplar, bagaj eki vs. den tanıdım :) Duracaktım ama trafiğe girmiştim, duramadım. Siz iseniz araç canlı daha da güzel duruyor maşallah :nazar: 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Yusuf Berke yazdı:

Bugün saat 17.00 gibi Haramidere sanayinin oradan geçerken sizin aracı gördüm sanırım, arka stoplar, bagaj eki vs. den tanıdım :) Duracaktım ama trafiğe girmiştim, duramadım. Siz iseniz araç canlı daha da güzel duruyor maşallah :nazar: 

Benim olma ihtimalim yok çünkü Rize'deyim ben ;)

Yan yana koyunca fark daha güzel anlaşılıyor.
Or5yzn.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Uğur Kamil yazdı:

Benim olma ihtimalim yok çünkü Rize'deyim ben ;)

Yan yana koyunca fark daha güzel anlaşılıyor.

Bu kadar mı benzer, renk aynı, jant aynı, bagaj ekine bile dikkat ettim gözüme çarptı, stoplar aynı, boyası da yeni cilalanmış ışıl ışıldı dedim kesin bu. Kayıp ikizi falan mıdır acep :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil

Geçen pazar çağrankaya yaylasına gittik 3200 rakım. 1.2 çekmez ve jetta ile yaylayamı gidilir diyenlere inat :) Hiç bir sorun yaşamadım sadece belli bir bölğede yol çalışması olduğu için bolca çamur vardı resimlerden belli.
Bu pazarda detaylı temizliği hak etti.
9Yz939.jpg

qA0ma3.jpg

vaGQym.jpg

1pb27Y.jpg

86O95d.jpg

YdyjpD.jpg

LvMYGa.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

1.2 tsi çekmez diyenler bu arabayı muhtemelen hiç kullanmayanlar. Zamanında 1.0 focusum vardı. 4.5 sene kullandım. İnsanlara anlatıncaya kadar karnım ağrırdı. Boşverin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3200 rakımda turbo basıncı düştü mü Uğur ?

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

1.2 tsi çekmez diyenler bu arabayı muhtemelen hiç kullanmayanlar. Zamanında 1.0 focusum vardı. 4.5 sene kullandım. İnsanlara anlatıncaya kadar karnım ağrırdı. Boşverin.

Bende 1.6 Astra vardı da n'oldu? Gitmiyordu. Sorsan bundan iyidir derler. 😊

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

İmkan yok o kadar yüksek olamaz. En fazla 2000 2300 filan orası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3200 olsa çoktan çıkmıştım :)

Orada aşırı beslemeli araç ilk başta atmosfer basıncına ulaşacak sonra basınç artışı ile yürüyecek. Biraz gecikme olur ancak servo kontrollü vesgate ile deniz seviyesi tepe basıncı yakalar araç. Şayet vakumlu ise yakalamıyor 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Hala eski teknolojiyle motor üretiliyor sanıyor insanlar.  Her markanın düşük hacimli benzinli motorları oldukça verimli ama 1.0-1.2 tsi'ler diğer markalardan daha verimli.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Araçta 4 kişiydik bozuk olan kısımlar dışında 2. viteste çok rahat yolculuk yaptım. Zirveye çıktığımızda yakıt ortalamam 11 lt cıvarıydı, aynı yolu dönüşte ise 3,5 lt ortalama ile geldim :)Merkeze inene kadar doğru düzgün gaza dokunmadım zaten merkeze indiğimde 2 lt cıvarıydı ortalama eve gelince 3.5 çıktı :)

Servet Aydın yazdı:

İmkan yok o kadar yüksek olamaz. En fazla 2000 2300 filan orası. 

Şimdi tekrar baktım kimi yerde 3200 kimi yerde 2300 yazıyor, yanlış yazmışlardır birazdaha aşağıda olan handüzü 1800 diyor o zaman doğrusu 2300 dür.

Mert Yeldan yazdı:

Krom cam çıtalarını nerden aldın?

Gittigidiyordan almıştım 1 seneden fazla oldu aracı ilk aldığım zamanlar almıştım.
Komple set olarak satılıyor, benim araçta orjinalde alt kısımda vardı onları satınca çok ucuza gelmişti. Şuanki fiyatları ne durumda bilgim yok.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil

Teyp işini biraz abarttım galiba :) 
10.1 inç. 8.1 android jetta'ya hayırlı olsun. Detaylı inceleyemedim henüz ama ilk izlenimlerim gayet hızlı, kullanışlı ve görüntü kalitesi güzel.

JEBZOG.jpg

yx5ThC.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok büyük. emoji28.png

Taktıktan sonra banada öyle geldi 9 inç civarı bence en ideali.
Bundan önce 9 inç. 6.0 android 1 gb olanı kullandım(ben 8.1 2 gb diye sipariş verdim farklı ürün geldi iade ettim) Buna göre menü geçişleri, dokunmatik hassasiyeti vs işkence gibiydi. Bende o nedenle hiç uğraşmadım gittim arkadaşın dükkanına direk bunu aldım birdaha internette uğraşamam diye.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...