İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Tevfik Işık

Güle güle kullan.

Ses kalitesinde olumlu olumsuz değişme oldu mu?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

@Uğur Kamil kardeşim. Sound ayarlarına bakar mısın, eko meko bilmem ne ayarlarını komple pasif etme durumu var mı? Yani sesi aldığı gibi hiç elleşmeden yolluyor mu?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tevfik Işık yazdı:

Güle güle kullan.

Ses kalitesinde olumlu olumsuz değişme oldu mu?

Ses kalitesi orjinale göre bir tık düştü gibi, henüz ayar yaptırmadım perşembe yaptırıcam. Anfiye bağlı bass ve spl serisi tweter var gerisi orjinal. Ayardan sonra ciddi bir ses farkı kalmaz diye tahmin ediyorum çünkü orjinal ürünlerin ses kalitesi aynı gibi anfiye bağlı ürünlerin performansı düştü.
Eski teypte çevirici ile takılıydı anfi şuan anfi çıkışlarına bağlandığı için anfinin ayarlanması gerekiyor.

Hakan Tarım yazdı:

@Uğur Kamil kardeşim. Sound ayarlarına bakar mısın, eko meko bilmem ne ayarlarını komple pasif etme durumu var mı? Yani sesi aldığı gibi hiç elleşmeden yolluyor mu?

Ses ayarları kısmı baya zengin. Baya detaylı ayar mevcut boş zamanda detaylı bir video çekerim bakarsınız.

Bu arada bugün farklı bir ürün daha test ettim butür ürün alacaklar 8.1 veya üstü android ve enaz 2gb ram olan modelini tercih etmeli. 7.1 oluşunda çiddi bir fark görmedim ama 1 gb oluşu kullanımda baya hissettiriyor kendini, biraz yavaş ve bazı anlarda ufak takılmalar yaşatıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

Eski teypte çevirici ile takılıydı anfi

o çeviriciden anfiye işkence voltajı gidebiliyor, anfi overclock olmuş gibi haddinden fazla yükelniyor ama. şimdi gerçek anfi çıkış voltajı düşük ise ses azalabilir

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Çağlar Bayur yazdı:

o çeviriciden anfiye işkence voltajı gidebiliyor, anfi overclock olmuş gibi haddinden fazla yükelniyor ama. şimdi gerçek anfi çıkış voltajı düşük ise ses azalabilir

Bende ondan kaynaklı düşünüyorum çağlar abi. Anfiye yeni bir ayar yapılınca sorun kalmaz diye tahmin ediyorum. Çünkü aracın orjinal hoparlör ve tweterlarında anlaşılır ciddi bir ses kalitesi farkı yok.

Vaktim olmadığı için ince ayarla uğraşmadık, klima düğmelerinin ordakı küçük bir parçada eksik o gelince montajı yapılırken ayar işinide hallettiricem.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Uğur Kamil yazdı:

Ses ayarları kısmı baya zengin. Baya detaylı ayar mevcut boş zamanda detaylı bir video çekerim bakarsınız.

Bazı cihazlarda wince zart zurt gibilerde yani, fabrika menüsü tarzı birşey var, oraya girilip eko sağ sol gibi şeylerin eklentisi tamamen kapatılabiliyor. Benim merak ettiğim işte bu.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Hakan Tarım yazdı:

Bazı cihazlarda wince zart zurt gibilerde yani, fabrika menüsü tarzı birşey var, oraya girilip eko sağ sol gibi şeylerin eklentisi tamamen kapatılabiliyor. Benim merak ettiğim işte bu.

Ses ayarı kasmında 5 tane menü var
0YhAHw.jpg

8x26yr.jpg

9E8TZJ.jpg

2Kiiu0.jpg

P3vz14.jpg

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Güzel ayarları var, sese müdahele ediyor :) İşte bana lazım olan bunları tamamen iptal etmek. Böyle bir olaya hiç girmemesi lazım 😛

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Hakan Tarım yazdı:

Güzel ayarları var, sese müdahele ediyor :) İşte bana lazım olan bunları tamamen iptal etmek. Böyle bir olaya hiç girmemesi lazım 😛

O tarz bir seçenek görmedim ama ayarların hepsini 0 konumuna getirince doğal olarak aynı mantık olmuyormu?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Uğur Kamil yazdı:

O tarz bir seçenek görmedim ama ayarların hepsini 0 konumuna getirince doğal olarak aynı mantık olmuyormu?

Maalesef :(

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Kamil

Herzaman temiz gezilmez, birazda kirletmek lazım. Günün sonunda temizledim yorgunluğunu atıyor şuan :)
3 Araç(Jetta - İ30 - Transit) ovit'e gittik toplam 250 km yaptık.

nb1XdB.jpg

vaMOGr.jpg

-6 Dereceyi görünce araçtan akan sular buz tuttu :)
NLMzXg.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Kamil

Bujileri değiştirdim. 111.500 km'de.
Önceki bujilerde orjinaldi ama kaç kmde değiştiğini bilmediğim için aracın çalışma sisteminde bir sorun olmadığı halde kafam rahat olması için değiştirdim.
İnternette değişik fiyatlarda buji vardı ama çakması çok olduğu için bunların güvenemediğim için servisten aldım 370 tl. Montajıda arkadaşın dükkanında yaptık.

nyGmPa.jpg

VByXpR.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Benim de buji değiştirme vaktim geldi. Buji değişimi sonrası motorun çalışmasında herhangi bir değişiklik gözlemlediniz mi? Bir de kullanılan buji markası nedir? Ben ngk ile değişim düşünüyorum.. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tevfik Işık yazdı:

Benim de buji değiştirme vaktim geldi. Buji değişimi sonrası motorun çalışmasında herhangi bir değişiklik gözlemlediniz mi? Bir de kullanılan buji markası nedir? Ben ngk ile değişim düşünüyorum.. 

Alfa'da NGK'nın kendi kutusunda sattığı buji ile Alfa kutusunda sattığı buji arasında fark tespit etmişti arkadaşlar. Ben bundan sonra bujiyi hep orijinal alacağım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Selim Bilgin yazdı:

Alfa'da NGK'nın kendi kutusunda sattığı buji ile Alfa kutusunda sattığı buji arasında fark tespit etmişti arkadaşlar. Ben bundan sonra bujiyi hep orijinal alacağım. 

Bu durum sadece buji değil neredeyse tüm parçalarda var. Hatta ve hatta ben fabrikada montaj esnasında takılan parça ile serviste orijinal diye satılan parçanın bile aynı kalitede olduğuna inanmıyorum. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tevfik Işık yazdı:

tsi motor ngk dışındaki bujileri sevmez, farkı marka kullanınca çalışma sisteminde sorunlar olabiliyor veya araç çok yakabiliyor. ngk bujininde çakması çok fazla vardır o nedenle en güvenlisi servisten almak yada çok güvendiğiniz bir parçaçıdan.

Ben servisten aldım, vw orjinalde ngk kullanır.

Aracın çalışmasında herhangi bir sorun yoktu, üzerindeki bujilerin ne zaman değiştiğini bilmediğim için değiştirdim ben aracı 94binde almıştım ;)

2PQ9MO.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Selim Bilgin yazdı:

ngk diye alınan bujinin çakma olma ihtimali olabilirmi? Nerden almışlardı bujileri.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil

3bin tl'cık sıkışmış motora bununla geçmiş olsun artık.

Köye giderken önce esc arızası verdi daha sonra motor arızası yaktı ve araç 1200 deviri geçmedi. Servise çektirdim aracı boğaz kelebeği arızalanmış.
cJeNWh.jpg

UWtdrQ.jpg

Lkbtyt.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Recep Selim Kaya yazdı:

Geçmiş olsun. Nazar değdi. 

Yaza değiştirmeyi düşünüyordum hissedip küsmüşete olabilir :)

Hazır servise bırakmışken 2012'den bu yana üzerinde duran fren hidroliğinide değiştiriyorum. Gerek yok diyende çok, değişince çok fark ediyor diyence çok. Bakalım hissedilir bir fark olacakmı olmiycakmı frenlerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Evren Erakçora yazdı:

Kitapta yazar , gerek yok diyen kim?

Bu modellerde böyledir, 1.2 tsi gitmez, o araba tutmuyor, bu kasalarda kroniktir. vs vs dedikodusunu çıkartanlar :)
Sanayide değişimiyle uğraşmak istemeyen ustayım diye geçinenler söylüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...