İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil
42 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İçi biraz görünse iyiydi ama :)
Güle güle kullan.

Arka pek görünmüyor ama önde birinin oturduğu görünüyor Mehmet abi ;) 1-2 seneye tam kıvamına gelir azdaha açılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Siyah araca açık cam yakışmıyor abi zaten :) Böyle tadı gelmiş :D 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 saat önce, Erkan Tekin yazdı:

Siyah araca açık cam yakışmıyor abi zaten :) Böyle tadı gelmiş :D 

Renk fark etmez. Ben aracın içinin kabak gibi görünmesini sevmiyorum. Nasıl evde rahatsam arabadada rahat olcam. İçerisi biraz görünsün(içerde biri olduğu ve nereye baktığı vs anlaşılcak koyulukta olsun yeter)

6 saat önce, Tevfik Işık yazdı:

Israrla jant diyorum👍

Para Para Para :) Şuanda lant lastik fiyatları uçmuş. İyi birşey alıyım dersen enaz 3000 tl
Üzerindeki lastikler 0 2-3 aylık. Enaz 1-2 sene bunlarla yola devam.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
59 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Masaallah. Bununla yaylaya cikabiliyor musun?

Eski aracım Connect'ten daha yüksek(connect önden 3,5 arkadan 6 cm alçaktı). Tasarım olarak daha alçak görünüyor ama jetta.

Performans olarak soruyorsanız şuan için ayder ve uzun göle gittim sadece rakımı biraz yüksek olan onlardada bir sorun yaşamadım 3 kişi klima açık halde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil

Arabada boş tuş kısmını sevmiyorum. VW'in eksik bıraktıklarını dolduralım biraz.
Lastik basınç sensörü ve esp tuş takımını sipariş verdim. esp mevcut ama aç kapa özelliği yok malesef. Ürünler 2-3 haftaya gelir montajını yaparım bir aksilik olmazsa. Gerisi 2 dk bilgisayarla aktif etme işi zaten :)

HTB1SKn0rmBYBeNjy0Feq6znmFXa1.jpg

Tek boş kalan Park Assist olucak. İlerde dolar düşers birazdaha makul rakamlara gelirse onuda eklemeyi düşünüyorum. Şuanda 1200 tl cıvarı parça + montajıda baya emek istiyor.

HTB1U_12qpuWBuNjSszbq6AS7FXaa.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Park asist de iyi imiş.
Dolar düşükken almak lazımmış.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Park asist de iyi imiş.
Dolar düşükken almak lazımmış.

Pek kullanacağım bir özellik olmadığı için acelesi yok o nedenle fiyat takipindeyim. Sırf araç dolu olsun diye eklemeyi düşündüğüm bir özellik.

Türkiyede şuanda 2-3 tane denk geldim uygulama yapan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
13 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Pek kullanacağım bir özellik olmadığı için acelesi yok o nedenle fiyat takipindeyim. Sırf araç dolu olsun diye eklemeyi düşündüğüm bir özellik.

Türkiyede şuanda 2-3 tane denk geldim uygulama yapan.

necati usta genelde mk7lere döşüyor bu özelligi

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Uğur Kamil

Esp ve asr açıp kapatma ve tpms seti(lastik basınç sensörü) tuşlarını monte ettim. Alt yapısı araçta mevcut zaten. Akşam üzeride arkadaşla kodlama işini halledicez.

asr açıp kapatma özelliği kodlamayı yapmadanda tuşun bağlantılarını yapınca çalışır halde geldi.

Kabloyu içerden motor kısmına geçirmek baya uğraştırdı onun dışında montajı basit 10 dk sürmüyor(kabloyu geçirme olayı hariç)

QL4GrV.jpg

XMDpQ6.jpg

bVgRzV.jpg

dvWEyL.jpg

5aoz5q.jpg

AD0PRX.jpg

0R4AMW.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen iyi buldun oyuncağını :)

Birazcık öyle oldu galiba Mehmet abi. Şu meşur ilanlarda yazılan Full+full aracı yapmaya çalışıyorum :)

Bundan sonrakı aracımda vw veya vw grubu bir araç olacak %99

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Şaşırmadım çünkü bir kez alan çoğu insan aynı şeyi söylüyor.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

UĞur kardeşim, öp tampon altındaki lipimsi şeyi nerden aldın ? Montaj özellik ? Bilgi alabilir miyim.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
2 saat önce, Hakan Tarım yazdı:

UĞur kardeşim, öp tampon altındaki lipimsi şeyi nerden aldın ? Montaj özellik ? Bilgi alabilir miyim.

İnternette bolca çeşit var farklı fiyatlarda ve modellerde(kalide olarak ben bir farklarını görmedim). Birçok araca uygun ölçülerde yapıyorlar. Tam ismi nedir bilmiyorum ama. Ek diyen var, lip diyen var, difüzör diyen var.
Ben burdan bir aksesuarcıdan aldım. 8-10 tane vida ile sabitleniyor tampona. 

https://urun.n11.com/spor-tampon/jetta-uyumlu-tampon-eki-P300078732?gclid=Cj0KCQiA3IPgBRCAARIsABb-iGJafqPpmizq9xJcl9-J3GlAQplOQX1wy1eqgQNngsfjkvxEosLT3l0aAvRpEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sen iyi buldun oyuncağını [emoji4]  

Birazcık öyle oldu galiba Mehmet abi. Şu meşur ilanlarda yazılan Full+full aracı yapmaya çalışıyorum [emoji4] 

Şaşırmadım çünkü bir kez alan çoğu insan aynı şeyi söylüyor.. [emoji4]

Eski VW ci olarak Allah bizlere de tekrar VAG a donmeyi nasip etsin default_smile.png

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Önde lip, arkada spor difüzör, yanda kırmızı kaliper ama camda krom var.

Kromlar sportifliğini bozuyor ya :)

Düğmeler olmuş zaten.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
43 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Önde lip, arkada spor difüzör, yanda kırmızı kaliper ama camda krom var.

Kromlar sportifliğini bozuyor ya :)

Düğmeler olmuş zaten.

Kromu sevmem ama cam çevresinde çoğu araçta hoşuma gidiyor özellikle koyu renkte.
Ön tampon bütçe ayırınca glı tamponu ile değişecek.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kodlama işinide bugün hallettik. Sorunsuz şekilde 3 özellikte artık çalışıyor.
gr4m72.jpg

9a9knQ.jpg

qdm75W.jpg

MVPqOa.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Eskilerde sadece bmw böyleydi al tak bilgisayardan aktif et kullan. Vag bu işi iyi kaptı.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
41 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Eskilerde sadece bmw böyleydi al tak bilgisayardan aktif et kullan. Vag bu işi iyi kaptı.

vw gurubu araçların son çıkanları oynamaya daha çok müsait. Beyin üzerinden daha çok değişiklik yapmaya imkan veriyor.

Arkadaş bu işlerle uğraşıyor, farklı bir program ve kablo ile benim aracada kadran selamlama yapılabilme ihtimali var kabloyu alınca bakıcağız tekrar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...