İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil
Selçuk Bakış yazdı:

Zindan mübarek 👍

Arka cam olduğu için sıkıntı yok. 
Resimlerde bir tık daha koyu çıkmış filmler ama tam istediğim şekilde oldu şimdi.
Arkada oturanlar görünmüyor, önde oturanlar görünüyor ama tanınmıyor. Ön camdan bakıncada içeridekiler görünüyor ama dikketli bakınca kim olduğu anlaşılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Zindan iyidir 😃 araba koyu olunca da daha koyu durmuş. Güzel olmuş güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Aydın Sert yazdı:

Sağ taraf egzoz diye bağırıyor Uğur Hocam.:D

Aklımda olan birşey ama aktif çalışırmı yapsam yoksa görüntümü yapsam karar veremiyorum.
Çıkma son susturuculara baktım çok para. Direk bağlasak sesi, gidişi ve yakıtı etkileri kararsızım. Eki son susturucudan önce arka tekerleklerin önünden biryerden almak gerekiyor başka alanda boş yer yok.
Sağ ve sola bundan takmayı düşünüyorum 90'lık
a.jpg?revision=1472142997

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Arka lastiğe çivi batmıştı onu yaptırırken amasitörün takozunun ömrünü tamamlamak üzere olduğunu fark ettim. Diğer taraf birazdaha iyi durumda olmasına rağmen çift olarak sipariş verdim hafta sonu değişimini yaptırıcam.

2xoMGM.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kim demiş siyah kirli araba parlamaz diye :)
Egzoz işini bugün hallettirdim. Sağ tarafı sadece görüntü amaçlı taktım. İleride ucuz çıkma son susturucu bulursam aktif ederim yoksa bu şekilde devam. 
ciWoNL.jpg

R2PucZ.jpg

osFdX0.jpg

NIJGZ9.jpg

M9bulU.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Şimdi oldu işte Uğur Hocam:)

Yalnız tek çıkış olduğu için sağ taraf temiz kalacak. Önerim; içini çok hafif şekilde siyah sprey boya ile fıslatman.;)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Aydın Sert yazdı:

Şimdi oldu işte Uğur Hocam:)

Yalnız tek çıkış olduğu için sağ taraf temiz kalacak. Önerim; içini çok hafif şekilde siyah sprey boya ile fıslatman.;)

Benzinli olduğu için kolay kolay kararmıyor.
Eskisini taktıralı 2 seneye yakındı içinde aşırı bir kararma yoktu.  Göze batan fark olursa boyarım ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Uğur Kamil
(düzenlendi)

1 yılı daha geride bıraktık, bakım zamanı geldi. 15 gün veya 7200 km diyor jetta. Bende kendisini üzmeyeyim dedim 1 sene dolmadan damarlarına yeni kan girsin. :) Aksilik olmazsa perşembe günü yağ bakımını yaptırıcam.
Motul yağ ve mann filtre setine devam.
Yağ: 240 tl
Mazot filtresi: 79 tl

Hava filtresi: 85 tl
Değişim ücretiyle birlikte 450 tl bu bakımı halletmiş olurum. Servis enson 1100 tlden kapı açıyordu.

Araca yapılan bütün işlemlerin faturalarını saklamaya özen gösteriyorum. Benden sonraki sahibinin içi rahat etsin ve geçmişte ne marka ürünler kullanıldığını bilsin diye.

npXFZP.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Araç ikinci egzos çıkışı hariç güzel oldu bence. Mazot filtresi tsi 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Serkan Maden yazdı:

Bende mazot filtresi alma filtrenin altinda suyunu bosaltma anahtari varsa ordan suyunu bosalt yola devam et diyecektim 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Serkan Maden yazdı:

Yağ filtresi yerine mazot yazmışım :D 10 sene mazotlu araç binince aklım hep ona gidiyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bakım ve bakım sonrası temizliği hallettim bugün.
Birdaki bakımı yeni sahibi yaptırır artık. 2-3 ay sonra yollarımızı ayırmayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa.

3DsfE3.jpg
sACc1t.jpg

PNqW2x.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Sorması ayıptır daha yeni başlamıştın erken veda ediyorsun yerine gelecek belli mi? 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Yeter yazdı:

Sorması ayıptır daha yeni başlamıştın erken veda ediyorsun yerine gelecek belli mi? 

Artan aksesuar fiyatlarından dolayı satma kararı aldım. Bende dursa, jant lastik, yeni bir ön far takımı, müzik sestemine bir tık daha iyileştirme vs birkaç birşey daha yaparım onlarda 10 bin tl cıvarı tutuyor. Onları alıcağıma üzerine birazdaha ekler aracı değiştiririm dedim bende :) 

Sokağa çıkma yasayı karantina vs olmasaydı yaz başı değiştiricektim zaten. Bir süredir uzatmaları oynuyoruz yani.

Yerine 2012-2014 arası 1.4 tsi Tiguan gelicek kismetse(enaz jetta kadar dolu bir model). Hem köyün yolları biraz bozuldu hemde yaylalara rahatça gezmeye gitmek için biraz yüksek birşey olsun istedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Hadi hayırlı olsun inşallah. Gelecek konuyu sabırsızlıkla bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Uğur Kamil yazdı:

Artan aksesuar fiyatlarından dolayı satma kararı aldım. Bende dursa, jant lastik, yeni bir ön far takımı, müzik sestemine bir tık daha iyileştirme vs birkaç birşey daha yaparım onlarda 10 bin tl cıvarı tutuyor. Onları alıcağıma üzerine birazdaha ekler aracı değiştiririm dedim bende :) 

Sokağa çıkma yasayı karantina vs olmasaydı yaz başı değiştiricektim zaten. Bir süredir uzatmaları oynuyoruz yani.

Yerine 2012-2014 arası 1.4 tsi Tiguan gelicek kismetse(enaz jetta kadar dolu bir model). Hem köyün yolları biraz bozuldu hemde yaylalara rahatça gezmeye gitmek için biraz yüksek birşey olsun istedim. 

Etma. jetta dursun.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Alpay Sumer yazdı:

Etma. jetta dursun.

1-2 sene yüksek araç şart. Yaylalara jettayla gitmeye kıyamıyorum(biraz rahat rahat geziyim) birde selden dolayı köyün bazı yolları bozuldu.
Yoksa benim niyetim superb yada passata geçmekti. Kısmetse tiguandan sonra artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Uğur Kamil yazdı:

1-2 sene yüksek araç şart. Yaylalara jettayla gitmeye kıyamıyorum(biraz rahat rahat geziyim) birde selden dolayı köyün bazı yolları bozuldu.
Yoksa benim niyetim superb yada passata geçmekti. Kısmetse tiguandan sonra artık.

hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hayırlı olsun aksesuar niye etkilesin ki? Tiguana da birşeyler yapıp duracaksın :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Evren Erdoğan

Uğur Bey satarsan haberim olsun maaşallah güzel araç takip ediyorum bayadır

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Hayırlı olsun aksesuar niye etkilesin ki? Tiguana da birşeyler yapıp duracaksın :)

Zamanla illaki birşeyler yapıcam Mehmet abi ama çok kapsamlı olmaz çünkü o aracın karakterine ters :) Ufak tefek dokunuşlar olur sadece.
Jettaya bu saatten sonra yapıcağım işlemlerin satarken maddi yönde bana çok bir artısı olmaz. İlk aldığım gün aklımdaki(yapmadığım) uygulamalarıda yapacak bütçem olsaydı hiç düşünmez yapardım çünkü 2-3 sene keyfini çıkartıcam derdim.

Evren Erdoğan yazdı:

Uğur Bey satarsan haberim olsun maaşallah güzel araç takip ediyorum bayadır

Forumda ilan paylaşırım zaten.
Şuan için yılbaşından sonra satarım diye düşünüyorum. O zaman kadar bütçeyi birazdaha yükseltirim diye düşünüyorum.

Bugün silecek motorunu sipariş verdim. Çalışmasında herhangi bir sorun yok sadece çalışırken ses yapmaya başladı. Bu şekilde kullanılmasında bir sıkınca yok ama hem beni rahatsız ediyor hemde satarken alıcının içi rahat etsin diye değiştiriyim dedim.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...