İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Silecek motorunu değiştirdim bugün. Sileceğin bukadar seri çalıştığını unutmuşum :) 5-6 aydır tam randımanlı çalışmıyordu ses yapıp zorlanarak çalışıyordu.
Üzerinden çıkanda bosch'tu. Mondaj dahil 630 tl mal oldu bana.
NyiNH7.jpg

wQOZYZ.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Uğur Kamil

Araya kaza vs girdi paylaşmayı unutmuşum.

Aracın kaloriferi geçen kış sonuna doğru tam performanslı ısıtmıyordu, yaz geliyor diye önemsemiştim yazında hiç aklıma gelip bakmadım. Havalar soğuyunca hiç ısıtmayınca mecbur çözüm bulmak lazım dedim. 
Yaptığım araştırmalar sonucu kalorifer peteği genelde sorun yapıyormuş jettalarda, sağ ve soldakı sıcaklık yönlendirme motorlarıda arıza yapabiliyor(çalıştıklarına emin oldum) petek siparişini verdim.

Peteği değiştirmek gayet basit, direksiyonun alt kısmındaki 2-3 plastik parçayı söküp rahat çalışma alanı yarattıktan sonra peteğin bağlantılarını çıkartınca peteği çıkartmak gayet basit. Toplam işlet 1 saat civarı sürdü.

Araç sürekli antifirizli kullanıldığı halde ve geçen sene antifirizi yenilememe rağmen peteğin içerisinden baya bir çamur tarzı tortular çıktı.
HKwRgA.jpg

MFMFFp.jpg

7psMRf.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil

Kışlıklara geçiş yaptım.
Bu 3. kışımız bakalım performans kaybı varmı lastiklerde, 2 kış hiç üzmediler beni.
xKisKU.jpg

Geçen kıştan bir kare.
CNusns.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Uğur Kamil yazdı:

CNusns.jpg

Bi an bu sene sandım :) 

Neresiymiş diye soracaktım.

Ankara'da yaşıyorum "kar"ı artık fotoğraflarda görünüyoruz

Yorum bağlantısı
Burak Uzel
Araya kaza vs girdi paylaşmayı unutmuşum.

Aracın kaloriferi geçen kış sonuna doğru tam performanslı ısıtmıyordu, yaz geliyor diye önemsemiştim yazında hiç aklıma gelip bakmadım. Havalar soğuyunca hiç ısıtmayınca mecbur çözüm bulmak lazım dedim. 
Yaptığım araştırmalar sonucu kalorifer peteği genelde sorun yapıyormuş jettalarda, sağ ve soldakı sıcaklık yönlendirme motorlarıda arıza yapabiliyor(çalıştıklarına emin oldum) petek siparişini verdim.

Peteği değiştirmek gayet basit, direksiyonun alt kısmındaki 2-3 plastik parçayı söküp rahat çalışma alanı yarattıktan sonra peteğin bağlantılarını çıkartınca peteği çıkartmak gayet basit. Toplam işlet 1 saat civarı sürdü.

Araç sürekli antifirizli kullanıldığı halde ve geçen sene antifirizi yenilememe rağmen peteğin içerisinden baya bir çamur tarzı tortular çıktı.
HKwRgA.jpg
MFMFFp.jpg
7psMRf.jpg

Peteği temizlemek iş görmez miydi? Yenisiyle değiştirdiniz sanırım.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Uğur Kamil yazdı:

Araç sürekli antifirizli kullanıldığı halde ve geçen sene antifirizi yenilememe rağmen peteğin içerisinden baya bir çamur tarzı tortular çıktı

Hep içine atmış garibim

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Burak Uzel yazdı:

Peteği temizlemek iş görmez miydi? Yenisiyle değiştirdiniz sanırım.

Peteğin kanalları çok ince. Temizletenler genelde memnun kalmıyor kısa sürede sorun yaşayanlar çok. 200 tllik bir parça olduğu içinde uğraşmaya değmez dedim. Orjinalide duruyor temizledim.

Alptuğ Özcan yazdı:

Bi an bu sene sandım :) 

Neresiymiş diye soracaktım.

Ankara'da yaşıyorum "kar"ı artık fotoğraflarda görünüyoruz

Yaylalarda buna yakın kar var buralarda.

Yarın aydere gitmeyi düşünüyorum. Çarşamba perşembe kar diyor ama o gün çalışıyorum yarın akşam üzeri belki yağar bir şansımı deniyim dedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Uğur Kamil

Evet nerde kalmıştık ?
Jettayı satıp Tiguana geçme düşüncem vardı(bu aylarda) Satmaktan vaz geçtim 3-4 yıl daha birlikteyiz gibi görünüyor.
Satma kararından vaz geçer geçmez b8 passat farı tasarımlı yeni far siparişi verdim hemen. 😀

Uzunlarda kendinden led var(tek başına yetersiz, mercekteki uzunlara yardımcı amaçlı)
kısalar h7 mercek(uzun kısa özellikli) 360 led kullandım.
Kayar sinyal
led gündüz farı
vs vs.
İlerleyen günlerde detaylı resim ve video eklerim.

Dün montajını yaptım, farlar ayarsızdı gece aydınlatma performansını test edemedim, bugün ayarlarını yaptım. Şimdilik güzel görünüyor akşam test edicem bakalım.

Y0SOVP.jpg

j6vATj.jpg

lDV8bT.jpg

dgzs1F.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Evet nerde kalmıştık ?
Jettayı satıp Tiguana geçme düşüncem vardı(bu aylarda) Satmaktan vaz geçtim 3-4 yıl daha birlikteyiz gibi görünüyor.
Satma kararından vaz geçer geçmez b8 passat farı tasarımlı yeni far siparişi verdim hemen. [emoji3]

Uzunlarda kendinden led var(tek başına yetersiz, mercekteki uzunlara yardımcı amaçlı)
kısalar h7 mercek(uzun kısa özellikli) 360 led kullandım.
Kayar sinyal
led gündüz farı
vs vs.
İlerleyen günlerde detaylı resim ve video eklerim.

Dün montajını yaptım, farlar ayarsızdı gece aydınlatma performansını test edemedim, bugün ayarlarını yaptım. Şimdilik güzel görünüyor akşam test edicem bakalım.

Y0SOVP.jpg
j6vATj.jpg
lDV8bT.jpg
dgzs1F.jpg

Golf 7 için olanı var mı bunun

Nefis olmuş [emoji3478]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mert Yeldan yazdı:

Golf 7 için olanı var mı bunun

Nefis olmuş emoji3478.png

Araştırmak lazım.
Hiç denk gelmedim, kendi aracımın aksesuarlarını takıp ediyorum daha çok. Jetta için oldukça fazla model var.

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Çok yakışmış, harika durmuş güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Görsel okey. İşlev nasıl

Önemli olan boyu. Işık boyu yani [emoji23]
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Servet Aydın yazdı:

Görsel okey. İşlev nasıl

İşlevini deneyip görücez Servet abi.
Gündüz farı, park, kayar sinyal vs gayet güzel. Aydınlatma performansına bakıcam. (ayarlarını bugün yaptım, dün sağ taraf dağları aydınlatıyordu) 😀

Bundan önce aliexpressten aldığım mercekleri takmıştım fara(h1 ledli) leddenmi yoksa merceklerdenmi bilemem ama dün akşamki sürüşte bir tık zayıf geldi aydınlatma performansı ama farlar aşırı ayarsızdı.
Birde eski farlarımda cift uzun vardı, bununda 2 uzunu var ama 2. kısımda kendinden ledli(yeni nesil araçlardaki gibi) o pek bir aydınlatma sağlamıyor daha çok sellektörde güzel bir etki yaratıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Servet Aydın yazdı:

Rakam nedir

2950 tl grubun anlaşmalı firmasından aldım. Malum sitelerde birazdaha pahalı.

2Qq1sP.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İşlevini deneyip görücez Servet abi.
Gündüz farı, park, kayar sinyal vs gayet güzel. Aydınlatma performansına bakıcam. (ayarlarını bugün yaptım, dün sağ taraf dağları aydınlatıyordu) [emoji3]

Bundan önce aliexpressten aldığım mercekleri takmıştım fara(h1 ledli) leddenmi yoksa merceklerdenmi bilemem ama dün akşamki sürüşte bir tık zayıf geldi aydınlatma performansı ama farlar aşırı ayarsızdı.
Birde eski farlarımda cift uzun vardı, bununda 2 uzunu var ama 2. kısımda kendinden ledli(yeni nesil araçlardaki gibi) o pek bir aydınlatma sağlamıyor daha çok sellektörde güzel bir etki yaratıyor.
H7 xenonla halojenle sırayla dene.
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok yakışmış Uğur.

Gece görsellerini çok merak ediyorum:)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Aydın Sert yazdı:

Çok yakışmış Uğur.

Gece görsellerini çok merak ediyorum:)

Teşekkür ederim, havalar yağmurlu bu ara akşamları. Yağmurdada tam performans sergileyemiyor ve resimler güzel çıkmıyor. Normal hava şartlarını bekliyceğiz artık.

Şuanlık ilk izlenimlerim, yağmurlu ve ıslak yokda:
Kısa farlar gayet yeterli, eski farlarımdan çok bir farkı yok gibi, orjinal farlarından daha güzel bir ışık dağılımı var.
Uzun farlar uzaklık mesafesi ve geniş alan olarak gayet iyi ama parlaklığı bir tık zayıf ama yetersiz seviyede değil. Daha doğrusu benim eski farlarımda çift mercek uzun led kullanıyordum onunla kıyaslayınca zayıf kaldı uzunlar. Orjınal farlarıyla ve halojen lamba ile kıyaslarsam çok ciddi bir fark yok parlaklık konusunda ve yeni farların ışık dağılımı orjinal fardan daha iyi. 

Kuru hava performansını göremedim henüz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun, umarım çalınmaz. 

Ali abi buralarda Allaha şükür o tür, durumlar yok ve leon gibi basit çıkmıyor bu farlar.
Kaput açılmadan sökülmesi imkansız, 2 ayağını kırsa bile üsten 2 vida direk fara giriyor(ayak değil yani) 😀

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...