İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

Erdem Bodur

1.6 powershift bir depoyla kac km gidiyor? Suan için 200km   kullandim 100km ortalama yakit 6.7 gösteriyordu

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)

Dün yeni lastiklerle birlikte tüketimi denemek istedim.

Sivas avm çıkışında sıfırladım Tokat'a kadar ki değerler;

Hız 90-95 km

Sıcaklık 7-12' C

Yakıt: 5.7lt / 100km (LPG)

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

175 65 14 greenways ile 5 litre nin altına düşebiliyor. Ön lastik havalarını 2 psi daha arttırıp deneyeceğim, öyle direksiyon hakimiyeti daha iyi olacak gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
14 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

175 65 14 greenways ile 5 litre nin altına düşebiliyor. Ön lastik havalarını 2 psi daha arttırıp deneyeceğim, öyle direksiyon hakimiyeti daha iyi olacak gibi geldi.

Benzin tüketimidir ama :)

Aynı şartlarda benzinle kullansam rahat 4.7 yakalardım ben. Bir de benim güzergah bol rampalı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özcan Çömez
(düzenlendi)

2013 trend 1.5 tdci

samsundan araç aldım. oturduğum yer bursa.

yaklaşık 750 km yol yaptım. samsunda fulledim. bursa gemliğe geldim ve şehir içi az daha gezdim ışık hala yanmadı. genelde 110-120 birazda klima açık geldim.

aracın üzerinde 185/65  kar lastiği vardı :)

km ortalamam 80 km/h

ortalama yakıt 4.9 lt.

tarihinde Özcan Çömez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Tanrıverdi

Merhaba herkese ben 2012 fiesta 1.4tdci aldım yaklaşık 3 ay kadar olucak aracı fulledim 100km şehir içinde kullandım bidaha fulledim 26tl tuttu yanlış değilsem kilometrede 0.26krş yakıyo sizce nasıl yakıt olarak ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhaba herkese ben 2012 fiesta 1.4tdci aldım yaklaşık 3 ay kadar olucak aracı fulledim 100km şehir içinde kullandım bidaha fulledim 26tl tuttu yanlış değilsem kilometrede 0.26krş yakıyo sizce nasıl yakıt olarak ?

Yakıt aldığınız gün, Yakıt kaç liraydı.
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakıt aldığınız gün, Yakıt kaç liraydı.

Hatırlayamadım ama 15 gün oldu alalı 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Emre

2013 1.4 benzinli arac kullanicilari ne kadar yakiyor acaba:)

50.000 kmde 2013 1.4 titanium arac alma arifesindeyim de.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
2013 1.4 benzinli arac kullanicilari ne kadar yakiyor acaba:)

50.000 kmde 2013 1.4 titanium arac alma arifesindeyim de.
Şehir dışı 5.5 civarı yakar, şehir içinde yola göre değişir net bir sey söylenemez
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Emre

Net birsey olmasada ortalama kac arasinda gezer acaba? 9-10 litre gibi bi degerle karsilasmayiz sanirim sakin ve nispeten az trafikli balikesirde:)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Net birsey olmasada ortalama kac arasinda gezer acaba? 9-10 litre gibi bi degerle karsilasmayiz sanirim sakin ve nispeten az trafikli balikesirde:)
1 km gidip kontak kapatırsak 9da olur 10da[emoji3]
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
On 03.06.2018 at 00:18, Serhat Emre yazdı:

25-30 km ortalama ile kullanırsanız( yol bilgisayarı kontrolünde) 8-10 litre arası rahat yakar.( bu bilgiye istanbulda şehir içi iş trafiği her gün 25km gidiş-geliş olarak söyleyebilirim)

aynı güzergahı 35-40 km ortalama ile kullanırsanız 6-8 litre arası bir değeri görürsünüz diye tahmin ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Ertekin

benim 2012 trend 1.4 dizel fiesta 7-8 litre arası yakıyor. Bana biraz fazla geldi. Genelde kısa mesafe oluyor bundan mıdır? yoksa yapılabilecek bir bakım vs var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Tanrıverdi

Full depodan çeyrek depo mazot kaldı dün gece yola çıktım bodruma sizce normal mi yakmış ? Yalovadan başlangıç sayalım istanbuldan yenikapıya ordanda idoyla yalova

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
biraz ayrinti alabilir miyiz? depo kac litre? arac doluluk miktari? kac km yol yapildi?
45 litre araç full bişekilde avcılardan çıktım yrni kapıya ordanda yalova idodan inip bodrum merkeze geldim 120km altına düşmedim yarım depodayken 425 km yol yapmışım şuanda araçtan uzaktayım yaptığım km bakıp yazıcam aldığım mazot fiyatı ise litrede 5.690 krş
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

En doğru ölçüm, yola çıkmadan depo fullenir  ve sayaçlar sıfırlanır varılacak noktaya gelindiğinde yine fullenir ve alınan yakıtın litresi ile gidilen yol mesafesi arasındaki oranla ne kadar yaktığını hesabı yapılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, Onur Tanrıverdi yazdı:

Full depodan çeyrek depo mazot kaldı dün gece yola çıktım bodruma sizce normal mi yakmış ? Yalovadan başlangıç sayalım istanbuldan yenikapıya ordanda idoyla yalova

Merhabalar Onur Bey,

Konunuz uygun bölüm ile birleştirilmiştir.

İyi günler dileriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Taş

Tatilin kısa bir özeti. Araç çoğunlukla dolu, klima açık, uzun yolda 100-120 km/h arası hızla gidildi.2012 Tdci 1.4 cfd53934085083aaabbffeba2830072d.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...