İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

Mehmet Yığılı

14 ay sonrasında 15.000 km'de güncel yorumum: Araç yakıt tüketimi şehir içi 7.1lt/100km'ye oturdu. 2014 model 1.25 benzinli

Yorum bağlantısı

Kayseri Ankara gidis gelis. 1.5tdci. Bence bu motorun ekonomi konusunda biraz eksiklikleri var. Ankaradan copikarken sifirladim. 2 gun kayseri ici. Sonrasi donus. Giderken fullendi. Bugun kayseride yarim deponun altindaydi yola cikarken yine fullendi.

Saygilarimla.

086993acee835fd49047a8dab70c16fa.jpg

83b827cc77a73b64dfe97f2783e94397.jpg

833ee6e512df968b3016b8e2362d16b7.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Çulcu

Kış lastiklerinizi çıkartıp deneyin derim, büyük fark görürsünüz bence. Bahsettiğiniz araç zaten bildiğim kadarıyla 4 ileri otomatik şanzıman. O yüzden trafikte 8.5 9 ortalamanın altına düşeceğini hiç bi şekilde sanmam. Yazlıklara geçtiğinizde tam olarak bu ortalama değerleri alırsınız diye düşünüyorum.

Bu güzergahta bence çok normal..Yazlık lastikte biraz rahatlama da olacaktır tabi ki ama ortalama hız 20 km dur kalk ve 5 km git 5 km gel ile ortalama çok değişmeyecektir. 

Tekrar merhaba. Kışlık lastikler çıktı 1 ay önce. Havalar ısındı malum. Depoyu doldurdum yol bilgisayarını sıfırlayıp eşimin elinden aldım arabayı  :D  Yumuşak kullanımda 2000 devir üzerine fazla çıkmamaya çalışarak (otomatikte yumuşak kullanımda 2000 devir civarında vites yükseltiyor) Ortalama hız 21 km. Ortalama tüketim 7,7 lt / 100 km. Sonuç: Mutluyum.  :biggrin:  Kışın gördüğüm 12 lt / 100 km nerede bu değer nerede...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre yağmur

Şehir içi dışı karışık genelde 4 kişi çoğu zzaman klimada açık full depo 810 km

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Tekrar merhaba. Kışlık lastikler çıktı 1 ay önce. Havalar ısındı malum. Depoyu doldurdum yol bilgisayarını sıfırlayıp eşimin elinden aldım arabayı  :D  Yumuşak kullanımda 2000 devir üzerine fazla çıkmamaya çalışarak (otomatikte yumuşak kullanımda 2000 devir civarında vites yükseltiyor) Ortalama hız 21 km. Ortalama tüketim 7,7 lt / 100 km. Sonuç: Mutluyum.  :biggrin:  Kışın gördüğüm 12 lt / 100 km nerede bu değer nerede...

Bu kullanım tarzınıza göre havanın ısınmasına göre değişir ama beklediğimden çok daha fazla değişmiş sizinki..Dizel için kış aylarında 6,5 lt yaz aylarında 5,5 lt ile dolaşıyorum..Tabi sakin kullanım, arabaya yüklenmeme gibi etkenler ortalama tüketimi aşağı yönlü değiştirebilir. Dün mesela hiç rampa çıkmadan aracı 85 km/sa e sabitledim. Ortalama tüketim 3.9 lt/100 km idi ama hep böyle gidilmiyor rampa çıkıyoruz ara hızlanmalar sert kullanımlar tüketimi çok çabuk etkiliyor.. 

Bu arada sizi de tebrik ediyorum gayet düşmüş tüketiminiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Çelik

Ben bu yakıt işinden hiç anlamıyorum shell,opet alırım genelde fakat yakıtı şehir içinde 5.6 dan aşağı çekemedim hep 5.6 ile 5.7 aralığında biraz bastığımda 5.9 oluyor 5.0 nasıl elde ediliyor devirsizde kullansam inmiyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Taş

Bugün Trakya toplantısından dönerken Tekirdağ dan depoyu doldurdum, sayaçları sıfırladım 100 km yi hiç geçmedim sonuç 4.7 lt/100 km.

a575b2e944f60f6c4e428f84e77f11ac.jpg

e2ced019a686453c17d463b3804d5ff0.jpg

ee4d07cce0c1d5a9843fae9ef36f2568.jpg

a28e0a735e73eba4f49e6df77322f564.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Evren Erakçora

fazla evet, benzinli seviyesinde. Lastik havaları düşük olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Görkem Boyacı

Merhaba

2015 model 1.0 ecoboost full dur kalk bir şekilde şekilde işe git gel 5.9lt/100km ortalamanın altına inmedi. Hatta sabitlendi artık.

Şehirler arası sıfırlarsam gösterge 4.8lt/100km gösteriyor.

Yorum bağlantısı
yavuz bakır

arkadaşlar fiesta 1.25 almayı düşünüyorum yakıtı hakkında bilgi verirmisiniz benzinli.

Yakıt senin için önemliyse ford marka kesinlikle alma .

Yorum bağlantısı
yavuz bakır
(düzenlendi)

Merhaba sevgili forum arkadaşlarım;

Özellikle yeni Fiesta Tdci sahipleri aracınızın deposunu fulledikten sonra ışık yanana kadar kaç km yol yapıyorsunuz...

Ben fulledikten sonra 500km yi sorunsuz yapıyorum ve tekrar yakıt aldığım zaman 36-37-38 lt falan alıyor yani fabrika verilerine göre 45 lt depo kapasitesi olduğunu varsayarsak geriye en kötü ihtimalle 7-8 lt yakıt kalıyor fakat bana epey az geldi yani en azından 600-650 km gitmesi gerek diye düşünüyorum...Aracın yeni olması çelik jant olması bazen sıkışık trafikte de bulunuyorum fakat bu kadar etkileyeceğini sanmıyorum yeni kasa sahipleri bana bilgi verirlerse sevinirim...

Bu arabadan önce 2004 model peugeot 206 dizel vardı o arabada ışık yanana kadar 850 km yapıyordum o da ayrı bir konu...

Bende de fiesta var . Yakıt sorunu yaşadım . servise kaç kere gittim bi şey çıkmadı. 

Müşteri hizmetlerine servisi şikayet ettim hiç bişey çıkmadı.

Velasıl arkadaş fordla yaşamaya alış. 

Aracın km yükseldikçe yüzde 10-15 düşüş olur fazla da bekleme

tarihinde yavuz bakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sinan Ocaktan
(düzenlendi)

Klima açıkken şehir içi ortalama 9 litre oluyor özellikle sıkışık trafikte 10 litreyi geçiyor ve klimayı açttığım zaman güç kaybı çok oluyor. Size bu yakıt değerleri normal mi ?

tarihinde Sinan Ocaktan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Çetiner
(düzenlendi)

2011 model 1.25 myfiesta, atiker tüplü, 34 litre lpg ile otobanda ortalama 115 km/h ile 430 km yol yapıyorum. Yol bilgisayarı da 6.7 filan gösteriyor

tarihinde İsmail Çetiner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Klima açıkken şehir içi ortalama 9 litre oluyor özellikle sıkışık trafikte 10 litreyi geçiyor ve klimayı açttığım zaman güç kaybı çok oluyor. Size bu yakıt değerleri normal mi ?

Şehiriçi kriter olmaz. Şehir dışı 90 100 km hızla 5 litre vivarı yakmalı (klima kapalı).
Yorum bağlantısı
Taner Sirkecioğlu

2012 model fiesta 1.4 tdci aldım. Yakıt tüketimi çok gibi geldi bana beyler. Depo ışığı yanıyordu aldığımda doldurdum 130tl aldı. Yol bilgisayarında 594km gider gösterdi ilk doldurduğumda çok az geldi bana bu değer. Şuan 80 km yaptım ortalama 28 km görünüyor 8.4lt gösteriyor ortalama tüketim bu değer çok yüksek değilmi arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

2012 model fiesta 1.4 tdci aldım. Yakıt tüketimi çok gibi geldi bana beyler. Depo ışığı yanıyordu aldığımda doldurdum 130tl aldı. Yol bilgisayarında 594km gider gösterdi ilk doldurduğumda çok az geldi bana bu değer. Şuan 80 km yaptım ortalama 28 km görünüyor 8.4lt gösteriyor ortalama tüketim bu değer çok yüksek değilmi arkadaşlar ?

Ayni arac bende de var. Degerleriniz cok yuksek çıkmış. Benim ortalama 6. Sakin kullanimda 5e kadar duser. 120-130km/h ve klima acik uzun yol kullaniyorum. Yakitindan memnunum. Aracin bakim gecmisini biliyor musunuz
Yorum bağlantısı
Taner Sirkecioğlu

Ayni arac bende de var. Degerleriniz cok yuksek çıkmış. Benim ortalama 6. Sakin kullanimda 5e kadar duser. 120-130km/h ve klima acik uzun yol kullaniyorum. Yakitindan memnunum. Aracin bakim gecmisini biliyor musunuz

bakım geçmişini bilmiyorum malesef ama bu kadar yakması çok saçma. Filtreleri değiştirsem o kadar fark edermi acaba ?

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

bakım geçmişini bilmiyorum malesef ama bu kadar yakması çok saçma. Filtreleri değiştirsem o kadar fark edermi acaba ?

Hava filtresi yag degisimi illa fark ettirir

2500 3000 devir araligi i vites attirirken gecmeyin

Saygilar

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

yol bilgisayarına bakmayın depoyu bitirip km yi ölçün tekrar fulleyin o şekilde en güzel sonuca varırsınız istanbulda az yakar çok yakar diye bişey yok malesef güzergah çok önemli iş yerinin i20 crdi aracında 9.8 görmüşlüğümüz var  :D  şehir içinde ben 5-6 lt arası şehir dışı ise 3-5 lt arası tüketimim var 1.6 tdci  depo ölçümünüz en sağlıklısı olacak bence 

Yorum bağlantısı
Taner Sirkecioğlu

yol bilgisayarına bakmayın depoyu bitirip km yi ölçün tekrar fulleyin o şekilde en güzel sonuca varırsınız istanbulda az yakar çok yakar diye bişey yok malesef güzergah çok önemli iş yerinin i20 crdi aracında 9.8 görmüşlüğümüz var  :D  şehir içinde ben 5-6 lt arası şehir dışı ise 3-5 lt arası tüketimim var 1.6 tdci  depo ölçümünüz en sağlıklısı olacak bence 

daha önce aynı yolu 1.6 92hp c- ellysee ile 6 lt civarı görüyordum. Şimdi bu araçta böyle farklı çıkınca şaşırdım açıkcası. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...