İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

Mehmet Gökay Şirikçi
(düzenlendi)

Bende bu konuda şüphelerim gittikçe artıyor 6lt nin altına inemiyorum aracım fiesta 1.5tdci 75500 de aldım aracı 75 bin bakımını yetkili serviste yaptırdım şimdi depoyu fulledim 100km üzerine çıkmıyorum ve dur kalk çok az aracı çalıştırdıktan sonra rolanti de 2 - 3 dakika bekler öyle hareket ederim o derece kontrollüyüm fakat yakıt tüketimi beklediğimin üstünde en fazla 4,5 veya 5lt olur diye tahmin ediyordum 6 yı görmek canımı sıkıyor 15inç kışlık lastikler var üzerinde bu fullememde hesaplama yapacağım bakalım manuel hesaplamam ne çıkacak

bu arada ilk çalışırken rolanti de bilgisayarın gösterdiği 0,9 yakıt tüketimi araç durduğu yerde çalıştıkça 0,7lere düştüğünü gözlemledim.

tarihinde Mehmet Gökay Şirikçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurahman Uğur
(düzenlendi)
On 25.02.2017 at 21:04, Murat Memnun yazdı:

2011 model myfiesta aracım var.

Bilgisayarda 6.8 olarak gözüküyor.

Sizce de yüksek değil mi?

On 25.02.2017 at 21:11, Evren Erakçora yazdı:

değil 

On 26.02.2017 at 08:25, Murat Memnun yazdı:

Değil mi? abi bunun 5.5 falan olması gerekmiyor muydu? Uzun süre bakmadım yol bilgisayarına, dün bi bakayım dedim 6.8 yazıyor.

Normalse sorun yok :)

On 26.02.2017 at 09:54, Evren Erakçora yazdı:

Kısa mesafede de kışın yakar, normal bence.

Murat Abi Aynı dertten ben de mustaribim 2011 1.4 TDCİ fiestam var, 6.8 litre gösteriyor ve çok sakin sürmeme rağmen. Fabrika verisi 5,4 olan bir araç için bence de çok fazla. Fiesta tercih etmemdeki en büyük etken az yakmasıydı. Bu araba güzel de çok yakar dediğimiz arabalardan bile çok yakıyor neredeyse. Forumu baya kurcaladım. Hava filtresinin kirlenmesi, maf sensörünün kirlenmesi, enjektörlerin tıkanması, yağ seviyesinin yüksek olması gibi durumlar baya etkiliyormuş. Haftasonu hepsine baktıracağım ve yakıt tüketiminin düşmesini umacağım.

Evren abi bu işlerden anlayan birine benziyorsun. sende yorumlarsan çok sevinirim.

Saygılar...

tarihinde Abdurahman Uğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Anladığınızda değil de, şehiriçi ölçüm net olmaz. Şehir dışı yolda 90 100 km ile gidilecek 5 den fazla yakıyor da bir sorun vardır.

Yorum bağlantısı
Bahadır Güler

ford fiesta 2016 model trendx paket 1,6 lt motor otomatik vites

12236 km yaptım, yaşına girmedi

şehirlerarası tüketim 5,4 - 6,1 lt/100 km

şehir içi tüketim 8,7 - 9,3 lt/100 km

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

1.5 tdci 49970 km 16 inç ıca jantından sonra tüketimim biraz arttı ş.içi 260 krş dün itibariyle.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Mirkelam

2011 Fiesta 1.25 Benzin / LPG

LPG şehirler arası yakıt tüketimi; Şehirler arası 90 100 km hız sabitleyici ile kullanımda 17 Kuruş yakıyor... Şehiriçi 25 30 kuruş

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kutay Sekme

1.5 dizel Fiesta'm ile uzun yolda 100 le gidersem 4 değerini tutturuyorum. 120 civarlarında 5 oluyor. Üzerine çıkarsam da yakıt fırlıyor. Şehiriçi Zonguldak sürekli bayır iniş çıkışlı bir şehir. Kışın 7 ile gezdim ortalama. Şu an 6.7 lere indi. Aynı yerde 1.6 TDCI Focus ile gezerken 1.5 lt fark oluyor Focus daha çok yakıyor.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

2009 Fiesta 1.4 otomatik ( atiker lpg )

Araç Km: 125.000

Ölçüm yapılırken kullanılan güzergah: Beylikdüzü- Havalimanı / İstanbul

Araçtaki kişi sayısı: 2-3

Lastik Marka / Ebat: Bf goodrich 2015 üretim yaz lastiği / 195-50-16

Alınan yakıt / Litre: Shell Autogas / 33-34 litre

Şehir içi 25-30 krş ( her sabah ve her akşam 2,5 - 3 saat standart istanbul iş trafiği günlük toplam 40km.)

Şehir dışı: 17-20 krş ( ortalama 110-120 km  hızla)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1.25 fiesta ,4.6 litre/100 km 80-90 km hızla ultra pinti kullanım. 

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
(düzenlendi)

2011 1.4tdci aracın deposunu sıfıra indirdim tekleme dahi yaptı.50tl lik mazot aldım 4.60 liradan o mazot ile samsundan ordunun çıkışına gittim şehir içinde gezdim tekrar samsuna döndüm yaptığım km 400 civarı.bilgisayarda yakıt 5.8 gösteriyor şehiriçinde bu arada uzun yolda 110 120km arası kullandım aracı

tarihinde Deniz Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İmkan yok, o kadar az yakamaz araç. Ordu içindeki ışıklar bile yakıtı tavan yaptırmaya yetiyor. Yol pc değeri makul o hız ve güzergah için.

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
40 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İmkan yok, o kadar az yakamaz araç. Ordu içindeki ışıklar bile yakıtı tavan yaptırmaya yetiyor. Yol pc değeri makul o hız ve güzergah için.

gerçekten ben bile şaşırdım bu kadar az yakmasına.aracın yakıt göstergesi kırmızı çizginin bile altında iken yol bilgisayarı 45 km 50 km arasında gösteriyor ve gerçekten de 50 km götürdü hatta sıfır yazdıktan sonra 10 km daha yaptım araç teklemeye başladı

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

95 ₺ ile Kayseri-Antalya yapıyorum. 670 km. Araç 2011 tdci. Üç kişi full bagaj

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
95 ₺ ile Kayseri-Antalya yapıyorum. 670 km. Araç 2011 tdci. Üç kişi full bagaj

Emin misin. Ortalama 3 litre yapar.
Bu hesaba göre bir depo ile 1800 km yapman gerek.
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

2011 1.25 MyFiesta

Çorum- Tokat 

95 km/h cc ile

2 kişi+4 adet lastik

Üzerinde kış lastikleri var

4.8lt gösteriyordu

Değer nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

2.0 6 silindir araçtan sonra dizel değil bedava gibi bana :)

Bir de lpg taktırırsam tamamdır

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Atagenç
(düzenlendi)

Tokat - Elazığ gidiş geliş yaptım.

Lpg deposunu tam doldurdum her şeyi sıfırladım. 

432 km sonra ort yakıt 5.5 gösterirken tekrar doldurdum 25lt lpg aldı :)

Prins techomax sistem

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...