İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Yücel Metin
(düzenlendi)

Arkadaşlar iyi akşamlar, sanayiye gitmeyi pek sevmiyorum bu yüzden aracımın bakım onarım işlerini elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum, hatırlarsınız paylaşmıştım geçen ay; arka fren diskleri, balataları ve el fren teli değişimini yapmıştım, bugünkü işim ise periyodik yağ bakımı.

Kullandığım parçalar :

Hava filtresi : mais

Polen filtresi: karbonlu yan sanayi

Motor yağı : elf 5 30 partikül uyumlu

Yağ filtresi: Mann w 79

EHkXPo.jpg

Yaklaşık 1 saat sürdü çalışmam

U6OuVK.jpg

Son olarak :

Fluence ve Megane 3 araçlarda Bluetooth bağlantısı üzerinden müzik dinlemek için farklı aparatlar takıldığını kablo kullanıldığını görüyordum, bende bu yöntemlerden birini uygulamayı düşünüyordum, düne kadar. Araç teyp ayarlarını kurcalarken Media oynatıcı olarak Bluetooth üzerinden bağladım ve telefonumdaki müzik uygulamamı artık aracından kullanabiliyorum. Araç donanımı  dynamique olan Renault kullanıcısı arkadaşlarımın bilgisine.

FACWUc.jpg

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Bende anlam veremedim, ampüller farklı zamanlarda değişmişti, hatta ilk uzun yolumda bir tanesini değiştirmiştim. Sönük çıkanda o diye hatırlıyorum. Acaba aynı renk led ile değiştirsem mi?

Dert etmeyin kafalarına göre sallıyorlar ben sıfır aldığım 2 günlük lastikler ile girdim diş derinliğine 4mm yazıp elime tutuşturdular. Yoğunluk artmaya başlayınca sallıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

LED'ler uzunlarda çok başarılı. Duster'da kullanıyordum ben, canavar gibi. Şimşek şimşek :) Önde kimse kalmıyor çakınca.

Araştırmalar başlasın 😃

Hayrettin Gücin yazdı:
Selçuk Bakış yazdı:
Bende anlam veremedim, ampüller farklı zamanlarda değişmişti, hatta ilk uzun yolumda bir tanesini değiştirmiştim. Sönük çıkanda o diye hatırlıyorum. Acaba aynı renk led ile değiştirsem mi?

Dert etmeyin kafalarına göre sallıyorlar ben sıfır aldığım 2 günlğk lastikler ile girdim diş derinliğine 4mm yazıp elime tutuşturdular. Yoğunluk arymata başlayınca sallıyorlar.

Çok dert etmiyorum da lede çok hevesliyim 😃

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Şimşek LED bende heves ediyorum ama haziranda muayene var. Belki muayeneden sonra el atabilirim. F/P ürünü bulabilirsem

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Alptuğ Özcan yazdı:

Şimşek LED bende heves ediyorum ama haziranda muayene var. Belki muayeneden sonra el atabilirim. F/P ürünü bulabilirsem

Bu ledler inanın çok rahatsız edici, imkanım olsa satışını yasaklarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Doğru siz de haklısınız.

Bende kısa ve merceksiz farda sevmiyorum. Ama uzunları sadece selektör yapmak için kullandığım için taktırmayı düşündüm.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Uzunoğlu yazdı:

Servet Abi halojen yerine kullanılan ledler olduğunu söylemişti, yok mu şimdi?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Servet Abi halojen yerine kullanılan ledler olduğunu söylemişti, yok mu şimdi?

Hiç almadım bilmiyorum ama yürürken bile yanımdan geçen araçların gözü kamaştıran farlarında bence bu ledlerden var. Yoldan çok yukarıları aydınlatıyor. Zamanında @Servet Aydın dağı taşı balkondaki ayşe teyzeyi dahi gösteriyor demişti.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hiç almadım bilmiyorum ama yürürken bile yanımdan geçen araçların gözü kamaştıran farlarında bence bu ledlerden var. Yoldan çok yukarıları aydınlatıyor. Zamanında @Servet Aydın dağı taşı balkondaki ayşe teyzeyi dahi gösteriyor demişti.

Zaman çok değişti Metin Abi :) karşıyı kör etmeyi sevmem zaten, önümü daha iyi görmek amacım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

4 yeni lastik takıldı bugün. Bridgestone tercih ettim. İnşallah pişman olmayız.

6lVifA.jpg

q2yy5g.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Yücel Meta yazdı:

Arkadaşlar iyi akşamlar, sanayiye gitmeyi pek sevmiyorum bu yüzden aracımın bakım onarım işlerini elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum, hatırlarsınız paylaşmıştım geçen ay; arka fren diskleri, balataları ve el fren teli değişimini yapmıştım, bugünkü işim ise periyodik yağ bakımı.

Kullandığım parçalar :

Hava filtresi : mais

Polen filtresi: karbonlu yan sanayi

Motor yağı : elf 5 30 partikül uyumlu

Yağ filtresi: Mann w 79

EHkXPo.jpg

Yaklaşık 1 saat sürdü çalışmam

U6OuVK.jpg

Son olarak :

Fluence ve Megane 3 araçlarda Bluetooth bağlantısı üzerinden müzik dinlemek için farklı aparatlar takıldığını kablo kullanıldığını görüyordum, bende bu yöntemlerden birini uygulamayı düşünüyordum, düne kadar. Araç teyp ayarlarını kurcalarken Media oynatıcı olarak Bluetooth üzerinden bağladım ve telefonumdaki müzik uygulamamı artık aracından kullanabiliyorum. Araç donanımı  dynamique olan Renault kullanıcısı arkadaşlarımın bilgisine.

FACWUc.jpg

Araçta bluetooth ile müzik aktarıldığını yeni mi fark ettiniz🙂

Belki biliyorsunuz ama Youtube da Bugra adındaki kanalın megane3 le alakalı ileri seviye çalışmaları var. Haricen teybin içine eklediği bluetooth ses modülünü aracın kendi kumandası ile kontrol eden bir paylaşımı vardı.

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yücel Meta yazdı:

Son olarak :

Düzenlenen mesajı şimdi gördüm. Teybiniz için yetkili serviste güncelleme yükletin mutlaka. Bir çok bluetooth'lu cihaza yeni destek sunuyor ve AKÜ ZAYIF ibaresini kaldırıyor. Onu Batarya olarak düzeltiyor. Masa başından çeviri yapan Renault ekibine tebriklerimizi iletebiliriz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Arduino ile geri viteste sağ ayna indirme modülü yapacağım. Aynayı indirme ve kaldırma için gerekli can bus mesajını mscan hattına gönderilerek  yapılıyor. 

İndirme tamam ama tekrardan geri kaldırma kısmını çözemedim sürekli kaldırma mesajı gitsin istemiyorum. Çözemezsem buton kullanacağım artık.

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
Mehmet Unkun yazdı:

Araçta bluetooth ile müzik aktarıldığını yeni mi fark ettiniz🙂

Belki biliyorsunuz ama Youtube da Bugra adındaki kanalın megane3 le alakalı ileri seviye çalışmaları var. Haricen teybin içine eklediği bluetooth ses modülünü aracın kendi kumandası ile kontrol eden bir yaplaşımı vardı.

Mehmet hocam teşekkürler bilgi için. 2011 Megane 3 dynamique aracımda, telefonun  Bluetooth üzerinden, başka bir işlem yapmadan araca bağlandığını, telefondaki müziklerimize ulaşabildiğimizi fark ettim. Araç teybine  modül felan bağlamadan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Yücel Meta yazdı:

Mehmet hocam teşekkürler bilgi için. 2011 Megane 3 dynamique aracımda, telefonun  Bluetooth üzerinden, başka bir işlem yapmadan araca bağlandığını, telefondaki müziklerimize ulaşabildiğimizi fark ettim. Araç teybine  modül felan bağlamadan.

Onu anladım hocam, o kanalda çok güzel paylaşımlar var.Mesela o araçta modül olduğunu teybin içini açmadan anlamak zor. Sonradan aux a eklenen modüllerde direksiyon kumandası devredışı kalır ama bunda orjinal gibi yapmıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Erkenden 15.000 km yi beklemeden 10.000 km de periyodik bakımını yaptırdım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Vizeye girdik çıktık ama şanzıman yağı kaçağı olarak bi hafif kusurumuz var. Onu halledeceğiz.

IMG_MI6_20200602_144958.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yeni ekspertiz yapildi ama olsun du 😄

Fren,  alt takim, rot balans far yukseklik yag kontrolu yapildi. Fotograflamak aklima gelmedi nedense🤔

Hepsinden alninin akiyla cikti🤗

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Lastikleri değiştirmem gerekti Falken alacaktım ancak arkadaşımın tavsiyesi ile Starmax aldım aklımda soru işaretleri vardı  bugün Foçaya gidip geldim lastik biraz sert ancak frenlemede yol tutuşunda ve seste fiyatına göre başarılı buldum hatta Hankooktan daha iyi geldi bana yerli üretim olmasıda cabası.

Fiyatı çok uygun nakite 4 adet yazlık takım 1050 tl aldım Falken  Hankook 1400 tl Petlas 1200 Tl fiyat çektiler. 

Aynı lastik aynı ebad 2 ay önce 1000 tl almıştık.

ytg2ks.jpg

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

2009 model Ford Galaxy aracımın sağ üst motor takozunu değiştirttim. Üzerinden çıkan fabrikada takılan motor takozuymuş. O kadar yıl iyi dayanmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Lastikleri değiştirmem gerekti Falken alacaktım ancak arkadaşımın tavsiyesi ile Starmax aldım aklımda soru işaretleri vardı  bugün Foçaya gidip geldim lastik biraz sert ancak frenlemede yol tutuşunda ve seste fiyatına göre başarılı buldum hatta Hankooktan daha iyi geldi bana yerli üretim olmasıda cabası.

Fiyatı çok uygun nakite 4 adet yazlık takım 1050 tl aldım Falken  Hankook 1400 tl Petlas 1200 Tl fiyat çektiler. 

Aynı lastik aynı ebad 2 ay önce 1000 tl almıştık.

ytg2ks.jpg
Starmaxx, Petlas birebir aynı zaten.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Evren Erakçora yazdı:

Starmaxx, Petlas birebir aynı zaten.

Fiyat daha uygun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...