İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Fatih Evcin
Mehmet Yeter yazdı:

Bu zamana kadar fark edilmemiş mi? 

ilk defa bu kadar uzun süre klıma açık kaldı, ben yeni fark ettim. Sonra da tedavisini ettim :) borunun içinden biraz tos toprak da çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Ford'un kaçındığı masrafları biz yapmaya devam ediyoruz. Kapı fitillerinin gövde kısmında olanı basmalı fitil ile değiştirdim. (Forumun eski bilgilerinden destek alarak) Artık kapılar daha tok kapanıyor ve küçük bir miktarda yalıtım etkisi var. 

Bns9KI.jpg

bCgTcN.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Hava, mazot, yağ ve polen filtresi siparişi verdim. Hepsi Mann Filtre

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Ufak bı dış temizlik yaptık yeni şase numarası da basıldı sıra geldi muayene ye

095974c99fc4c230fde5633759dbf52f.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Keskin yazdı:

Ufak bı dış temizlik yaptık yeni şase numarası da basıldı sıra geldi muayene ye 

Change mi yaptınız başkanım :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Araç kamerası ile yıldızımız hiç barışmadı. 

İlk montajı, iç sigorta kutusundan sigorta çoğaltıcı ile + hat alıp usb girişli 12v-5v düşürücü ekleyip kamerayı bağlamıştım. Lastik basınç sensörlerinin düzgün çalışmasını engelledi. Aylarca hatayı sensörde aradım, yeni sensör aldım ama çözememiştim. Sigorta çoğaltıcıyı sökünce tpms sensörleri de düzelmişti. 

sorunun 5v düşürücüde olduğunu düşünüp, tpms alıcısını etkilediğini varsayıp, düşürücüyü sigorta kutusunun oradan uzaklaştırdım ve a sütunun içinde ortalarına bir yere koydum. bu sefer hata alma oranım azaldı. Çok nadir hata veriyordu. Sorun nerede bulamadım. Dün sigorta çoğaltıcıyı ve volt düşürücüyü söktüm. Sigorta kutusundan kablo ile aldım + ucu ve a sütunun en üstüne kadar taşıdım. Kameranın kendi usb çakmaklığını + ve - olarak bağladım. Bakalım bizi neler bekliyor :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlk montajı, iç sigorta kutusundan sigorta çoğaltıcı ile + hat alıp usb girişli 12v-5v düşürücü ekleyip kamerayı bağlamıştım. Lastik basınç sensörlerinin düzgün çalışmasını engelledi. Aylarca hatayı sensörde aradım, yeni sensör aldım ama çözememiştim. Sigorta çoğaltıcıyı sökünce tpms sensörleri de düzelmişti. 

İlginç.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

İlginç.

Tpms alıcısı nerede bilmiyorum ama direksiyon arkasında ya da sigorta kutusu yakınında olabilir. Volt düşürücü elektrik alan mı yaratıyor diye deniyorum işte

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tpms alıcısı nerede bilmiyorum ama direksiyon arkasında ya da sigorta kutusu yakınında olabilir. Volt düşürücü elektrik alan mı yaratıyor diye deniyorum işte

Öyle yapıyordur.. adaptörü değiştirin. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sorunun 5v düşürücüde olduğunu düşünüp, tpms alıcısını etkilediğini varsayıp, düşürücüyü sigorta kutusunun oradan uzaklaştırdım ve a sütunun içinde ortalarına bir yere koydum. bu sefer hata alma oranım azaldı. Çok nadir hata veriyordu. Sorun nerede bulamadım. Dün sigorta çoğaltıcıyı ve volt düşürücüyü söktüm. Sigorta kutusundan kablo ile aldım + ucu ve a sütunun en üstüne kadar taşıdım. Kameranın kendi usb çakmaklığını + ve - olarak bağladım. Bakalım bizi neler bekliyor :) 

Çakmaklıktan neden güç almıyon. :) Çok kablo trafiği olur diyemi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Öyle yapıyordur.. adaptörü değiştirin. 

Adaptörü çıkardım işte. Kendi çakmaklığını taktım şimdi de daha deneme fırsatım olmadı. 

Ali Darbaz yazdı:

Çakmaklıktan neden güç almıyon. :) Çok kablo trafiği olur diyemi. 

en sevmediğim ortam materyali kablo. Çakmaklıktan tavana uzanan kablo ile seyahat düşünemiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

sorunun 5v düşürücüde olduğunu düşünüp, tpms alıcısını etkilediğini varsayıp, düşürücüyü sigorta kutusunun oradan uzaklaştırdım ve a sütunun içinde ortalarına bir yere koydum. bu sefer hata alma oranım azaldı. Çok nadir hata veriyordu. Sorun nerede bulamadım. Dün sigorta çoğaltıcıyı ve volt düşürücüyü söktüm. Sigorta kutusundan kablo ile aldım + ucu ve a sütunun en üstüne kadar taşıdım. Kameranın kendi usb çakmaklığını + ve - olarak bağladım. Bakalım bizi neler bekliyor [emoji4] 
Ben tavan lambasindaki kontaktan aldim hatti. Taa direklere kadar gitmeye gerek yok :) Tavan lambasindan salladim kameraya kabloyu miss.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ben tavan lambasindaki kontaktan aldim hatti. Taa direklere kadar gitmeye gerek yok :) Tavan lambasindan salladim kameraya kabloyu miss.

Tavan lambası zaten hassas. Sunroof düğmeleri falan da var. Orayı karıştırmadım :) diğer seçeneğim dikiz aynası. Kararmalı olduğu için onda da elektrik var ama ona da bulaşmadım. A sütunu plastiği çok kolay sökülüyor. Oradan tavan döşemesi arasına sokup çektim. 

sigorta kutusu sol kapıyı açınca hemen orada. A sütuna kolay geçiliyor. 

31-A3-F8-C9-7153-4-DFA-9471-8-F9342418-F

Servet Aydın yazdı:

Dc dönüştürücü bozuk. Parazit yayıyor yüksek frekansta.

Kaldırdım zaten abi. Kendi çakmaklığını taktım şimdi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Cx3te tavan lambasından aldım enerjiyi.. En uygun yer orası

Bataryalı güneş paneli fikri nasıl. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Maliyet olarak fazla olacak.

Ama arabanın kontağından bağımsız ve deneysel olur. 

Xiaomi 60 mai gibi bir kamera için kaç volt gerekir. Zaten 24 saat çalışması beklenmiyor. Bataryalar şarj olsa yeter. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...