İçeriğe Yönlendir

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)

Mehmet Zeki Yalçın

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

EYT de formüle falan gerek yok, eski kanun neyse aynen uygulanacak başka yolu yok...

O zaman da tazminat davaları mağdurları çıkar.. 

Ben 7 yıl önce emekli olacaktım, benim 7 yıllık kaybım ne olacak?

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Emmi sana da tazminatı ödenmeli faizi ile birlikte tabi. Tabi bunlar sosyal bir yönetim anlayışımız olsa olur idi. Bence yasa felan da çıkmaz.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zamana atm ve sıra olmayacak, kolundaki çipe kredi yüklenmiş olacak, hayat puanınla beraber tabiii :D

Ben daha öncede dedim emekli maaşında gözüm yok evin kredi taksitlerinde kurtulurum diye bakıyorum. Bu gidişle taksitler maaşımın yarısı bile olmayacak gibi duruyor ama hayırlısı bakalım.. Sonra hanıma kartı teslim ederim kendim de taksiye falan çıkarım.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

EYT yi bilmem de , Memuriyette performansa dayalı çalışma sistemine geçilmeli. Bir şekilde kapağı devlete almış olanlar , artık kendini salmış ve olduğu kadar çalışma eğilimine giriyorlar. Tabi bazı noktalarda geceli gündüzlü çalışanlar ve işin hakkını verenler de var o başka.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Memuriyette performansa dayalı çalışma sistemine geçilmeli.

hem imkansız hem de imkansız bir de olmaz zaten bize uymaz, ayruca imkansız :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

EYT yi bilmem de , Memuriyette performansa dayalı çalışma sistemine geçilmeli. Bir şekilde kapağı devlete almış olanlar , artık kendini salmış ve olduğu kadar çalışma eğilimine giriyorlar. Tabi bazı noktalarda geceli gündüzlü çalışanlar ve işin hakkını verenler de var o başka.

10 bölgenin vatandaşa hizmet işi var mesela. 3 memur var. 2’sine 2’şer bölge, son memura 6 bölge verilsin. Amir öyle istedi. 

Sürekli bu memurlara gelen giden soru soran bilgi alan oluyor. Bir yandanda memur üstündeki yazışmaları yapmak zorunda. 2 bölgeye bakan memura gelen giden az olduğu için üstündeki yazışmaları rahat rahat yapıyor. 6 bölgeye bakan memur ise vatandaşa yetişmekten üstündeki yazışmaları yapamıyor. 

resmiyette 2 bölgeye bakan memurlar daha çok iş yapmış gözüktü. 

6 bölgeye bakan memuru el birliğiyle kurumdan yolladık…

performansa dayalı sistem gelince iş çözülmez. Balık baştan kokar. Önce adamcılık ile atama bitecek. Sonra performans işi çözülür

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

10 bölgenin vatandaşa hizmet işi var mesela. 3 memur var. 2’sine 2’şer bölge, son memura 6 bölge verilsin. Amir öyle istedi. 

Sürekli bu memurlara gelen giden soru soran bilgi alan oluyor. Bir yandanda memur üstündeki yazışmaları yapmak zorunda. 2 bölgeye bakan memura gelen giden az olduğu için üstündeki yazışmaları rahat rahat yapıyor. 6 bölgeye bakan memur ise vatandaşa yetişmekten üstündeki yazışmaları yapamıyor. 

resmiyette 2 bölgeye bakan memurlar daha çok iş yapmış gözüktü. 

6 bölgeye bakan memuru el birliğiyle kurumdan yolladık…

performansa dayalı sistem gelince iş çözülmez. Balık baştan kokar. Önce adamcılık ile atama bitecek. Sonra performans işi çözülür

Anlatmak istediğim şöyle. Bir kuruma gidiyorum. Odanın içinde 15 masa, o gün işegelmiş 6 memur, benim işimi görecek ortada yok, yan masada örgü ören o bugün gelmedi diyor , diğer masadaki yok yok geldi , sigaraya çıkmıştır arayalım diyor. Arıyorlar ulaşamıyorlar, siz yarın gelin diyorlar. 

başka kuruma gidiyorum. Masada dosyalar yığılmış, sinirler laçka olmuş. İlk masadaki memur artık sıyırmış çünkü her geçen ona soru soruyor. Artık cevap bile vermiyor.

Böyle sayısız örnek var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Anlatmak istediğim şöyle. Bir kuruma gidiyorum. Odanın içinde 15 masa, o gün işegelmiş 6 memur, benim işimi görecek ortada yok, yan masada örgü ören o bugün gelmedi diyor , diğer masadaki yok yok geldi , sigaraya çıkmıştır arayalım diyor. Arıyorlar ulaşamıyorlar, siz yarın gelin diyorlar. 

başka kuruma gidiyorum. Masada dosyalar yığılmış, sinirler laçka olmuş. İlk masadaki memur artık sıyırmış çünkü her geçen ona soru soruyor. Artık cevap bile vermiyor.

Böyle sayısız örnek var. 

çok fazla var öyle. İş ahlakını geçtim vasıfsız, çarpma bölme yapamayan memur da çok var. Ama bir sistem yapılcaksa komple bazı şeyler değişmeli, demek istediğim oydu

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

vasıfsız, çarpma bölme yapamayan memur da çok var.

Turgut Özal zamanında devlete yerleşen ilkokul mezun memurları onlar. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Turgut Özal zamanında devlete yerleşen ilkokul mezun memurları onlar. 

emekli olmuşlardı? 35 sene?

veya çoğu müdür dür çoktan?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

emekli olmuşlardı? 35 sene?

veya çoğu müdür dür çoktan?

Valla dayım vergi dairesinde paşalar gibi çalışıyor. O zaman girmişti memuriyete. Rahat 55 yaşında var. Fazlada olabilir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Rahat 55 yaşında var. Fazlada olabilir. 

liseyi bitirdiği gün başlamış olsa anca ucundan yakalardı özal dönemini? veya okula çok erken başlamış

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

liseyi bitirdiği gün başlamış olsa anca ucundan yakalardı özal dönemini? veya okula çok erken başlamış

Kendisi diyor Özal döneminde girdim diye. Muhtemelen vefatına yakın dönemde girmiş olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şartlarım tutuyor ama kendimi emekli olarak düşünemiyorum :hohoho:

Gerçi uyar bana, karayollarına belediyelere şuraya buraya kayıt açtırıp bişeyleri düzelttiriyorum emekli albay gibiyim

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Sürmeli

Memurlukta 9000 gün şartı varmış, o sebeple şimdilik eyt defteri kapandı benim için

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sürmeli yazdı:

Memurlukta 9000 gün şartı varmış, o sebeple şimdilik eyt defteri kapandı benim için

o tarihte de 9000 miydi? 99 ve öncesi?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
İlkay Başaran yazdı:

o tarihte de 9000 miydi? 99 ve öncesi?

Öyleymiş ne yazık ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

memurlukta 28 yılımı çalışıyorum. yaklaşık 9800 gün fiili çalışmışlığım da var:crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

sanada fark verilecek, benimde 2 katı fazla primim var mesela, o ne olacak, 2 katı maaş verecekler olacak bitecek :) bu arada benimde 7 yıl önce emekli olmam lazımdı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Olmaz bu eyt işi. 

Sonu gelmez. 

Çok Beklenti oluştu Mehmet Bey arkadaşlar arasında en öncelikli sohbet konularından biri.

Hayırlısı neyse o olsun hem Çalışanlar hemde Ülkemiz için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Olmaz bu eyt işi. 

Sonu gelmez. 

Olur Emmi, seneye seçim var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Beklentilere göre olmasada konuyu yaptık diye bir şekilde olacak. Bunun adı da EYT sorunu yapıldı kapatıldı. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Valla yapmazlarsa kendileri bilir....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
(düzenlendi)

Bunlar iyi birşey çıkartmak zorunda. Yoksa muhalefet biz böyle yapacaz diyecek. Gerekirse koltuğu kaybederim çıkartmam diyordu c.başkanı baktı iş öyle değil. Acayip çetrefilli bir döneme denk geldi.

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...