İçeriğe Yönlendir

Focus III - 3,5 Periyodik Bakımları

Çağdaş Hatırnaz

Recommended Posts

Semih Başalp

Bu dizel araçlara da uygulanabiliyor mu ?

evet dizel içinde kutu içi filtre var ben kullanıyorum (k&n)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Güle güle kullanın yanlız filtrenin önündeki o kartonu çıkartın yerine filtrenin ön yuvarlak kısmında alt üst ve yanlardan ufak destek koyun her bi yerine böylece önden gelecek havayı engellememiş olursunuz

Yorum bağlantısı

Aynı şekilde orjinal filtre kutusunun üzerindeki kapağı söküp açık filtre taktım sonrasında aracın performansı çok düştü diyebilirim. Sanırım sıcak hava çekiyordu. Siz aynı sıkıntıyı yaşamadınız sanırım. Bildiğim kadarıyla en güzel uygulama filtreyi boru ile uzatıp daha aşağılardan taze hava aldırmak. Güle güle kullanın. Mondeonun açık filtreli sesi hoşuma gitmedi benim. Sesi değiştirebilmenin yolu varmı acaba.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğu Kemik

Bakım 15.000 km de bir. +/-2000 gibi bir aralığı var. yani 13.000 km den önce ya da 17.000km den sonra sevis bakımı garanti dışı deniyor( servisin yalancısıyım) Ancak ben her 7500 km de kendi aracımın hava filtresini değiştiriyorum. Garantiden çıksın bakımları 10.000 km de bir yaptıracağım

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ercan Palabıyık

evet dizel içinde kutu içi filtre var ben kullanıyorum (k&n)

peki aractan nasıl bir ses çıkıyo dizelde

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Can Çeralp

Günaydın,

Az önce başlık açarken site hata verdi, şimdi yeniden yazıyorum. Aynı başlıktan bir tane daha birden bire belirirse şimdiden özür dilerim..

Aracım Focus 2012 TDCi model. Şu anda 30000 bakımı ve bazı şikayetlerim için serviste. Şikayetlerim giderilmiş ve bakımı tamamlanmış ancak az önce servisten telefon ettiler ve 4 fren balatamın da bitik olduğunu söylediler. En en fazla 1000 km daha gidermişim böyle, sonra diskler çizilmeye başlarmış. 1000 km için 2.ye servise geleceğinize hemen değiştirelim dediler. Ancak yakıt filtresi sağ olsun bu bakım bir öncekine göre bariz pahalı tuttu (660 Tl) ve balataların değişmesine onay verirsem ücret tam 2 katına çıkacak. 

Merak ettiklerim; başından beri jantlarım siyaha boyanıyordu ancak fren konforum, kalitem, sertliği, mesafesi bugüne kadar hiç değişmedi. Aldığım günkü kaliteyi aynen yaşıyorum ve şikayetçi değilim. Bu yüzden -ve de daha henüz 30000 km'de olduğu için- çok mu erken diye tereddüt ettim. Fiyat daha uygun olsaydı hiç düşünmeden evet derdim ama fiyat da biraz yüksek geldi (gittiğim servisin kalite ve hızından bugüne kadar hiç şikayetim olmadı, en iyi fiyatı da verdiklerine eminim ama her 30000'de bir 660 Tl balata parası ödeme fikri çok geldi).. 

Bu durumda başka bir yerde, garantiyi bozmadan daha ucuza (tabi ki aynı kaliteden ödün vermemek kaydıyla) yaptırılabilir mi diye merak ettim? Daha doğrusu şimdiden yaptırılmalı mı? 30000 çok erken değil mi? 

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bahattin Öztoklu

Merhaba arkadaşlar bugün aracimin 30.000 km bakımını yaptırdım ve 441 tl ödedim bana cok geldi.nedir görüşleriniz.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Bahattin Bey bu sekilde fikir yürütmek çok zor. Neler yapıldı, neler takıldı bir ayrıntı olsa daha kolay yardım ve fikir alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Periyodik Bakım sadece ekstra cam suyu var. Motor yağı ve filtresi mazot filtresi hava Filtresi

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Buna garanti dahilindeki aracın mecburi servis öpücüğü diyorum..Dışarıda maximum 200 tl bu iş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Yağ- mobil 3000 tam sentetik 5w30=55 TL

Mazot filtre orjinal:78 Tl

hava filtre orjinal:34 TL

yağ filtresi orjinal:11 TL

Toplamda 178TL+işçilik

garanti bitene kadar servis ne derse o ,yapacak bişey yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bende servise gitmeye cekiniyorum, banada tahmini 400-500tl tutar dediler 15 bin bakımı geldi geciyor .

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Disarida cok cok 150 lira daha az odersiniz ama garanti bozmaya degmez allah korusun en kucuk arizada dunya para gider. Biraz pazarlikla azicik daha az odenebilirdi sadece.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bende servise gitmeye cekiniyorum, banada tahmini 400-500tl tutar dediler 15 bin bakımı geldi geciyor .

ekobuust? sadece yağı 250 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

ekobuust? sadece yağı 250 TL

evet Çağlar abi, aydoğanlar ford tahmini bir rakam verdiler ama sanırım ecobost fiyatı değildi. bugun 16 bini geçtim hafta içi servis yolu gözüküyo.

Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

dışarda 200 tl ye filan mal olmaz mümkün değil. bi kere 4.5 lt yağ litresi 30 tl den 140 tl filan tutuyor benim sonra diğer zımbırtılar 20 tl de işçilik alıyorlar 220 tl tutuyor benim. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

dışarda 200 tl ye filan mal olmaz mümkün değil. bi kere 4.5 lt yağ litresi 30 tl den 140 tl filan tutuyor benim sonra diğer zımbırtılar 20 tl de işçilik alıyorlar 220 tl tutuyor benim. 

1-Dizel focusa  3,8 litre yağ gerekli

2- Yağ için öyle bir fiyat yok..Ben bunu 55 tl ye alıyorum

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/588/Mobil-Super-3000-5w30-Motor-Yag-4-Lt

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

ben 4 ila 4.5 lt yağ koyduruyorum. ben tam sentetik mobil 1 yağ fiyatını diyorum. en kaliteli yağ. 

Tdci motor değişmediyse maximum yağ miktarı 3.8 lt dir, fazla yağ zararlıdır..Ayrıca Linkini verdiğim yağ tam sentetiktir

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Gönderilen Resim

Arkadaşlar yukaridaki fiyatlara kdv dahil değil yuzde 18daha ekleyin

Yakıt filtresi 110 tl çok degil mi ya

Yorum bağlantısı
Ali Eren

İkinci bakımda mazot filtresi de değiştiği için bence fiyat gayet normal. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...