İçeriğe Yönlendir

Focus III - 3,5 Periyodik Bakımları

Çağdaş Hatırnaz

Recommended Posts

Ramazan Yalın

cumartesi günü 280 tlye yaptırdım benzinli benimki.dizel de 350 civarıdır herhalde

Yorum bağlantısı
Selçuk Karaca

geçen yıl Bursa Şentürklerde benzinli aracımı 247 TL ye yaptırmıştım bu yıl ne kadar olur bilmiyorum Ayrıca bursada 3 tane ford servisi var 3üde ayrı fiyatlar vermişti Fiyatlar değişken olabiliyor

Yorum bağlantısı
Sertan Bilgen

İlk bakımı 390 TL'ye yaptırdım fakat ikinci bakım biraz tuzlu oldu ekstradan fren balatalarının değiştirilmesi ile 1006 TL ödedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Gülhan

19 Nisan da yaptırdım.

yağ

yağ filtresi

hava filtresi

tapa contası

300 TL ( Karabük Azim oto)

2013 1.6 dizel 15000km bakımı

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Levent Kılıc

Yaklaşık iki hafta önce yaptırdım. Polen filtresi hariç 480tl 

2013 1.6 dizel 15000km bakımı

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahir Günebakan

Arkadaşlar 5 aylık araba, Focus III 1.6 TDCİ trend X henüz 8300 km oldu ama yağ değiştir uyarısı çıkıyor yok bilgisayarında.

Bu durum normal mi? Bakım 15000 km de olması gerekiyor sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Seviye nasıl çubukta? Yağ nasıl elle baktınız mı?

Acaba test aracıydı da km geri mi alındı yoksa?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

benim bildiğim araba üretim banttından inince araç 1 yıl saymaya başlıyor,  siz almadan önce 3-5 ay stokda beklediğinden yapıyo olabilir, sanırım ford etisde aracın imal tarihini görebiliyordunuz, bi kontrol edin bakalım. Asıl nacizane tavsiyem servise uğrayın, arızadan dolayımı yoksa 1 yıl dolmak üzere olmasından dolayımı olduğunu söylerler, hem sonra başınıza garantiyle ilgili sıkıntı çıkarmasınlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Günebakan

aracın trafiğe çıkışı 5 ay olabilir, ama aracın imal tarihi en az 2-3 ay daha öncesidir. bu yazılımla ilgili bir problem. yazacağım işlemi yaparsanız resetlemiş olursunuz.

yarım kontak yapın, (ekranda uyarı ışıkları yansın) frene ve gaza sonuna dek basın, 5 sn. sonra bip sesi ile birlikte ekranda resetleme bilgisini görürsünüz. sanırım F3 lerde direksiyonun solunda OK tuşu var. ona basarak reset işlemini tamamlıyorsunuz.

F2 lerde OK ye basmadan da resetleniyor, belki F3 lerde de böyle olabilir, tam emin değilim.

Harikasınız hocam, çok çok teşekkür ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ seviyesini kontrol edin mx dan yukarı çıkmış ise değişim lazı mzira yükselen mktar yağ değil diesel yakıtı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Günebakan

Yağ seviyesine sabah bakacağım.

Servis konusunda haklı olabilirsiniz ama ruhsat kayıt satış tarihi vs belli o konuda arıza çıkması çok zor. Yine de gideyim işimiz sağlam olsun

yağ seviyesini kontrol edin mx dan yukarı çıkmış ise değişim lazı mzira yükselen mktar yağ değil diesel yakıtı

Seviye nasıl çubukta? Yağ nasıl elle baktınız mı?

Acaba test aracıydı da km geri mi alındı yoksa?

benim bildiğim araba üretim banttından inince araç 1 yıl saymaya başlıyor, siz almadan önce 3-5 ay stokda beklediğinden yapıyo olabilir, sanırım ford etisde aracın imal tarihini görebiliyordunuz, bi kontrol edin bakalım. Asıl nacizane tavsiyem servise uğrayın, arızadan dolayımı yoksa 1 yıl dolmak üzere olmasından dolayımı olduğunu söylerler, hem sonra başınıza garantiyle ilgili sıkıntı çıkarmasınlar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

benim bildiğim araba üretim banttından inince araç 1 yıl saymaya başlıyor,  siz almadan önce 3-5 ay stokda beklediğinden yapıyo olabilir, sanırım ford etisde aracın imal tarihini görebiliyordunuz, bi kontrol edin bakalım. Asıl nacizane tavsiyem servise uğrayın, arızadan dolayımı yoksa 1 yıl dolmak üzere olmasından dolayımı olduğunu söylerler, hem sonra başınıza garantiyle ilgili sıkıntı çıkarmasınlar.

Bizde, bayiden aldığımız tarihten itiraberen başladı. Aynı tarihler geldikçe gösteri ekranında uyarı veriyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hakan Kalkan

Aracım benzinli atmosferik motorlu bir araç km 30bin oldu servis 600tl diyor sanayi ise 160tl diyor değişen parçalar yağ, yağ filt, hava ve polen birde buji fakat sanayi buji değiştirmiyor gerek yok diyorlar para tuzağı diyorlar fakat garanti bitiyor ne yapmalıyım

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Garanti bitene kadar servise devam ederdim ben olsam. Çıkacak bir problem edeceğiniz kardan çok fazlasını götürür sizden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Yetkili servislerin bakım ücretleri herkesin malumu zaten. Ancak garanti olayı önemli. Garanti süresince yetkili servise gitmenizde fayda var bence.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Aracım benzinli atmosferik motorlu bir araç km 30bin oldu servis 600tl diyor sanayi ise 160tl diyor değişen parçalar yağ, yağ filt, hava ve polen birde buji fakat sanayi buji değiştirmiyor gerek yok diyorlar para tuzağı diyorlar fakat garanti bitiyor ne yapmalıyım

Hakan Bosch servisde yaptırır ve orjinal malzeme kullanıldığını fatura ile ispatladığın takdirde garanti bozulmaz.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ramazan Özçelik

Sayın Ustalarım;

Bende 2014 model Ford Focus III var. Şu an 18.500 km de.. Ramazan Bayramı dolayısıyla hem aile ziyareti hem tatil hem de gezi yapmayı planlıyoruz..

Geçen sene Ağustos ayında 10.000 km bakımını yaptırmıştım 450 TL civarında tutmuştu.

Tatile çıkmadan önce 20.000 km bakımını yaptırmak istiyorum NE TUTAR bilgisi olan var mıdır?

Ben İstanbul Beykozdayım..Hangi Yetkili Serviste yaptırmamı önerirsiniz?

Herkese hayırlı Ramazanlar dileğiyle.

Teşekkür Ederim.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

650-700 TL civarı tutar , ilk bakım + mazot ve polen filtresi değişir. Ön fren balatası da değişiebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...