İçeriğe Yönlendir

Focus III - 3,5 Periyodik Bakımları

Çağdaş Hatırnaz

Recommended Posts

Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

Evet sabah yağ çubuğunu çıkardım peçete ile sildim, tekrar taktım..dediğiniz gibi yağ tırnakların üstte.

Kötü bir şey mi?

Servis 30 km ötede bir sıkıntı olur mu

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Servise gittim çağlar bey böyle deyince korktum.ama hiçbir şey yapmadılar.içeri sokup kontrolleri yapacağız dediler.. Hatta dpf yi bile söyledim ama servis işte herşeyi onlar biliyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bahattin Öztoklu

Aynı işlemi geçen hafta orjinal parçalarla 167 tl ye hallettim. Yetkili servis herhhalukar da 150 tl bindiriyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Ankara Başer Oto da haftasonu 2015 dizel otomatik focus aracım için istenen ücret 420 TL,  ... sitenin de üyesi olduğum için indirim sonrası tutar 320 TLimage.jpeg.d290c13931966ebe5c13f43f88212

hangi sitenin adını verdiğinizde indirim uygulanıyor

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

45 bin bakımı geldi.geçen servise uğradım.km yi kontrol ettirdim.19/12/2015 te girmişim km olarakta 19000 km görünüyor.benim gittiğimde 29000 km deydi.servistekiler sanırım yanlış girmiş.aslında 34000 km deyken aramışlar ve bende 29000 de yaptırdım demiştim.şimdi sıkıntı yaratırlarmı diye düşünüyorum.yaklaşık aynı tarihte LPG bakımı 10000 km bakımına gitmişim ve ordaki kayıtlarda 29000olarak görünüyor.artık aynı servise gitmeyi düşünmüyorum.120 km uzaktaki yerden fiyat alıp gitmeyi düşünüyorum ama sorun çıkarırlarsa özel servise müracat garanti dolmasına yaklaşık bir yıl var hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

2015 aralık çıkışlı focus yıllık bakımı geldi. Dizellerde malum,ya km,ya yıl dikkatte alınıyor,hangisi önce dolarsa 

15000 km yeni oldu doldurduk.

Servis;

1-fiyatı 2 yıl dolduğu için 934 tl

2-15bin bakıma göre 524 tl

2 yıl dolduğu için  mazot filtresi ve polen filtresi artı olarak değişiyormuş 

Ne önerirsiniz.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Garanti sürsün diye de bu kadar olmaz yahu, altın kaplama anahtar mı kullanıyorlarmış. Mazot ve polen filtresi 400 tl mi ediyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sırf bu yüzden garantiyi uzatmak konusunda kararsız kaldım. Halen daha beklemedeyim. 650 TL ye artı 2 yıl sınırsız km garantisi veriyor Toyota. Tam garanti dediler.Bilemiyorum ne yapsam

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

1.2 ibiza için ikinci bakıma 954 lira ödedim.Bir önceki bakım 560 lira idi bu bakımda ek olarak buji vardı.Üçüncü bakıma gidermiyim bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
  1. 1.000 TL binek tip bir aracın rutin bakımı için gerçekten fahiş bir ücret.
  2. Polen Filtresi her bakımda değişmesi tavsiyeyken burada ekstraya girmesi de neyin nesi?
  3. Yakıt ve Polen Filtre değişim farkı 410 TL'ye mi karşılık geliyor?
  4. Bu bir şaka mı? (Bu maddeyi başka türlü de sorabiliyoruz ama burası yeri değil!)
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Kaç binde bir değişiyor buji 34 bine geldi polo

30.000 de değişiyor servise göre.Gerek yoktuda değiştirttim yinede.28.912 de yapıldı bakımı.
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Ben ozaman dışarda değiştireyim bujileri servise para bayılmayayım okadar

İkinci bakıma girmedimi senin araba? İkinci bakımda çok sorgulamadan değişim yoluna gidiyorlar.Üçüncü bakım için 1500 lira öngörüyorum disk balata işin içine girecek.Kusura bakmasınlarda ibiza yani bu.
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bujinin km ye göre değişmesi çok mantıksız. Çıkarır bakarsın işi bittiyse değiştirirsin.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

En son C max bakımında yağ 70 tl ( 5-30 mobil) filtre 15 tl polen 30 yada 40 tl mzot filtresi 95 tl bakım ücreti 100 tl ön balata 150 tl ödemiştim noname'de. Hava filtresi k&n olduğundan değişim yapılmadı ama oda 30-40 tl civarıdır sanırım.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
On 22.11.2017 at 16:06, Barış Göktürk yazdı:
  1. 1.000 TL binek tip bir aracın rutin bakımı için gerçekten fahiş bir ücret.
  2. Polen Filtresi her bakımda değişmesi tavsiyeyken burada ekstraya girmesi de neyin nesi?
  3. Yakıt ve Polen Filtre değişim farkı 410 TL'ye mi karşılık geliyor?
  4. Bu bir şaka mı? (Bu maddeyi başka türlü de sorabiliyoruz ama burası yeri değil!)

Mazot ve polen filtresi 30 bin katlarında değişiyor. (2 bakımda bir) 

Ben her ikisini de isteğe bağlı olarak iptal edebiliyorum. Bence garanti devamı için yağ-yağ filtresi- hava filtresi değişsin. Km 30 bine gelince diğerleri  eklenerek bakım yapılsın. Polen filtresi çok garip bir yerde ,serviste bazı ustalar değiştirmiyordur bence.( Üşenmeyip değiştirenleri tenzih ederim.)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mazot filtresi için km'yi bekleyin bence. Polen filtresini kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Mazot filtresi için km'yi bekleyin bence

bence de, çok gereksiz zaten filtre felan.. yağı da süzüp geri doldursak?

On 22.11.2017 at 15:06, Köksal Yılmaz yazdı:

Garanti sürsün diye de bu kadar olmaz yahu, altın kaplama anahtar mı kullanıyorlarmış. Mazot ve polen filtresi 400 tl mi ediyor?

AegeA mjet 20bin km bakımı sorsana bir servise, çok eğlenceli

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Mazot filtresi için km'yi bekleyin bence. Polen filtresini kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Polen filtresi nasıl değiştirebilirim, video,resim yolg österin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bence de, çok gereksiz zaten filtre felan.. yağı da süzüp geri doldursak?

MAzot filtresinde durdukça bozulacak ne yapısı var? Kağıt zaten sürekli mazot içinde olacak biçimde tasarlanıyor. Yetkili servisim bile km doldurmadıysanız gerek yok diyor.

Bir saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Polen filtresi nasıl değiştirebilirim, video,resim yolg österin.

Ford'um yok ama Renault'umda yapabilyorum. Mutlaka youtube'da vardır.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
1 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Polen filtresi nasıl değiştirebilirim, video,resim yol gösterin.

Youtube de videolar mevcut. Ben oradan izleyerek değiştirdim. İşyerinde youtube açmıyor link atamıyorum. Ön yolcu tarafında sol altta bir kapak var filtre onun içinde.Ama torpidonun altındaki sigorta kutunu da açmanız lazım. Zor değil yatkınlığınız varsa .Yazarak bu kadar anlatabiliyorum, videoları izleyerek yapabilirsiniz. Püf noktası:

Geri takarken filtreye bastırıp kelebek yaparak takın. Çünkü yeri çok dar. Bir de filtre yönüne dikkat edin. 

hqdefault.jpg

maxresdefault.jpg

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Teşekkür ederim. 2006 connectte ön yolcu tarafında konsolun içinde buna benzer bie.şey görmüştüm

Uzun silindir şeklin de,polen filtresi varmıdır acaba? Hiç değiştiğini görmedim 

Focustaki de ona benzer herhalde 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Bir saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Teşekkür ederim. 2006 connectte ön yolcu tarafında konsolun içinde buna benzer bie.şey görmüştüm

Uzun silindir şeklin de,polen filtresi varmıdır acaba? Hiç değiştiğini görmedim 

Focustaki de ona benzer herhalde 

polen-filtre-12-focus-bsg.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...