İçeriğe Yönlendir

Hypermil Projem "Ayten"

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Hindistanın filo modeli Hyundai i10 Prime modeli. Taksilere özel yapılmış . Üzerinde o çok sevdiğim 13 inç ince lastikler var :)  

1,2 motor 

CNG Tankı,

13 inç lastikler. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

cng speed limit 80 km yazıyor

Yanımızda var Azerbaycan. Miss gibi doğalgaz fışkırıyor. 

Alacan bu araba modelini ülkede üretecen. Adıda yerli ve milli araba olcak. hiç sırıtmaz.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Müstakil evin doğalgaz sistemine bi müdahale ile araba tankına dolum yapılabilirmi acaba. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Gösterge kilo olunca mecbur öğrenmek zorunda kaldık. 

1 litre cng =0. 18 kilo edermiş. 

70 litrelik tanka 12 kilo cng yüklenir. 

80 km hızla giden skoda 1.0 mpi cng 2.2 kilo yakıyor 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Harika değer, niye bu konuda yatırım yapılmıyor ki. Yaygınlaşması için kimsenin çabası yok.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Tek nokta enjeksiyonlu bunlar LPG de sorunlu diye biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

@Ali Darbaz  şu migros poşeti kadar araba 855 kg haliyle nasıl şehir içi 10 litre yakabiliyor ? 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-1994-opel-corsa-1.4i-swing-lpgli-hatasiz-kazasiz-770485982/detay

Merhaba 

variable intake sistem  yok, 

Değişken subab zamanlaması yok 

elektronik ateşleme yok 

Zamanına göre vasat motor yağları ile çalışıyor. Nano teknolojiler yok

Aliminyum motor öğeleri yok. 

Verimliliği artıracak bir çok sensör yok 

Bu sistemler sahip olmayınca verimsiz bir motor oluyor. Haliyle 955 kilo bile olsa , daha sıkı dişli oranları var. Kısa oranlı şanzımanı vardır. 

Eski atmosferik ile yeni atmosferikler arasında uçurumlar var. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

variable intake sistem  yok, 

Değişken subab zamanlaması yok 

elektronik ateşleme yok 

Zamanına göre vasat motor yağları ile çalışıyor. Nano teknolojiler yok

Aliminyum motor öğeleri yok. 

Verimliliği artıracak bir çok sensör yok 

Bu sistemler sahip olmayınca verimsiz bir motor oluyor. Haliyle 955 kilo bile olsa , daha sıkı dişli oranları var. Kısa oranlı şanzımanı vardır. 

Eski atmosferik ile yeni atmosferikler arasında uçurumlar var. 

Eski atmosferikten ekonomik araba olmaz galiba, honda harici tabi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Coşkun Basan yazdı:

Tek nokta enjeksiyonlu bunlar LPG de sorunlu diye biliyorum

adam gibi lpg montajı yapmak isteyen olmayınca, uğraşmak istemiyorlar, 4 nejketörü ezbere takıp geçmek işlerine gliyor, tek büyük enjektör ile uğarşmmıyolar, bunlara karbüratörlülerin mikser tiplisi takılınca da tiketiyor lpg yi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bugün dükkana bitane 1.4i civic geldi klimalı hb tek kapı 4 ileri otomatik. 5 bin lira şanzıman masrafı vardı,22 ye bırakıyordu. 210 binde. Manuel olacak ki alınıp ömürlük binilecek. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Bugün dükkana bitane 1.4i civic geldi klimalı hb tek kapı 4 ileri otomatik. 5 bin lira şanzıman masrafı vardı,22 ye bırakıyordu. 210 binde. Manuel olacak ki alınıp ömürlük binilecek. 

Onun otomatiğini bozanda neyse birşey demiyimde, otomatiğini al ona manuelden daha uzun ömür binersin :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Onun otomatiğini bozanda neyse birşey demiyimde, otomatiğini al ona manuelden daha uzun ömür binersin :D 

Tövbeliyim otomatik almaya, ama hondanın tam otomatik şanzımanlı arabasını alırım net olarak. 4 ileri şehir içi yakıtı arttırır ama yine de 3 kuruş fazla yaksın sağlam olsun. Revizyon edilmiş tamir edilmiş tam otomatik şanzıman dikiş tutarmı bi 210 bin daha gidermi :D

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
adam gibi lpg montajı yapmak isteyen olmayınca, uğraşmak istemiyorlar, 4 nejketörü ezbere takıp geçmek işlerine gliyor, tek büyük enjektör ile uğarşmmıyolar, bunlara karbüratörlülerin mikser tiplisi takılınca da tiketiyor lpg yi
Bir akrabam da vardı bundan LPG den sonra usandı sattı aracı LPG öncesi sorunsuz kullanıyor idi Anadolu da usta sıkıntısı var
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Tövbeliyim otomatik almaya, ama hondanın tam otomatik şanzımanlı arabasını alırım net olarak. 4 ileri şehir içi yakıtı arttırır ama yine de 3 kuruş fazla yaksın sağlam olsun. Revizyon edilmiş tamir edilmiş tam otomatik şanzıman dikiş tutarmı bi 210 bin daha gidermi :D

İşi şanzıman olan iyi usta yaparsa gider neden gitmesin. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

İşi şanzıman olan iyi usta yaparsa gider neden gitmesin. 

Bulunduğum şehirdeki sanayilerin şanzımancılarına güvenmiyorum, geleni öpüyorlar. Özellikle dsg geldiği zaman tamam, aylık kazanç çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Bulunduğum şehirdeki sanayilerin şanzımancılarına güvenmiyorum, geleni öpüyorlar. Özellikle dsg geldiği zaman tamam, aylık kazanç çıkıyor. 

Götür Ankara'ya tık kafana koyduysan uğraşıcan da 5bine ben sana şanzıman bulurum en kötü kargola tamir ettiririz de o ayrı. 12ye zf aldım 5 bin neymiş bu neyse Ali bey'in konusuna ayıp olmasın kitlemeyelim, bir şey olursa yaz özelden istediğin zaman 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Götür Ankara'ya tık kafana koyduysan uğraşıcan da 5bine ben sana şanzıman bulurum en kötü kargola tamir ettiririz de o ayrı. 12ye zf aldım 5 bin neymiş bu neyse Ali bey'in konusuna ayıp olmasın kitlemeyelim, bir şey olursa yaz özelden istediğin zaman 

Sağol abi söylemen yeter Allah razı olsun. Benim multivan manuel, şehir içinde binmek için bi araba alacağım para biriktiriyorum da otomatikler çok sıkıntı oluyor samsunda yapılsa bile dikiş tutmuyor. Ama dediğin gibi şanzımanı söktürüp atarım bagaja ankarada yaptırırım, her ay ankaraya gidip geliyorum zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Mutlu yıllar

2019 da ayteni doya doya süremedik. Yaptığımız toplam km 11750 çıktı. Küllen zarar. Ödenen mtv, sigortalar ve bakım masrafları kadar yol yapamadık. 15000 km barı çıksaydı. 

Son iki düzce ve bolu gezilerim olmasa 10000 km bile gecemezmişim. 

2900 tl yakıt karşılığı 11750 km yol yapılmış. Keşke sivas seyehatını yapsaydım. İçimde ukte oldu. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

25 kuruş çıkmış uzun dönem ortalama

hypermil yapmasaydın ne kadar çıkardı ?

1.0 lpg li araba için bana çok geldi yakıt 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

25 kuruş çıkmış uzun dönem ortalama

hypermil yapmasaydın ne kadar çıkardı ?

1.0 lpg li araba için bana çok geldi yakıt 

Benzinde dahil. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Benzinde dahil. 

olsun. sıradan bir 1.6 dizel sedan araç aynı teknikle aynı yolda kullansanız daha fazla yakmazdı gibi geliyor

bence 1.0 i10 yeterince tasarruflu değil . standart bir kullanıcıda rahat 40 kuruşu görür bu araba o zaman

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

olsun. sıradan bir 1.6 dizel sedan araç aynı teknikle aynı yolda kullansanız daha fazla yakmazdı gibi geliyor

bence 1.0 i10 yeterince tasarruflu değil . standart bir kullanıcıda rahat 40 kuruşu görür bu araba o zaman

Ben istanbulluyum Ali. 

Anca bu kadar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...