İçeriğe Yönlendir

Hypermil Projem "Ayten"

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Multivanı Ankaraya gönderdim, 1.3 cdti easytronic corsa verdiler bana, 30 tl ile 135 km yol gittim sadece şehir içi. Arabaya ve şanzımana alışma süreci vs derken biraz yakıtı yaktım. Şuan az yakan araba ile dolaşmanın mutluluğu var üzerimde, dışarda sağanak var, benim canım gezmek istiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bluemotion 1.4tdi poloda en az 4.6 lt ortalamayla gezdim 8bin km 0.25krş yakalamak için 3.7lt ortalama yakalanması lazım dizel araçta...

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

olsun. sıradan bir 1.6 dizel sedan araç aynı teknikle aynı yolda kullansanız daha fazla yakmazdı gibi geliyor

bence 1.0 i10 yeterince tasarruflu değil . standart bir kullanıcıda rahat 40 kuruşu görür bu araba o zaman

47.000km 1.9 TDI için km başı yakıt maliyeti 40kr. 
Güncel 1.3-1.4 dizel bir araç ile 30kr kasarak yakalanabilir. En azından araba nerede ayılacak nerede bayılacak derdin olmaz. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Vasfi Gişten yazdı:

Bluemotion 1.4tdi poloda en az 4.6 lt ortalamayla gezdim 8bin km 0.25krş yakalamak için 3.7lt ortalama yakalanması lazım dizel araçta...

Sizin aracınız 157 kg daha ağır ayten den. Bir de yol güzergahı önemli, en ufak rampa yakıtı çok etkiliyor. Bende yarı otomatik 1.3 cdti ile 25 30 kuruş arası yakıyorum şehir içi hypermile teknikleri ile. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Vasfi Gişten yazdı:

ali abi aynı teknikle sürerse çok rahat yakalar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Hypermil yapmak son derece zevkli bir uğraşıdır. Ölçümler son derece nettir. Hepsi tek tek loglanmış, arada kaçarı olmayan verilerdir. İstanbul köprü trafiğide , mesai trafiğide, rölantide beklemeside, aklınıza gelecek her türlü koşulun ortalaması 25 kuruş çıkmış. Yani bende yalan yok. elimden bu kadar geliyor :( . 

Kadranda ölçemediği, pompada ölçtüğümüde eklemek isterim :( 

Bu gün gülsemmi ağlasammı bilemedim. Arabanın 6 aylık mtv 188 tl olmuş. 6 aylık önceden 300 tl idi. 

Arabam eskimiş. onamı üzülsem, vergi düşmüş onamı gülsem. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Ali Darbaz yazdı:

Hypermil yapmak son derece zevkli bir uğraşıdır. Ölçümler son derece nettir. Hepsi tek tek loglanmış, arada kaçarı olmayan verilerdir. İstanbul köprü trafiğide , mesai trafiğide, rölantide beklemeside, aklınıza gelecek her türlü koşulun ortalaması 25 kuruş çıkmış. Yani bende yalan yok. elimden bu kadar geliyor :( . 

Kadranda ölçemediği, pompada ölçtüğümüde eklemek isterim :( 

Bu gün gülsemmi ağlasammı bilemedim. Arabanın 6 aylık mtv 188 tl olmuş. 6 aylık önceden 300 tl idi. 

Arabam eskimiş. onamı üzülsem, vergi düşmüş onamı gülsem. 

Vergi düşmüş işte daha ne istiyorsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
ibrahim Tiryaki yazdı:

Vergi düşmüş işte daha ne istiyorsun :)

Ya geride kalan o yıllar için ne demeli :( 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Ali Darbaz yazdı:

Ya geride kalan o yıllar için ne demeli :( 

senin araban yaşlanmaz merak etme, arabanın dna'sına kadar giren adamsın.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Ayten ile 200 km üzerinde sürüş yaptım. Bunun zaten 100 km kadarını videoya kayıt ettim. 

Arabanın durumu stabil. rölantide yüksüz beklerken derinden gelen vuruntu nispeten az hissediliyor.  Bu vuruntu , motor ufak bir yük görünce kayboluyor. Mesela kısa farları açmak bu vurutunyu yok ediyor. 

Aracın akü bakımını yaptığımdan beridir, alternatör ful şarj modunda. Hız sabitleyici dahi full şarj 14,4 volta vurduğu oluyor. Gece gündüz , yağmur çamur farketmez. Araba şarj modunda. 

Hava sıcaklığı 19 derece iken, aküden yürüyordu.

Hava sıcaklığı 11 derece düşünce kontrol ettim yine akü den yürüyormuş .

Hava sıcaklığı 5 derece olunca direk 14 voltan yürümeye başlamış. 

Bunlar hep sakalanan verilerin içinden çıkardığım bilgiler. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

süparlarda durum ne 

vutunyu ondan olmasın sakın. sonuçta sıfırdan beri lpg li 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

süparlarda durum ne 

vutunyu ondan olmasın sakın. sonuçta sıfırdan beri lpg li 

Benzinde vuruntu yok.

Subabda sıkıntı olsa benzindede yapardı

Yorum bağlantısı
Ali Gök

o zaman sorun elektrik sisteminde değil. motordan da değil.

lpg ayarı bozuk

yada lpg beyni enjektörleri vs

Araba lpg de eksik silindir mi çalışıyor acaba 

sorun %100 lpg de 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

lpg ayarı bozuk

sorun %100 lpg de 

Lpgde yürümesinde torkunda eksik yok. Sadece ve sadece boşta beklerken derinlerden bir vuruntu titreşimsi bişey var. 

Kafanı direksiyona dayayınca hissediyorsun. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

lpg ayarı bozuk

sorun %100 lpg de 

Bu videoda açık şekilde görülüyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu videoda enjektör temizleme işlemi var. Benin sorunumun bu şekilde düzelebilir. 

bu sindirlerin üzerindeki kurum lpg kurumuymuş. Çok korkunç bir manzara. Benim aracımdaki sorunda bu kurumdan kaynaklı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hyundai i10 Kalorifer performansı @Ebrar Tüfek

Hyundai i10 üstünde yaptığım geliştirmeler. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Hyundai i10 Kalorifer performansı @Ebrar Tüfek

Hyundai i10 üstünde yaptığım geliştirmeler. 

Lpgli arabanın güzelliği, 3 5 dakikada 50 derece oluyor. O değil de, kill switch işini 2. Arabada uygulamayı düşünüyorum ciddi ciddi. Vites körüğü altına gizle mis gibi. Opele obd takılsa çok güzel içerik çıkartırdım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Lpgli arabanın güzelliği, 3 5 dakikada 50 derece oluyor. O değil de, kill switch işini 2. Arabada uygulamayı düşünüyorum ciddi ciddi. Vites körüğü altına gizle mis gibi. Opele obd takılsa çok güzel içerik çıkartırdım. 

Var ki takılıyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Varki takılıyor. 

Bendeki obd aleti, mercedes bmw ve opellerde çalışmıyor.

Giriş var tabiki, takılsa derken benim cihaz takılsa :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bu gün şan eseri intake sıcaklığını artırınca, vuruntu neredeyse kayboldu. 

@Ebrar Tüfek su sıcaklığı 45 derece aştığında araba içerisi ısınıyor. Akabinde 65 derece geçincede dereceyi düşürme noktasına geliyorum. 

İçerde bunaltıyor. :)  3 dakikada  ısınıyoruz. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Bu gün şan eseri intake sıcaklığını artırınca, vuruntu neredeyse kayboldu. 

@Ebrar Tüfek su sıcaklığı 45 derece aştığında araba içerisi ısınıyor. Akabinde 65 derece geçincede dereceyi düşürme noktasına geliyorum. 

İçerde bunaltıyor. :)  3 dakikada  ısınıyoruz. 

Yaris ile lpg de rampa tırmanırken hep fan açardı, bende rampa girişinde kaloriferi sıcağa alıp en yüksek hızda çalıştırıp camları açardım. Etkisi olurmu olmazmı bilmem ama psikolojik olarak arabayı daha az zorluyormuşum gibi hissederdim :) lpgli arabayı seviyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Yaris ile lpg de rampa tırmanırken hep fan açardı, bende rampa girişinde kaloriferi sıcağa alıp en yüksek hızda çalıştırıp camları açardım. Etkisi olurmu olmazmı bilmem ama psikolojik olarak arabayı daha az zorluyormuşum gibi hissederdim :) lpgli arabayı seviyorum.

Ne zaman video yapacan. Referans videolar lazım. Obd videosu. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Ne zaman video yapacan. Referans videolar lazım. Obd videosu. 
Multiş ankarada, babam dayısını hastaneye yatırdı. Tekli koltuğu yatak yaptık hastayı götürdü. Araba ne zaman gelir bilemem. Dayının midesi alınacak bu hafta. Elimde 30 liralık mazotla 110 120 km şehir içi yol yapan bir easytronic corsa var. İlk sahibiyiz 2004 de sıfır aldık 234 binde orjinal. Onlarca video yaparım da, benim lacivert renkli obd, opeli desteklemiyor, arabanın ortalama, anlık vs yakıt ekranı da yok. Nasıl bişeyler yapayım sen söyle :) 9b049ac9a816d8bdf26b94ade9c7d7f8.jpg
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Multiş ankarada, babam dayısını hastaneye yatırdı. Tekli koltuğu yatak yaptık hastayı götürdü. Araba ne zaman gelir bilemem. Dayının midesi alınacak bu hafta. Elimde 30 liralık mazotla 110 120 km şehir içi yol yapan bir easytronic corsa var. İlk sahibiyiz 2004 de sıfır aldık 234 binde orjinal. Onlarca video yaparım da, benim lacivert renkli obd, opeli desteklemiyor, arabanın ortalama, anlık vs yakıt ekranı da yok. Nasıl bişeyler yapayım sen söyle :)

Easytronik vites değişm devirlerini çek. 

Süper ekonomik gaza bas. 0 km hızdan 80 kmh kadar vites değişim devirlerini çek. 

Aynı şeyi normal gaza basarak tekrarla. 

Son olarakda agresif gaza basarak tekrarla. 

Vites değişme devirlerini çek. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...