İçeriğe Yönlendir

Hypermil Projem "Ayten"

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kaç km bu mesafe?

26 km

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

26 km

LTFT için okyanusta bir damla olabilir ancak çok kısa

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

LTFT için okyanusta bir damla olabilir ancak çok kısa

5 km de bir ltft güncelliyor abi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

5 km de bir ltft güncelliyor abi. 

rakamın değişmesi değerin sağlıklı oturduğunu göstermez adı üstünde zaten uzun deönem boşuna denmemiş

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabaya yeni bir geliştirme arıyorum. Ama bana hitap eden bişey bulamıyorum. Daha önce sahip olmadığı bir özelik arıyorum. 

Kadran değişimi yapıp Eco mode , menzil, Anlık ve ortalama tüketim verilerini açığa çıkarmak istiyorum. 

Yada çıkma Otomat şanzıman bulup takcez. 

9ZC6pb39XMDQJMDge0Xg1hJGX-rMnHIpkekJGtup

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bence arabayı değiştir. Sıkılmış olabilirsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Bence arabayı değiştir. Sıkılmış olabilirsin

Arabadan sıkılmadımda arzu ettiğim sahip olmak istediğim ekipmanlar var.  Otomatik klima, dijital klima göstegesi felan :) 

https://www.sahibinden.com/listing/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-97250-b4xxx-97250-b9xxx-hyundai-i10-klima-kumanda-kontrol-paneli-746198073/detail

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Arabanı nasıl yıkıyorsun ? 

Ben hiç yıkamam, 2 ayda bir belki 3 ayda bir yıkamacı yıkar. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Pedal tepkime cihazının eco modu, şehir içinde yakıt tüketimini düşürürmü sence ? 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ben hiç yıkamam, 2 ayda bir belki 3 ayda bir yıkamacı yıkar. 

Ali hocam senin gibi Hypermill cilerin arabasını tertemiz olması lazım, kirli araba sürtünme direnci yaratır ve çok yaktırır. 🙂

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arabaya yeni bir geliştirme arıyorum. Ama bana hitap eden bişey bulamıyorum. Daha önce sahip olmadığı bir özelik arıyorum. 
Kadran değişimi yapıp Eco mode , menzil, Anlık ve ortalama tüketim verilerini açığa çıkarmak istiyorum. 

9ZC6pb39XMDQJMDge0Xg1hJGX-rMnHIpkekJGtupRcl9yE-LTsd77UlIpTCYDKdnGBS8dFNvUBkz-lxjkhyQ2rKqyYSOJ1oFdduHhPh60-PQ08TxGZHDvVKydQaO1Lvz8ZwamXTioCssJri3ArTBmpOtuUXsd5YErQtjHhArKTkGC0BxjOaNkPCFCGH3j2f20Ni_J5OlY1r49WBRriHBL-6Q_1Ht2rhUlHujY7mie7W4ZuXDmgVbZxwdSJ-7_6CYZB9DQ2mf4AuoI5Uw2dTDBFeY-RbZWo7a1NO2Nwox6W7g7KPYvJHUPac_uElHgIZveVWjS___sJp4ONyi6xidF4u_QhnW4f5bt-iyNueIXG0Y2qW-SdCDEM8ROIWq5e6GvojMTAmId44DIo-Bt05a8BIZPnqpmJoaG1RSwd-k_QpUbgVouaaENJOJ4hw0xrfSY6rr-1PMtBj-d4T_tsDi7kRjDEFatRuFRiNEo9M6kDg5z01aCj5WzCRoAioRFV1OA-rpjAA2pOWfr4f54xwdt2VGAediCzl0z-Phwj7XWspVaobeUZhFE133-_k4gA49t118bpuAOzOmRVtHlwWVh58I_5h__24fispdxFaUXNJt10QJ9E_F-mA0x3LzF4SZ3zNvIQWtsEjGh2NTWzRQv1OCrt8n6ClsrAzCoheVLJ_3XUEKwisi_CogUileGIn9v9C6VyN21leDcG3H_sir4p-rpS4KKoeyX7gRtVpZehsOucImJw=w889-h500-no
Bixenon. 1.0 motorla BMW ye selektor yapip yol iste ondan sonra keyif cayi ic :)
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Bence bunların maliyetini gaza ya da benzine verip doyuncak basa basa gez. :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Dikiz aynalarının kapağına sivri şekilde rüzgar delici yada daha küçük bir dikiz aynası ile rüzgar direncini ve yol sesini azaltabilirsin. Ama sen orjinalcisin bu yazdığımı okumadın farzet :)

Camlara film yaptır, yazın klimadan tasarruf et. Orta direklerdeki beyaz yeri film ile beraber siyaha kaplayabilirsin. Ön, arka ve yan sinyalleri komple led ampüle çevirip çektiği akımı düşür, şarj dinamosuna düşen yükü azalt. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aytene masraf yapmaktan vazgectim. Ekonomik durumumu düze çıkarma planıma devam edeceğim. Cruze için masraf yapabiliriz. Bu sene triger değişimi yapılcak. Para lazım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba Değerli dostlar. 

Ayten için yeni bir mesaiyi başladı. Eşim bir mimarlık firmasında işe başladı. Onu akşamları işten alabilmek adına arabayı kullancağım. 

Yıllardan sonra ilk defa Opet Aygaz lpg aldım. 4 derecede yaptığım 100 km yolculuktan sonra, Ltft değeri -15 gösteriyor . Burada değişen bişey yok. 

Derinlerden gelen karıncalanma hisside aynı yerinde duruyor. Artık yaşlılıkdan diyeceğim. Yapacak bişiy yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba Değerli dostlar. 

Ayten için yeni bir mesaiyi başladı. Eşim bir mimarlık firmasında işe başladı. Onu akşamları işten alabilmek adına arabayı kullancağım. 

Yıllardan sonra ilk defa Opet Aygaz lpg aldım. 4 derecede yaptığım 100 km yolculuktan sonra, Ltft değeri -15 gösteriyor . Burada değişen bişey yok. 

Derinlerden gelen karıncalanma hisside aynı yerinde duruyor. Artık yaşlılıkdan diyeceğim. Yapacak bişiy yok. 

oldugu gibi birak alı abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ayten artık haftasonu arabası modunda değil. Günlük sürüş şehir içi arabası oldu. Bu hafta 3 sefer yaptık. Karı koca işe araba ile gidiyoruz. Aytenin süper ekonomik olması ve küçük şehir içi pratikliği ilk defa anlam kazandı desem yeridir. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Ayten artık haftasonu arabası modunda değil. Günlük sürüş şehir içi arabası oldu. Bu hafta 3 sefer yaptık. Karı koca işe araba ile gidiyoruz. Aytenin süper ekonomik olması ve küçük şehir içi pratikliği ilk defa anlam kazandı desem yeridir. 

Günlük şehir içi sürekli kullanıma geçtiğine göre, lpgden dolayı çok uzun sürmez satarsın bu arabayı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Günlük şehir içi sürekli kullanıma geçtiğine göre, lpgden dolayı çok uzun sürmez satarsın bu arabayı.

Ayten blue şehir içi kullanım arabası. Sanmıyorum ki sıkıntı çıkarsın. En son arızasını 4 hafta önce verdi. Onuda ben çözdüm. Forumada yazdığım miss fire hatası. 

İnşallah Mayısa kadar sorun çıkmaz. Mayısa kadar dayansın komple lastik alacam. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ebrar Tüfek yazdı:

lpgden dolayı

otopark sıkıntısı vs mi ?

farklı bir sebepmi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

farklı bir sebepmi

O manada dediyse, bizim şirketin kocam otoparkı var :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Ayten blue şehir içi kullanım arabası. Sanmıyorum ki sıkıntı çıkarsın. En son arızasını 4 hafta önce verdi. Onuda ben çözdüm. Forumada yazdığım miss fire hatası. 

İnşallah Mayısa kadar sorun çıkmaz. Mayısa kadar dayansın komple lastik alacam. 

Lpgde bazı sorunlardan dolayı uzun yolda benzin ile kullanacağım demiştin ya, ben lpgli araba ile çok uzun yol yaptım bende hiç o tarz titreme sarsıntı olmamıştı, o yüzden söyledim, lpg yakıtına pek güvenmiyorsun gibi geldi bana :)

Ali Gök yazdı:

farklı bir sebepmi

Yok abi, ayten ile uzun yolda benzin yakacağım lpg yakınca sapıtıyor yazdığı bir mesajı aklımda kalmıştı da, sürekli kullanımda lpg de en ufak bi titremede sarsıntıda, ali abi hemen sorun arayışına girdiği için arabayla çok uğraşır anlamında söyledim. İstanbulda otoparklarda havalandırma yokmu, ben samsunda lpgli yrvyi, kapalı otoparklarda cilalardım. Bitek bitane avm lpgli almıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Lpgde bazı sorunlardan dolayı uzun yolda benzin ile kullanacağım demiştin ya, ben lpgli araba ile çok uzun yol yaptım bende hiç o tarz titreme sarsıntı olmamıştı, o yüzden söyledim, lpg yakıtına pek güvenmiyorsun gibi geldi bana :)

Yok abi, ayten ile uzun yolda benzin yakacağım lpg yakınca sapıtıyor yazdığı bir mesajı aklımda kalmıştı da, sürekli kullanımda lpg de en ufak bi titremede sarsıntıda, ali abi hemen sorun arayışına girdiği için arabayla çok uğraşır anlamında söyledim. İstanbulda otoparklarda havalandırma yokmu, ben samsunda lpgli yrvyi, kapalı otoparklarda cilalardım. Bitek bitane avm lpgli almıyor.

Rölantideki kıpraşım ile beraber yaşamayı öğrendim. Çözümü var. Ama gerek varmı tartışılır. Zaten arabayı boşta çalıştırmayı sevmem. Beni bekleme yapmaktan kurtarıyor. Nerdeyse 3000 km oldu. Uzun yolda hız sabitleyici açtığım andan itibaren düz benzin yakacağım. Şehir içi lpg devam edeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...