İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ilginç daha yeni baakım yapılmadı mı? somunu kontrol edilmedimi?

Valla daha önce hiç açıp bakmadık oraya. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Ali Darbaz yazdı:

Gm 1100 tl. İstediler... 

Hacı 30 km araba sürdüm. Miss gibi gidiyordum. Araba çok sıkı oldu. 130 liralık takoz. Plastik çok basit bir parça. 130 lira bile etmez. 

YTT marka değil mi abi? Ben de alayım onu en iyisi. Cidden bir takoza bir sürü para bayılmayı ben de istemiyorum

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Behlül Baş yazdı:

YTT marka değil mi abi? Ben de alayım onu en iyisi. Cidden bir takoza bir sürü para bayılmayı ben de istemiyorum

6 ay idare etse bile yeter yahu. 1100 tl nere, 130 tl nere. satana kadar . Her kış bir tane değişsem 10 yıllık takoz parası. :D  Aynı para. 

Ytt marka.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Abi ben bi depo benzin yakarım, dönğştede hali hazırda ev borcu ile boğuşan babamı otobuse para vermesinden kurtarırım. Dönüştede 1 depo benzini babama kitlerim. 

Zatı amcam yeme içme benden der. 

Miss gibi tatil. 

Otobüsten kurtardık bir depo kitledik.  Ohh ne ala. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

ilginç daha yeni baakım yapılmadı mı? somunu kontrol edilmedimi?

Ustaya parçaları götürüp şunları şunları değiş dersen başka bir şeye bakmıyormuş demek. :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Otobüsten kurtardık bir depo kitledik.  Ohh ne ala. 
Hayırlı evlat [emoji23]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Ustaya parçaları götürüp şunları şunları değiş dersen başka bir şeye bakmıyormuş demek. :) 

Ustam debriyajı değiştirdiğinde , Aks somununu torklu sıkmamış. Zamanla kendi kendine serbest kalmış. Jantın göbeğine dayanıp o şekilde kalmış. Tork anahtarı olmayan ustadan korkucan. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ustam debriyajı değiştirdiğinde , Aks somununu torklu sıkmamış. Zamanla kendi kendine serbest kalmış. Jantın göbeğine dayanıp o şekilde kalmış. Tork anahtarı olmayan ustadan korkucan. 

O zaman %90 ından korkacağız Ali abi 😁

Adama tork anahtarı kullanıyor musun desem Kayseri’de veya Diyarbakırda tip tip bakar.

Elinde tork anahtarı olan da(üst kapak falan söküyorsa illaki lazım) kaç torkla sıkacağını bilmez.

Mesela şimdi alt takım bakımı yapacağım hepsinin ayrı sıkma Torku var arka amortisörün önlerin z rotların. Ama işte... Adam tabancayı basıp geçecek

tarihinde Behlül Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

troksuz sıkılan civata gevşemez, somunun hatvesinde sıkıntı olabilir, şimdi sıkılırken hangi renk loctite uygulandı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

troksuz sıkılan civata gevşemez, somunun hatvesinde sıkıntı olabilir, şimdi sıkılırken hangi renk loctite uygulandı?

Torksuz sıkılan civata, tam sıkılmamışsa gevşeyebilir. Ayrıca tek civata ise gevşemez ama yan yana bir kaç tane ise bazıları çok sıkılır bazıları az sıkılırsa o zaman da gevşeyebilir. 

Loctite nedir ki diye sormaz usta inşallah. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir haftadır arabayı kullanıyorum. 130 liralık şanzıman kulağı beni okadar mutlu ettiki. Arabam miss gibi çalışıyor. 10 yaş gençleşmiş gibi. Tak tukdan eser kalmadı. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Ali Darbaz yazdı:

Bir haftadır arabayı kullanıyorum. 130 liralık şanzıman kulağı beni okadar mutlu ettiki. Arabam miss gibi çalışıyor. 10 yaş gençleşmiş gibi. Tak tukdan eser kalmadı. 

Aynısından ben de aldım ama bende sendeki kadar aşırı fark yaratmadı abi ya. 

Ha beni de tatmin etti ama ayağımı gazdan çekince oluşan sarsıntı azaldı ama tamamen gitmedi 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Behlül Baş yazdı:

Aynısından ben de aldım ama bende sendeki kadar aşırı fark yaratmadı abi ya. 

Ha beni de tatmin etti ama ayağımı gazdan çekince oluşan sarsıntı azaldı ama tamamen gitmedi 

Senin arkasıda bozuktur ozaman .  Ben arkayıda değişim diyerek gittim. Sap sağlam çıktı . 

Bu arada benim debriya ve merkez yeni değişti. Etkisi vardır. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Ali Darbaz yazdı:

Senin arkasıda bozuktur ozaman .  Ben arkayıda değişim diyerek gittim. Sap sağlam çıktı . 

Bu arada benim debriya ve merkez yeni değişti. Etkisi vardır. 

Benim arka bayağı sağlam gibiydi aslında ama o zaman dediğin gibi debriyaj ve merkezle de alakası vardır zira benim debriyaj en son ne zaman değişti bilmiyorum kendimdeyken daha hiç değişmedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

1. sene gibi önce idi galiba bir videonda yazmıştık, 1 yılı boşuna mutsuz geçirdin, parça da %50 daha ucuz idi misli ile sevinirdin bir düşün

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Vaaay depo fulledim. 6.8 litre tüketim çıktı. Demekki şanzıman kulağı etkisi burdada var. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Vaaay depo fulledim. 6.8 litre tüketim çıktı. Demekki şanzıman kulağı etkisi burdada var. 

havalar 8-10 C ısındı lakin etkisi kesin yoktur

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

geçen evde salata yaptım harika oldu arabanın şansıman kulağı iyi durumda olduğundan diye tahmin ettim bende

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Vitesler daha rahat geçiyor ve debriyaj daha güzel kavrıyor. Düz yolda tümsek geçtikten sonra vites 3 de 1000 devirle hızlanmaya başlıyabiliyorum. Eskiden kasılırdı ve vitesi 2 den hızlanmaya başladırdım. Miss gibi oldu . 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

1000 devirle araba nasıl yürüyor yahu gırgırgır avans vurmamı ne denir öyle yapmıyormu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

vites 3 de 1000 devirle hızlanmaya başlıyabiliyorum.

baahara doğru nolmuş olabilir bu subaba diye konu açarsan bunu hatırlatırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

1000 devirle araba nasıl yürüyor yahu gırgırgır avans vurmamı ne denir öyle yapmıyormu

Dur bi video çekeyim akşam :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

yahu düm düz yolda , tümsek üstünden geçtikten sonra debriyajı bıraktığımda araba 1000 devir ceviriyor oluyor. Gaza basıncada hemen 1700 devire kadar hızlanıyor araba. Olay bundan ibaret. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dur bi video çekeyim akşam :) 

Alternatörü eksik olanlar yazmasın lütfen :fiuw:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Alternatörü eksik olanlar yazmasın lütfen :fiuw:

Kurtulun artık şu gereksiz yüklerden. Araban olmuş tankla beraber 2 ton zaten. Hala alternatör diyon. Çıkar at :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...