İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba , 

Sokağımda bir adet Audi A8 L model araba var. Benim evin yanına park ediyor. Her sabah dalgınlıkla sürterm diye korkuyorum :)

Evim zaten sokağın öte başında , ana yola bir arka sokaktan gideyim diyorum. bu seferde karşıma üstü beyaz altı siyah Maybach s600 çıkıyor. 

Heralde geçiçi burdalar diyorum, denk gelmiştir.  İki arabanında sahibi benim komşularım çıktı. Adam Audi A8L arabasını sokağa park ediyor. Evinin otoparkı yok. Hadi maybach olanın kapıda slotu var. kapı önünde slota park etmiş. 

Ya bu arkadaşlar şöförler , kaskoya sigortaya güveniyorlar. Yada bu vatandaşlar gerçekden arabaya kıymet vermiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ya bu arkadaşlar şöförler , kaskoya sigortaya güveniyorlar.

yok kaskodan veya trafik sigortasından iş yaptırmaz o segmnet, neye güvendiklerini merak ediyorsan, kenardan sürterek bir deneyebilirsin. o yüzden ki çoğu kaskosuz gezer, gereksiz masraf

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Sokak görünümü var mı merak ettim. Mayback, a8. Villa mı genelde sokak apartman mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Sokak görünümü var mı merak ettim. Mayback, a8. Villa mı genelde sokak apartman mı?

Maybach resim çektiydimde bulamadım ya 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Maybachda tıpatıp budur 

doğan görünümlü şahin olan maybach çok , jantlara da 44 lük derler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Maybach resim çektiydimde bulamadım ya 

Yok arabalar değil. Yani sokak nasıl diye merak ettim. Müstakil evler falan mıapartman mı gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Heralde geçiçi burdalar diyorum, denk gelmiştir.  İki arabanında sahibi benim komşularım çıktı. Adam Audi A8L arabasını sokağa park ediyor. Evinin otoparkı yok. Hadi maybach olanın kapıda slotu var. kapı önünde slota park etmiş. 

Ya bu arkadaşlar şöförler , kaskoya sigortaya güveniyorlar. Yada bu vatandaşlar gerçekden arabaya kıymet vermiyor. 

Kaskosu yoktur onların :)

Çağlar Bayur yazdı:

o yüzden ki çoğu kaskosuz gezer, gereksiz masraf

İşi bilen yazmış bile :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaskosu yoktur onların :)

İşi bilen yazmış bile :)

Nasıl yahu. Kaskosuz 3 milyonluk araba nasıl sürülür. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

3 milyonun sahibi için ne ifade ettiğine bağlı. 3 milyon da değildir ayrıca o arabalar. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Öyle bi sürülür ki.. :) 

Kaza yapınca dönüp bakmazsın bile 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

3 milyonun sahibi için ne ifade ettiğine bağlı. 3 milyon da değildir ayrıca o arabalar. 

hediye segment :rofl:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın motor suyu sıcaklığı 103 derece ulaştığı anda yağın da 103 derceye ulaştığını anlıyorum. Bunu çizelgeside var. Bulunca atarım. 

Kodiaq 1.5 tsi 160 sabit hızla sakin giderken 100 derece yağ sıcaklığı varmış. 160 ile giderken 115 derece, tam gaz 200 ile giderken 126 derecenin üstüne çıkmamış. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kodiaq 1.5 tsi 160 sabit hızla sakin giderken 100 derece yağ sıcaklığı varmış. 160 ile giderken 115 derece, tam gaz 200 ile giderken 126 derecenin üstüne çıkmamış. 

hissikablevuku derler. fazla teknik gereksiz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabam lastikleini aylardır 31 psi ile kullanıyordum. Son benzin zammından sonra , 40 psi hava bastım. Önce 31 psi ile bir test sürüşü yaptım. Aynı yolu 40 psi ile yaptım. Sonuç mükemmel. Yaptığım en büyük hata imiş 31 psi ile sürmek. Araba yağ gibi akıyor. Ayrıca motor fren esnasında oluşan yığılma neredeyse kayboldu. Ayağımı gazdan çektiğimde araba süzülüyor.  Süspansiyon olarak konforumda ahım şahımım bir sorun çıkmadı . Vites değişim esnasında , hız kaybı yaşamadığım için , debriyaj tekrar birleşirken oluşan takırtı tokurtu neredeyse kayboldu. Araba hız kaybetmediği için senkron iyi turuyor sanırım. 

Her neyse arabayı bu şekilde kullanmaya devam edeceğim. Eskiden zaten 39 psi ile sürüyordum, şimdi 40 psi.  Opelin el kitabında bu ölçü için 44 psi basın demiş.  Belki 44 psi denemeyide düşünürüyorum. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

44psi genelde maksimum lastik basıncı oluyor, yanakta yazar max 44psi diye.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

44 psi küçük tekerlerde yazıyor. Ama bu ölçülerde kaçtır bilgim yok. i10da yazıyordu. 

44 psi lastiğin görünümü pek değişmiyor. 

AM-JKLXwW1R0L43XqB6KWXeHaUXUmo1fbWkmA0BT

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

44psi genelde maksimum lastik basıncı oluyor, yanakta yazar max 44psi diye.

44’ten fazladır bence. Mini stepneye 60basıyoruz. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ali beye bir fikir vereceğim de dener diye korkuyorum. Su doldur bak birde öyle dene. İş makinalarına yaparız. Ceylan gibi gidiyor 18 tonluk loader :D

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...