İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

44’ten fazladır bence. Mini stepneye 60basıyoruz. 

Pv nRt den dolayı ince tekerde basınç yüksek oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Ali beye bir fikir vereceğim de dener diye korkuyorum. Su doldur bak birde öyle dene. İş makinalarına yaparız. Ceylan gibi gidiyor 18 tonluk loader :D

Su dolursa ağır olur. Rampa çıkarken zorrlar.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Maybach resmini çekemedim, sahiplerinin tipleri pek düzgün değil. Ama A8L sahibi 

AM-JKLVAL-y_Y8aHY-_62076mKNG9fvwG1bZxr5t

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Arabam lastikleini aylardır 31 psi ile kullanıyordum. Son benzin zammından sonra , 40 psi hava bastım. Önce 31 psi ile bir test sürüşü yaptım. Aynı yolu 40 psi ile yaptım. Sonuç mükemmel. 

Ani durmak gerekirse ne yapacaksın, yada ani dönmek gerekirse ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ani durmak gerekirse ne yapacaksın, yada ani dönmek gerekirse ?

en yakındaki dorse değerlendirilebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

en yakındaki dorse değerlendirilebilir

Benim dorselerden uzak dursun lütfen.. Bu yıl doluyum. :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim dorselerden uzak dursun lütfen.. Bu yıl doluyum. :)

videosunda izledik, sağdan yola çıkış yapan kamyonlara güzel makas atıyor, fren yapmıyor hiç bişi olmaz ama maceracı sürüryor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

videosunda izledik, sağdan yola çıkış yapan kamyonlara güzel makas atıyor, fren yapmıyor hiç bişi olmaz ama maceracı sürüryor

Arabası amerikan chevy tabi dalacak rahat rahat yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dün akşam yolda giderken , bozuk kesimlerde daha önce duymadığım bir ses ile karşılaştım. Sürücü tarafı ön süspansiyon külesinden metalik bir ses geliyordu. 

Lastik hava basıncını 35 psi olarak tekrar düzenledim . Ses tamamen kesildi. :( 35 psi ile yola devam. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Dün akşam yolda giderken , bozuk kesimlerde daha önce duymadığım bir ses ile karşılaştım. Sürücü tarafı ön süspansiyon külesinden metalik bir ses geliyordu. 

Lastik hava basıncını 35 psi olarak tekrar düzenledim . Ses tamamen kesildi. :( 35 psi ile yola devam. 

Lastiğin esnemesi de yoldaki darbeleri sönümleyici etki yapar, lastiği 40 psi falan yaparak bunu azaltıyorsun ve darbe ön takıma daha fazla geliyor dedik ama dimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben olsam sese sebep olan arızalı parçayı değiştirtiridm, +5 psi ile ses yapıyorsa bozuktur

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Benim lastikler 32psi. Dün 2016 model x5 ile gezdik cadde sokak. Corolla ile eşit süspansiyon konforu var. Çukur asfalt yaması olayında tabi. X5’in süspansiyonları illaki özeldir :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ne yapacam ben bu kapıyı bilmiyorum. Bir senede bu hale geldi. Para yok, boyatamam. Kapı için en ucuz ne yapılabilir. 

AM-JKLV_GlNifBPcJNaT3wNPJ0SOtDCE_ngPLE3K

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Arabayı fıstık gibi boyatsan heryerini boyatsan 30 bin tl aşağı satamazsın. Heryeri böyle olsun ederinin 15 bin üzerine satarsın. Ne kafasız bir piyasamız var anlamadım gitti. Kimse kimseye güvenmiyor diye heralde. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boyatılabilir bir önceki nasıl boyatmışsa aynı şekilde

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

boyatılabilir bir önceki nasıl boyatmışsa aynı şekilde

Abi o boyatamamış ki :crazy:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

aklına takma yav alırken bakmadın satarkende baktırmadan sat  nolacak 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Kozmetik ve ağır bakım unsurları yavaş yavaş bana bana geliyor. Hanım işe girmez ise arabaya harcama yapmayı topyekün kesecem. :(

Köy evimizin maliyeti 100 bin tl yi geçti. Satsan satılmaz, elden çıkaramayacağımız bir yatırım. :(.  2 ev borcu ve arabaya + olarak hanımın işden çıkmazsı sıkıntı olcak bize. Cruze 2 sene sesini çıkarmadan çalışması lazım. 

AM-JKLUS36E6hvIqSpmaCftmG9i3KDYacAyS-3-0

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zaman yarım kalan boyama işi tamamlanabilir diyelim

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ali bey köye yerleşseniz yok mu orada geçinme şansınız. Benim imkanım olsa ailede böyle potansiyel olsa büyüklerde yani ben yerleşirdim. Bilmediğimden soruyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Ali bey köye yerleşseniz yok mu orada geçinme şansınız. Benim imkanım olsa ailede böyle potansiyel olsa büyüklerde yani ben yerleşirdim. Bilmediğimden soruyorum.

Artık yılda 2 defa tatile gitmek yerine , tatilin birini köyde kullanma durumu oluştu. Tatil için ayırdığım 4000 tl gibi bir rakam var, Onuda artık eşimden boşalan gelirin yerine koyacam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

Ne yapacam ben bu kapıyı bilmiyorum. Bir senede bu hale geldi. Para yok, boyatamam. Kapı için en ucuz ne yapılabilir. 

AM-JKLV_GlNifBPcJNaT3wNPJ0SOtDCE_ngPLE3K

Kaskodan Mini onarımda şansını dene. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Cruze 2 sene sesini çıkarmadan çalışması lazım. 

iyide araba her zaman para olmadığında bozulur. para çokken bozulduğunu hiç görmedim :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

iyide araba her zaman para olmadığında bozulur. para çokken bozulduğunu hiç görmedim :D 

Şu an 120 bin etiket fiyatı var. Satsam varya bir çok derdim çözülürdü, Bu seferde arabasızlık başa bela .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...