İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:
Arabaya biryerde bakım yaptırdıktan sonra bir kere de memnun kalsam çok iyi olacak. Polen filtresini sökmek için torpido çekmecesi söküldü ve takıldı. Önceden herhangi bir tıkırtı sesi yokken dünden beri tıkırtı sesi var. Acaba dedim içindekilerden mi içini boşalttım, kapak kapalı ve açık her ikisini de denedim ses devam ediyor. Müsait zaman ya getirip göstereceğim yada kendim söküp bakacağım artık. Özellikle [mention=76937]Metin Akbal[/mention] Abi başına geldi mi böyle bir durum.

Yok valla ben hic kendim cikarmadim hic sorun olmadi.

Ama bundan sonra herşeyini ben kendim yapacam gibi görünüyor valla. Fiesta da aynıydı hangi ustaya gitsem kesin sağlam olan yerlerden arıza geliyordu tabi söktükleri ama doğru toplayamadıkları yerler😞

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

Ama bundan sonra herşeyini ben kendim yapacam gibi görünüyor valla. Fiesta da aynıydı hangi ustaya gitsem kesin sağlam olan yerlerden arıza geliyordu tabi söktükleri ama doğru toplayamadıkları yerler😞

Kurda sormuşlar, ensen niye kalın diye. Kendi işimi kendim görürüm de ondan demiş.

Bazı sanayi esnafına gelince; Deveye sormuşlar mesleğin ne diye. Terzilik demiş. Elin kolunda ne yakışır be demişler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın

@Metin Akbal abimden ilham alarak bizde yaptık sonunda otomatik far sensörü montajımızı. Follow me home özelliği aktif olmadı onu anlamadım sadece. @Erkam Elma anahtarını kullandım fakat LED’leri beyaz çıktı artık onları kırmızıya çevireceğiz müsait zaman.

lQJjyQ.jpg

nbzMgN.jpg

vak5LA.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ozel mesaj atamadim. Sigorta baglantinda hata olabilir, otomatik far calisiyorda coming leaving home gece calismasi lazim gunduz calismaz.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Ozel mesaj atamadim. Sigorta baglantinda hata olabilir, otomatik far calisiyorda coming leaving home gece calismasi lazim gunduz calismaz.

Seninkiyle aynı bağladım abi anlamadım. Sensör kapalı alandaydı denedim çalıştıramadım.

Senin resmini aldım hatta buna göre yaptım kabloları sigortaların yanındaki deliklerden içeriye sıkıştırdım. Bilemedim şüphe düştü içime acaba yanlış mı diye. 

odG3EQ.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Seninkiyle aynı bağladım abi anlamadım. Sensör kapalı alandaydı denedim çalıştıramadım.
Senin resmini aldım hatta buna göre yaptım kabloları sigortaların yanındaki deliklerden içeriye sıkıştırdım. Bilemedim şüphe düştü içime acaba yanlış mı diye. 

odG3EQ.jpg
Belkide temas etmiyordur.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:

odG3EQ.jpg

Belkide temas etmiyordur.

Hangisi peki abi kırmızı mı beyaz mı bilgin var mı

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hangisi peki abi kırmızı mı beyaz mı bilgin var mı
Bilemedim ki ikisinide tekrar sok tak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Follow me home özelliği aktif olmuş. Şu şekilde test ettiğim esnada anahtarı kontağa hiç takmadığımdan dolayı aktif olmadığını düşünmüştüm. Dün akşam test ettiğimde 2 kez balkondan kapıları aç kapat yaptığımda yandı sonrasında yanmadı. Sabah kapı açma yapınca tekrar yanmadı fakat kontağa anahtarı takıp marş bastım ve stop edince aktif oldu tekrardan.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

68150 Km’de LPG filtremizi ve cam sileceklerimizi değiştirdik.

49601143302_1505b7c368_b.jpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın

Bugün kışlık Lastikler ile vedalaşıp yazlıklarla merhabalaştık. 

49635585912_b7ac4de74d_b.jpg

Aynı zamanda çakma direksiyon kılıfımızı daha orjinal Kılıf diktirerek keyifli sürüşlere hazırlandık.

Eski hali

49636130947_163df03c55_b.jpg

Son hali ve aşamalar.

49635330968_457d8e860a_b.jpg

49636130907_62b30066c2_b.jpg

49635855641_64fb904c94_b.jpg

49636130332_32a418487f_b.jpg

49635330853_d77e4910b2_b.jpg

49635855626_4b89a244b6_b.jpg

49635855636_95ab7f7d44_b.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İşçilik mükemmel, başka platformda sport direksiyon istediğimi yazdımdı :) Ne kadar maliyet?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

İşçilik mükemmel, başka platformda sport direksiyon istediğimi yazdımdı :) Ne kadar maliyet?

Abi soranlara 200 dememi istedi ama yaptıracak olan olursa ayarlarız foruma özel :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kim yaptıysa güzel yapmış. Emeğine saygı duydum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Gökhan Albayrak yazdı:

Kim yaptıysa güzel yapmış. Emeğine saygı duydum.

Kendileri emekli polis trabzonlu😊 il dışından kargoyla direksiyon gönderiyorlar dikip geri gönderiyor😊 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Çok güzel olmuş direksiyon güle güle kullanın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Muayene bitimine 2 gün kalmıştı bugün yaptırıp o işten de kurtulduk çok şükür.

49673068652_0591f653fc_b.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Pandemiden dolayı uzun zamandır tamirciye vs gitmiyorduk iki ay önce cam filmi yaptırdık fakat onu bile çekip atamadık 😊 Haftaya uzun yola gideceğimden dolayı arabayı bakıma getirdim. Araç bayır çıkarken ve klima açıkken ıslık sesi gibi ses çıkıyordu. Aynı zamanda klima çalışırken tıkır tıkır ses geliyordu. Bugün sanayiiye gittim aracı 3 ustaya gösterdim iki tanesi tıkırtı sesinden dolayı aracı bırakmam gerektiğini veya sabah erken getirmemi kayış sistemini komple söküp tek tek kontrol edeceklerini söylediler. Bosch servise gittim orası aracı denedi ve gergi kütüklüğünden değişmesi gerektiğini söylediler. Öncesinde belki düzelir diye wd40 sıktılar fakat orijinal fabrika çıkışı ürün olduğundan yağ içerisine gitmedi yay tarafı kapalı olduğundan. Gergi kütüklüğünü değiştirdik tıkırtı sesi gitti kayışları kontrol ettiler normal olduğunu söylediler. Pudra sıktılar bir tur gezdik ses yoktu fakat eve gelirken tekrardan ufaktan ses vardı. Sanırım kayışıda değiştirsem iyi olacak. 70100 km gergi kütüklüğünü değiştirdik. 140 TL malzeme 100 TL işçilik.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Pandemiden dolayı uzun zamandır tamirciye vs gitmiyorduk iki ay önce cam filmi yaptırdık fakat onu bile çekip atamadık [emoji4] Haftaya uzun yola gideceğimden dolayı arabayı bakıma getirdim. Araç bayır çıkarken ve klima açıkken ıslık sesi gibi ses çıkıyordu. Aynı zamanda klima çalışırken tıkır tıkır ses geliyordu. Bugün sanayiiye gittim aracı 3 ustaya gösterdim iki tanesi tıkırtı sesinden dolayı aracı bırakmam gerektiğini veya sabah erken getirmemi kayış sistemini komple söküp tek tek kontrol edeceklerini söylediler. Bosch servise gittim orası aracı denedi ve gergi kütüklüğünden değişmesi gerektiğini söylediler. Öncesinde belki düzelir diye wd40 sıktılar fakat orijinal fabrika çıkışı ürün olduğundan yağ içerisine gitmedi yay tarafı kapalı olduğundan. Gergi kütüklüğünü değiştirdik tıkırtı sesi gitti kayışları kontrol ettiler normal olduğunu söylediler. Pudra sıktılar bir tur gezdik ses yoktu fakat eve gelirken tekrardan ufaktan ses vardı. Sanırım kayışıda değiştirsem iyi olacak. 70100 km gergi kütüklüğünü değiştirdik. 140 TL malzeme 100 TL işçilik.
Ben değişmedim V kayışını. Ondan bahsediyorsun sanırım.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Evet @Metin Akbal abi V kayışı fakat benim bugün gördüğüm sanki 3 tane kayış var gibi. Bir tane v kayışı gördüm bir tane üstte küçük 15 cm çapında gördüm bir tane de aşağıda gördüm sanırım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Evet [mention=76937]Metin Akbal[/mention] abi V kayışı fakat benim bugün gördüğüm sanki 3 tane kayış var gibi. Bir tane v kayışı gördüm bir tane üstte küçük 15 cm çapında gördüm bir tane de aşağıda gördüm sanırım.
Yan kapağı söktüler mi? Trigeri gördün mü?
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:
Evet [mention=76937]Metin Akbal[/mention] abi V kayışı fakat benim bugün gördüğüm sanki 3 tane kayış var gibi. Bir tane v kayışı gördüm bir tane üstte küçük 15 cm çapında gördüm bir tane de aşağıda gördüm sanırım.

Yan kapağı söktüler mi? Trigeri gördün mü?

Yok abi görmedim trigeri. Bugün internetten araştırdım 2+1 kayış var 1 v kayışı 1 küçük kayış 1 tane de triger. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

Yok abi görmedim trigeri. Bugün internetten araştırdım 2+1 kayış var 1 v kayışı 1 küçük kayış 1 tane de triger. 

Senin şu motorun arkasını önünü çekermisin. Bi şeye bakacağım :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben hatırlayamadım küçük kayış. Bakacağım ne olabilir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...