İçeriğe Yönlendir

2020 ile Nakit Hayata Geri Dönüyoruz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Köksal Yılmaz yazdı:

Elektrikli süpürge alacaktım aralık başında mediamarkt da 1400 tl, internette 1080 tl idi. Geçen haftasonu indirim gelmiş aynı mağazadan 1100 tl ye aldım. Özel zamanlar harici internetin çoğu üründe ucuz olduğuna en az benim kadar arşiray sındır ;)

cok şık laf. 🙂

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Az önce 6 kilo fındık karşılığı dask poliçesi yaptım

2 takım ledxenon a ne yaparsın?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

H7r karşılığı Gölcük dask yapıldı. Haberin olsun 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Gölcük ağır kaçtı ya.. neyse.. :)

Tam fay hattının üstü be.. 

Çağlar Bayur yazdı:

45 yaşın üstüne de tamamlayıcı sağlık yapıyoruz.. Bu müjdeyi verebilirim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

20 senem daha varmış bu iyi, d1S 3000 kelvinlerMi bir bulayım ben

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Beni tamamlayacak sigorta varmı 

Çağlar Bayur yazdı:

20 senem daha varmış bu iyi, d1S 3000 kelvinlerMi bir bulayım ben

Gündüz farın bozula 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Cebimde param varsa nakit harcamayı her zaman tercih ederim. Hatta akaryakıt kampanyası varsa (şu anki kartıma po da sürekli %5 indirim var) yakıtı kartla alır, ertesi gün(lerde) o tutarı hemen yatırırım. Eşimde ek kart var market harcamalarını onunla yapar, ay sonu karta genelde sadece o yansır, birde 2 cep faturası.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim müşteriler iptal ettirmeyin de :)

Nakit poliçe zor oluyor.. 

Gerçi artık fındık falan da kabul ediyoruz.. Az önce 6 kilo fındık karşılığı dask poliçesi yaptım :)

Konuya dönersek.. 

Nakite dönülebilir, ancak en az bir kredi kartı mutlaka olmalı, çünkü aniden para lazım olduğunda bankamatik bulunamayabilir, babana ulaşamayabilirsin, eşin cüzdanı evde unutabilir. 

Yada zorda kalınca kimse kimseye borç vermeyebilir ama banka verir.. 

Ben seviyorum kredi kartı kullanmayı. Düzgün ödedikten sonra, kart aidatlarını da iptal ettikleri sürece sıkıntı yok. 

Benden kart istemiyorsun zaten. Portföyündeki o arkadaşın karttan şey yapıyordun. Şubat başı benim trafik yenilenecek kısmetse. 4 taksit yap da şey yapmasın, şüphelenmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gerçi artık fındık falan da kabul ediyoruz.. Az önce 6 kilo fındık karşılığı dask poliçesi yaptım :)

Konuya dönersek.. 

Nakite dönülebilir, ancak en az bir kredi kartı mutlaka olmalı, çünkü aniden para lazım olduğunda bankamatik bulunamayabilir, babana ulaşamayabilirsin, eşin cüzdanı evde unutabilir. 

Ben seviyorum kredi kartı kullanmayı. Düzgün ödedikten sonra, kart aidatlarını da iptal ettikleri sürece sıkıntı yok. 

Özel elektrik elektronik dersleri verilir abi :) şubatta kadar ödemeyi yapmış olayım bende :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yıllardır kullanıyorum. Bende bonus hanımda world kart var. Ödeyemediğimiz hiç olmadı. Ayağımızı yorgana göre uzattık. 

hepsi bir yana. Senede 1500 liraya yakın bonus kazanıp harcıyoruz. Kart aidatı da ödemiyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Beni tamamlayacak sigorta varmı 

Senin sigortalayan bin pişman :)

Bilse Türkiye'ye gelmezdi senin sağlık şirketin :)

Çağlar Bayur yazdı:

d1S 3000 kelvinlerMi bir bulayım ben

O benim işime yaramaz heralde.. 

H1 led yok mu ?

Önder Özcan yazdı:

Benden kart istemiyorsun zaten. Portföyündeki o arkadaşın karttan şey yapıyordun. Şubat başı benim trafik yenilenecek kısmetse. 4 taksit yap da şey yapmasın, şüphelenmesin.

Onun kart deşifre oldu artık.. Allianz da kabul etmez oldu, sıra seninkinde.. Mercedes logolu olanı resmini atsana bana.. 

Mustafa Arıkan yazdı:

Özel elektrik elektronik dersleri verilir abi :) şubatta kadar ödemeyi yapmış olayım bende :) 

Tamam bir de direksiyonu boya sen :)

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

H7r varsa talibim
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Gündüz farın bozula 

çok iyi bir elektronikçiM var sağosun neyi bozsam tamier edio... vesile ile 1 anfi kayıp bulamadık :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

çok iyi bir elektronikçiM var sağosun neyi bozsam tamier edio... vesile ile 1 anfi kayıp bulamadık :)

AnfiSİ demek istedin galiba.. 

Almıştır onu balkondan.. 

Mert Yeldan yazdı:

H7r varsa talibim

Yok canım. yok.. Yerini buldu o.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Öğrenim kredisi aldığım 2004 yılından beri kart kullanırım. Babam üniversitede harçlık yollamaz kredi kartı ekstremi öderdi. 15 yıllık süreçte her ay ana borcu ödedim. Bir gün dahi aksamadı. Hiç bir zaman 2 kart kullanmadım, birden fazla kart kullanmanın dezavantajı avantajından fazla. Eşimin ek kartı var limiti belli ve para harcamayı zerre bilmediği için kontrol elimde. Tüm faturalar karta bağlı otomatik talimatta olduğu için ödeme günü sorunu yaşanmıyor. Mobil temassız kullanalı beri ekmek dahil telefonla ödüyorum, benzinlikte paycell sayesinde araçtan inmiyorum. Kart aidatı hiç ödemedim, yıllık 1000 liranın üzerinde puan kazanıyorum. Benim için müthiş icat. Tek dezavantajı internet alışverişlerinde black friday gibi dönemlerde fazla gaza gelmem. :)

Kullanacaksan tek kart, ana borcu aksatmadan ödeme, aylık taksitler toplamının borcun yarısını geçmemesi önemli. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yok canım. yok.. Yerini buldu o.. 

Sökeriz [emoji39][emoji39] neydi plakan [emoji2]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Senede 15 tl bonus birikmiş. Oysaki tüm harcamalarım 3 yıldır kartla yapıyorum. Çok ilginç. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mert Yeldan yazdı:

H7r varsa talibim

Önce 4 teker al 

Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile 1 anfi kayıp bulamadık :)

Eee öö 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

üç gün oldu tek kuruş harcamadım. 

Hedefim bu ay rekor tutumluluk sağlamak. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Darbaz yazdı:

üç gün oldu tek kuruş harcamadım. 

Hedefim bu ay rekor tutumluluk sağlamak. 

Ekmek felan da mı almadınız, ben hergün markete uğramadan eve giremiyorum bir eksik söylüyorlar illa.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konuya dönersek.. 

Abi içimizdeki fındık ağalarını deşifre etmesek :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yıllardır kredi kartı kullanıyorum. Bankaya faiz ödediğimi hiç hatırlamıyorum. Üstelik kartın özellikleri ile epey bir bonus da aldım. ( Yıllık 1000-1500 tl civarı) geçen sene en çok kullandığım kampanyaları 1 ocak itibari ile kaldırdılar. Başka kartlara baktım ama fazla puan veren kart da kalmamış. Kazandığınız kadar harcayabiliyorsanız kredi kartı büyük rahatlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tam olarak kredi kartı kullanırım, cepte para taşımam pek. Aslında cüzdanım bile yok kartlık kulllanıyorum. Şimdiye kadar 1 lira bile faiz ödemedim. Parasını ödeyemediğim bir şeyi zaten almam. ( çok öyle bir şey yok aslında) 11-11 veya bılak fıraydey gibi fakirlerin ucuza mal aldıklarını sandıkları organizasyonlar ile ilgilenmem. Bir ürüne ihtiyacaım varsa o an kısa ir araştırma ile alırım. Sihirli kelimeyi söylüyorum yazın bir kenara 'ayar'...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sami Demirpaz yazdı:

Ekmek felan da mı almadınız, ben hergün markete uğramadan eve giremiyorum bir eksik söylüyorlar illa.

Hanıma, mutfak için ayırdığım bütceyi kullanıyor. Ben kendim için tek kuruş harcamadım. Abur cubur benzin vs... 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Senede 15 tl bonus birikmiş. Oysaki tüm harcamalarım 3 yıldır kartla yapıyorum. Çok ilginç. 

:) kartın hangi bankadan? Bu konuda bonus-world çok iyi. Mesela migrosta bonus flaşla alışverişe 200 lira üstüne 35 tl veriyor. Migros’ta çok güzel indirimli şeyler de oluyor. Sızma zeytinyağı 12 lira komili. Aldıkça alıyoruz :) Mesela geçen gün 100’liraya kadar aldığın kadar bonus verdi. Beyaz eşya alımına 75lira bonus. Bir sürü kampanya oluyor. akaryakıt için sürekli bonus var. 2.alışverişe 20-30 lira veriyor va vs. Eğer takip edersen bonus çok. Tabi bonus kazanmak için gereksiz harcama yapmıyoruz. İhtiyaçlar dahilinde. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...