İçeriğe Yönlendir

2020 ile Nakit Hayata Geri Dönüyoruz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Remzi Karaca yazdı:

5 farklı bankanın kartını kullanıyorum.
%99 zamanında öderim. (%1 arada ödemeyi unuttuklarım)
Kart benim için fazla nakit para taşımamak için bir araç ve artık olmazsa olmaz bir araç durumunda. Zamanında ödeyip faiz ödemediğim için sorun etmiyorum. Hatta nakit fiyatına taksit ve kazanılan puanlar ile fayda oluşturuyor.
Tek kötü yanı bankalar 5-6 yıldır (gelire göre limit uygulaması başladığından beri) limitimi artırmıyorlaremoji19.png

Ben hiç bir kampanyadan faydalanamıyorum. Araba için lpg kampanyası var. 125 liralık lpg alana %5 puan veriyorlar. Benim depom 95 liraya doluyor. :( 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Ben hiç bir kampanyadan faydalanamıyorum. Araba için lpg kampanyası var. 125 liralık lpg alana %5 puan veriyorlar. Benim depom 95 liraya doluyor. [emoji20]  

LPG'nin zararları

Peş peşe 3 gün 125er tl yakıt alıp depoyu doldurduğum olmuştur [emoji4]

Ben hiç bir kampanyadan faydalanamıyorum. Araba için lpg kampanyası var. 125 liralık lpg alana %5 puan veriyorlar. Benim depom 95 liraya doluyor. [emoji20] 
LPG'nin zararları
Peş peşe 3 gün 125₺ yakıt alıp depoyu doldurduğum olmuştur [emoji4]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Peki daha önceki ay kaç gelmişti. 

Doğalgaz faturası etkilemiştir

3350tl

faturaları nakit ödüyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Remzi Karaca yazdı:

Kart benim için fazla nakit para taşımamak için bir araç ve artık olmazsa olmaz bir araç durumunda. Zamanında ödeyip faiz ödemediğim için sorun etmiyorum. Hatta nakit fiyatına taksit ve kazanılan puanlar ile fayda oluşturuyor.
Tek kötü yanı bankalar 5-6 yıldır (gelire göre limit uygulaması başladığından beri) limitimi artırmıyorlaremoji19.png

Yapı kredi sürekli limit artışı soruyor. Müşteri limitim maaşımın 4-5 katı. Ama benim kart limitim şu an 8000 lira. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Remzi Karaca yazdı:

Hangi bankalar ile çalışıyorsunuz? 

benim çalıştığım bankalar da ben reddediyorum ısrar ediyorlar limit artışı için..

borcun % 100 ödüyorsanız bankaya bir kâr sağlamadığınızdan dolayı da artırmıyor olabilirler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Ben şimdiye kadar hep borcun tamamını ödedim banka sürekli limit arttırımı yapalım diyor. Bir de bu ara bankaların hepsi kredi kartı çıkartmak için geziyor. 

Fatih Evcin yazdı:

Hangi bankalar ile çalışıyorsunuz? 

benim çalıştığım bankalar da ben reddediyorum ısrar ediyorlar limit artışı için..

borcun % 100 ödüyorsanız bankaya bir kâr sağlamadığınızdan dolayı da artırmıyor olabilirler.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Akbank 100 TL lik giyim alışveriş ine 15 TL veriyor ( banka kartı ve kişiye özel) 3 alışveriş yaptım 45 TL oldu [emoji4]

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Hangi bankalar ile çalışıyorsunuz?  benim çalıştığım bankalar da ben reddediyorum ısrar ediyorlar limit artışı için.. borcun % 100 ödüyorsanız bankaya bir kâr sağlamadığınızdan dolayı da artırmıyor olabilirler.

Garanti - Akbank - İş - Vakıf - KuveytTürk

Herdaim %100 yatırıyorum. Bankalar tarafından sevilmeyen bir müşteri tipi olduğumun farkındayım. [emoji4]

Yapı kredi sürekli limit artışı soruyor. Müşteri limitim maaşımın 4-5 katı. Ama benim kart limitim şu an 8000 lira. 

Benim toplam limit 3 hanelilerde gezdiğinden artırmıyorlar [emoji854]  

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Remzi Karaca yazdı:

Garanti - Akbank - İş - Vakıf - KuveytTürk

Herdaim %100 yatırıyorum. Bankalar tarafından sevilmeyen bir müşteri tipi olduğumun farkındayım. emoji4.png

Benim toplam limit 3 hanelilerde gezdiğinden artırmıyorlar emoji854.png  

Kaç hane istiyorsun ki yapmıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Banka benim gibi garibana 12000 tl limit, 1900 findex puanı vermiş. Oysaki sahip olduğum tek şey Hyundai i10. 

Bu bankaların kafayı anlamak zor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Banka benim gibi garibana 12000 tl limit, 1900 findex puanı vermiş. Oysaki sahip olduğum tek şey Hyundai i10. 

Findeks puanın baya iyimiş. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Evcin yazdı:

Findeks puanın baya iyimiş. 

6 yıl 1900 - 1800 arası indi çıktı. Şimdi baktım 1690 lara düşmüş. 

Anlamadığım şu var, 

Bankaya -13000 tl borcu olan, üzerinde tapulu malı bile olmayan adama 1900 findex puanı nasıl verilmiş. Nakit bakiyem -13000 abi. Hiç başka  banka hesabım yok . 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Anlamadığım şu var, 

Bankaya -13000 tl borcu olan, üzerinde tapulu malı bile olmayan adama 1900 findex puanı nasıl verilmiş. Nakit bakiyem -13000 abi. Hiç başka  banka hesabım yok . 

Üzerinde tapu olması önemli değil bence. :) ödeme alışkanlıkları ile alakalı, kredi , fatura , k.kartı vs. gecikme en çok etkileyen faktör. Telefon faturası bile etkiliyormuş.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Anlamadığım şu var, 

Sendeki potansiyeli görmüşler :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Sendeki potansiyeli görmüşler :D

Sana şunu söylüyeyim, insanlardan borç para almıyorum. Hep bankadan kredi çekip kapatıyorum. 2009 yılından beri her yıl neredeyse bir  kredi kapatır bir kredi açılır. 

Babam alıştırdı sağ olsun. :) 

Zamanında birinden borç para almıştık ev almak için, yarı yolda bizi sıkıntıya soktu. Körpeçik yaşımda ev kredi borcuna girdim bende. İlk çektiğim kredi 5000 tl idi :) .

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Kaç hane istiyorsun ki yapmıyorlar. 

Toplamı 3 haneli tek tek değil

Biliyorsunuz 3 hanelilerde baya bir geniş aralık var. Daha başlangıç seviyesindeyiz, biraz ilerletseler iyi olacak...

Nereden nasıl bakılıyor?

Kredi çekerken bankadan mı öğreniliyor, hiç kredi çekmedim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Remzi Karaca yazdı:

Toplamı 3 haneli tek tek değil

Biliyorsunuz 3 hanelilerde baya bir geniş aralık var. Daha başlangıç seviyesindeyiz, biraz ilerletseler iyi olacak...

Nereden nasıl bakılıyor?

Kredi çekerken bankadan mı öğreniliyor, hiç kredi çekmedim.

Mobilden findesx yüklerseniz bedave gösteriyor. normalde 12 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Bu saate kadar hiç merak edip bakmamıştım, baktım şimdi 1826 imiş puanım. Yakında lazım olacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Ocak ayı itibari ile ilk 10 günde harcadığım mebla aşağıdaki gibidir. 

3 defa dışarda yemek yedim 100 tl Nakit 

Eve alışveriş yaptım 100 tl Kredi kartı 

Arabaya benzin gaz aldım 130 tl kredi kartından çektim. 

Eşimle Personel müdürü olması kutladım 78 tl de öyle bir akşam yemeği yedim. Kredi kartından çektim.

Eşimin harcamaları kendi maaşından yaptığı için dahil etmedim. Ama ben kendimi tutabildiğim kadar tutup nakite yöneldim.

10 günde 3 kartla 3 nakit parayla işlerimi görmüşüm. 10 günde toplam harcama adedim 6 tane. 

Nakit para elimden çıkması hoşuma gitmiyor ve kredi kartıyla para haramak yemin bozdurduğu için 10 günde 6 kalem harcamada kaldım .

10 gün sonunda 408 lira harcadım. 

İşin fatura kımına gelelim. 

Şimdiye kadar 110 lira internet faturası ödemişim. 

Ne kadar faiz ödediğmide yazayım tam olsun. 

Eksi bakiye maaş hesabıma 52 tl faiz verdim 

Siyah kredi kartıma 63 lira faiz ödemişim. 

Mor kredi kartıma ise 26 tl faiz ödemişim. 

Faizlerin toplamı 141 tl.  Bu kadar para benim aytenin lpg deposunu doldurup, artanlada 8 litre benzin almaya yeterdi.

Hatta arabanın 188 lira olan mtv ilk takisidine ödenirdi. 

İlk 10 gün için yapılan harcamaların toplamı 692 tl. 

Eşim maaşı sayesinde tüm mutfak masraflarını ve bu ayki doğal gaz masrafını ona öteleyecem. Geri kalan tüm masraflar bana ait. 

Nakit alışveriş, ekonomik krizden doğru yola çıkıcak tek yöntem. Burayada böyle detaylı yazdıkca daha fazla gaza geliyom. İşime geliyor. 

Edit. Hanıma söyledim , 14 şubat şeysini sana bırakıyorum dedim. Bakalım bişeyler organize ederse gideriz artık. 

Mesajı yeni gördüm ve direk tespit . Sen zaten nakite dondugun için faiz ödüyorsun.

Ek hesap borcun varken nakit işlem yapman bir hata.

Kredi kartin gecikmede iken nakit işlem yapman başka bir hata.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

1478 vermiş bana düşük oluyor galiba

Hiç kredi çekmedim sadece k.kartı kullanıyorum. Ödemelerini aksatmam

Birde eski yıllarda daha yüksekmiş 2015te 1809 yazıyor. 2015 k.kartını ödemeyi mi unuttum da düştü acaba bu kadar hassas mı bu iş. Çok yabancı olduğum konular...
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Köksal Yılmaz yazdı:

Bu saate kadar hiç merak edip bakmamıştım, baktım şimdi 1826 imiş puanım. Yakında lazım olacak.

Bende herşeyi düzenli öderim ama sizin puan kadar yüksek çıkmadı benimki. Kredim var belki o etkilemiştir.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erhan Doruk yazdı:

Bende herşeyi düzenli öderim ama sizin puan kadar yüksek çıkmadı benimki. Kredim var belki o etkilemiştir.

Kriterleri tam olarak ben de bilmiyorum açıkçası, focusu satınca 2 kredimi kapatmıştım onun etkisi büyük olmalı. Tabi yıllar içinde(yaklaşık 12 yıldır) çekilip kimi erken kimi zamanında kapatılan kredilerim ve faize düşmemiş kredi kartı kullanımım da olumlu etkilemiştir muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Kriterleri tam olarak ben de bilmiyorum açıkçası, focusu satınca 2 kredimi kapatmıştım onun etkisi büyük olmalı. Tabi yıllar içinde(yaklaşık 12 yıldır) çekilip kimi erken kimi zamanında kapatılan kredilerim ve faize düşmemiş kredi kartı kullanımım da olumlu etkilemiştir muhtemelen.

Aramızda bankacılar var, bi cevap versinler. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Aramızda bankacılar var, bi cevap versinler. 

Findeks Kredi Notu; kişilerin kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarını ödeme alışkanlıklarına, borç durumlarına, yeni kredili ürün ve kredi kullanım yoğunluklarına göre hesaplanan nottur. Findeks Kredi Notu 1-1900 arasında değişir.

https://www.findeks.com/urunler/findeks-kredi-notu

bankadaki hareketleri de kapsıyor. Ayda bir kere maaş yatıyorsa not çok yükselmiyor muhtemelen.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

... Ayda bir kere maaş yatıyorsa not çok yükselmiyor muhtemelen.

Keşke ayda 2-3 kere yatsa, ne güzel olurdu değil mi [emoji2]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...