İçeriğe Yönlendir

2020 ile Nakit Hayata Geri Dönüyoruz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Emre Şimşek
Levent Güzelkalp yazdı:

deniz müzesi

Vz8fFY.jpg

yazdan kalma bir fotoğrafla yad edelim o zaman..

Selim Hocam gezdirdi sağolsun.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Mısırdaki dedemden miras kaldıııııııııııı :) 

Şaka gibi ama gerçek tüm kredilerimi kartlarımı vs. tamamen sıfırladım.

2020 de bende nakit sisteme geçtim diyebilirim , zor olacak ama alışacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Eşime iş buldum. Bir mimarlık firmasında insan kaynaklarında çalışıyor. Eve giren maaş bu ay sonu ne olcak bilmiyorum en azından vergi diliminde olmayacağı için mutluyum. 

Aralık maaşının iki katı gelse, zaruri ihtiyacları düşünce, genel bankaya olan borcumun %25 ni kapatırım diye düşünüyorum. 

Tabi eşimin çabası, annem ve babamın toruna bakması sayesinde. 

Bu fedakarlıkları unutmayarak maksimum tasarruf ve nakit harcama ile devam. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sayende biz de epey bir süre kart kullanmadık ağam. Böyle giderse şahıs borçları 6 ayda bitecek inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Eşime iş buldum. Bir mimarlık firmasında insan kaynaklarında çalışıyor. Eve giren maaş bu ay sonu ne olcak bilmiyorum en azından vergi diliminde olmayacağı için mutluyum. 

Aralık maaşının iki katı gelse, zaruri ihtiyacları düşünce, genel bankaya olan borcumun %25 ni kapatırım diye düşünüyorum. 

gelsin 5.9 magnum.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Çocuğa bakacak birinin olması çok iyi.

Geçen gün kreşler ile görüştüm. inanılır gibi değil. 3 yaşındaki çocuğun yıllık kreş ücreti 20.000 - 25.000 TL 

Dogan Arsiray yazdı:

piramit filan mı? :D

piramit hissesi diyebiliriz :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

gelsin 5.9 magnum.

Valla zamanında liseli iken çok hayalini kurdum 5,9 modelinin. Ama olmuyor işte alamıyorum. Alsamda bakamayacağım araba. 

Şeytan takasa gir diyor ama, mantık yapma sen salakmısın diyor :( 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-sahibinden-tamamen-orijinal-grand-cherokee-5.9-630382710/detay

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Valla zamanında liseli iken çok hayalini kurdum 5,9 modelinin. Ama olmuyor işte alamıyorum. Alsamda bakamayacağım araba. 

Şeytan takasa gir diyor ama, mantık yapma sen salakmısın diyor :( 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-sahibinden-tamamen-orijinal-grand-cherokee-5.9-630382710/detay

ben 3.7 aldım. her gören tekerleme gibi yakar binilmez parçası bulunmaz vs vs anında konuşuyordu. 5.9 alsak kimbilir ne derler

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

5.9 gerçekten çok fazla yakan bir araçtır ama. şehir dur kalk içi ortalaması 26 litreydi. 3.7 öyle değildi.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Dogan Arsiray yazdı:

. şehir dur kalk içi ortalaması 26 litreydi. 

:exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

5.9 gerçekten çok fazla yakan bir araçtır ama. şehir dur kalk içi ortalaması 26 litreydi. 3.7 öyle değildi.

Olaya litre olarak değil, para olarak bakıyorumda, 182 lirayı 100 kmde yemek anlamına geliyor. Aytenim 100 km de 18 lira yaktığını düşünürsek, heçte ekonomik değil. 

Benim bu ay için hesapladığım total yakıt maliyeti zaten 234 lira. 26 iş günü için işe git gel maliyet 234 tl denk geliyor. 

Şimdi eskiden benim servis vardı, sorun yoktu. Ama mevzu hanımı işe getir götür yapmak olunca, aytene ihtiyac doğdu. Çalışma saatlerimiz farklı, mesafeler bir birmize yakın. 

Çalıştığı firma yol parası olarak 205 tl verse, zaten ayten beleşe gidiyor gibi bişey. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Olaya litre olarak değil, para olarak bakıyorumda, 182 lirayı 100 kmde yemek anlamına geliyor. Aytenim 100 km de 18 lira yaktığını düşünürsek, heçte ekonomik değil. 

Benim bu ay için hesapladığım total yakıt maliyeti zaten 234 lira. 26 iş günü için işe git gel maliyet 234 tl denk geliyor. 

Şimdi eskiden benim servis vardı, sorun yoktu. Ama mevzu hanımı işe getir götür yapmak olunca, aytene ihtiyac doğdu. Çalışma saatlerimiz farklı, mesafeler bir birmize yakın. 

Çalıştığı firma yol parası olarak 205 tl verse, zaten ayten beleşe gidiyor gibi bişey. 

100 km de 13 litre yakar sabit hizda. i10 un 5 kati. eh motorda 5 kati zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhabe değerli dostlar, 

Her ay 300 400 içeri göçen ben bu ay 305 lira artı verdi. Yani nakit harcamaya geçtik geçeli elimiz abura cubura dokunmaz oldu. Üstelik hanımda işe girdi. 

Maaşta yatınca miss gibi çiçek gibi olacak.  Ben bu ay bu şekilde en az 650 tl taasaruf yaptım. 300 tl doğalgaz ödememe rağmen 300 tl artıya geçmek benim için büyük başarı. Çünkü yukardada dediğim gibi her ay 300 500 eki bakiye yazıyordu bana. 

Şimdi zamlı tarifeden maaşta yatarsa gel ozaman keyfime. Hanımında ilk 10 gün lük maaşı yatarsa, onuda veririm ev sahibine.  heçen ay -13000 tl olan baki bu ay -12500 civarında. Dört gözle maaşı bekliyoz. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ocak ayı itibari ile ilk 10 günde harcadığım mebla aşağıdaki gibidir. 

3 defa dışarda yemek yedim 100 tl Nakit 

Eve alışveriş yaptım 100 tl Kredi kartı 

Arabaya benzin gaz aldım 130 tl kredi kartından çektim. 

Eşimle Personel müdürü olması kutladım 78 tl de öyle bir akşam yemeği yedim. Kredi kartından çektim.

Eşimin harcamaları kendi maaşından yaptığı için dahil etmedim. Ama ben kendimi tutabildiğim kadar tutup nakite yöneldim.

10 günde 3 kartla 3 nakit parayla işlerimi görmüşüm. 10 günde toplam harcama adedim 6 tane. 

Nakit para elimden çıkması hoşuma gitmiyor ve kredi kartıyla para haramak yemin bozdurduğu için 10 günde 6 kalem harcamada kaldım .

10 gün sonunda 408 lira harcadım. 

İşin fatura kımına gelelim. 

Şimdiye kadar 110 lira internet faturası ödemişim. 

Ne kadar faiz ödediğmide yazayım tam olsun. 

Eksi bakiye maaş hesabıma 52 tl faiz verdim 

Siyah kredi kartıma 63 lira faiz ödemişim. 

Mor kredi kartıma ise 26 tl faiz ödemişim. 

Faizlerin toplamı 141 tl.  Bu kadar para benim aytenin lpg deposunu doldurup, artanlada 8 litre benzin almaya yeterdi.

Hatta arabanın 188 lira olan mtv ilk takisidine ödenirdi. 

İlk 10 gün için yapılan harcamaların toplamı 692 tl. 

Eşim maaşı sayesinde tüm mutfak masraflarını ve bu ayki doğal gaz masrafını ona öteleyecem. Geri kalan tüm masraflar bana ait. 

Nakit alışveriş, ekonomik krizden doğru yola çıkıcak tek yöntem. Burayada böyle detaylı yazdıkca daha fazla gaza geliyom. İşime geliyor. 

Edit. Hanıma söyledim , 14 şubat şeysini sana bırakıyorum dedim. Bakalım bişeyler organize ederse gideriz artık. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu kadar detaya gerek var mıydı, sebebi neydi ki demek geldi içimden.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Sami Demirpaz yazdı:

Bu kadar detaya gerek var mıydı, sebebi neydi ki demek geldi içimden.

Demiş ya : Gaza gelmek 😎

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ben kendi harcadığımı bu kadar detaylı bilmiyorum. [emoji3] 
Şaka maka bende gözden geçirdim de ben de farkında değilmisim [emoji3]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ve yine başarısızlık.

Bu ay 2500 hedeflenen kredi kartı 3150 geldi. Biri alsın şunu benden ya.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

3150 ne ki.

O çocuklar büyüsün üniye falan yarı burslu gitsin de siz o zaman görürsünüz kart ekstresi kaç geliyor.  :) 

Yatın kalkın şükredin bu halinize. Belim büküldü kart ödemekten valla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Ve yine başarısızlık.

Bu ay 2500 hedeflenen kredi kartı 3150 geldi. Biri alsın şunu benden ya.

Peki daha önceki ay kaç gelmişti. 

Doğalgaz faturası etkilemiştir

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

5 farklı bankanın kartını kullanıyorum.
%99 zamanında öderim. (%1 arada ödemeyi unuttuklarım)
Kart benim için fazla nakit para taşımamak için bir araç ve artık olmazsa olmaz bir araç durumunda. Zamanında ödeyip faiz ödemediğim için sorun etmiyorum. Hatta nakit fiyatına taksit ve kazanılan puanlar ile fayda oluşturuyor.
Tek kötü yanı bankalar 5-6 yıldır (gelire göre limit uygulaması başladığından beri) limitimi artırmıyorlar[emoji19]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...